Cilt Bakımı Ürünleri Yüzünüzü gençleştirmek için-Yüz egzersizleri

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

jewel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2007
202
1
Carole Maggio'nun kitabını buldum internette foruma da koydum linkini isteyen indirebilir(ingilizce).
http://www.kadinlarkulubu.com/carole-maggio-facercise-t125651/index.html?p=1281140#post1281140

Hareketlerin çoğu aşağıdaki videoda var aslında ama ayrıntısı yok.Yararları, kaç kez yapılacağı falan gibi.

Aşağıdaki videoda da Carole Maggioyla yapılan bir röportaj var.

Geçelim Egzersizlere.

1-Göz Düzeltici

Faydaları

Göz düzeltici, gözü çevreleyen orbicularis aculi kaslarını çalıştırır.Vücuttaki en önemli kaslardan biri olan bu kas gözün açılıp kapanmasını sağlar.
Bu kas bütün göz çevresine kan pompalanmasını, alt ve üst gözkapağımızın güçlenmesini sağlar.
Ayrıca bu egzersiz göz altındaki şişkinliklerin azalmasını, göz altındaki çukurların dolmasını sağlar.
Başka bir etkisi de göz yuvasının genişletmesi, size geniş, parlak gözlere sahip bir görünüm kazandırması.
Bu nasıl mümkün olabilir?İşte gerçekler.
Yaşlandıkça, üst göz kapağı kaslarımız gerginliklerini kaybediyor ve göz yuvasına doğru sarkıyor,
bütün alanı ele geçiriyor ve göz yuvamızı olduğundan küçük gösteriyor.
Üst ve alt göz kapaklarımızı kasarak ve kaldırarak göz yuvamızın daha belirgin ve geniş görünmesini sağlayabiliriz.
Metod:

1-Bu egzersizi yatarak veya oturarak uygulayabilirsiniz.
Orta parmaklarınızı kaşlarınızın ve burun kemiğinizin arasına koyun.
İşaret parmaklarınızı hafif bir baskı yapacak şekilde gözünüzü dış kenarlarına koyun.
Başınızın üstüne doğru bakın.Alt göz kapaklarınızı güçlü bir şekilde kısın.
Dış göz kasınızdaki nabzı hissedin.Her seferinde atan kasa odaklanarak 10 kere
kısın ve bırakın.Dikkat edin, burada gözlerimizi kısıyoruz, kapatmıyoruz.

2.Gözlerinizi kısılı, etlerinizi sıkı tutun ve kırka kadar sayın.
Gözlerinizi sıkıca kapalı tutmanız çok önemli, böylece siz sayarken etleriniz sıkışır.

İpucu

Göz düzelticiyi günde iki kere tekrarlayın.Eğer derin çukurlarınız veya siddetli göz altı şişkinlikleriniz
varsa egzersizi günde 3 kere tekrarlayın.Orta parmaklarınızla kaşlarınızın arasına hafif bir basınç uygulayın.
Bu cildinizin kırışmasına izin vermez.
İşaret parmaklarınız gözlerinizin dış köşesinde tutun, cildinizde kırışıklık oluşmaması için
hafif bir baskı uygulayın.

3.Alın Kaldırıcı

Yararları

Çok amaçlı egzersiz kaşların kaldırılmasına yarayan epicranius kasını,
alındaki derinin öne gitmesini sağlayan Frontalis
alındaki derinin arkaya gitmesini sağlayan occipitalis ve bu ikisine katılan galea aponeurotica kasını çalıştırır.
Egzersiz alında oluşan çizgileri tamamen geçirir veya azalmasını sağlar ve kaşları yükseltir.
Aynı zamanda üst göz kapaklarında yaş ilerledikçe kas sıkılığının azalmasından meydana gelen sarkmayı da önler, varsa azaltır.

Metod

1.Bu egzersizi oturarak ya da yatarak yapabilirsiniz.
Ben bunu yatarak yapmayı seviyorum böylece egzersizi yaparken daha çok gayret sarfettiğimi hissediyorum.
İşaret parmaklarınızı alnınızın ortasına, kaşlarınızla paralel olacak şekilde, yerleştirin.
Parmaklarınızı kaşlarınıza doğru çekin.Onları aşağıda tutun.
Parmaklarınızla bastırırken, kaşlarınızı yukarı itmeye çalışın.
10 kez kaşlarınızı yukarı itin ve serbest bırakın.

2.Kaşlarınız yukarıdayken ve ellerinizle aşağı doğru iterken pozisyonunuzu koruyun ve kaşlarınızla minik itmeler yapın.
Bu itmelere kaslarınızın çalıştığını hissedinceye kadar devam edin ve ondan sonra 30 a kadar sayın ve bırakın.
Rahatlayın ve alnınızın merkezine dairesel hareketlerle masaj yapın.
Bu kası rahatlatır ve en iyi sonucu elde etmenize katkıda bulunur.

İpucu

Alın kaldırıcıyı günde iki kez yapın.
Ağırlaşmış ve sinirli gibi görünmenize sebep olan alnınızı düzeltmek için günde 3 kez yapın.
Eğer parmaklarınız kayıyorsa, bir parça kağıt mendil kullanın, yuvarlayın, daha iyi-çekim için- işaret parmaklarınızın altına koyun.

4.Yanak Geliştirici

5.Yüz Uyarıcı

dudaklarinizi agizinizin icine dogru kivirin ve gerin ve o sekildeyken cenenizi bir acin bir kissin ayni anda parmaklarinizlan yanaklariniza daktilo yazarmis gibi tiklayin bu islemi 5 dakika boyunca yapin ve hergun yapin ve goruceksiniz sonucunu gergin kirisiksiz bir yuza.s.:nazar:

sağolun kızlar ... jewelciğim uğraştığın için ayrıyeten sağol canım yazılarını beklicem ve artık düzenli olarak uygulucam..bir türlü düzenli başlayamadım şu yüz egzersizine ama senin sayende bu sefer başlıcam ve düzenli devam edicem..canım sen nezamandır yapıyorsun bir faydasını gördünmü?

6.Burun Kısaltıcı

Yararları

Burun Kısaltıcı uygun bir biçimde kanı uyarıyor ve üst dudak ve burun çevresi boyunca oksijen akışını sağlıyor.
Bir çok müşterim bunu burun çevresinde karıncalanma olarak tarif etti.Bu iyi bir şey.
O bölgede kan dolaşımının arttığının işareti.Zaten biz de bunu istiyoruz.
Daha öncede bahsettiğim gibi, yaşamımız boyunca burunlarımız büyüyor.
Burunun düşmesinin ve genişlemesinin işareti.
İyi haberse bu egzersiz burunu kısaltıp, darlaştırıyor.Bu egzersiz depressor septi kasını çalıştırıyor.
Pinokyo kitabımı okumalı:)Yalan söylemeye devam edebilir ve kimsenin bundan haberi olmaz.
Dünya çapındaki politikacılar düzenli bir şekilde bu egzersizi yapıyorlar çünkü hepsi işe yaradığını biliyor.

Metod

1.Bu egzersizi hareket ederken, otururken veya yatarken yapabilirsiniz.
Benim tercihim telefondayken yapmak.
Burnunuzu işaret parmağınızla kuvvetlice yukarı doğru eğin.
Burnunuzu, üst dudağınızı dişlerinizin üstüne doğru aşağı çekerek veya
burun deliklerinizi ittirerek, aşağı doğru bükün.Bir saniye tutun.

2.Dudağınızı serbest bırakın.Egzersizi 35 kere tekrarlayın.
Her seferinde burnunuzun parmağınızda doğru eğildiğini hissetmelisiniz.
Hareketi tekrarlarken normal sıklıkta nefes almayı unutmayın.

İpucu

Burun kısaltıcıyı günde bir kez yapın.
Eğer burnunuz istediğinizden biraz uzunsa veya biraz daha genişse bu egzersizi günde iki kez yapın.
Müşterilerimden rinoplasti(kırık burnu tedavi ameliyatı) ameliyatı olan bazıları, bir kaç hafta bu egzersizi yapmanın
burunlarına daha doğal ve heykelimsi bir görünüm verdiğini bildirdi.
Bunun doğru olduğunu biliyorum çünkü bende de işe yaradı.

7.Ağız Kenarı Kaldırıcı

8.Dudak Şekillendirici

İpucu

Ağız çevresindeki orbicularis oris kasını çalıştırarak, dudağınızın daha genç görünmesini, sıkılaşmasını ve dolgunlaşmasını sağlar.
Bu egzersiz dudaklarınızın genişlemesini ve üst dudağınızın pürüzsüzleşmesini sağlar.

Metod

1.Bu egzersiz yatarak veya oturarak yapılabilir.
Ben yatarak yapmaktan hoşlanıyorum çünkü ara sıra yatmaktan hoşlanıyorum.
Dudaklarınızı birbirine bastırın, en iyi surat asma taklidinizi yapın:).
Dudaklarınızı büzmeyin.Dişlerinizi sıkmayın.
İşaret parmağınızı dudaklarınızın ortasına yerleştirin.
Dudaklarınızın arasında bir kalemi sıkıştırdığınızı farzedin.

2.Parmağınızı yavaşça dudaklarınızın merkezinden uzaklaştırın.
Kalemin uzayıp büyüdüğünü hayal edin.
Kaleminizi yukarı doğru kaldırdığınızı farzedin ve hayali kaleminizi yanmayı hissedene kadar uzatın.
Yanmayı hissettiğinizde parmağınızı seri bir şekilde üst ve alt dudaklarınıza hafifçe vurun,
bu hareketi yaparken içinizden otuza kadar sayın.
Dudağınızı dışa doğru püskürterek(puff yaparak:), laktik asiti serbest bırakın.

İpucu

Dudak şekillendiriciyi ince dudaklarınızı dolgunlaştırmak için günde iki kez yapın.
Bu stresi ve gerilimi ağız çevresinde tutanlar için muhteşem bir egzersizdir.
Dudaklarınızı büzmeyin, basitçe birbirine bastırın.
Dudak çizgisinde hiç bir kırışıklık görmemelisiniz.

Not:Bu egzersizi ağzınıza gerçekten kalem alarak yapmanız daha mantıklı ve bir yüz yogası uzmanı da öyle göstermişti.Aşağıdaki videoda var.

Videoyu izleyemeyenler için: Dudaklarınızla bir kalemi sıkıca tutun ve kaldırabildiğiniz kadar yukarı, burnunuza doğru, kaldırın.

9.Dudak Üstü Sıkılaştırıcı

10.Boyun Güçlendirici

11.Çene Güçlendirici[/B][/COLOR]

12.Yüz Genişletici

Yararları

Bu egzersiz uzun, sıska ve dar yüzler için son derece etkilidir.
Sıska görünüşün genişlemesine ve yumuşamasına yardımcı olur.

Metod
adsz24ce6.jpg

1.
Bu egzersiz yatarak ya da oturarak yapılabilir.
Ben bu egzersizi yatarak yapmaktan hoşlanıyorum çünkü
zihinsel olarak yüzümün yanlarının daha kolay genişlediğini hissediyorum.
Ağzınızı açın, ağzınızın kenarlarını arka dişlerinize doğru sıkıca kıvırın.
Üst dudağınızı üst dişlerinizin üstüne sıkıca basılı tutun.
Şimdi büyük, şişkin ve şişman yanakların dudaklarınızın kenarlarından
çıktığını hayal edin.
Bu tombul yanakların sıska bölgeyi doldurduğunu düşünün.
Parmak uçlarınızı dudaklarınızın kenarlarına yerleştirin ve yüzünüzde
küçük dairesel hareketler yapın.Bu zihnen yüzün kenarlarının genişlemesine
yardımcı olacak.Bu küçük, dairesel hareketleri yapmaya devam edin.
(Sanırım bu dairesel hareketler yüze çok baskı yapmadan krem sürer gibi yapılıyor.
Burada asıl faktör zihin ve hayalde canlandırma.)
adsz25ga2.jpg

2.

Yüzünüzdeki kasların genişlediğini hissettmeye başladığınızda yavaşça
ellerinizi yüzünüzden uzaklaştırın bunu yaparken dairesel hareketleri yapmaya da
devam edin.Yüzünüzün yanlarında laktik asit yanmasını hissedince hızlı daireler yaparak
parmaklarınızla enerjiyi yoğunlaştırın.Buna 30'a sayana kadar devan edin.

Rahatlayın ve dudaklarınızı nefes vererek dışarı doğru püskürtün(puff yapar gibi:).

İpucu

Yüz genişletici dar ve sıska yüzü düzeltmeye yardımcı olması için günde iki kere yapılmalı.
Eğer yüzünüzün yeterli derecede geniş olduğunu düşünüyorsanız bu egzersizi geçebilirsiniz.

13.Yüz İnceltici

Yararları

Yüz inceltici geniş bir yüzü daraltır, sarkmaları toparlar, sıkılaştırır.
Yüzünüz zaten inceyse, bu egzersiz yüzünüzün yanlarını sıkı tutar.
Buccinator kasını çalıştırmak yüz kaslarının sıkılığını artırır.
Eğer yüzünüzün geniş veya dar olup olmadığını bilmiyorsanız, iyi bir arkadaşınıza sorun.

Metod

adsz26vj9.jpg

1.
Bu egzersizi oturarak veya yatarak yapabilirsiniz.
Şahsen ben yatarak yapmaktan hoşlanıyorum çünkü daha kolay geliyor, yer çekiminin etkilerini tersine çeviriyor.
Ağzınızı açın ve dudaklarınızı üst ve alt dişlerinizin üstüne kuvvetlice kıvırın.
Dudaklarınızın köşelerini arka dişlerinize doğru çekin ve onları da sıkıca yuvarlayın.
Ellerinizi çenenizin her iki yanına yerleştirin,
sonra yavaşça yüzünüz boyunca ellerinizi yüzünüze değdirmeden yukarı doğru çekin, hayalinzde yüzünüzün kalktığını canlandırın.
Akıl-kas bağlantınızı kullanın ve ellerinizi yüzünüzün yanlarından yukarı ve dışa, başınızın üstüne doğru hareket ettirin.
Gözlerinizle başınızın üstüne doğru bakın.
Ellerinizi tekrar başlangıç pozisyonuna alın ve aynı hareketleri yüzünüzün yanlarında yanma hissedinceye kadar devam edin.

adsz27ae8.jpg

2.Bu harekete yüzünüzün yanlarında laktik asitten kaynaklanan yanmayı hissedene kadar devam edin.
Yanma hissine ulaşınca, ellerinizi yüzünüzün yukarısında tutun, bu pozisyonu koruyun ve otuza kadar sayın.
Rahatlayın ve dudaklarınızı nefes vererek dışarı doğru püskürtün(puff yapar gibi:).

İpucu

Eğer yüzünüz ağır ve dolgunsa yüz incelticiyi günde iki kez yapın.
Eğer yüzünüz zayıfsa, bu egzersizi genel sıkılaşma için günde bir kez yapın.

14.Boyun ve Çene Sıkılaştırıcı

Yararları
Bu egzersiz platysma kasının çalışmasını ve güçlenmesini sağlar ve çenenin, boyunun ve çene hattının sıkılaşmasını sağlar.
Gıdığın gözle görülür şekilde azaltır ve kimi insanlarda hemen hemen görünmez yapar.

Metod

adsz28yx0.jpg

1.Dik ve düzgün oturun, çenenizi yüksek tutun.
Dudaklarınızı kapayın ve güçlüce gülümseyin(dişlerinizi göstermeden).
Bir elinizi boğazınızın başlangıcına, köprücük kemiğinin üstüne koyun ve
sıkı bir tutuşla cildinizi aşağı doğru hafifçe çekin.Yukarı, başınızın üstüne doğru bakın.
adsz29ab2.jpg

2.Başınızı geriye doğru yatırın ve serbest bırakın.Çene ve boyun kaslarınızda kuvvetli bir çekiş hissetmelisiniz.
Başınızı geriye yatırın, üçe kadar sayın ve normal baş pozisyonunuza(metod 1) geri dönün.Bunu 35 kere tekrarlayın.

İpucu

Bunu günde iki kez tekrarlayın.Eğer gıdık probleminiz olduğunu hissediyorsanız, günde 3 kez tekrarlayın.[/SIZE]

kızlar jewel bu hareketleri yazdığından beri düzenli olarak yapıyorum ya psikolojikman mı nedir anlamadım ama sanki işe yarıyorlar...ay biraz erken aslında sonuçlar için ama kalem egzersizi bukadar çabuk sonuç verdiğine göre bunlar niye vermesin..angel ciğim yüzümü filan inceltmedi fakat sanki bu göz için yapılan hareketle gözbebeklerim daha da belirginleşti sanki gözlerim daha anşamlı bakıyor..CADIARZU kızlar gülmeyin sakın ama acaba bana mı öyle geliyor :Roflol: ama cildimin acayip rahatladığını hissediyorum hareketleri yaptıktan sonra kızlar ben düzenli olarak yapıcam bu hareketleri ve hatta bıkadar hareketin bile yeteceğini düşünüyorum..sağol jewelciğim..sayende gaza geldim...a.s.

kıvılcımcım haklı olabilirsin canım dün akşam carole maggio'yla yapılan bir röportajı izledim.linkini vermiştim galiba neyse çoğu kişide meydana gelen değişimi gösteriyorlar ve bu değişim 5 gün içerisinde gerçekleşmiş.

jewelcim sende cevirileri gayet güzel yapmışsın canım ellerine sağlık.. ben bu egzersizlerin düzenli ve doğru yapıldıgında sonuç verecegine inanıyorum arkadaslar..

cok tesekkurler bır haftadır yapıorum ve cok faydasını gordum ozellıkle burun ve gıdı ıcın olanları

kızlar bu burun egzersizini daha acık anlatırmısınz.burnum göz ve dudaklarıma göre bıraz buyuk.burnun yanlarına doruda bı egzersız uygulanıyr mu tam olarak kavrayamadım.:)bilgilendırırsenız sevınırm sımdıden tsk guzeller

kızlar bu burun egzersizini daha acık anlatırmısınz.burnum göz ve dudaklarıma göre bıraz buyuk.burnun yanlarına doruda bı egzersız uygulanıyr mu tam olarak kavrayamadım.:)bilgilendırırsenız sevınırm sımdıden tsk guzeller

eğer videoları izleyebiliyosan 2. videoyu izlersen orada gösteriyor.izleyemiyorsan da ilk resimdeki gibi burnunu işaret parmağınlar yukarı kaldır, sonra da dudağınla burnunu aşağı doğru çektatlicadiarzuzor anlatılıyor bunlarsırnaşık şey

böyle faydasını gördükçe ve faydasını görenleri okudukca daha çok yapasım geliyor:) özellikle şu göz hareketi çok rahatlatıcı..birtek burun hareketini yapmıcam çünkğ burnum sanırım yeterince kalkık :) ama diğerleri düzenli olarak yapıyorum kızlar gelişmeleri yazalım...

ya kızlar aranızda yüz incelticiyi deneyen var mı?özellikle de kıvılcım ya da angel24.angel diğer konu başlığında elinizle yapın demiş ama internetten okuduklarıma ve videodan izlediklerime de dayanarak elimizi sürmeden yapıldığı fikrine kapıldım.ama böyle de tamamen zihin gücüyle de yapamadım.nası yapıcam bu hareketi anlamadımsenağlamabenim için en önemli hareketti oysaki:çok üzgünüm:

jewelcım, evet zihin gücüyle yapın geciyo o kitapta ama onu bende anlamadım.. bu biraz yoga tekniği katmak için söylenmiş bişey bence..valla ellerinizi iki yanda hareket ettitin diyor ama bu masaj şeklindemi olucak yosa degdirilmeden mi bilmiyorum. birebir çeviri yapsam dahi anlamakta zorlanıyorum.. video olsaydı keşke.. :KK43:ama bennim fikrim bu egzersizde önemli olan ağzınızla yapmış oldugunuz hareket.. ben ellerimi ise aşağıdan yukarı doğru hareket ettiriyorum masaj yapar gibi..çünkü başka bir yerde okudugum kadarıyla yüze uygulanan masaj yüz inceltmede etkili oluyor.. bu benim uygulamam ne kadar dogru bilmiorum..

birde kızlar siz bu egzersizleri yaptığınızdan beri sonra yüz kaslarınızda hafif bir ağrı hissediyormusunuz.. bende oluyo bu iyi bişey mi acaba?

ben hissetmedim ama ben bir tek burunla, göz egzersizini yapıyordum.bu incelticidendir senin ağrı.ben bir iki kere denedim ağız çevremde ağrı yaptı.iyidir heralde kasların çalıştığını gösteriyordur...he bir de carole maggioyla yapılan röportajda bir ara yapıyorlar bu hareketi.elleri bayağı bir havada ama onların.

X