Çocuk Hastalıkları bebeğim kum mu döküyor?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
S

serpil1981

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi serpil1981
arkadaşlar yaklaşık 10 gündür kızımın idrarı eskisinden daha sarı ve geçenlerde ateşlendi. Kan ve idrar tahlili yaptırdık. idrarında bol amorf ürat var(ne olduğunu tam olarak bilmiyorum) 2 doktor baktı: biri kum döküyor dedi ama diğeri o kadar üzerinde durmadı. Benzer bir durumla karşılaşan varsa beni aydınlatabilir mi? Neden olmuş olabilir ve ne yapmalıyım???????????

• Konu Sahibi serpil1981
arkadaşlar yaklaşık 10 gündür kızımın idrarı eskisinden daha sarı ve geçenlerde ateşlendi. Kan ve idrar tahlili yaptırdık. idrarında bol amorf ürat var(ne olduğunu tam olarak bilmiyorum) 2 doktor baktı: biri kum döküyor dedi ama diğeri o kadar üzerinde durmadı. Benzer bir durumla karşılaşan varsa beni aydınlatabilir mi? Neden olmuş olabilir ve ne yapmalıyım???????????

canım kızın kaç aylık?

• Konu Sahibi serpil1981
kızım altı buçuk aylık ama erken doğdu(33 haftalık)

• Konu Sahibi serpil1981
merhaba bu sorunu yaşayan bir anne olarak paylaşmka istedim yaşadıklarımı.Kızım 6 - 6,5 aylıkken bende bezinde pembemsi bir damla leke gördüm hemen dr a gittik araştırmalar kum döktüğünü gösterdi.o günden bu yana her ay idrar kültür ve tahlili 3 ayda birde böbrek ultrasonu çektiriyoruz sağ ve sol böbreklerinde kum kristalleri görülüyor.tedavi olarak ilaç kullanmıyor bol su içiriyoruz en azından içirmye çalışıyoruz.Bu konuda fikri olan varsa yaşadıklarını paylaşırsa çok sevinirim bilgilenme açısından neler yapabilirm diye çünkü çok üzülüyorum

• Konu Sahibi serpil1981
merhabalar; benimde kızım 6 aylık ve bezinde pembe lekeler oluyorsu birde idrarı koyu renkte idi 20 gündür önce idrar yolu enf. sandılar başka doktora gittik kum döktüğünü söyledi.günde en az 1 su bardağı su içir dedi. ama ben endişeliyim bebeğim kısa sürede kilo kaybetti. siz neler yaptınız sorununuz çözüldümü?

• Konu Sahibi serpil1981
gecen yaz bebegim 6 7 aylık civarıydı bizdede oldu.koyu sarı ve pembe renk oluyordu birsürü tahliller vs yapıldı cok doktora götürdüm ama sonuç korkulcak biey olmadıgıydı..susuzluktan veya tam doymadıgından oldugu söylendi bol bol sıvı su myve suyu vs.. içirin, sıcakta coccuk cok su kaybettigi için oluyormuş korkulcak bişey yok

X