Bebek Beslenmesi kahvaltı tarifleri???

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

derinsular

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2011
503
66
benim kızım 9 aylık 100 ml devam sütü içine ekmek içi peynir yumurta sarısı ceviz badem fındık ve tereyağı koyup çekiyorum siz neler yapıyosunzu

ben bugün ilk defa ayrı ayrı verdim kahvaltısını.. böyle daha çok yedi sanki.. 1 tatlı kaşığı pekmeze 1 çay kaşığı tahin koydum, ekmeği batırıp verdim,(tam buğday ekmeği bu arada) yumurta sarısını peynirle birlikte verdim bir yumurta sarısının yarısını, 1 yemek kaşığına yakın peyniri yedi :) yanına salatalığı rendenin en ince yerinde rendeleyip verdim.. zaten salatalığı çok seviyor.. üzerlerine birazda ceviz ve bademi rondodan çekmiştim onlardan ekledim.. zor yedirdim oyunla falan ama yedi nihayetinde, birazda ıhlamur yanında tabii.. :)

Bende hep hep ayrı ayrı veriyorum kahvaltısını. Mesela bugün zeytinyağlı domates suyunu ekmeğe batırıp verdim. Yanında yumurta sarısı, patates, reçel verdim.bebekler bence ayrı ayrı daha güzel yiyorlar.

Karışım mamalardan medet ummayı bırakıp bütün cesaretimle bende başlayacağım. Çok tedirginim. tarifleriniz bana rehber oldu teşekkürler. Bu arada 9.5 ay olduk. geç kaldık biraz sanırım. dişimiz yok ama yoğun yemekleri yiyor şükür.
Başka tarifleride olan varsa paylaşsın lütfen
sevgiler

Ben de oğlumun kahvaltısını ayrı ayrı veriyorum..Bu aralar beyaz peynir, rendelenmiş domates ve salatalık yiyor sabahları..Yumurtayı maalesef sevmedi..Bir ara süt, peynir, yumurta karıştırıp vermeyi denedim ama onu da yemeyince şimdilik sabahları yumurta vermekten vazgeçtim..Ara sıra lor peyniri de veriyorum..Bir ara lor peyniri ve şeftali marmeladı karıştırıp verdim..Sürekli değişik birşeyler vermeye çalışıyorum, bıkmasın diye:KK9: Bir de ekmeği çok seviyor..Eline küçük bir parça ekmek veriyorum, ısırmaya çalışıyor..Gerçi henüz dişimiz yok ama çok gayretli benim oğlum:KK1:

Yalnız her sabah muhakkak bir tatlı kaşığı pekmez veriyorum..Yanında da portakal suyu..Çünkü portakal suyu demir emilimini arttırıyormuş..Bu arada ıhlamurun ve kuşburnunun bebeğe çok faydası varmış diye duydum, ama henüz vermedim..

bisküvi ile karıştırıp veriyorum ama bazen ekmek içi ile hazırlıyorum, yumurta, labne peyniri, pekmez ya da ev yapımı reçel ya kuru kayısı haşlayıp ya da taze meyve rendesiyle hazırlıyorum..ceviz badem ve tereyağına yeni geçeceğiz doktorumuz erken diyor 1 yaş öncesi için biz 10,5 aylık olduk ama oğluma da bu zamanlarda başlamıştım ben..ayrı yedirmekte iyi oluyor ben kendim kahvaltı ederken de ona ekmek veriyorum bişeylere batırıp ya da kaşar peynir veriyorum arada.bizim yediklerimizi daha güzel yiyorlar :KK23:

10 gün sonra 6 aylık oluoruz ama yaklaşık 20 gündür falan ek gıdaya başladım yoğurt falan kilo almıo 2 aydır çünkü ben kahvalatıya ne zaman başlamalıyım kızlarr yoğurt kaşık maması falan veriorum meyve

10 gün sonra 6 aylık oluoruz ama yaklaşık 20 gündür falan ek gıdaya başladım yoğurt falan kilo almıo 2 aydır çünkü ben kahvalatıya ne zaman başlamalıyım kızlarr yoğurt kaşık maması falan veriorum meyve

Tam 6 aylık oldugunda başlayabilirsin kahvaltıya canım.

kızlar hepiniz güzel tarifler yazmışsınız ama bazı arkadaşlar yumurta ve pekmezi süt ve peynirle yediriyor.Süt ve süt ürünleri demir emilimini yok ediyor.Özellikle yumurta ve pekmezde yüksek oranda demir olduğu için süt ve süt ürünleriyle vermeyin derim ben.Bir gün yumurtalı kahvaltı bir gün peynirli sütlü kahvaltı yaptırın.Şimdi demir ilacı kullanıyoruz ama 1 yaşından sonra demir ilacı kullanılmayacak bebeklerimiz demir ihtiyacını yediği yiyeceklerden alacak lütfen buna dikkat edin.İnternette demir içeren besinleri araştırabilirsiniz.Benden de size bir kaç kahvaltı tarifi : 2 yemek kaşığı mısır ununu tereyağıyla kavuruyorum içine 1 ya da 1,5 su bardağı su koyuyorum kıvamına göre biraz kısık ateşte kaynatıyorum.Soğuyunca içine 1 yumurta sarısını cevizi ekliyorum.diğer yanda domates,salatalık,pekmez ve tahin karışımı veriyorum.Harika besleyici bir kahvaltı.İsterseniz mısır unlu karışımın içine kuru kayısıda ekleyebilirsiniz....Yarım şeftali,yarım armut,yarım muz ve birkaç tane üzümü blendırdan geçirip içine yumurta sarısı,ceviz koyup öyle de yediriyorum.afiyet olsun.

kızlar hepiniz güzel tarifler yazmışsınız ama bazı arkadaşlar yumurta ve pekmezi süt ve peynirle yediriyor.Süt ve süt ürünleri demir emilimini yok ediyor.Özellikle yumurta ve pekmezde yüksek oranda demir olduğu için süt ve süt ürünleriyle vermeyin derim ben.Bir gün yumurtalı kahvaltı bir gün peynirli sütlü kahvaltı yaptırın.Şimdi demir ilacı kullanıyoruz ama 1 yaşından sonra demir ilacı kullanılmayacak bebeklerimiz demir ihtiyacını yediği yiyeceklerden alacak lütfen buna dikkat edin.İnternette demir içeren besinleri araştırabilirsiniz.Benden de size bir kaç kahvaltı tarifi : 2 yemek kaşığı mısır ununu tereyağıyla kavuruyorum içine 1 ya da 1,5 su bardağı su koyuyorum kıvamına göre biraz kısık ateşte kaynatıyorum.Soğuyunca içine 1 yumurta sarısını cevizi ekliyorum.diğer yanda domates,salatalık,pekmez ve tahin karışımı veriyorum.Harika besleyici bir kahvaltı.İsterseniz mısır unlu karışımın içine kuru kayısıda ekleyebilirsiniz....Yarım şeftali,yarım armut,yarım muz ve birkaç tane üzümü blendırdan geçirip içine yumurta sarısı,ceviz koyup öyle de yediriyorum.afiyet olsun.

Tarifler çok güzel canım sağol. Sanırım senin bebeğinde demir eksikliği vardı ne durumda şu anda bi ilerleme varmı yada geçtimi.. Benim kızımdada var dediğin gibi dikkat ettim ama pek bi ilerlememiz yok günde 15 damla veriyorum ben çorba içirirken..

X