Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

Ne güzel
Benim gittiğimde riskli gebelik uzmanı yazıyor ama bir halta yaramaz asla asla asla zeki Yılmaz'a gitmeyin
ben bu şahsı tanımıyorum, inşallah güveneceğinizi uzmanla tez zamanda karşılaşırsınız.

ben bunu açıklamak istiyorum, sizin yazınızı bahane oldu şimdi bana.
internette görüyorum kadın doğum uzmanı riskli gebe takibi yapıyorum yazıyor. bu perinatolog demek değil. kadın doğum uzmanlığı üzerine mecburi hizmeti tamamladıktan sonra yan dal için yeniden tus gibi sınava girip 3 yıl daha yan dal (2. uzmanlık) yapıp riskli gebelik uzmanı oluyor. yani 2-3 aylık bir kurs değil yeni baştan uzmanlık yapıyorlar. sayıca oldukça azlar fakat gerçekten rsikli gebelik işinin bilimiyle uğraşıyorlar. herkes için şart değildir elbette fakat kayıplarınızın nedeni bulunamıyorsa denemekte fayda var diye düşünüyorum.

ben bu şahsı tanımıyorum, inşallah güveneceğinizi uzmanla tez zamanda karşılaşırsınız.

ben bunu açıklamak istiyorum, sizin yazınızı bahane oldu şimdi bana.
internette görüyorum kadın doğum uzmanı riskli gebe takibi yapıyorum yazıyor. bu perinatolog demek değil. kadın doğum uzmanlığı üzerine mecburi hizmeti tamamladıktan sonra yan dal için yeniden tus gibi sınava girip 3 yıl daha yan dal (2. uzmanlık) yapıp riskli gebelik uzmanı oluyor. yani 2-3 aylık bir kurs değil yeni baştan uzmanlık yapıyorlar. sayıca oldukça azlar fakat gerçekten rsikli gebelik işinin bilimiyle uğraşıyorlar. herkes için şart değildir elbette fakat kayıplarınızın nedeni bulunamıyorsa denemekte fayda var diye düşünüyorum.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ☺️

merhaba,
riskli gebelik uzmanıyla görüşmeye çalışın, bu konuda daha çok vaka görüyorlar ve daha tecrübeliler. sizin gibi F5 ve PAI heterozigotum, ayrıca faktör 2 heterozigotum var sizden farklı olarak. ilk düşük sonrası testlerimi yaptırmama rağmen ilaç dozum yetesiz kaldı ve yine 2 bebeğimi daha kaybettim. perinatolog kontrolünde ilerleyen gebeliğimde dozum testlerle belirlendikten sonra çok şükür sağlıklı bir gebelik geçirdim ve bebeğim dünyaya geldi.
sonuçlarınızı mümkünse gebelikten önce bir perinatoloji uzmanına göstermeye çalışmanızı öneririmi. İnşallah her şey yolunda gitsin sağlıkla doğsun bebeğiniz.
Mrba çok tşk ederim sonucumu alıp hemen gideceğim . Rabbim evladını sana bağışlasın 😊 Amin hepimizin sağlıklı bebekleri olur umarım o acıyı kimse yaşamaz 🤲🏻

Canım benim de 4 kaybım oldu cd 56 nasıl operasyonla yapılıyor?
Şöyle ki ben 5. düşükten sonra baya doktor araştırması yaptım. Otoimmun rahatsızlık olan hashimato/troid içinde ilaç kullanıyordum. Doktor öncesinde anti -tpo değerlerimi istedi. Daha sonra rahimden parça alınarak CD-56 testi yaptı. CD56 testi yüksek çıktı %10 civarında. Gebeliği öğrenir öğrenmez intralipid serum tedavisine başladık (omegaven ve serum fizyolojik) 16. haftaya kadar haftanın 1 günü serum tedavisi aldım.
Sizde mutlaka araştırın olur mu

Benim c677t ve a1298c heterozigottu. Yine de hematolojiye gittim. Birkaç ilave test yaptı. Protein s düşük çıktı. Homosistein, anti trombin ve kardiyolipin normal. Coraspin 100mg kullanıyorum. Bir iki sonuç daha çıkınca doktora gideceğim ama merak ediyorum. Protein s düşüklüğü için iğne kullandırıyorlar mı?

Uzun zamandır aktif formda B12 ve folat kullandığım için Mthfr yan etkileri tahlilde gözükmüyor.

Benim c677t ve a1298c heterozigottu. Yine de hematolojiye gittim. Birkaç ilave test yaptı. Protein s düşük çıktı. Homosistein, anti trombin ve kardiyolipin normal. Coraspin 100mg kullanıyorum. Bir iki sonuç daha çıkınca doktora gideceğim ama merak ediyorum. Protein s düşüklüğü için iğne kullandırıyorlar mı?

Uzun zamandır aktif formda B12 ve folat kullandığım için Mthfr yan etkileri tahlilde gözükmüyor.
Bendede mthfr c677t homozigot diğerleri normal
İki ay önce başka bir rahatsızlıkta vitamin testi yaptırmıştım B12 düşüktü apikopal kullandım iyikide kullanmışım şuan da folbiol kullanıyordum mthfr olanlar folat kullanması lazımmış satin aldım bir iki güne gelir
Bende üç düşük yaşadım ucundede farklı dozlarda kan sulandirici kullandım ama yine düştü hepsi
Bu gebelikte sadece coraspin kullanıyorum inşallah hakkımızda hayırlısı olsun

Sizde bulantı başladımi

Kızlar selam.

Benimde 1 düşüğüm oldu 6 haftaya yeni girmişken düştü kürtajsiz kanamayla zaten hiç kalp atışı olmamıştı daha... pıhtılaşma ve genetik yaptırdım sonuçları bekliyorum ama aklıma takıldı.

Doktor rahmin kalp şeklinde dedi bende ondan kaynaklımı düştü ddedim oda hayır kalp rahim erken dogum yada daha geç haftalarda düşüğe sebep olur dedi yani daha bu 6. Hafta olduğu için rahimle bagdastirmadigi düşüğü... acaba sağlıksız bebeklermi sadece ilk 5 6 haftalarda düşüyor yoksa rahimden kaynaklıda olabilir mi ? Doktor direk sağlıksız olarak gördü zaten kanamayla oldu diye sizde nasıl oldu doktorlar ne diyor?

Kızlar selam.

Benimde 1 düşüğüm oldu 6 haftaya yeni girmişken düştü kürtajsiz kanamayla zaten hiç kalp atışı olmamıştı daha... pıhtılaşma ve genetik yaptırdım sonuçları bekliyorum ama aklıma takıldı.

Doktor rahmin kalp şeklinde dedi bende ondan kaynaklımı düştü ddedim oda hayır kalp rahim erken dogum yada daha geç haftalarda düşüğe sebep olur dedi yani daha bu 6. Hafta olduğu için rahimle bagdastirmadigi düşüğü... acaba sağlıksız bebeklermi sadece ilk 5 6 haftalarda düşüyor yoksa rahimden kaynaklıda olabilir mi ? Doktor direk sağlıksız olarak gördü zaten kanamayla oldu diye sizde nasıl oldu doktorlar ne diyor?
Öncelikle geçmiş olsun allah sağlıkla nasıp etsin.benim rahmimde kalp şeklindeydi iki boş gebelik geçirdim biri düşük biri kurtaj oldum.3. de genetik test yaptirmadan hamile kaldım ve doktor kan sulandirici igne ve coraspin başladık çok şükür bebeğim 8 aylık şuan 🙏 yani rahim ile alakali değildi.

Öncelikle geçmiş olsun allah sağlıkla nasıp etsin.benim rahmimde kalp şeklindeydi iki boş gebelik geçirdim biri düşük biri kurtaj oldum.3. de genetik test yaptirmadan hamile kaldım ve doktor kan sulandirici igne ve coraspin başladık çok şükür bebeğim 8 aylık şuan 🙏 yani rahim ile alakali değildi.
Çok teşekkür ederim peki 2 boş gebelik düşük ve kürtaj hepsi ilk haftalarda mı oldu??

Bide bunları neden rahim şekliyle bagdastirmadi doktor ? Histeroskopi olmusmuydunuz

Çok teşekkür ederim peki 2 boş gebelik düşük ve kürtaj hepsi ilk haftalarda mı oldu??

Bide bunları neden rahim şekliyle bagdastirmadi doktor ? Histeroskopi olmusmuydunuz
Yani 2 boş gebelik sonucu düşük ve kürtaj yaşadım.evet ilk haftalarda oldu hepsi.ilkinde kese kucuktu ve boştu gleismedi.ikinci de kese büyüdü ama ici boştu baska Dr da bebek var dedi kalp atımı yok dedi. Perinatoliji degerlendirdi hatta ona baglamadi.histeroskopi olmadım hayır.

Yani 2 boş gebelik sonucu düşük ve kürtaj yaşadım.evet ilk haftalarda oldu hepsi.ilkinde kese kucuktu ve boştu gleismedi.ikinci de kese büyüdü ama ici boştu baska Dr da bebek var dedi kalp atımı yok dedi. Perinatoliji degerlendirdi hatta ona baglamadi.histeroskopi olmadım hayır.
Peki bu son gebeliginizde doğana kadar kanama vs yada erken doğum riski oldumu? Kaç haftalık doğdu mesela.. Benim doktorda kalp rahim erken doğum yapar dedi ilk haftalardaki düşük rahimle alakası olmazmış.. ay çok güzel histeroskopi olmadan sağlıkla doğum yapmışsınız

Peki bu son gebeliginizde doğana kadar kanama vs yada erken doğum riski oldumu? Kaç haftalık doğdu mesela.. Benim doktorda kalp rahim erken doğum yapar dedi ilk haftalardaki düşük rahimle alakası olmazmış.. ay çok güzel histeroskopi olmadan sağlıkla doğum yapmışsınız
İlk uc ay kanamali alan lekeler düşük riski vardı.uc hafta erken doğum yaptım tansiyon çıktı malesef erken almak zorunda kaldık 37+5 te

İlk uc ay kanamali alan lekeler düşük riski vardı.uc hafta erken doğum yaptım tansiyon çıktı malesef erken almak zorunda kaldık 37+5 te
Işte demekki kalp rahim biraz daha buna sebep oluyormuş ama bebek sağlıklı olduğu için ilerlemiş... bende histeroskopi olmak istemiyorum daha 1 tane düşüğüm oldu ama bu korkuyla da gebelik geçirmek zor olsa gerek ,😔 neyseki siz sağ salim almissinsiniz kucağınıza rabbim sağlıklı ömür versin

Işte demekki kalp rahim biraz daha buna sebep oluyormuş ama bebek sağlıklı olduğu için ilerlemiş... bende histeroskopi olmak istemiyorum daha 1 tane düşüğüm oldu ama bu korkuyla da gebelik geçirmek zor olsa gerek ,😔 neyseki siz sağ salim almissinsiniz kucağınıza rabbim sağlıklı ömür versin
Kan sulandırıcı iğne ve ilaçlar ile ilerledi birazda.genetik testlerinizi yaptırın birde derim.risk almak istemiyosaniz korkularınız varsa yada herseyi yaptırıp oyle hamile kalın derim o stres yuzunden tansiyon cikti bende

Merhaba, konuyu yeni gördüm kızlar, ben de çok dertliyim lütfen bilen birileri bana akıl versin. 35 yaşındayım. 8 yaşında bir oğlum var. Oğluma hamileliğim normal geçmişti sorunsuz. Bu sene Ağustosta hamile kaldım. Adetim gecikmesinden 3 gün sonra kanama ile düşük oldu doktor kimyasal gebelik düşük olarak saymıyoruz dedi beklemene gerek yok dedi, diğer ay tekrar hamile kaldım. Kese gözüktü sorun yok gibiydi ama 9. Haftada kontrole gittiğimde 6. Haftada kalmış dendi kalp atışı hiç duyulmadı kürtaj oldum. Doktora ısrarımla trombofili panel testi yatırdım ve mthfr 677 t heterozigot çıktı diğerleri normal. Doktor hiç bir şeyin yok dedi gönderdi. Şimdi bakıyorum da baştaki listeye bu durumda olup iğne aspirin vs kullananlar varmış. Ben ne yapmalıyım tekrar hamile kalmaya korkuyorum açıkçası. Sadece vitamin verdi doktor içinde b12 folik asit vs herşeyi olan. Sizce ne yapmalıyım? Başka doktora gitmeli miyim? Sakarya veya kocaelinde doktor tavsiyeniz olurmu?

Kızlar merhaba. Ben yakın zamanda kimyasal gebelik geçirdim. Değerim 1200den düştü. Ama burda hiç kimyasal geçirip değeri bu kadar yükselen görmedim. Pıhtılaşma olabilir mi?

X