Yüzümdeki yağ bezelerinden nasıl kurtulabilirimm

busra44

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2007
2.446
19
39
kızlar 2 senedirli yüzümde özellikle göz çevremde yağ bezeleri var ve bi türlü geçmiyo bilen varsa lütfen yazsın nasıl kurtulabilirim bu yağ bezelerinden

canım bundan 6 yıl önce benimde yağ bezelerim vardı ve doktor cleocin t diye bi ilaç verdi çok faydasını gördüm istersen bi dene :)

bende de var şuan göz altlarımda. kolesterol yüksekliğinden oldu benimkisi. doktora gittim zamanla kendi kendine geçer dedi ama ben de bir an önce kurtulmak istiyorum :KK43:

canım öncelikle geçmiş olsun.benim bir arkadaşımdada aynı sorun vardı fransada yaşıyordu ama orada ilgilenmediler.Bursa da bir eczanenin üst katında cilt bakımı yaptırdı cilt bakımıda: yüzüne buhar banyosu yapıp özel bir karışımla temizliyorlar.ardından da ince uçlu bir enjekörle yüzündeki yağ bezelerini delip sıkıyorlar.daha sonrada losyon sürüp karşılığında 50 ytl aıyorlar buda 2 ayda bir oluyor.fakat bunun yanında eczaneden de afa diyorlar ama o kısaltılmış ismi olsa gerek bir yıkama jeli ve yanında da başka bir merhem verdiler ama bu ikisi epey külfetli yanılmıyorsam iki yada 3 merhem 200 ytl yi buluyordu.(bu ilaçlar türk malı değildi sanırım)tabi bunlarda yaklaşık 1 yıl kullanılıyor. kısacası tedavisi mümkün ama birazcık sabır ve külfet istiyor. şuan arkadaşım ilaçları kullanıyor vede yağ bezelerinden kurtulmuş durumda.. umarım sende kurtulursun..

bende de var senelerdir
çok da doktora gittim hatta hastanede yaktırdım geçti ama yeniden çıktı vücut yapıyor
çaresi yok üzgünüm

benimde sol gözümün altında (kapatıcı kullandığımız hassas noktada) bir yağ bezesi oluştu önceleri küçüktü ama şimdi bulgur tanesi büyüklüğüne ulaştı ve dışardan bezenin rengi gözüküyor yani tamamen deri altı değil.ben acaba yerine yapışıkmı bu deyip biraz bızıkladım ama sıkmadım ertesi gün kıpkırmızı oldu ve içi irinleşti.dr a gittim alınacak dedi ve muhakkak plastik cerraha gitmemi önerdi.iz kalmaması için.ama öncedende antibiotik verdi kurutmak için.sakın ellemeyin bezelerinizi benim gibi.

göz cevresıne yağlı kremler surme ayrıca kolesterolun yukselıını yağ oranının yukseldıını gosterıyo yağ bezeleri oynama bence göz cevresıne ozel kremler sur ben bı kere sıkmıstım gecmıstı ama tavsıye etmem oynama

Yağ bezelerini buhar banyosu yaparak yumuşatılıp, epilasyon iğnesi veya bebe iğnesini hafifce batırıp sıkarak çıkarılır. Fakat dikkatli yapılması gerekir. Mikrop kaptırılmaması lazım.

Arkadaşlar merhaba.. Benimde sivilceli ve siyah noktalı bir cildim var.. Tabi yağ bezeleride cabası... Eczacı olan teyzemin tavsiyesiyle (onada deneyen biri tavsiye etmiş) göz çevremde oluşan yağ bezelerine, şu çoğu eczanede satılan meşhur krem markasının selülit kremini gözüme kaçırmadan sürdüm.. kremin kendisi çok pahalı ama tek kullanımlık bir tester isterseniz size yeter.. zaten çok az kullanıldığı için tester paketi bile bayaa gidiyor... tek yapmanız gereken kremi makyajsız temiz cilde sürmek ve biraz güneşli sıcak ortamda bulunmak.. birkaç gün içinde kaybolduklarını göreceksiniz....

merhaba:) benimde göz çevremde yağ bezelerim var hangi markanın selülit kremini kullandınız bilgi verirseniz sevinirim:)

Suratımda kocaman bir yağ bezesi çıktı az önce, napıcam bilmiiyorum
banyoya girdim, girerken bir şey yoktu
sonra yüzümde sert bir şey hissettim bir baktım sağ gözümün altı yanağıma doğru kıpkırmızı olmuş
bu nasıl geçer yardım edin bana ya
kocaman bir şey

Ah canım ya sıcak suyun etkısınden felan olmuŞtur heralde umarım bıdaha Çıkmaz...

inşallah ya
Allahtan hemen geçti, yoksa var ya görsen korkardın
Zaten yüzüm küçücük
Suratımda kocaman bir şey olması korkunçtu!

Arkadaşlar merhaba.. Benimde sivilceli ve siyah noktalı bir cildim var.. Tabi yağ bezeleride cabası... Eczacı olan teyzemin tavsiyesiyle (onada deneyen biri tavsiye etmiş) göz çevremde oluşan yağ bezelerine, şu çoğu eczanede satılan meşhur krem markasının selülit kremini gözüme kaçırmadan sürdüm.. kremin kendisi çok pahalı ama tek kullanımlık bir tester isterseniz size yeter.. zaten çok az kullanıldığı için tester paketi bile bayaa gidiyor... tek yapmanız gereken kremi makyajsız temiz cilde sürmek ve biraz güneşli sıcak ortamda bulunmak.. birkaç gün içinde kaybolduklarını göreceksiniz....

o yağ bezelerinden bende de var ve gittikçe artıyor. derinin çok altındalar ve çok minikler o yüzden doktor almıyor :KK43: eğer o kremin ismini verirseniz bende denemek istiyorum... şimdiden teşekkür ederim...

Ben de kurtulmak istiyorum. Ama sanırım doktorluk bir işlemle olacak bu. Ha bir de dermarollerle olabilir sanırım. Biri yazmış burda, yağ bezelerime de iyi geldi diye.

kremin ismini özelden yazmışsınız fakat benim mesaj sayım yeterli oladığı için cevap veremedim. aylar oldu mesajı göreli:) kusura bakmayın teşekkür de edemedim sayfaya girmiyorum pek. benim yağ bezelerim göz çevresinde olduğu için korkuyorum açıkcası hassas bir bölge. siz kullandınız mı göz çevreniz de? yan etkisi olur mu acaba? teşekkür ederim tekrar geç de olsa :) :KK16:

kremin ismini özelden yazmışsınız fakat benim mesaj sayım yeterli oladığı için cevap veremedim. aylar oldu mesajı göreli:) kusura bakmayın teşekkür de edemedim sayfaya girmiyorum pek. benim yağ bezelerim göz çevresinde olduğu için korkuyorum açıkcası hassas bir bölge. siz kullandınız mı göz çevreniz de? yan etkisi olur mu acaba? teşekkür ederim tekrar geç de olsa :) :KK16:
O kremi ben de öğrenebilir miyim acaba :) aynı sorun bende de var.

O kremi ben de öğrenebilir miyim acaba :) aynı sorun bende de var.
Kremin adini burada soylemem sorun olur mu bilemedigim icin ozelden yazarim ama ben kullanmadim onu soyleyim. Yazin lazer vb tedavi yontemlerini arastiracagim. Gozume cok yakin oldugu icin kremler goz cevremi hep tahris etti. Cilt doktorlari soyucu krem verdi hicbir ise yaramadi canimi yakmaktan baska.

X