Yumurtalk kisti nasl gider?

ktg

bir bedende iki kalp
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2008
3.971
34
40
yumrtlalık kisti cıktı bu ay bnde doktorumda gynelle die bir dogum kontrol hapı verdi bu dogum kontrol hapı kücültüyor mu kisti nasıl yok ediyor merak ediyorum bide düzenli içmek mi gerekiyor bunu 1 gün aksatsak bir zararı olurmu bu sogan kürü denilen sey zararlımı hem dogum kontrol hapı kullanıp hem hamile kalmayı istyorum o yüzden arada içmesemmi diyorum ama bu aceleciligim 1 aya daha malolur die korkuyorum gitmezse bir ay daah beklemek zorundayım

canım bende tedavi oluyorum yumurtalıklarımdan 22 ekimde gittim bende sol yumurtalıgımda 5.5 cm capında kist oluşmuş banada ginera adında dogum kontrol hapı verdi
aynı saatte iç dedi sakın gününü aksatma o kist için sogan suyunuda bence içmene gerek yok hap bitince baslarsın çünkü d.k hapı yumurtlamayı durduyo bende bir an önce hapın bitmesinive doktora gitmeyi dört gözle bekliyorum hep sonraki aya kalıyo bir an evvel hamile kalmak istiyorummmmmmmm

insallah cnm en kısa zamnda kurtuluruz

benimde vardı kistlerim yumurtalıklarımda diane35 kullandım fakat o mideme dokundu midemde sorun olduğu için sonra gineraya geçtim her gün aynı saatte kullandım ama ben nişanlıyken başlamıştım kullanmaya evlendikten sonrada iki ay devam ettim bıraktım bi ay sonra hamile kaldım ve kistlerimide eritmişti tamamen kullandıktan sonra bence soğan kürüne falan gerek yok ama düzensiz kullanımdada adet düzensizliyi yapar buda hamileleyinizi erteler o yüzden düzenli kullanın

bnde düzenli kullanıyorum insallh gider bu ya baska bişey deneyen varmı iyi gelir diye bildiginiz adacayı diyolar iyi geliyomu

slm arkadaşlar bende de sol yumurtalıkta 4 cm kist var. 2 aydır ilaç kullanıyorum bır küçülme olmadı artık hormon hapı kullanıyorum . hamile kalmak istiyorum ama sanırım engellıyormuş. sizce kist varken hamile kalınabilirmi çok üzüldüm kist olayına... allah isteyen herkeze bebek versin ..

arkadaşlar bende de 10 ay önce yumurtalığımda 6 cmlik kist vardı ve bende çok korkmuştum ama aslında korkmaya gerek yokmuş ben tüm tahlillerimi yaptırdım temizmiş sonrada gineraya başladım ve 2 kutu kullandım sonrada geçti . Asıl olay şu imiş adet döneminin öncesinde yumurtaların çatlaması gerekiyormuş ve bazen yumurtalar çatlayamıyormuş oda büyüyormuş neden bu imiş testlerinizin sonuçları temniz ise korkmayın. Doğum kontrol hapıdazaten büyüyen yumurtaları çatlatmak için ideal.

ben kist için ilk ay progestan kullandım yan etkileri çok oldu. 2 ayda cyclo- progynova kullanıyorum bu ilacı bilen kullanan varmı acaba .

arkadaşlar bende bugün doktora regl gecikmesi nedeniyle gittim.Hamilelik beklerken 6cm'e 5cm büyüklüğünde kist çıktı bir yumurtalıkta. duphaston verdi adet söktürücü olarak bazı kistler regl ile eriyip gidermiş.regl olduktan sonra gideceğim tekrar eğer yok olmadıysa ve büyüme yoksa 2-3 aylık tedavi var dedi. Ama ben soğan kürünü denemeyi düşünüyorum. Bundan fayda gören çok kişi duydum. Sonuçta ilaç gibi düşüneceğim ve katlanacağım.topu topu 15 günlük kür zaten.

15 günde nasıl igrenc br bilsen bnmde ole oldu doktora gttm bebek die kist cıktı adet olunca gel dedi gttm gitmedi kist banada gynelle verdi kullanıyorum 6 hap kaldı insallh küclmştr

benım gecen ay kıst goruldu 3 cm lık dr dogum kontrol hapı dedı ama kullanmadım ve bu ay kıstte gıtmış ustune bıde hamıleyım..

ay nasıl sevndim valla nasıl ne yaptında gitti peki bişey falan içtin mi

Selam arkadaşlar, Birşey sormak istiyorum. Çok düzenli olan adetim iki-üç gündür gecikti.Kist olabilir mi diye şüphelendim. Beklediği Adet tarihinden 6-7 gün önce kahverengi bir kaç damla akıntım oldu. Şimdi birşey yok. Belirtim de yok. Sizce ne olabilir.
Cevaplarsanız sevinirim.

ay nasıl sevndim valla nasıl ne yaptında gitti peki bişey falan içtin mi

valla canım oncedende bıkac kere oldu buludugum yerdekı dr hemen dogum kontrol hapı verdı canım cok sıkılmıştı yanı bı ayın boşe gıtmseı ankarada bı dr başladım o bana folıkul kıstının normal bı oluşum oldugunu ve vucudun bıkac ayda bunu kendısının dagıtacagını ayrıca yumurtlama ve gebelıge engel teskıl etmıyecegını soledı.boşuboşuna bı ay nıe kaybedelım dedı hakkettende kıst olmasına ragmen o ay folıkul olustu bende ama nasıp o ay olmadı sonra dr um hastane degışıklıgı yaptıgı ıcın bı ay gıdemeyecegım ortaya cıktı bulundugum yerde beklerken gene kontrol oldum 2 kıst cıktı ben gene salladım dr u beklıom yenı yerıne başlayınca bende gıdıcem dıe sonra gunum gectı kısttendır dedım sonra 4 gun sonra ıdrar testınde cıktı hamıleyım sukur..ustelık benım hesabıma gore gec dollenme yanı yaklaşık 18 19. gunumde falan hamıle kalmışım sanırım.

Selam arkadaşlar, Birşey sormak istiyorum. Çok düzenli olan adetim iki-üç gündür gecikti.Kist olabilir mi diye şüphelendim. Beklediği Adet tarihinden 6-7 gün önce kahverengi bir kaç damla akıntım oldu. Şimdi birşey yok. Belirtim de yok. Sizce ne olabilir.
Cevaplarsanız sevinirim.

kıst olabılır gebelık olabılır yada hıcbışı olmayabılır yanı strese baglı hemen gıdıp kıst ı gorebılın tastte yapabılın ama test hemen cıkmayabılır.

Merhaba
Benim yumurtaliklarimda kıś var ve doktor doğum kontrol hapı verdi ilacın ismi Qlairista daha önce kullanmadm hiç biraz garip geldi.çocuk istiyorum ama doktor biraz zor olur dedi.bende üzüldüm tabi su an bebek istiyorum diye gittim doğum kontrol hapı verdi ve yumurtaliklarimda sorunlu olduğunu söyledi ne yapabilirim 29 yasondayim

X