burun kenarindan agiz kenarina inen oyuklar (nazolabial cizgi /bölge)

dogru soyluyorsun fakat her defasinda pisman olup bir umitle yaptirdigim uygulamalar daha da berbat oluyor. Birde dikkatimi cekti plastik cerrahlarin eslerinin ve plastik cerrahlarin bayan olanlarin yuzun de hic bir islem olmuyor yuzleri sarkik kirisik kendilerine bile yapmadiklari guvenmedikleri uygulamalari biz kendimize uygulatiyoruz. Ne aci her defasinda guzel olacak umidiyle umuduyla yaptiriyoruz ..
Siz biraz şansızlık yaşamışsınız hemen ümitsizliğe kapılmayın bence.ben de ilk dolgu deneyimimde ve bir iki botox uygulamasında kötü sonuç yaşamıştım ,sonra doğru doktoru bulunca aslında bu uygulamaların iyi doktor elinde gayet başarılı olduğunu gördüm.Benim gittiğim 2 bayan doktorda dolgu ve botox yaptırıyordu bu biraz tercih meselesi.

Kilo veriyorum şu aralar yüzümdeki nizobal çizgiler iyice ortaya çıktı dolgu yaptırmayı düşünüyorum Mehmet Akgüne erken mi davranıyorum bilmiyorum ama bu çizgilerden rahatsızım yaptırıp önerileri olan varsa yazabilir mi ?

Kızlar Selam,

Çarşamba günü hayatımda ilk defa botox ve nazolabial bölgeye dolgu yaptırdım, şu an için dolu hiç fena görünmüyor. Sanırım bir hafta sonra falan tam olarak etkisini görebilecekmişim. Beklemedeyim, forumu da takipteyim.

yorumların çoğunu okudum benimde yanaklarımda sarkma var
ama bi sonuca varamadım lütfen doktor ve dolgu tavsiyesinde bulunun.
bunalıma girdim bu yanak sarkmasından :KK1:
Yanak sarkması için dolgu olmaz ki.ameliyat gerekli onun için

Merhaba kızlar, ben de maya estetikten dr. Nihat dikten randevu aldım nazolabial çizgiler ve gözaltı ışık dolgusu için.nihat dik e dolgu yaptıranınız var mı acaba?

Sel
Merhaba.Bu sitede yazılanlardan çok faydalandığım için ben de tecrübelerimi paylaşmak istedim ,umarım birilerine faydası dokunur.Geçtiğimiz yaz nazolabiyal çizgilerime hyaluronic acid dolgu yaptırdım.Gittiğim doktor nişantaşında sculpture kliniğinde Dr.Nezih Karaca'ydı.Ancak hiç memnun kalmadım.Dolgudan sonra çizgiler ve oyuk hala belirgindi ve bir sürü param boşa gitmişti.Üstelik çok morardı ve ödem oldu.Dr.Nezih bey büyük ihtimalle bayiisi olduğu ismi duyulmadık bir dolgu markasını ısrarla kabul ettirdi ve bu markanın aslında juvaderm dolgunun ilk üreticisi olduğunu söyledi.Doktora güvendiğim için kabul ettim ama bu markayı söylediğim hiç bir doktor duymamıştı.Sonuç olarak dolgularım iyi olmadı.Burda doktorun elinin çok önemli olduğuna ve hangi çizgiye dolgu yapacağını çok iyi bilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.Bu doktora ayrıca gözaltı ışık dolgusu Ondan da memnun kalmadım ve dolguyu erittirdim.Nazolabiyal çizgi, elmacık dolgusu ve gözaltı ışık dolgusu ve botoxa toplam 3.700 tl verdim ve maalesef bu para çöpe gitti.Sonrasında bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittiğim Maya estetik istinye parkta Dr.Peri Yıldız hanım nazolabial çizgilerime, dudak kenarı çizgilerime juvaderm dolgu yaptı ve anında düzeldi.Çok fazla morluk ve ödem de olmadı.Burda da nazolabiyal çizgiler gözaltı ışık dolgusu ve botox için 2.800 verdim.Kısacası 3 -4 bin liralık işlemi doktorun iyi olmaması nedeniyle iki misli fiyata yaptirmis oldum.Dolgu yaptiracak herkese önerim sağlam referanslar olmadan her doktora dolgu yaptırmayın.Hyaluronic acid Dolgu gerçekten mucizevi birşey.Anında çizgileri doldurup daha genç ve taze bir görüntüye kavuşuyorsunuz.Ben daha önce dolgu konusunda çok önyargılıydım ancak doktor tercihini iyi yaparsanız pişman olmayacağınız bir uygulama .Ayrıca diyelim ki pişman oldunuz geriye dönüşü mümkün.Bir ilacı var onu enjekte edip dolguyu eritiyorlar.Dolgunun bir yıl kalıcılığı olduğu söyleniyor, bunu yaşayıp göreceğim.
Son olarak şunu söylemek istiyorum 39 yaşındayım ve yaşımı 30-32 hatta bazen 28 tahmin edenler oluyor.Eğer imkanınız varsa dolgu ve botox uygulamalarından kaçmayın kırışık gezmeye değmez:)ben nazolabiyal oluklarıma neden daha önce dolgu yaptırmadım diye hayıflanıyorum.Bu arada merak edenler için sadece nazolabiyal bölgeye genelde bir dolgu yeterli oluyor onun da fiyatı 1000-1200 arasında değişiyor.Doktorlar Bir kaç işlem yaptırınca indirim uyguluyorlar.
Selamm mayamania, maya estetikten memnun musun merak ettim :110:

Arkadaşlar ben Nihat Dik e dolgu işlemi yaptırdım ve hiç memnun kalmadım. Yüzün genel simetrisini düşünmüyo hiç, ve inanılmaz pahalıya yaptı dolguyu. Asla tavsiye etmiyorum kendisini, Ben nihat diki iyice araştırmadan sadece tv de görüp o referansla gidip işlem yaptırdım ve çok pişmanım şu anda. Bence gitmeden önce iyice araştırın maya estetiği. Sürekli çok yoğunuz, nihat bey çekimde içerde imajıyla insanların bi ton zamanını ve parasını alıyolar, sonuç yüzle alakası olmayan işlem, asimetrik görünümlü işlemler.

nazolabial çizgilere ve azıcık dudak çevresine aqualift dolgu yaptırdım canım,doktorum necdet uçar.yaptırdıktan sonra gitmedim kontrole vaktim olmadı ,bu aralar gidicem bakalım kendisi ne diyecek:KK66: zaten burun kontrolüm var :KK66:
Çok zaman olmuş ama burayı okurmusun6z acaba? Bu konu hakkında sorum olacak da.

Çok zaman olmuş ama burayı okurmusun6z acaba? Bu konu hakkında sorum olacak da.
aqualift (aquafill) yaptırmak için soruyorsanız;

LÜTFEN YAPTIRMAYIN!

ciddi yabancı cisim reaksiyonları nedeni ile ürünün güvenliliği dünya çapında tartışmalı bir hal aldı.

hala vücut şekillendirme için kullanıldığı oluyor; ama bu riski göze almayın lütfen.,,

basit hyalüronik asit, çapraz bağlı dolgular işinizi görecektir... hangi bölge için soruyorsunuz bilmiyorum ama..

aqualift (aquafill) yaptırmak için soruyorsanız;

LÜTFEN YAPTIRMAYIN!

ciddi yabancı cisim reaksiyonları nedeni ile ürünün güvenliliği dünya çapında tartışmalı bir hal aldı.

hala vücut şekillendirme için kullanıldığı oluyor; ama bu riski göze almayın lütfen.,,

basit hyalüronik asit, çapraz bağlı dolgular işinizi görecektir... hangi bölge için soruyorsunuz bilmiyorum ama..
Ben sadece şu 20 dk da yapilan dolgulardan düşündüm. Marka vs bilmemki.

Ben sadece şu 20 dk da yapilan dolgulardan düşündüm. Marka vs bilmemki.
biraz önce başka bir başlıkta paylaştığım açıklamayı buraya da ekliyorum:)

Yüzünüzdeki yağ yastıkçıklarının aşağı doğru inmesi nedeni ile nasolabial oluklarımız derinleşir. Çoğunlukla göz altından ve elmacık kemiği üzerinde olması gereken yağ yastıkçıkları biz yaşandıkça aşağı doğru çöker; nasolabial bölge üzerinde yığılır.

Bu bölgenin düzeltilmesi için direkt nasolabial bölgeye dolgu yapmak artık uygun bulunmuyor; mantıken düşündüğünüzde o bölgedeki ağırlığı artırmanın çok da faydası olmadığını anlayabilirsiniz bence:)

Çözüme giderken;
elinizi elmacık kemiğinizi dış kısmına koyun ve o bölgeden dışarıya doğru çekin; oluk görünümünün azaldığını farkedeceksiniz.
bu yüzünüzün liftinge ihtiyacı olduğunu gösterir:)

neler yapılabilir?

HİFU gibi fokus ultrason tekniği ile önce kas üzerinden bağlarınızda bir güçlenme sağlandıktan sonra elmacık kemiğinin dışına dolgu koyularak liftin sağlanabilir. Çökmeniz yoğun değil ise bu iki yöntem birlikte değil; bunlardan biri tek olarak da uygulanabilir.

hangi dolguları tercih edelim?
mümkünse zaman içinde eriyen dokuya entegre olan birseyler olsun ki yan etki yaşamayalım.

juvederm vycross, teosyal rha üst segment dolgulardır.
restylane,sytlage, filorga daha alt segmenttir, daha az kalırlar. ama işe yararlar.
lütfen bunların dışında dolgu yaptırmayın, ya da iyi araştırın. mutlaka ürün etiketini isteyin. (her dolgunun bir kodu vardır; paket içinden çıkar)

biraz önce başka bir başlıkta paylaştığım açıklamayı buraya da ekliyorum:)

Yüzünüzdeki yağ yastıkçıklarının aşağı doğru inmesi nedeni ile nasolabial oluklarımız derinleşir. Çoğunlukla göz altından ve elmacık kemiği üzerinde olması gereken yağ yastıkçıkları biz yaşandıkça aşağı doğru çöker; nasolabial bölge üzerinde yığılır.

Bu bölgenin düzeltilmesi için direkt nasolabial bölgeye dolgu yapmak artık uygun bulunmuyor; mantıken düşündüğünüzde o bölgedeki ağırlığı artırmanın çok da faydası olmadığını anlayabilirsiniz bence:)

Çözüme giderken;
elinizi elmacık kemiğinizi dış kısmına koyun ve o bölgeden dışarıya doğru çekin; oluk görünümünün azaldığını farkedeceksiniz.
bu yüzünüzün liftinge ihtiyacı olduğunu gösterir:)

neler yapılabilir?

HİFU gibi fokus ultrason tekniği ile önce kas üzerinden bağlarınızda bir güçlenme sağlandıktan sonra elmacık kemiğinin dışına dolgu koyularak liftin sağlanabilir. Çökmeniz yoğun değil ise bu iki yöntem birlikte değil; bunlardan biri tek olarak da uygulanabilir.

hangi dolguları tercih edelim?
mümkünse zaman içinde eriyen dokuya entegre olan birseyler olsun ki yan etki yaşamayalım.

juvederm vycross, teosyal rha üst segment dolgulardır.
restylane,sytlage, filorga daha alt segmenttir, daha az kalırlar. ama işe yararlar.
lütfen bunların dışında dolgu yaptırmayın, ya da iyi araştırın. mutlaka ürün etiketini isteyin. (her dolgunun bir kodu vardır; paket içinden çıkar)

merhaba, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. nazolabial oluklarım için bikaç seneye dolgu yaptırırım diye düşünüyordum, vazgeçtim :) peki dudak dolgusu olarak hyamax duydunuz mu acaba? Bir bilginiz var mı bu geçici dolgu malzemesi hakkında?

Bir tane videoda o bahsettiğinizi masaj olarak gösteriyordu, sürekli olmasa da yüzümü kremlediğimde aklıma gelince yüz masajı yaptım.. O masaj eğer işe yarayacaksa 10 yıl yaparsak anca işe yarar.. Ben de doktora görünmeyi düşünüyorum.

kizlar, ne zamandir yanagimdaki cökmeden dolayi sorun yasiyorum. endoskopik yüz germe topiginde bu konuda bir süredir diger arkadaslarla paylasim halindeyiz.

ben bu konuyla baglantili olarak bu topigi acmak istedim. beni en cok rahatsiz eden, burun kenarimdan agiz kenarina inen oyuklar. yüzümü sert ve keskin gösterdigine inaniyorum, moralimi cok bozuyor aynaya bakarken. aranizda bu cizgilere bir cözüm yolu bulabilmis, daha dogrusu bu sorunu yasayipta kurtulabilmis birisi varmi? o cizgiler olmayinca yüz hatlari daha yumsak oluyor gercekten.

Eger varsa paylasimlarinizi bekliyorum....
Sadece bu sorun için yaptırdığım işlemler sırası ile; mezoterapi, dolgu ve ip askı. İp askı yaptırdıktan sonra 3 ay bebek gibi gezdim. Ancak; 3 ayın sonunda cilt eski formuna dönüştü. Dolgu desen hemen eriyip gidiyor. Mezoterapi cilde nem sağlıyor ama çizgileri yok etmiyor. Onca acı yanına kar kalması bir yana, onca para da resmen çöpe gidiyor. Son 2,5 yıld yaşadığım deneyimlere istinaden; öğrendiğim tek bir şey var. Vücuda yapay bir parça girdiğinde; ip olsun, dolgu olsun muhakkak vücut onu geri atıyor. Bu işlemlere hiç bulaşmamak en doğrusu. Arkadaşım annesi vasitası ile de şimdi vshape'a başladım. İlk seansta tam bir etki görebilmek mümkün değil ama burun kenari çizgilerim de hafiften toparlanmadı da değil. 5 seansım daha var. Eğer mutlu edici bir sonuç yazarsam muhakkak yazacağım. Bundan da bir sonuç alamazsam yüz germe yaptıracağım.

Sadece bu sorun için yaptırdığım işlemler sırası ile; mezoterapi, dolgu ve ip askı. İp askı yaptırdıktan sonra 3 ay bebek gibi gezdim. Ancak; 3 ayın sonunda cilt eski formuna dönüştü. Dolgu desen hemen eriyip gidiyor. Mezoterapi cilde nem sağlıyor ama çizgileri yok etmiyor. Onca acı yanına kar kalması bir yana, onca para da resmen çöpe gidiyor. Son 2,5 yıld yaşadığım deneyimlere istinaden; öğrendiğim tek bir şey var. Vücuda yapay bir parça girdiğinde; ip olsun, dolgu olsun muhakkak vücut onu geri atıyor. Bu işlemlere hiç bulaşmamak en doğrusu. Arkadaşım annesi vasitası ile de şimdi vshape'a başladım. İlk seansta tam bir etki görebilmek mümkün değil ama burun kenari çizgilerim de hafiften toparlanmadı da değil. 5 seansım daha var. Eğer mutlu edici bir sonuç yazarsam muhakkak yazacağım. Bundan da bir sonuç alamazsam yüz germe yaptıracağım.

Yaşınız kaç acaba? Ben de bu sorundan şikayetçiyim. Dolgu vs hiçbir şey yaptırmadım ama düşünüyorum rahatsız ediyor beni. İp askı ile 3 ay sonra aynı haline mi döndü daha mı kötü oldu sizce? Bir de ne kadar tuttu ip askı?

Yaşınız kaç acaba? Ben de bu sorundan şikayetçiyim. Dolgu vs hiçbir şey yaptırmadım ama düşünüyorum rahatsız ediyor beni. İp askı ile 3 ay sonra aynı haline mi döndü daha mı kötü oldu sizce? Bir de ne kadar tuttu ip askı?
Merhaba; 32 yaşındaydım işlemi yaptırdığımda 2 yıl önce. Bence yaşınız genç ise dolgus vs. işlemlere hiç girmeyin derim. Maddi açıdan insanı baya sarsıyor. Ve ne olursa olsun, 6 ayda bir yenilemek gerekiyor. Hele nasolabial bölgeye hiç mantıklı değil. Şöyle ki; insanın en çok yüz kasını içerken, yerken, konuşurken kullandığı kas bölgesi. Buraya dolgu ne kadar dayanıyorsa o kadar dayanıyor ama max. 6 ay. İp askıya gelince yakşalık 2 yıl önce 3bin tlye maloldu. sadece 3 ay güzel güzel dolaştım. sonrasında yavaş yavaş eski formuna dönmeye başladı. Yanlış olmasın, eski halinden daha kötü bir forma kavuşmadı. eski haline döndü. sevgiler

Merhaba; 32 yaşındaydım işlemi yaptırdığımda 2 yıl önce. Bence yaşınız genç ise dolgus vs. işlemlere hiç girmeyin derim. Maddi açıdan insanı baya sarsıyor. Ve ne olursa olsun, 6 ayda bir yenilemek gerekiyor. Hele nasolabial bölgeye hiç mantıklı değil. Şöyle ki; insanın en çok yüz kasını içerken, yerken, konuşurken kullandığı kas bölgesi. Buraya dolgu ne kadar dayanıyorsa o kadar dayanıyor ama max. 6 ay. İp askıya gelince yakşalık 2 yıl önce 3bin tlye maloldu. sadece 3 ay güzel güzel dolaştım. sonrasında yavaş yavaş eski formuna dönmeye başladı. Yanlış olmasın, eski halinden daha kötü bir forma kavuşmadı. eski haline döndü. sevgiler

Ben sizden daha büyüğüm. Yüzüme o nasolobial bölgeye bir şey yaptırmam lazım. Bugün değilse ilerdide daha çok gerekecek.. 3 bin tl ye 3 ay çok azmış.. Umudum dolguydu artık doktora görünmedim görününce o ne diyecek bakalım. Dolgu mesela 500 tl olsa 6 ay yine idare eder..

Bu konuyla alakali bir cok sayfa okudum. Yaptirip da sizin gibi acik anlatana rastlamadim, kendi adima tecrubelerinizi paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Nazolabial bolgeye mi dolgu uygulattiniz? Bilmiyorum denk geldiniz mi ama yuzun tamamina azar azar dolgu ekleyerek genel bi lifting saglaniyormus, tabi ne kadar dogru bilmiyorum. Sizin nazolabial dolgunuz direkt o bolgeye miydi yoksa yuzun geneline miydi

Nevince'ciim benim burun kenarindan agiz kenarina uzanan oyuklar icin karakter yansitiyo diye beni teselli ediyodun bide bak gordunmu sende rahatsizsin baskasinda olan bir sorunu insan kendindeki gibi buyutmuyor nedense :44:

Bu arada gecen gun oytun idil'e mail yazmistim yuzumdeki skligin vede hacmin kaybolmasiyla burun kenarindan agiz kenarina uzanan oyuklar derinlesti diye tabi kac tane sorunumu belli eden resimde gondermistim geriye bakin ne yazmi$ :S

Betül hanım,
Size daha önce de yazmıştım. Bence endoskopik yüz germe için Türkiyedeki en doğru kişiye gitmişsiniz. Dr. Erhan bey bu ameliyatı A.B.D. de, bu yöntemi bulan doktor olan Dr. Oscar Ramirez den bizzat öğrenmiştir. Ben de daha sonra Erhan beyle ameliyatlara girerek, beraber ameliyat yaparak ondan öğrendim.
Ameliyattan önceki halinizi bilmiyorum ama şu gördüğüm resimlerinizde bir sorun yok.. Yanak kenarındaki nasolabial oluklardan bazı hastalar , sizin gibi, çok rahatsız oluyor. Halbuki o olukların olması lazım, tamamen normal bir yapı. Çok derin olursa, yanak dokusu üzerine doğru sarkarsa yaşlılık belirtisidir, katılıyorum ama sizdeki görünüm tamamen normal. Size ekte bir hasta resmi gönderiyorum. Bu bayanın ameliyatını yapan doktor, yanaklarını okadar şişirmiş ki, ne nazolabial oluk kalmış, ne de başka bir iz.. Bayan genç görünmüyor, şu an Bülent Ersoy'a benziyor (bunu kendisi de söylüyor). Bu durumu düzelttirmek için onlarca plastik cerraha gitmiş, bana da geldi..

Demek istediğim yüzünüzdeki hafif oluklar, çizgiler, asimetriler, tamamen doğallık verir. Şu an bana gelseniz ben size ameliyat yapmam, çünkü inanın yapacak bir şey kalmamış. Lütfen ekteki resimdeki bayana dikkatli bakın. Tüm izlerden kurtulmaya çalışmanın, nasolabial oluğun tamamen dolmasını istemenin sonucu budur. Sizin görüntünüz tamamen doğal. Ameliyatınız da iyi sonuç vermiş bence.

Dr.'un gonderdigi bayan resmini buraya koyamiyorum ama evet bayanim yuzu baya dolgun estetik yapildigi belli yuz biraz irile$mi$ tabi ama cok hacimli ski vede dolgun bulent ersoy kadar olmasada baya dolgun....
Doktorlar hastalarının fotoğrafını paylaşması yasal değil !!!
Umarım bildiğim Dr. Erhan değildir !!

X