Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Şimdi gördüm mesajını.. Telde zor oluyor topic kontrolü.. İpade geçince farkettim. Sualsu birebir diyet değil benimkisi.. Daha öncede yazdım çocuğumun sağlığı konusunda kafamı kurcalayan bir diyet olsa belki bende yapmam. Ama denemekte fayda var diye düşündüm. Birde benim oğlum daha önce okuduğum şeyleri direk doğrular bir şekilde besleniyordu. Mamaya düşkünlük süte düşkünlük(morfin etkisi muhabbeti) unlu herşeyde düşkünlük.. Tarhana çorbası yoğurt çorbası bayılırdı. Katı yetmeyen oğlan çeyrek ekmeği bitirirdi. Ahmet Aydın'ın diyet listesini indirdim ve işime gelenleri uygulamaya başladım.. Aslında oğlum şimdi daha sağlıklı besleniyor diyebilirim. Çikolataya tatlıya bayılırdı.. Şimdi hepsi finish..unun vazgeçilmez olduğu durumlarda da Migros'tan glutensiz un aldım onunla yapıyorum bazı çorba vs şeyleri (örneğin düğün çorbası) hatta glutensiz şehriye bile aldım :KK70: birde tamamen zeytinyağına geçtim. Sizcede daha sağlıklı görünmüyormu

harikasınız! İşte olay bu aslında diyet dediğimizde insanlar korkuyor ama hoca herşeyn alternatfini bize sunmuş ben hiç zorlanmıyorum.kızımın iştahsız olmasının avantajıda çok byük tabi.bu srada tereyağı ve içme suyunun ph dereceside önemli siz kesin bunuda yapmışsınızdır.şimdilerde pişirme yöntemi araştırıyorum.güveç ve çelik tencere arayışındayım.

Ceple zor oluyor gercekten..
Semaysem cocugunuzun simdiki durumu nasil? Konusuyor mu?[/QUOE]

evet çok zor..hayır konuşmuyor..kelimeleri var ama konuimuyor.öğretmeni konuşmaya hazır olduğunu konuşmaması için hiçbir fiziksel nedeni olmadığını söylüyor oldukça inatçıymış bu konuda..ben aslındakonışmamasını sorun etmedim hiç ondan önce daha önemli eksiklerimiz var.3. yaşına doğru konuşacağını umuyorum..

bizim öğretmenimiz Kübra hanım çok cici bir öğretmen.
keçi sütünden yoğurdu nasıl yaptınız ? burada aoç nin keçi sütü yoğurdu keçi peyniri ve keçi tereyağını aldım ( keşke keçiler yumurtlasaydı diye de içimden geçirdim )keçi sütü ile yoğurt annem yapmaya çalıştı çok cıvık oldu mayaya da keçi sütü koymuştu nerede yanıldık bilemedim. vazgeçtik denk gelirse keçi yoğurdu alıyoruz hatta keçi yoğurdunun süzmesi daha lezzettli onu tercih ediyoruz.
bir de köy tavuğu ve köy yumurtası bulabilsem maalesef yok çevremde keskinoğlunun organik tavuğunu deneyeceğim
Inşallah guzel gelişmeler görürsünüz.. Bende sevinirim. Sizin A.o.c. Gibi bir avantajınız var orda.. Burda ürünlerini bulamadım. Bolu'dan haftada bir çiftlikten (bolona)keçi sutu peyniri gönderiyorlardi kargo ile. Bu iki ay keçilerin çiftleşme donemi mı yavrulama donemi mı neymiş .. Süt gönderemeyeceklermis. Bende Migros'tan baltalı alıyorum. Keçi yoğurdunu makinede küçük bardaklara mayaliyorum ilk maya normal yogurtla mayaladim sonra hep o yaptıgım yoğurttan mayalik ayırdım içerisine azıcık seker azicikta tuz atıyorum. Inek sutu gibi katı olmuyor tabi. Daha cıvık oluyor. Ama öyle olması normal. Çok katı olmaz keçi yoğurdu. Hatta kızım bardağı kafasına dikip iciyor :))) yumurta super günde 3 taneye kadar bile öneriyor Ahmet Aydın.(yinede araştırın )

harikasınız! İşte olay bu aslında diyet dediğimizde insanlar korkuyor ama hoca herşeyn alternatfini bize sunmuş ben hiç zorlanmıyorum.kızımın iştahsız olmasının avantajıda çok byük tabi.bu srada tereyağı ve içme suyunun ph dereceside önemli siz kesin bunuda yapmışsınızdır.şimdilerde pişirme yöntemi araştırıyorum.güveç ve çelik tencere arayışındayım.

Yok Semaysem sizin kadar titiz ve deneyimli değilim hala.. Ama sayenizde çok şey öğreneceğim kesin.. Tereyağına dikkat etmedim ama suyu arıtmadan alıyorum ve hala kaynatip sogutup kullanıyorum . Ahmet Aydın ile randevu sonrası tahlilleri degerlendirirse daha da titiz davranabilirim diyet konusunda.. Bakalım.. Gelişmeler neyi gösterecek.. Birde benim oğlumun dudakları inanılmaz kuruyor kabuk kabuk dökülüyor ..ve arada bir burnu kanıyor. Sizlerde bu tarz sorunlar var mı

Yok Semaysem sizin kadar titiz ve deneyimli değilim hala.. Ama sayenizde çok şey öğreneceğim kesin.. Tereyağına dikkat etmedim ama suyu arıtmadan alıyorum ve hala kaynatip sogutup kullanıyorum . Ahmet Aydın ile randevu sonrası tahlilleri degerlendirirse daha da titiz davranabilirim diyet konusunda.. Bakalım.. Gelişmeler neyi gösterecek.. Birde benim oğlumun dudakları inanılmaz kuruyor kabuk kabuk dökülüyor ..ve arada bir burnu kanıyor. Sizlerde bu tarz sorunlar var mı

elimden geleni yapmaya çalışiyorum.sizde epeyce dikkatlisiniz tebrk ederim.kitabı okuduğunuzu düşünerek derin konulara daldım.geçmiş olsun biz bu tür bişey yaşamadık.beslenme bülteni epedir aktif değil ordan hocaya sorabilirsiniz aktf olınca.su iğinde kısaca şöyle aktarayım ph 7,5/8.5 arası olan hazır sulrı öneriyor.arıtma çeşme ve kaynatma yöntemiyle udaki faydalı mineraller kayboluyormuş..çanak çömlek işi en son detay.buharda yada düdüklüde pişirmeye gayret ediyorum.

Ceple zor oluyor gercekten..
Semaysem cocugunuzun simdiki durumu nasil? Konusuyor mu?[/QUOE]

evet çok zor..hayır konuşmuyor..kelimeleri var ama konuimuyor.öğretmeni konuşmaya hazır olduğunu konuşmaması için hiçbir fiziksel nedeni olmadığını söylüyor oldukça inatçıymış bu konuda..ben aslındakonışmamasını sorun etmedim hiç ondan önce daha önemli eksiklerimiz var.3. yaşına doğru konuşacağını umuyorum..

Evt genellikle uc yasin sonuna dogru konusmaya basliyorlar...
Herkes, goz temasi varsa korkmayin diyor.Insallah hepimiz kurtuluruz...

Evt genellikle uc yasin sonuna dogru konusmaya basliyorlar...
Herkes, goz temasi varsa korkmayin diyor.Insallah hepimiz kurtuluruz...

amin inş..en kısa zamanda konuşup kendilerini ifade ederler inş.göz temasımız iyi çok şükür her geçen gün iyiye gidiyor.biz henüz tanı almadık bir çok dr a gittik ayaküstü on dakikada atipik ygb dediler devamlı takibimizi yapan dr.iletişim bozukluğu teşhisi koymuştu otizm yok ancak yaşı gereği tüm çocuklarda olan davranışlar var. belirtiler var taşıyıcı değil şeklinde yorumladı..zaten otizm tanısı yaşı 6 ya çıktı.adı ne olursa olsun var olanbir problem varonu çözmeye gayret ediyoruz.sizin tanınız nedir

amin inş..en kısa zamanda konuşup kendilerini ifade ederler inş.göz temasımız iyi çok şükür her geçen gün iyiye gidiyor.biz henüz tanı almadık bir çok dr a gittik ayaküstü on dakikada atipik ygb dediler devamlı takibimizi yapan dr.iletişim bozukluğu teşhisi koymuştu otizm yok ancak yaşı gereği tüm çocuklarda olan davranışlar var. belirtiler var taşıyıcı değil şeklinde yorumladı..zaten otizm tanısı yaşı 6 ya çıktı.adı ne olursa olsun var olanbir problem varonu çözmeye gayret ediyoruz.sizin tanınız nedir

bızım tanımız sosyal iletişim bozuklugu bir diğer dr.da atipik otizm dedi..Nahit hn.a göre cok ümitliyz ama bana gore otizm tüm tanımları uyuyor...

bızde dikkat dağınıklıgı cok var oyun oynataya çalışıyorum iki dakika sonra başka seylerle ilgileniyor,kitapları cok seviyor uzun süre dinliyebiliyor..bowling, angrybirds oyunlarını cok seviyor dizip yıkmayı kısacası:)
sayıları tanıyoruz şekilleri renkleri bakalım evde ben tıkandım..ev içi abla arıyorum bakalım..a
yarın yine eğitimimiz var sadece bir saate 220 tl odüyoruz..maalesef herkes kendi cıkarını düşünüyor..

bızde dikkat dağınıklıgı cok var oyun oynataya çalışıyorum iki dakika sonra başka seylerle ilgileniyor,kitapları cok seviyor uzun süre dinliyebiliyor..bowling, angrybirds oyunlarını cok seviyor dizip yıkmayı kısacası:)
sayıları tanıyoruz şekilleri renkleri bakalım evde ben tıkandım..ev içi abla arıyorum bakalım..a
yarın yine eğitimimiz var sadece bir saate 220 tl odüyoruz..maalesef herkes kendi cıkarını düşünüyor..
benzeşiyoruz burda.. Öğretmen nerdeyse birbuçuk saate yakın ders yapıyor gık demiyor.. Masasını bile kendi hazırlıyor öğretmen gelince.. Öğretmeni sabrına hayranım diyor . Çok uyumlu ders işliyor ne dersem yapıyor diyor. Öğretmen gidince aynı masaya oturuyorum "hadi oğlum ....... Yap " diyorum bir yumruk yemediğim kalıyor. Benimle hiçbir şey yapmak istemiyor artık. Nerden bilsin veletler para nasıl kazanılıyor 😂
Bir saate 220 tl mi !????çok uçuk bir fiyat Neden o kadar fazla ?

Biz 150 yi pazarlık ile 100 e düşürdük.. Sizin ücrete neredeyse 3 saat ders alıyoruz.Burda 50 tl ye ders verenlerde var..ve memnunlarda..

benzeşiyoruz burda.. Öğretmen nerdeyse birbuçuk saate yakın ders yapıyor gık demiyor.. Masasını bile kendi hazırlıyor öğretmen gelince.. Öğretmeni sabrına hayranım diyor . Çok uyumlu ders işliyor ne dersem yapıyor diyor. Öğretmen gidince aynı masaya oturuyorum "hadi oğlum ....... Yap " diyorum bir yumruk yemediğim kalıyor. Benimle hiçbir şey yapmak istemiyor artık. Nerden bilsin veletler para nasıl kazanılıyor 😂
Bir saate 220 tl mi !????çok uçuk bir fiyat Neden o kadar fazla ?

ılk zamanlar yapıyordu ama şimdi benmi eskisi kadar azimli değilim yoksa sıkıldımı aynı seylerden bilmiyorum..
Sorma Aydam maales oyle bir şeyde diyemiyorsun sonuçta dr. referans gosterdi bende keşke dememek için gidiyorum..gerçi bilgi birikimi gerçekten cok iyi ama sonucta 30 dakika oyun oynuyor sadece...gerisi benle konuşma odev vs.. ne olursa olsun banada cok geliyo ama mecbur bir şekilde vermeye çalışıyoruz..rapor cıkarmak istemiyoruz bakalım zaman gösterecek..
Birde önceden gidenleri görüyorum iyileşenler var...durumu olmayan napsın..
Hayat zor................

eve bir abla tutsam onun dort saati ablanın aylık maaşı...zaten evede abla lazım yetişemiyorum hangisiyle ilgileneyimm...

X