Doktor kontrolde alttan bakma

ya ben sizi orkutmak için anlatmadıydım dr.lar için çok normal adam yüzüme bakıyomuş gibi baktı zaten canım da acımadı keşke normal doğurabiirsin deseydi de yarım saatyapsaydı muayeneyi düşünmeyin kızlar herşey yavrularımız için

doktorum beni de 38. Haftanın sonunda muayene edecekmiş. Dün gittim haftaya cuma tekrar çağırdı. Bu arada benim oğlan hala doğum kanalına doğru dönmemiş. Sizlerin döndü mü? Dönmezse 39. Haftada sezeryan yapmaya niyeti var ama ben beklemek istiyorum.

arkadaşlar eğer son haftaya kadar bebek dönmezseyani 38. Haftaya kadar o zamanda alttan bakiyormu ki yani normal doğum olmuyor o zaman dolasiyla bakmanin bi anlami yok dimi

Fatma bence bu muayene olayına sen çok takmışsın. Önemli olan bebeğin sağlıklı bir şekilde sana gelmesi. Sezaryan olunca da sonuçta ameliyat masasında vajinanın kapanacağını sanmıyorum. Yani görünmüştü, görünecekti, muayene edecekti o kadar düşünme, akışına bırak ve hamileliğinin tadını çıkar bence.

Fatma bence bu muayene olayına sen çok takmışsın. Önemli olan bebeğin sağlıklı bir şekilde sana gelmesi. Sezaryan olunca da sonuçta ameliyat masasında vajinanın kapanacağını sanmıyorum. Yani görünmüştü, görünecekti, muayene edecekti o kadar düşünme, akışına bırak ve hamileliğinin tadını çıkar bence.

doğru söylüyorsun canım da işte bi an tedirgin oluyor insan artık bakacak olursada gözümüzü kapatıp beklicez hayırlısı ama yinede sağolun

Nisanurcum geçmiş olsun canım.
Normal isteyip de sezaryan olanlara üzülüyorum açıkcası.
Ben de sezaryan istiyorum ya bakalım kısmet.

Ya doğurcaz sonuçta.Ha alttan kontrol olmuş ha olmamış.Eninde sonunda doktorla tanışcaklar .DDD
Birde sağlıkda utanma olmamalı diye düşünüyorum.Daha bunun 2.-3. çocuğu var. Onlar için sıradan bir iş bu sonuçta.
.

arkadaslar bırsey sorucam sımdı catı muayenesı olunuyo ya onun ıcın ayrı bır odaya m ı gecılıyo ve nasıl hazrlanıyosun butun altındakılerı cıkartıp doktorumu beklıyosun kusura bakmayın merak ettıgım ıcın soruyorum

Benim doktorumda 37. haftada muayene edecek. Erken doğum riskim olduğu için daha önce de muayene etmek istedi açılma varsa diye, ama ben kabul etmedim. Utandım çok. :gitme:

benimde o günlerim aklıma geldi şimdi vay be:) nasıl bişe diye çok merak ediyodum..o yüzden ayrıntılı anlatıyım:)bende 37+1 ken çatı muyenesi oldum..özel hst doğum yaptım.normal doğum riskli olduğu peşpeşe 2 doktor baktı..sana belden bağlamalı bişe veriyolar...altındakileri çıkart bunu giy diyolar..sonra çatala oturuyosun..doktor eldivenini giyiyor..parmağını içine sokuyor..ama sokarken eğilip alttan da bakmıyor..sadece parmaklarını sokuyor o kadar...bende 2sinde gözü havalardaydı...sonra yanından çıkıyolar..bu sırada biraz kanaman oluyor...bu yüzden yanınızda 1tane ped ve selpak bulundurmanızı tavsiye ederim...bu kadar..acıma olayınada gelince kendinizi kasmadığınız müddetçce sorun yok...hepinize hayırlı doğumlar:)

ben 28 haftaligim ama her kontrolde alti muayene ediyor..ultrason yapmiyor o ilk aylardaydi ama simdide enfeksiyon veya herhangi bi sorun varmi diye bakiyor....

ben 28 haftaligim ama her kontrolde alti muayene ediyor..ultrason yapmiyor o ilk aylardaydi ama simdide enfeksiyon veya herhangi bi sorun varmi diye bakiyor....

Canım gerçektenmi?Çok erken başlamış seni alttan muayene etmeye.Ben henüz bu hamileliğim boyunca hiç alttan muayene olmadım.Ama sen şanslısın alıştın şimdiden muayeneye.Bizim kadar zorlanmazsın...

Burda yurt disinda her kontrole gittigim de dr hep altan muaayene eder 3 hamileligim de bu boyleydi. altan muayenede korkacak bir sey ki hanimlar evet az aciyor ama. dogumda cekilen SIKINTinin yanin da o ne ki.:))

Canım gerçektenmi?Çok erken başlamış seni alttan muayene etmeye.Ben henüz bu hamileliğim boyunca hiç alttan muayene olmadım.Ama sen şanslısın alıştın şimdiden muayeneye.Bizim kadar zorlanmazsın...

evet gercekten..yurtdisinda genelde alttan muayeneye erken basliyorlar..ilk 3 bucuk ay alttan ultrasonla bakti...sonra karnima geci ama alt bölgeyi her ay kontrol ediyo cok zorlaniyorum ya alistim evet ama agri yapiyo....doktora gitmek cok zor geliyo bi dogsaydi bebisss...

arkadaslar ben sıze ne yazıkkı basımdan gecen bır dızı olay yazacagım ben yaklasık 9 ay once adetım gecıktıgı ıcın dr a gıttım alttan baktı kıst vardı ve daha eve gelmeden kıst bosaldı daha sonra tedavı oldum hamıle kaldım 12 hf da aynı dr a gıttım bebek olu dedı kurtaj olacakdım ama alttan muayene sonrası hemen kanamam basladı tekrar hamıle kaldım aynı dr a gıttım bebek kalbı atmıyor dedı gene olu bu dedı alttan baktıda baktı canımıda yaktı ustelıkve hemen kanamam basladı artık o dr a gıtmek ıstemedım nasıl da guvenmısım sasıyorum kendıme baska dr a gıttım o kadar kanama sonrası bebek dusmustur emın olayım dıye o da alttan baktı ama hıc hıssetmedım ve zarar vermemek ıcın sadece penısın gırdıgı yere kadar gırıryorlar bebegım yasıyordu kalbıde carpıyordu fakat ıcerıde cok fazla kanamalı alan vardı ve ben hala o kanamalı alanla ugrasıyorum dun acayıp bır kan bosalması ve parce dusmesı oldu bu sabah tekrar bebek gıttı hıssıyle dr gıttım ve hal canlı hala buyuyor 8hf ıkı g luk oldu ve ben bu duygudan kurtulamıyorum alttan muayene korkulacak ve zararlı degıl ama canınızı ve bebısınızı asla paragozlu sabıtfıkırlı ve becerıksız dr lara emanet etmeyın sadec paylasmak ıstedım ve sunu soruyorum nasıl olurda bır dr un her alttan muayenesı kanamaya neden olur ve dıyelımkı oldu nasıl olurda bır dr muayeneden 1 saat sonra baslayacak gebelık kanamasını ultrasonda gormez eger kendı baslattıysa gormezz ve bu kadına kımse gıtmemesı ıcın herseyı yapacagım sevgıyle kalın

asumancım valla üzüldüm kesin doktorun düşüklere neden oldu nasıl okadar güvendinde gittin kaç kere başına gelmiş allah bu bebeğine sağlık versin inşallah

asumancım valla üzüldüm kesin doktorun düşüklere neden oldu nasıl okadar güvendinde gittin kaç kere başına gelmiş allah bu bebeğine sağlık versin inşallah

sagol canım ınsan ıste ne kadaar bılgılı olursa olsun bazen dr a guvenmek ıstıyor ve basına gelen en kotu noktaya kadar toz konduramıyor ınsallah su kanama kesılırde rahatlarım destegıne tesekkur ederım sevgıler:eek:

ya sımdı bn kızım doktora gıttığımde alttan muayene yapılıyormu kızlık sorun oluyo mu gıdenınız varsa cevap yazabılır mı

Bakireysen alttan muayen yapmazlar. Ama çok çok önemli bir sorun varsa, sağlığın için ciddi bir tehdit varsa anal muayene yaparlar bakirelerde.

anal mi???? anal neresi biliyorsunuz dimi?? hic duymadim boyle bisey gercekmi?? kizlara doktorlar karindan usg yle bakiyorlar cok cok onemli bisey olmadikca da vajinadan bakmiyorlar
yanlis anlamayin lutfen hakikaten merak ettim

X