fissler vitaquick düdüklü tencere kullananlar yardımınıza ihtiyacım var!!

BenAyKizim

anneyim ben!!!!
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.447
184
önceki gün fissler vitaquic düdüklü tencere aldık.4.5 lt.gerçekten çok kısa sürede pişiriyor.ama ben ilk defa düdüklü tencere kullanmaya başladığım için korkudan ölüyorum.neyse...sorum şu:kullanma kılavuzunda ateş fazla olursa buhar kaçırır tıss diye ses çıkar diyor.ben en küçük ocağın en kısık ateşine koyduğum halde ses çıkıyor.bugün artık vanadan gazı kıstım yani o kadar.ateş neredeyse hiç yoktu.acaba neden oluyor bu tencere bozuk mu?ödüm de patlıyor bişey olacak diye?:sm_confused:

2.çizgi de iken, ocağın altı çok açık durumda biraz fazla kaldı ise basıncı arttırmışşındır ve gaz çıkmaya çalıştığı için tıslıyordur. Ben 2.çizgiye geliir gelmez(etler için) hemen kısıyorum altını. Hiç tıslamadı şimdiye kadar.

valla daha birinci çizgi görününce kıstım bugün ama o hayalet gibi ateşte bile ikinci çizgiye kadar çıktı.az önce müşteri hizmetlerini aradım iki saat geyik yaptı.ufff sinir oluyorum ya ne zaman yeni bişey alsam sorun çıkıyor var bende bi terslik...

bende yeni bi düdüklü tencere almak istiyorum şöyle zaman ayarı olan ve kullanımı kolay (benim gibi unutkan bir insanın kullanabileceği türden yani ) yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

canım fissler tavsiye ederim çünkü yemegi unutasıya kalmıyor barbunya 5dakikada pişiyor tüm yemekler dakikalık yani süper bir şeyy tavsiye ederim..

arkadaşlar selam ben yeni katıldım fissler tencere düdüklü vs hakkında 1 yıl eğitim aldım istediğiniz soruyu sorabilirsiniz

arkadaşlar selam ben yeni katıldım fissler tencere düdüklü vs hakkında 1 yıl eğitim aldım istediğiniz soruyu sorabilirsiniz

4,5 lt lik düdüklü alıcam.
tefal clipso, fissler blue point, fissler magic comfort, fissler vitavit comfort arasında kararsızım. siz olsanız hangisini alırdınız?

merhaba Fissler blue point komple dörtlü set aldım, yassı olanlardan hem karnıyarık hem kzartma tenceresi aynı zamanda ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum , internetten sipariş verim ama henüz elime geçmedi aynı modeli kullananlar var mı _ kullanmayı hiç bilmiyorum, üstelik çok korkuyorum

4,5 lt lik düdüklü alıcam.
tefal clipso, fissler blue point, fissler magic comfort, fissler vitavit comfort arasında kararsızım. siz olsanız hangisini alırdınız?

selam çok çok kullanıcaksan en iyisi vitaquick 4.5 luk hem fiyatıda uygun çok ta kısa bir sürede pişirio tabi fisslerin pişirme süreleri biraz farklıdır kullanım kılavuzunda yazan almanların pişirdiği yemekler, türk yemekleri için pişirme süreleri yazmıyor.onu kendin deneyerek anlıosun zaten yine sorun olursa sorabilirsin

merhaba Fissler blue point komple dörtlü set aldım, yassı olanlardan hem karnıyarık hem kzartma tenceresi aynı zamanda ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum , internetten sipariş verim ama henüz elime geçmedi aynı modeli kullananlar var mı _ kullanmayı hiç bilmiyorum, üstelik çok korkuyorum

selammm karnıyarık yapıcağın zaman kapağı kapatıp yapman gerekio fakat kızartmaysa kapağı kesinlikle kapatmaman lazım

selam bitter fissler hakkında bilgi sahibi olduğunu söylemişsin ben de sana bişey sormak isterim. fisslerin tencere setlerinde solea almak istiyorum ama dizayn haricinde ucuz modellerinden pek de farkının olmadığını gördüm. sence yeni çıktı diye mi beğeniliyor yoksa üst modellerinin hakkaten bir farkı var mı? ben bir de silit diye bir marka biliyorum ama o çok pahalı

ben düdüklü kullanamiyorum cok korkuyorum ellerim titriyo cok zor bi durum tefal aliyim diyorum ama yinede kullanmassam sonra parama yazik olcak
o cikan tislama sesi beni bitiriyo ya mutfaga giremiyorum

selam bitter fissler hakkında bilgi sahibi olduğunu söylemişsin ben de sana bişey sormak isterim. fisslerin tencere setlerinde solea almak istiyorum ama dizayn haricinde ucuz modellerinden pek de farkının olmadığını gördüm. sence yeni çıktı diye mi beğeniliyor yoksa üst modellerinin hakkaten bir farkı var mı? ben bir de silit diye bir marka biliyorum ama o çok pahalı

selam semracım, solea set diğer fissler setlerle aynı özellikte tamamen dizayn farkı var yalnız artı olarak damlatmama özelliği var onun dışında pişirmesi falan tamamen aynı fakat yinede ben korfuyu tavsiye ederim damlatmama özelliğ çok işine yaramıcaksa tabi bide sütlüğü yok arasında 500 lira kadar fark var kalite aynı tabi seçim sana kalmış ikisinden de aynı randımanı alırsın

selam bittercim ben düdüklü kulanamiyorum korkumdan fislama sesi bitiriyo beni ya cok zor oluyo zaten 4 defa kullanmisimdir8 yilda almayi düsünüyorum ama kararsizim tefalmi aliyim fisslermi clipso ne anlama geliyo bide patlama riski en az olan düdüklü hangisi simdiden saol canim

selam kizlar ben de fissler aldim sansima kampanya varmis 150 eurodan 80 euroya düsmüs cok ucuza geldi ama benn cok tirsiyom düdüklüden kullananlar yazsin nasil kullaniliyo benim camli ocagim vitaquick yaziyo camli ocaklarda nasil pisiriyonuz b ide buhar cikar falan diyo lütfen yardimci olun bekliyorum

fissler vitaquick kullananlar bekliyorum nasil kullaniyyonuz ses falan cikiyomu yemek piserken

selam bittercim ben düdüklü kulanamiyorum korkumdan fislama sesi bitiriyo beni ya cok zor oluyo zaten 4 defa kullanmisimdir8 yilda almayi düsünüyorum ama kararsizim tefalmi aliyim fisslermi clipso ne anlama geliyo bide patlama riski en az olan düdüklü hangisi simdiden saol canim

selamm canımm fissler almışsınn iyide etmişsin ama tıs sesi en az çıkan düdüklü daha doğrusu euromatic tencere odur bide patlama riski sıfır çünkü 12 saat bile ocakta kalsa
lastiği kendiliğinden eriyip içine düşüo ve havası otomatic boşalıyo yani patlama riski falan yok zaten pişmesi en uzun olan yemek bile en fazla 45 dk sürer o yüzden hiç korkma fakay şöle sölimm fissler de pişirme süreleri biraz daha kısadır sen hangi modelini aldın???

fissler vitaquick kullananlar bekliyorum nasil kullaniyyonuz ses falan cikiyomu yemek piserken

he şimdi gördüm vitaquick miş şimdi genelde hani pim çıkıo ya yukarı sarı pim onu görünce altını kısığa alıosun işte ondan sonra çok az da olsa hava dışarı çıkıo o tıs sesi onun sesi oluo
bide tencereyi elde yıkıcaksan iiyce durlaman lazım detarjanlı su kalıo bazen o pim boşkuğunda ozamanda ses yapabilio ki her ne kadar bulaşık makinasında yıkansada sen yine lastiğin ömrü açısından makinada yıkama orjinal lastiği her zaman her yerden temin etmek zor oluo sonuç olarak o tıs sesi azda olsa olur ama korkucak hiç bişey yok ben bütün yemeklerimi onda yapıorumm sahane oluo ve tabi zamandanda çok tasarruflu

cok saol canim dikkatlice okudum simdi ocakta yemegim bekliyorum ilk deneme atlatimmi alisirim

X