Örgü Tunus Işi Lastik örgü Tekniği

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
E

EU1

Ziyaretçi
TUNUS İŞİ YAPILAN ÇOK GÜZEL ÖRGÜLER VAR. BEN DE BUNLARDAN BİRİNİ YAPMAK İSTEDİM FAKAT:1no2: İNTERNETTE GENELDE İÇ KISMININ YAPILIŞI ANLATILMIŞ.. ÇOK GÜZEL DURMASINA KARŞILIK LASTİK KISMINI YAPAMAMIŞTIM.senağlama BİR SİTEDE YAPILIŞINI GÖRDÜM VE SİZİNLE DE PAYLAŞAK İSTEDİM. :sm_cool: UMARIM İŞİNİZE YARAR... İNTERNET KISAYOLUNU KOPYALADIM..

"SERCANSENAY" ADLI ARKADAŞIMIZ İÇ KISMININ YAPILIŞINI ÇOK SÜZEL ANLATMIŞ...
http://www.kadinlarkulubu.com/tunus-isi-teknigi-t135963/index.html

LASTİĞİNİN YAPILIŞI DA :

http://beratgulsen.blogcu.com/
MEFRUŞAT-Blogcu

ADRESİNDE ÇOK GÜZEL VE KOLAY OLARAK ANLATILMIŞ.. YAPMAK İSTEYENLERE KOLAY GELSİN....yerimseniben

teşekkürler bende lastik yapımını bilmiyordum sayende ögrendim

tunus2hf2.gif

1 Örgümüze başlarken yapacağımız model genişliğinde uzunlamasına zincir çekiniz.
( Örgünün genişliğini oluşturacak şekilde )
2 Geri dönüş yaparak her zincirden bir ilmek çıkarın.
3 Zincirlerin tamamından ilmekleri oluşturun.
4 Oluşturduğunuz ilmekleri tığa iplik dolayarak, geriye doğru ikişerli ikişerli alıp
(toplayarak) sıra başına dönün. İlmek sayısının azalmaması ve örgünün
sağa doğru çarpılmaması için geriye doğru ilmekleri toplamaya başlarken
İlk ilmekten tek başına iplik çıkarın, sonra 2 ile 3 ten ve geriye doğru ikili ikili,
bir dolayıp zincir çeker gibi yürüterek başa dönün. Her sıranın ilmek sayısının
aynı kalmasına dikkat edin.
5 Sıra sonuna kadar bitirme işlemini yapın.
6 İlmekleri bitince alt sırada oluşan çubuklardan sıra başına kadar tekrar ilmek çıkarın.
7 Örgünüzü istenilen uzunluğa gelinceye kadar aynı işleme devam edin ve sonlandırın.

Bende bu anlatıma göre tunus işini yapmayı öğrendim.Sizler için burayada ekliyorum,umarım faydalı olur yerimseniben

Bende tunus işi öğrenmeye çalışıyorum ama hep kıvrılıyor.Ne yapmam lazım?

ben bu lastiği yapamadım gerçekten :S videosunu da bulamadım videodan güzel oluyor ama bulamadım

X