Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kuzucuğu ilk defa kreşe başlayacak anneler buraya toplanalım....

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
benim vermek istediğim kreşte iki ayrı binada 0-36 ay ayrı 36-72 ay ayrı binada öğretmenleri 12 yıldır aynı kreşte görev yapıyor olgun yaştalar çarşamba randevumuz var bakalım hayırlısı olur inşallah

Merhaba arkadaşlar,ben cuma günü 2 devlete bağlı anaokulu birde kreş gezdim.Bununla ilgili ayrıca konu açtım bir derdim var bölümünde.Konumu okuyabilirsiniz.Ben 2 ay yaz kursuna göndericem memnun kalırsak eylüldede devam edecek bakalım.Ben devlet anaokulunda kararımı verdim gerek fiziki açıdan gerekse oradaki sınıf anneleriyle ve müdürle konuştuktan sonra biraz aklıma yattı.Özel yada devlete bağlı olması önemli değil inanın öğretmeni ve bakıcı annesi iyi olsun yeterli bana göre.Özel bir kreşe gittim gezdim çok güleryüzlü süperdi hepsi ama kreşin içi çok kötüydü sınıflar dar eski oyuncak bile yoktu düzgün.Bahçesi yoktu.Bunlar çok önemli.Kararını verdiğim devlet okulu,çok güzel bir bahçesi var.Konuştum serinken gölgeyken bahçeye çıkardıklarını söylediler.Sınıflar tertemiz halılar yeni yıkanmış oyuncaklar temiz düzenli,sınıflar geniş ve ferahtı.Tek katlı olması merdiven olmayışı artısı.Ortada yemek salonu var.Yanlarda da sınıflar o kadar.Zaten yazın çok kalabalık olmuyor dedi müdür.2 sınıf açacaklarmış.15 kişilik olacak sınıflar.haftada 1 gün yüzmeye havuza götürüyorlarmış.yaz okulu olduğu için sosyal aktivite yönünden zengin programlar varmış ve 15.30 dan sonra alabilirsiniz dediler.Sizce nasıl?

Ayrıca oğlum çok beğendi ayrılmak istemedi.Müdüre hanımın yaklaşımıda gayet iyiydi.Özel dekiler gibi abartılı ilgi göstermedi.Gezin dolaşın başka yerleride dedi.Kararınızı verin dedi.kendinden emindi yani.

merhabalar benimde 28 aylık kızım var çalışıyorum 8 aylıkdı işe başladğım zaman son iki aya kadar hiç sorun yoktu.Şimdi işe gitmemi istemiyor gitme diyo ağlıyor hatta bazen ağlama krizine giriyor.Evde bakılıyor yengesi ile birlikte şimdi kreşe vermek istiyorum ama hep korkuyorum bu ağlamalar ya orada da devam ederse evde nazına gidiyorlar oradada ilgilenirlermi diye hep aklıma takılıyor.nasıl yapmayalım nasıl olacak bilmiyorum normal zamanda yanına bir çoçuk geldiği zaman çok seviniyor oynamak istiyor hep eve dahi gelmek istemiyor ya da arkaşımda gelsin diyor hatta bazen ağlıyor oynamak istiyorum gitmicem diye tek dayanığım bu şu anda kalırsa oyun için kalır diye böyle olupda kreşde durmayan çoçuğu olan anneler varmı acaba

arkadaşım bence böyle bir çocuk krallığı çocuklarımıza zarar veriyor. tabii ki ilk günler durmayacaklar, ayrılmayacaklar ama kararlılık göstermek gerekiyor en fazla 2 hafta sürüyormuş. sonrasında çok mutlu olacaklar.

imunex kapsül şeklinde içeceklerine karıştırıp verebilirsin bitkisel olduğu için zararı yok faydasını gördüm sende dr una danışıp kışın başlayabilirsin bide ben grip aşınıda sorcam dr uma yarım doz yapılabilir belki
evet ben de doktoruma soracağım bu kapsül olayını. pudinge falan karıştırsak diye.

merhabalar,benim oğlumda 27 aylık bizde temmuzda kreşe başlıycaz inşallah...kimseye güvenip veremediğim için 2 yıl kendi ofisimde ona bir oda hazırlayıp kendim baktım oğluma şimdi 2.işimi açtım ve magazada olmak zorundayım o yüzden yanımda olmasına imkan yok bir ay kadar annem baktı şuan da halası bakıyor temmuzda da kreşe vericem...bize çok düşkünde babası ve beni sürekli evde ,işte aynı ortamda gördüğü için ayrılması zor olur diye korkuyordum o yüzden annem geldi 1 ay evde o baktı. şimdi halası bakıyor bizsizliğe alıştı biraz...en azından sabah halasına gideceğini ve bizim işe gidip mama kazanmamızı söylüyor kuzum benim:)oturup anlattım kreşin nasıl bir yer olduğunu neler yapacağını bayıldı sevinçten havalara uçtu kreşe gidelim hadi diye tuttturdu:)oğlum 24 saat oyun oynasa yorulmaz ve parka bayılır resim yapmayı da çok sever bütün gün elinde boya kalemi defteri dolanıp durur,çok ta arkadaş canlısı herkesle hemen muhabbeti kurar bunlara güvenerek çok zorluk yaşamayacağımızı düşünüyorum salı günü gidip kreşi gezdiricem ona mutlu olacak mı bakalım...onun mutluluğu benim için tek şart...inşallah hiçbirimiz problem yaşamayız...kreş iş yerime de çok yakın arasıra gidip onu görmek isterim bu da beni rahatlatır biraz...

umarım bütün kuzular için en iyisi olur.

en küçük benim oğlum 10 aylık şimdiye kadar bakıcı ablası vardı ama mecburen artık kreşe vereceğim. çok korkuyorum çok küçük daha alışırmı çok ağlarmı aç kalırmı ezilirmi off offff:KK43:((

canım eğer tek şansın buysa ve kreşini iyi araştırdıysan üzülme. belki içimizde en çabuk seninki alışacak çünkü çok küçük.

GÜNAYDINN
sn iki yorumu okuyunca ohh dedim.
Benim kızım 8 ayını dün doldurdu, 5,5 aylıkdan itibaren çalışmaya başladım, evimde kayınvalide ve kayınpeder kalıyorlar kızıma bakmak için, cuma akşam gidip pazar gecesi geliyorlar. Ama beraber yaşamak çok zor. Hiç özel hayat yok bi kere, eski düzenim yok, aradığımı bulamıyorum vs.. Bir yandanda kızıma iyi bakıyorlar içim rahat.

Kreş düşünüyorum ama ordada arkadaşların dediği gibi açmı kalır ezilirmi , ablaları ilgilenebilirmi yeterince diye düşünüyorum.
Gık dediğinde yanındayız evdeyken, ama orada öyle olmayacak ve buda kendine güvenini zedelermi gibi milyonlarca soru var kafamda.
çok zor bu kararı vermek, belkide biraz daha sabredip 2 yaş sonrası vermeliyim kreşe..

canım aynen benim durumumdasın. daha geçen hafta sinir kerizi geçiriyordum neredeyse. artık arada kalmaktan sıkıldım çünkü. ama yine de sabret en azından 2 yaşını bekle derim. sen yine şanslısın en azından haftasonu rahatsın. benimkiler hiç gitmiyorlar.

Merhaba arkadaşlar,ben cuma günü 2 devlete bağlı anaokulu birde kreş gezdim.Bununla ilgili ayrıca konu açtım bir derdim var bölümünde.Konumu okuyabilirsiniz.Ben 2 ay yaz kursuna göndericem memnun kalırsak eylüldede devam edecek bakalım.Ben devlet anaokulunda kararımı verdim gerek fiziki açıdan gerekse oradaki sınıf anneleriyle ve müdürle konuştuktan sonra biraz aklıma yattı.Özel yada devlete bağlı olması önemli değil inanın öğretmeni ve bakıcı annesi iyi olsun yeterli bana göre.Özel bir kreşe gittim gezdim çok güleryüzlü süperdi hepsi ama kreşin içi çok kötüydü sınıflar dar eski oyuncak bile yoktu düzgün.Bahçesi yoktu.Bunlar çok önemli.Kararını verdiğim devlet okulu,çok güzel bir bahçesi var.Konuştum serinken gölgeyken bahçeye çıkardıklarını söylediler.Sınıflar tertemiz halılar yeni yıkanmış oyuncaklar temiz düzenli,sınıflar geniş ve ferahtı.Tek katlı olması merdiven olmayışı artısı.Ortada yemek salonu var.Yanlarda da sınıflar o kadar.Zaten yazın çok kalabalık olmuyor dedi müdür.2 sınıf açacaklarmış.15 kişilik olacak sınıflar.haftada 1 gün yüzmeye havuza götürüyorlarmış.yaz okulu olduğu için sosyal aktivite yönünden zengin programlar varmış ve 15.30 dan sonra alabilirsiniz dediler.Sizce nasıl?

arkadaşım kreşin özeli devleti yok. önemli olan kurum olarak nasıl olduğu. nicve davlet okulları var klolejden daha iyi eğitim veriyor. o nedenle iyi araştırdıysan güvendiysen sorun yok. özellikle çocuğun oraya gönderen kişilerle konuş.

GÜNAYDINN
sn iki yorumu okuyunca ohh dedim.
Benim kızım 8 ayını dün doldurdu, 5,5 aylıkdan itibaren çalışmaya başladım, evimde kayınvalide ve kayınpeder kalıyorlar kızıma bakmak için, cuma akşam gidip pazar gecesi geliyorlar. Ama beraber yaşamak çok zor. Hiç özel hayat yok bi kere, eski düzenim yok, aradığımı bulamıyorum vs.. Bir yandanda kızıma iyi bakıyorlar içim rahat.

Kreş düşünüyorum ama ordada arkadaşların dediği gibi açmı kalır ezilirmi , ablaları ilgilenebilirmi yeterince diye düşünüyorum.
Gık dediğinde yanındayız evdeyken, ama orada öyle olmayacak ve buda kendine güvenini zedelermi gibi milyonlarca soru var kafamda.
çok zor bu kararı vermek, belkide biraz daha sabredip 2 yaş sonrası vermeliyim kreşe..

canım bende 2 yaştan önce hiç düşünmüyordum ama maalesef hiç şansım kalmadı çok üzülüyorum uykularım kaçıyor kabuslar görüyorum allah hakkımızda hayırlısını versin bebişlerimize mutlu bir gelecek versin inşallah

canım bende 2 yaştan önce hiç düşünmüyordum ama maalesef hiç şansım kalmadı çok üzülüyorum uykularım kaçıyor kabuslar görüyorum allah hakkımızda hayırlısını versin bebişlerimize mutlu bir gelecek versin inşallah

Canım hepimiz anneyizhiçbirimiz kuzucuğumuz için kötü olanı istemeyiz. sen mecburen kreşe veriyorsun. sadece takipçisi ol ve kurumunu çok iyi tercih et.

selam kızlar bugün oğlumu vermeyi düşündüğüm kreşe çatkapı görüşmeye gittim. çok tatlı bi müdireleri var ,gittiğimde çocuklarla bahçede oynuyorlardı. bekledim işi bitince görüşmeye geçtik. sabah 8 akşam 7 haftada beş gün, her çocuk kendi yaş grubuyla ayrı sınıflandırılıyor ,sınıflar 15 kişilik, oyun odaları ,uyku odaları farklı ,çok çok güzel yemekhaneleri de çok tatlı, ablalar var bir sürü yardımcı olan çocuklara davranışları çok hoşuma gitti ellerini yıkatıyorlardı ,çok güzel bir parkları var ,arkada organik tarım bahçeleri var domates felan yetiştirmiş çocuklar çok güzel .sınıflar dönüşümlü çıkıyorlar bahçeyede ,parka da, yemeğe de. benim hoşuma gitti ilk etapta müdirelerin ve öğretmenlerin çocukları da ordaydı içimde bi kuşku veya soğuk bi davranış hissetmedim .yarın 10 da oğlumla gidicez 12ye kadar orda olucaz .bakalım nasıl olacak inşallah herşey güzel olur oğlumun mutlu olacağını hissediyorum... işyerime 150 metre uzaklıkta güzel bir yer fiyatta 650 tl nasıl sizce önemli olan oğlum tabi ki onun mutluluğu ve bakımı gerisi boş aslında...

bu konu çok ilgimi çekti oğlumu seneye verecem kreşe şimdi 21 aylık şu an bakıcımız var çok seviyorlar birbirlerini oyunlar şarkılar bakımı harika ama ben taşınıyorum 10güne kayınvalidem bakacak 1 yıl kadar bakalım ne olacak oğlum hareketli kayınvalidem de rahatsız nasıl olur bilmem yoruyor babaanneyi geçen yaz vermek istedim çünkü bakıcı bulamamıştım bulduğum bakıcıya oğlum alışamadı kadında oğluma alışamadı evde alışsınlar diye izin aldım evde olmasam kadın oğlumu dövüyor derdim ama yok oğlum aralıksız ağlıyordu ben odada dinliyordum baktım olmayacak bıraktık bakıcııyı kreş de almadı yaşı küçük diye o zaman 1 yaşındaydı almadılar sonra bu bakıcımızla tanıştık çok memnun olduk
ama kreşten korkuyorum ya bi sürü çocuk oğlum ne yapar arkadaş canlısıdır seneye de 3 yaşında olur şimdiden başladım araştırmaya devlete vermem o kesin tabi çok iyi bir yer olursa olabilir zor zor evladımızı bırkamak zorrrrrrrrrrr

selam kızlar bugün oğlumu vermeyi düşündüğüm kreşe çatkapı görüşmeye gittim. çok tatlı bi müdireleri var ,gittiğimde çocuklarla bahçede oynuyorlardı. bekledim işi bitince görüşmeye geçtik. sabah 8 akşam 7 haftada beş gün, her çocuk kendi yaş grubuyla ayrı sınıflandırılıyor ,sınıflar 15 kişilik, oyun odaları ,uyku odaları farklı ,çok çok güzel yemekhaneleri de çok tatlı, ablalar var bir sürü yardımcı olan çocuklara davranışları çok hoşuma gitti ellerini yıkatıyorlardı ,çok güzel bir parkları var ,arkada organik tarım bahçeleri var domates felan yetiştirmiş çocuklar çok güzel .sınıflar dönüşümlü çıkıyorlar bahçeyede ,parka da, yemeğe de. benim hoşuma gitti ilk etapta müdirelerin ve öğretmenlerin çocukları da ordaydı içimde bi kuşku veya soğuk bi davranış hissetmedim .yarın 10 da oğlumla gidicez 12ye kadar orda olucaz .bakalım nasıl olacak inşallah herşey güzel olur oğlumun mutlu olacağını hissediyorum... işyerime 150 metre uzaklıkta güzel bir yer fiyatta 650 tl nasıl sizce önemli olan oğlum tabi ki onun mutluluğu ve bakımı gerisi boş aslında...

canım anlattığın özellikler gayet güzel duruyor. çat kapı gitmen de iyi olmuş ben de öyle gitmiştim. fiyat normal bizimki de 500 tl. sınıfta 3 öğretmen var. tek sorunum ayrı bir uyku odalarının olmayışı. ama yaşadığım çevrede en iyi kurum bu ve evime çokçok yakın.

bu konu çok ilgimi çekti oğlumu seneye verecem kreşe şimdi 21 aylık şu an bakıcımız var çok seviyorlar birbirlerini oyunlar şarkılar bakımı harika ama ben taşınıyorum 10güne kayınvalidem bakacak 1 yıl kadar bakalım ne olacak oğlum hareketli kayınvalidem de rahatsız nasıl olur bilmem yoruyor babaanneyi geçen yaz vermek istedim çünkü bakıcı bulamamıştım bulduğum bakıcıya oğlum alışamadı kadında oğluma alışamadı evde alışsınlar diye izin aldım evde olmasam kadın oğlumu dövüyor derdim ama yok oğlum aralıksız ağlıyordu ben odada dinliyordum baktım olmayacak bıraktık bakıcııyı kreş de almadı yaşı küçük diye o zaman 1 yaşındaydı almadılar sonra bu bakıcımızla tanıştık çok memnun olduk
ama kreşten korkuyorum ya bi sürü çocuk oğlum ne yapar arkadaş canlısıdır seneye de 3 yaşında olur şimdiden başladım araştırmaya devlete vermem o kesin tabi çok iyi bir yer olursa olabilir zor zor evladımızı bırkamak zorrrrrrrrrrr

Allah sabır versin canım. ben ikincibir başlık atacağım anneanne babaanne madurları diye :))

dün kızıma kreşiçin pike takımı aldım. önce metre işi alıp diktirecektim. bir arkadaşımın annesidikecektisağ olsun. gittim kumaşçıya 55 lira sırf kumaş parası çıkardı. ben TAÇ marka pikeyi 53 liraya aldım. çarşafı da lastikli çok güzel. bir de çanta siparişi verdim üzerinde ismi yazıyor temiz çamaşırlarını koymak için. bir de isme özel battaniye yaptırıyorum o da çok güzel çanta eksik ve biraz da yedek kıyafet onları da yazın İzmir'den alacağım :))

sizde hazırlıklar başladı mı?

http://www.nevresimevi.com/index.ph...AC-DISNEY-MINNIE-BABY-BEACH-BEBEK-PIKE-TAKIMI

http://www.hepsiburada.com/liste/po...unpon9123&categoryId=23021022&SKU=OYUNPON9123

http://www.hepsiburada.com/liste/fu...roductId=oyunponbtnmg5568&categoryId=23021023

Son düzenleme:
benim kızım 16 aylıkkken oyun grubuna başladı.gayet uyum sağladı ve çokda memnun kaldık.bu sene aynı kresin uzun yarım gününe geçiş yapıcaz kaydımızı yaptırdık o bölüme.yani 9dan 1e kadar ben evdeyim çalışmıyorum bizzat kızımla ilgileniyorum ama sosyalleşmesi açısından bence önemli,yaşıtlarına göe çok iyi konuşuyor,tuvalet eğitimini 22 aylıkken 1 haftada tamamladık şimdi tam 2 yaşında yaz dönemi için ara verdik yazlıkda tatilde falan geçer diye.ama bence hesinlikle iyi bir karar vermişşiniz,onlarında bizim gibi arkadaşa ihtiyacı var heşeyden önemlisi bu.ancak şunuda aklımızda bulunduralım geçen sene kısa süreli gittiği için pek etkilemesede ilk yıl çocuklar çok hastalanacaklar bu kış bizim için zor geçecek hazırlıklı olalım:KK37:

c.tesi ilk kreş görüşmemizi yaptık ama kafam çok karışık şöyle anlatıyım bana bi yorum yapın arkadaşlar kreş yeni açıldı mayıs ayında daha önce 3 sene kreş deniyimleri var ortaklarmış ortaklıktan ayrılıp bu kreşi açmışlar karı koca beeraber açmışlar ama şöyle kocası çocuk dru hergün sabah 9 a kadar kreşde bide akşam 4.30 dan sonra kreşte kadın öğretmenmiş fen bilgisi sanırım istifa etmiş sürekli kreşin başında durcak kreş 4 katlı atölye atölye ayırmışlar bi salonu 2 ye bölmüşler camekanla kapısı falan var bir sınıfta 10 çocuk olcak bir grup öğretmeni yılı 2 ye bölmüşler 6 şar aylık alıyolar yani 2.5-3 ya bir sınıf 3-3.5 yaş bir sınıf öyle diyim ve sınıflarda 10 kişi olcak bir grup öğretmeni ve 20 çocuğa bir yardımcı abla öğretmenler çocuk gelişimi mezunu ünivresite değil grup öğretmenleri 4-5 senelik tecrübeli yardımcı ablalar 1-2 sene ayrı uyku odaları yok sınıflar öğle yemeğinde kampetler getiriliyo ve uyku odası oluyor fiyata okulda bi psikolok var sürekli hergün raporları olcak ingilizce eğitimleri var açıkcası benim bu seneden beklentim oğlum33 aylık olcağı için eğitimden önce güzel eğlensin oynasın keyifli vakit geçirsin sosyalleşsin yaşıtlarıyla beraber olsun eğitim bu sene çok önceliğim değil küçük olduğu için bakımları ii yapılsın ilgilenilsin ama kreşin şartlarıda bu sizce nasıl ha fiyata gelince tam gün 800 yarım gün veya hafta 3 gün ki ben bu şıkkı kullancam 600 lira kahvaltı öğle yemeği ikindi kahvaltısı ve meyva saatları var

Küçük yaştakilere tecrubeli ,çocuk sahibi yaşı olgun öğretmenler bakıyor..Ayrıca stajter yardımcıları oluyor.. İki çocuğumda gayet özgüvenliler mesela..Ezilmek gibi bir durum yok.. Saldım gitsin napıyorlarsa yapsınlar demiyorlar,birebir ilgileniyorlar genelde...Büyük çocukların sınıfları zaten ayrı..Onların öğretmenleri de ayrı zaten...:)

merhaba,

benimde oğlum 9 aylık ve ataşehir tarafında oturuyorum.eğer istanbuldaysanız nereye verdiniz kreşe ?bende kreş arıyorum

merhaba,

benimde oğlum 9 aylık ve ataşehir tarafında oturuyorum.eğer istanbuldaysanız nereye verdiniz kreşe ?bende kreş arıyorum

Merhaba,malesef İstanbul dışında yaşıyorum..İstanbul da Ataşehir,Çekmeköy taraflarında doktor karı koca bir çiftin açtığı kreş varmış..Dr.olan bayan üçüz annesi bu arada...:) Çekmeköy tarafında..Yapa kids okullarından biri sanırım....

c.tesi ilk kreş görüşmemizi yaptık ama kafam çok karışık şöyle anlatıyım bana bi yorum yapın arkadaşlar kreş yeni açıldı mayıs ayında daha önce 3 sene kreş deniyimleri var ortaklarmış ortaklıktan ayrılıp bu kreşi açmışlar karı koca beeraber açmışlar ama şöyle kocası çocuk dru hergün sabah 9 a kadar kreşde bide akşam 4.30 dan sonra kreşte kadın öğretmenmiş fen bilgisi sanırım istifa etmiş sürekli kreşin başında durcak kreş 4 katlı atölye atölye ayırmışlar bi salonu 2 ye bölmüşler camekanla kapısı falan var bir sınıfta 10 çocuk olcak bir grup öğretmeni yılı 2 ye bölmüşler 6 şar aylık alıyolar yani 2.5-3 ya bir sınıf 3-3.5 yaş bir sınıf öyle diyim ve sınıflarda 10 kişi olcak bir grup öğretmeni ve 20 çocuğa bir yardımcı abla öğretmenler çocuk gelişimi mezunu ünivresite değil grup öğretmenleri 4-5 senelik tecrübeli yardımcı ablalar 1-2 sene ayrı uyku odaları yok sınıflar öğle yemeğinde kampetler getiriliyo ve uyku odası oluyor fiyata okulda bi psikolok var sürekli hergün raporları olcak ingilizce eğitimleri var açıkcası benim bu seneden beklentim oğlum33 aylık olcağı için eğitimden önce güzel eğlensin oynasın keyifli vakit geçirsin sosyalleşsin yaşıtlarıyla beraber olsun eğitim bu sene çok önceliğim değil küçük olduğu için bakımları ii yapılsın ilgilenilsin ama kreşin şartlarıda bu sizce nasıl ha fiyata gelince tam gün 800 yarım gün veya hafta 3 gün ki ben bu şıkkı kullancam 600 lira kahvaltı öğle yemeği ikindi kahvaltısı ve meyva saatları var

şöyle baktığındas güzel duruyor. çocuk doktoru olması çok güzel. uyku odası her yerde sıkıntı bizimkinde de yok.

valla güzel görünüyor
bakalım adananın kreşlerini araştırıcam ben de bana her yeri kameralı bir kreş var dediler istediğin anda bağlanabiliyorsun bakalım nasıl hoş bu sene değil

valla güzel görünüyor
bakalım adananın kreşlerini araştırıcam ben de bana her yeri kameralı bir kreş var dediler istediğin anda bağlanabiliyorsun bakalım nasıl hoş bu sene değil

Kamera olayı artık hiç bir kreşte yok..Yasaklandı 3 yıldır....

Merhaba,malesef İstanbul dışında yaşıyorum..İstanbul da Ataşehir,Çekmeköy taraflarında doktor karı koca bir çiftin açtığı kreş varmış..Dr.olan bayan üçüz annesi bu arada...:) Çekmeköy tarafında..Yapa kids okullarından biri sanırım....

teşekkür ederim,araştırayım bakalım

6 ay önce fatihde bir kreşle görüşmüştüm kamera sistemimiz var demişti ama kontrol etmedim ben. Yasaklandığını bilmiyordum.. Çokda güzel bir uygulama halbuki.

bencede kamera sistemi olsa çok ii daha doğru biz izleyebilsek görüştüğüm kreşte kamera sistemi var ama sürekli izleyemiyosun ancak bi olay durumunda geriye dönük bakabiliyosun

6 ay önce fatihde bir kreşle görüşmüştüm kamera sistemimiz var demişti ama kontrol etmedim ben. Yasaklandığını bilmiyordum.. Çokda güzel bir uygulama halbuki.

kamera sistemleri hepsind var hemen hemen iyi okulların. onlar hergün kayıt yapıyorlarmış sen istersen gidip izliyormuşsun sonradan.bende dün bir kreşle konuştum telefonla onlarda yasaklandığını ama istediğim zaman gidip oradan gün içnde yapılanları seyredebileceğimi söylediler.

X