FSH DEĞERİ TAVAN,AMH DEĞERİ DİBE VURANLAR aralık/2012 DERTLEŞELİİMMMMM

Öncelikle rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun..ilk duyduğumda bu dert sadece benim başımda sanmıştım..Bu siteye girince öğrendim ki biçok arkadaşım benimle aynı dertle boğuşmakta..benim eşimde morfoloji sıkıntısı vardı bi senedir ilaç içiodu ve bu bi sene boyunca gittiğim hiçbir kadın doğumcu yumurta rezervimin azaldığını söylememişti..ta ki aşılama gününü aldığımız ana kadar...doktor fsh ımı görünce yumurtalıklarımın 40 yaşındaki bir kadınınki gibi olduğunu söyledi ki henüz 25 yaşındayım :KK43: şimdi tüp bebek bekliyorum..biliyorum ki bu yolda umut çok önemli..benim gibi olan arkadaşlar,varsa başarıya ulaşanlar,tüp bebek yaptıracak olanlar lütfen yazsınn dertleşelim..rabbim isteyen herkese anne olmayı nasip etsin...

mrb gzd87 fsh düşürmek istiyorsan günde 2 bardak biberiye çayı iç birde hemen spora yazıl faydasını görürsün.... ben 1 ayda spor ve biberiye çayıyla 22 den 8 e düşürdüm fsh ı allah yardımcın olsun.....

soğan kürü yaptım fshım düştü 2sene önce 1 başarısız tüpüm oldu eşimin sorunları vardı geçti amhem 0.95 fshım yeni hali 9 çok az prolaktin yüksek adet diye yüksek olabiliyomuş benim bi arkadaş 0.4 amh 26 fshla şimdi 6 buçuk aylık hamile ben eşimin sperm hareketsizliliğini günde 1 bardak kefir haftada 2 kere nohut yemeği hergün akşam keçi boynuzu tozunu süte karıştırıp veya meyva suyuna yoğurda karıştırıp içirip yedirdim eşime zararsız yararlı şeyler bunlar deneyin derim siz bilirisniz :KK54:

merhaba arkadaslar.yaklasık 6 ay önce fsh 22 amh 0.3 erken menopoz teshısı konuldu banada. 30 yasındayım .acıl tup bebek dedı doktorum ılk denemede 4 yumurta toplandı , 3 ü döllendi ama yumurtalarım orta kalıtelıydı ve sonuc negatıf.2. denemeye baslamadan önce hayıt suyu, çörekotutarcın bal bal kuru, ve duhan aktardan aldıgım hormon duzenleyıcı cayı ıctım.2. denemede sadece 2 yumurta toplandı ama umudum hep vardı yalan degıl.veee test gunu geldı ben şoktaydım ınanamadım pozıtıf hamıleydım .hersey guzel gıdıyordukı 7. haftada bebegımın kalbi durdu.8. haftada kürtaj oldum .ınanılmaz bır sevıncın ardından hüzünlere boğulduk.ve suanda kurtajın uzerınden 1 hafta gectı . hamdolsun derdi veren sabrınıda verıyor ama benım kafam karıstı.doktor 2 ay sonra tekrar denemelıyız dıyor.ama sanki 3. denemede negatıf alırsak asıl yıkımı o zaman yaşayacagım gıbı gelıyor.doktor bu durumda donörun yanlıs bır karar oldugunu soyluyor. sızce ne yapmalıyım ?

merhaba arkadaslar.yaklasık 6 ay önce fsh 22 amh 0.3 erken menopoz teshısı konuldu banada. 30 yasındayım .acıl tup bebek dedı doktorum ılk denemede 4 yumurta toplandı , 3 ü döllendi ama yumurtalarım orta kalıtelıydı ve sonuc negatıf.2. denemeye baslamadan önce hayıt suyu, çörekotutarcın bal bal kuru, ve duhan aktardan aldıgım hormon duzenleyıcı cayı ıctım.2. denemede sadece 2 yumurta toplandı ama umudum hep vardı yalan degıl.veee test gunu geldı ben şoktaydım ınanamadım pozıtıf hamıleydım .hersey guzel gıdıyordukı 7. haftada bebegımın kalbi durdu.8. haftada kürtaj oldum .ınanılmaz bır sevıncın ardından hüzünlere boğulduk.ve suanda kurtajın uzerınden 1 hafta gectı . hamdolsun derdi veren sabrınıda verıyor ama benım kafam karıstı.doktor 2 ay sonra tekrar denemelıyız dıyor.ama sanki 3. denemede negatıf alırsak asıl yıkımı o zaman yaşayacagım gıbı gelıyor.doktor bu durumda donörun yanlıs bır karar oldugunu soyluyor. sızce ne yapmalıyım ?

bence arkadaşım kesinlikle yola devam..Ne güzel tüp denemelirnde yumilerin çıkıyor..Lütfen pes etme..Başına gelen olayları en kötülerini eledim diye düşün lütfen..Donör konusu çok iyi düşünülmesi tartılması gerekli olan bir konu..Kendi yumurtan var iken ve tedavi olabiliyorken ben nacizane daha çok başındasın 2 kere denemişsin derim..Hiç bir problemi olmadığı halde 5. denemesinde bebeğine kavuşan annelerimiz var..Alacağım negatif sonuçları yıkım olarak değil tecrübe yada Yaradandan gelen imtihanlar olarak gör nolur..İnş hakkında en hayırlı kararı vermeyi nasib etsin Allah..:26::26::26::26::26:

Öncelikle rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun..ilk duyduğumda bu dert sadece benim başımda sanmıştım..Bu siteye girince öğrendim ki biçok arkadaşım benimle aynı dertle boğuşmakta..benim eşimde morfoloji sıkıntısı vardı bi senedir ilaç içiodu ve bu bi sene boyunca gittiğim hiçbir kadın doğumcu yumurta rezervimin azaldığını söylememişti..ta ki aşılama gününü aldığımız ana kadar...doktor fsh ımı görünce yumurtalıklarımın 40 yaşındaki bir kadınınki gibi olduğunu söyledi ki henüz 25 yaşındayım :KK43: şimdi tüp bebek bekliyorum..biliyorum ki bu yolda umut çok önemli..benim gibi olan arkadaşlar,varsa başarıya ulaşanlar,tüp bebek yaptıracak olanlar lütfen yazsınn dertleşelim..rabbim isteyen herkese anne olmayı nasip etsin...

Canım çok geçmiş olsun.Yazdıklarını okuduğumda benim hikayemden bir farkı olmadığını gördüm buraya yorum yazan herkesin hikayesi aynı sayılır. Bende yaklaşık 6 ay önce fsh değerimin 19 amh 1,79 olduğunu öğrendim ve doktorum erken menopozla karşıkarşıya olduğumu söyledi . O an dünyam başıma yıkıldı. Hemen tüp bebek yapıcaz dedi ama inan canım içimden tüp bebek yaptırmak gelmedi. Başka bir doktora daha muayene oldum önce bir kez aşılama deneyelim eğer tutmazsa tüp bebek yaparız dedi ve çok şükür bu kötü değerlerle ilk aşılamam tuttu.Sakın umudunu kaybetme önce duayla sonrada inanmakla herşeyin üstesinden gelinebilir. Sana tavsiyem tedavin esnasında hayıt suyu iç . Ben içmeye çalıştım bu forumda okumuştum hayıt suyunuda tedavime ne kadar faydası oldu bilmiyorum ama belki sendede işe yarar. Allah yardımcın olsun senin için dua edicem.

bence arkadaşım kesinlikle yola devam..Ne güzel tüp denemelirnde yumilerin çıkıyor..Lütfen pes etme..Başına gelen olayları en kötülerini eledim diye düşün lütfen..Donör konusu çok iyi düşünülmesi tartılması gerekli olan bir konu..Kendi yumurtan var iken ve tedavi olabiliyorken ben nacizane daha çok başındasın 2 kere denemişsin derim..Hiç bir problemi olmadığı halde 5. denemesinde bebeğine kavuşan annelerimiz var..Alacağım negatif sonuçları yıkım olarak değil tecrübe yada Yaradandan gelen imtihanlar olarak gör nolur..İnş hakkında en hayırlı kararı vermeyi nasib etsin Allah..:26::26::26::26::26:

2. tup bebek denememızde 2 yumurta toplandı ve ıkısıde döllendı kalıtelı embrıyolar oldu. ama tekrar aynı olumlu sonuclar alabılırmıyız bılemıyorum. insan herseyı dusunuyo , oysakı sukretmelıyım kı 2 tanede olsa yumurtam var, sukretmelıyım kı rahmim var. bunların hıc olmadıgı arkadaslarımızda var. allah ısteyen kımsenın kollarını boş bırakmasın evlat hasreti cektırmesın.hayırlı salih bebekler nasip etsin.

mucizeni allah en kısa zamanda göndersin işallah canım rüyan çok güzel bebişlerine kavuşucan işallah ...sarımsak fsh yüksek olanlar yememeliymiş nacizane uyarmak istedim allah hepimizin yardımcısı olsun ..aminn

tesekkur ederım cnm :) artık ıctık hepsını

cnm 20 yasindaym bnmde 108 di fsh ben hic ilac kullanmadm oyuzden Rabbimin mucizesi diyorum kendiligimden adet olabilmeme. Zaten doktorlarda sasirdilar. Bu fsh ile adet olman ve duzenli adet gormen sasirtici olagan disi dediler. Ve hatta sana ARTIK ERKEN MENOPOZ diyemeyiz dediler. Ben erken menopozdan ciktigima inaniyorum. Doktorlar artik adet duzensizligi diye ve fsh yuksekligi die arastiriyorlardi hastaligimi en son. Gerci uzun zmn oldu gitmeyeli doktora. Ben suan gebe kalmak icin urasiyorum onceden tek urasim adet gorebilmekti snra duzenli adet gorebilmek simdi cocuk sahibi olmak:) suan bitkisel ilac kullanyrm 1 aydir. Onumuzdeki adetmi oldktan snra sogan kuru yapicm. Ve aktardan aldgm bitkisel karisimi icicem taaa yazin almistim bir turlu icmek nasip olmadi. Bu sefer icicem birde ari sutu bal polen karisimi macun kullancm bu kadar. Doktora gidicm haftaya fsh olctrmk icin arti amh testimi tekrar yapmalarini talep edcem. Ben amh testinin pekte kalici snc verdgne inanmiyrm. Sonclarimi paylasrm sizinle ins.:)

cnm bitkisel bişey kullandınmı...........

cnm bitkisel bişey kullandınmı...........

kullanmadım fliocum. ben gecen sene 29 nısanda adet gordum ve bır daha adet olmadım. o süre zarfında doktor kapılarındaydık. annem bıtkısel kurler aldı ama hıc bırını kullanamadım. sogan kürüne basladım ılk zaman 1 hafta yaptım bıraktım. cok kotuydum. içimden hiç bir sey yapmak ıcmek gelmıyordu. şoktaydım bellkide.... hatta doktor fartutal verdı adet gorebılmem ıcın denemek adına kullandım onlada adet gormedım. tam 4 ay sonra kendılıgımden adet gordum. boyle işte ....

sana bıtkısel kurlerı tavsıye ederım sogan kurunu tavsıye ederım. ıbrahım saracoglunun yada marankinin sayfasına gır bak orda daha ayrıntılı bılgı alacaksın. Kesşke o konuda yardımcı olabılsem ama bitkisel anlamda yada ilaç anlamında bır yardım almadım. aldıysamda faydasını gormedım.

kullanmadım fliocum. ben gecen sene 29 nısanda adet gordum ve bır daha adet olmadım. o süre zarfında doktor kapılarındaydık. annem bıtkısel kurler aldı ama hıc bırını kullanamadım. sogan kürüne basladım ılk zaman 1 hafta yaptım bıraktım. cok kotuydum. içimden hiç bir sey yapmak ıcmek gelmıyordu. şoktaydım bellkide.... hatta doktor fartutal verdı adet gorebılmem ıcın denemek adına kullandım onlada adet gormedım. tam 4 ay sonra kendılıgımden adet gordum. boyle işte ....

sana bıtkısel kurlerı tavsıye ederım sogan kurunu tavsıye ederım. ıbrahım saracoglunun yada marankinin sayfasına gır bak orda daha ayrıntılı bılgı alacaksın. Kesşke o konuda yardımcı olabılsem ama bitkisel anlamda yada ilaç anlamında bır yardım almadım. aldıysamda faydasını gormedım.[/QU

maveracım teşekkür ederim..inş...en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın..soğan kürünü deniycem....

Arkadaslar bugun 3 uncu negatifimi aldim. Cok uzgunum amh 0.5 durum kotu toparlanabilirmiyim acaba bilmiyorum ama butun inancimi kay ettim

2. tup bebek denememızde 2 yumurta toplandı ve ıkısıde döllendı kalıtelı embrıyolar oldu. ama tekrar aynı olumlu sonuclar alabılırmıyız bılemıyorum. insan herseyı dusunuyo , oysakı sukretmelıyım kı 2 tanede olsa yumurtam var, sukretmelıyım kı rahmim var. bunların hıc olmadıgı arkadaslarımızda var. allah ısteyen kımsenın kollarını boş bırakmasın evlat hasreti cektırmesın.hayırlı salih bebekler nasip etsin.[

canım umarım herşey güzel olur senin için.bak bana..doğuştan rahmim yok.yumurtalıklarım var sadece.düşünsene hiç bi zaman hamilelik duygusunu tadamayacağım..ama Rabbim kaldıramayacağından fazla yük vermezmiş.taşıyıcı anne buldum ve böyle anne olabileceğim.18ocakta tüp bebek iğnelerine başlayacağım.yumurtalarım toplanıp,eşimin spermiyle döllenecek ve başka bi rahime yarleşecek.inşallah tutunacakk.ama okadar üzülüyorum ki sana anlatamam..kendi bebeğimi doğurmayı okadar isterdimki..Ama çok şükürki ben bunada sahibm.herşey Allahtan.halimize çok şükür,herşeye rağmenn..dua et benim içinde nolurr....hayırlısını,sağlıklısını versin rabbimmm..

merhaba kızlar bende 2 ay önce adetimin dördüncü günü baktırdım amh 0,17 fsh de 30 çıktı amh kötü bir değer sanırım değilmi?3 defa tüp bebek tedavisi gördüm ama yumurtalarım gelişmedi ne yapacağımı bilemiyorum.

merhaba kızlar bende 2 ay önce adetimin dördüncü günü baktırdım amh 0,17 fsh de 30 çıktı amh kötü bir değer sanırım değilmi?3 defa tüp bebek tedavisi gördüm ama yumurtalarım gelişmedi ne yapacağımı bilemiyorum.

Julii, bbirşey öğrenirsen bana da bildir lüfen. Sen tedavilerini nerede gördün. Benim amh sonucum da 0.12 çıktı. Bugü aldım sonucu. Tü bebek hiç denemedik. İlk deneyeceğiz, ama yaşadığım yerdeki dr, yumurta geliştiremeyeceksek hiç başlamayacağız dedi. Çok üzgünüm Ege ünv den randevu aldım. Bilmiyorum onlar ne der.

Arkadaslar bugun 3 uncu negatifimi aldim. Cok uzgunum amh 0.5 durum kotu toparlanabilirmiyim acaba bilmiyorum ama butun inancimi kay ettim

bence kaybettme canım benim arkadaşım 0.4 amh 15 küsür fsh la hamile kaldı kendine ilk baş soğan kürü yaptı sonra incir kürü yaptı oldu her şey doğada var nefes alıyosan umut vardır canım

Bu arada amh sonuçlarına göre durum şu:

Ovarian Fertility Potential pmol/L ng/mL

Optimal Fertility 28.6 - 48.5 4.0 - 6.8
Satisfactory Fertility 15.7 - 28.6 2.2 - 4.0
Low Fertility 2.2 - 15.7 0.3 - 2.2
Very Low / undetectable 0.0 - 2.2 0.0 - 0.3
High Level > 48.5 >6.8

Bu bilgilere göre bizimkisi düşük değer bile değil. Çok düşük değer.

http://community.babycenter.com/post/a26969461/amh_0

Bu da linki.

Son düzenleme:
Canım çok geçmiş olsun.Yazdıklarını okuduğumda benim hikayemden bir farkı olmadığını gördüm buraya yorum yazan herkesin hikayesi aynı sayılır. Bende yaklaşık 6 ay önce fsh değerimin 19 amh 1,79 olduğunu öğrendim ve doktorum erken menopozla karşıkarşıya olduğumu söyledi . O an dünyam başıma yıkıldı. Hemen tüp bebek yapıcaz dedi ama inan canım içimden tüp bebek yaptırmak gelmedi. Başka bir doktora daha muayene oldum önce bir kez aşılama deneyelim eğer tutmazsa tüp bebek yaparız dedi ve çok şükür bu kötü değerlerle ilk aşılamam tuttu.Sakın umudunu kaybetme önce duayla sonrada inanmakla herşeyin üstesinden gelinebilir. Sana tavsiyem tedavin esnasında hayıt suyu iç . Ben içmeye çalıştım bu forumda okumuştum hayıt suyunuda tedavime ne kadar faydası oldu bilmiyorum ama belki sendede işe yarar. Allah yardımcın olsun senin için dua edicem.

1.79 amh normal zaten, neden menapoz demişler ki, sanırım fsh a göre menapoz demişler.Keşke benim de 1 falan olsaydı. Tebrik ederi bu arada. Sağlıcakla kucakla bebeğini.

bence kaybettme canım benim arkadaşım 0.4 amh 15 küsür fsh la hamile kaldı kendine ilk baş soğan kürü yaptı sonra incir kürü yaptı oldu her şey doğada var nefes alıyosan umut vardır canım

Canım destegin için sagol ben 3 ugruna inanırdım allahın hakkı üçtür dedik çok umutlandık ama olmadı. Artık olmaz gözüyle bakıyorum. Arkadaşın kaçıncı denemde kaldı acaba

Canım destegin için sagol ben 3 ugruna inanırdım allahın hakkı üçtür dedik çok umutlandık ama olmadı. Artık olmaz gözüyle bakıyorum. Arkadaşın kaçıncı denemde kaldı acaba

Allahın hakkı sonsuzdur belkide tartışılmaz canım benim inanma böyle şeylere :) benim arkadaşım tüp yaptı aşılama yaptı artık son bi denim dedi ibrahim saraçın kürlerini denedi kafasını rahatlattı normal yollarla hamile kaldı benimde sitresten büyümüyo amh 0.93 dü feshım 14.87 sogan kürü yaptım fshım yüksek diye sonuç fshım 9 oldu amh ö.95 olmuş adetim düzenli ama kilom 87 doktorum kafana takma rahat davran kilo dedi bende gecen ay tarçın bal çörek otu denedim hep olcak diye heveslendim olmadı tabiki çünki kafamda hep olcak diye kurdum hadi bakalım şuydu buydu dedim kafamı doldurdum az da olsa gerildim şimdi doktorum tekrar gerilme kilo ver dünya yansa umrun olmasın canın sıkılanla görüşme 2 ay normal yolla olmazsa çatlatma yaparız dedi oda olmadı aşılama çok şükür canımız sağ 5 yıllık evliyim 5 seneden beri olmadı çevreden bi dünya laf bi okadarda baskı oldu tüp bile yaptım eşimin sorunu vardı diye hem bi kere kadın her ay farklı yumurtluyoo takma yahu ya olucak ya olucak bende inciri denim diyorum ama kilo vermem lazım incir fena kilo ypıyoo zayıflayınca olucaksa zayıflıcaz kilolu olcaksa kilo alcaz tatlım Allah dert verip derman aratmasın bu ne dert ne derman biyerlerde bişeyler sabrımızı deniyoo buna inanıyorum takma 3 güne 5 güne dua et rabbine bırak gelir zamanı öle dimi ama canım benim öpüyorum seni:KK54:

X