gebelikte ıhlamur....

JUSE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2010
558
12
kızlar acayip grip oldum.faranjit dedi dr.ilaç vermedi.19 haftalık bebişim.ıhlamur çayının bir sakıncası var mı???ve bana başka tavsiyesi olan???????

cvp için şimdiden teşekkür edrim.....:-))

canım ebnde grip olmustum cok feci hemde doktora gittim hamile oldugumiçin kesinlikle bitki cayları almıyosun cünkü onların özellikleri var dedi iki ilaç yazdı onalrıda kullanmaya korktum portakal suyu yaptı eşim sürekli kendini sıcak tut elma kabugu limon ve az biraz da karabiber attım onu içtim baskada bişe yapmadım canım istersen sende onu yap çok gecmiş olsunnn :KK19: :KK16:

gecmıs olsun canım.....taze sıkılmıs meyve suyu ıc,lımon,portakal karısımı özellıkle...dınlen bol bol ve de c vıtamını almaya calıs.....

gecmıs olsun canım.....taze sıkılmıs meyve suyu ıc,lımon,portakal karısımı özellıkle...dınlen bol bol ve de c vıtamını almaya calıs.....

sağolun kızlarrr:-(((izin aldım evdeyim. tarhana çorbası içtim ekmekle şimdi.

tam ıhlamur kaynatcaktım kararsız kaldım.dün akşam içmiştim bayağı rahatlatmıştı aslında.:-((

geçmiş olsun canım bende çok kötü grip olmuştum bol bol taze sıkılmış meyve suyu ve meyve yedim sıcak suya limon sıkıp bal koyup hergün kesin içtim çok rahatlatıyor aynı zamanda salep içtim boğazına iyi geliyor ıhlamuru hiç içmedim korktum açıkçası.ve tabiki dinlendim

taze sıkılmış meyve suyu ve biraz sıcak olsun

ben bir ara hasta oldum 13 haftalık falandım
bol bol ıhlamur elma kabuğu tarçın falan kaynatıp içtim
gebelikte ıhlamurun,papatyanın,rezene ve ısırganın zararı yok.
ama adaçayı 1 bardaktan fazla olmamalıymış

Benim bildiğim 2 bardak rahatlıkla içebilirsin ben içiyorum arada sırada çok şükür iyiyiz biz :)geçmiş olsun

günde 2 bardak içebilrsin canım ben içtim hemen geçmişti gribim. korkma yani doktorum bana istediğim kadar içebileceğimi söylemişti ama ben 2 su bardağı içtim.

ben 24 haftalık gebeyim ve sabah kahvaltılarında çay yerine ıhlamur içiyorum hamilelikte ıhlamurun bir zararı yok diye biliyorum. ama adaçayı sinameki vs. gibi çayları önermiyorlar. benim görümcem tüm hamileliği boyunca ıhlamur içiti ve bebeğinde hiç bir sorun olmadı çok şükür hatta şuan 4 yaşında cadı bi kız oldu :). ıhlamuru gönül rahatlığı ile içebilirsiniz bence.

Son düzenleme:
Hamilelikte grip olmuştum günde 2 bardak ıhlamr içiyordum sakıncası yok diye biliyorum

gecmis olsun canim
bende iki hafta once griptim geceleri bile uyuyamiyordum nefes almak ta gucluk cekiyordum,
sabah aksam portakal suyu ictim evde kendimiz yaptik,
bol bol meyve yedim ve nane limon kaynattim icine bal da koydum bunu gun icerisinde cok defa yaptim uc gun sonrasi azaldi gribim.
bu arada hic ilac kullanmadim belki de bas agrisi olmadigi icin gerek duymadim.

Son düzenleme:
ben de grip oldum dr ıhlamur ve kuşburnu içmeme izin verdi ama adaçayı içme dedi.

adaçayından kesinlikle uzak durun kızlar ben içtim bi ara farketmeden abartmışım,az daha doğuruyordum:KK1: cidden ama adaçayından uzak durun.
bn ıhlamuru sordum dr.a 2 fincanı geçmediin sürece sakıncası yok ddi. dikkatli olmak lazım tabi yine de..
toz zencefil bal karışımı öneririm hatta bunları ılık süte karıştırıp da içebilirsiniz,çok iyi geliyor,mideyi de bi hayli rahatlatıyor ayrıca
geçmiş olsuuun:92:

kızlar hepinize çoookk teşekkür ederim:-)))tüm yazılanları yaptım diyebilirim...:-))

portakal,limon-su-bal karışımı ,ıhlamur,ballı süt,tarhana çorbası...;;

biraz daha mı iyiyim ne:::

ilaçsız atlatmak da zormuş gerçi ama inş.yarına ddaha da iyi olcam.

bebişim az hareket ediyo gibi sanki:-(((iyileşem de bebem oynasın bir an önce:-((

çocuk c vitamininden sarhoş oldu sanırımmm:-)))))

adaçayından kesinlikle uzak durun kızlar ben içtim bi ara farketmeden abartmışım,az daha doğuruyordum:KK1: cidden ama adaçayından uzak durun.
bn ıhlamuru sordum dr.a 2 fincanı geçmediin sürece sakıncası yok ddi. dikkatli olmak lazım tabi yine de..
toz zencefil bal karışımı öneririm hatta bunları ılık süte karıştırıp da içebilirsiniz,çok iyi geliyor,mideyi de bi hayli rahatlatıyor ayrıca
geçmiş olsuuun:92:

ben de sabah kahvaltılarında ya da sıcak bişi içmek istediğimde ıhlamur içiyorum abartmamak kaydı ile zararı yok diye biliyorum hatta grip olduğunda doktor olan teyzem de önerdi ama onun dışında bitki çayı arkadaşlarında dediği gibi ödem söktürücü özelliği olan bitki ve sebzeler kesinlikle tüketilmemeliymiş örneğin lahana, maydanoz gibi bir de yurt dışında doğum yapmış bi akrabamız anlattı orda zorunlu kursa gidiyormus hamileler o kursta köri ve ananastan da uzak durulması gerektiği söylenmiş.

Burcucum ben bir de zencefilide kullanmamak gerek diye duymustum dogru mudur bilemem ama aklında olsun

38+4 haftalık hamileyim günde 1 2 bardak ıhlamur içiyorumm hiç bi sakıncasıda yok ve artı bişey daha söleyim 7 ayda grip olmuştum sağlık ocağına gittiğğimde doktor sana dedi bişey tavsiye etcem ister yap ister yapma ama yapan hastanlarım söledii etkisini görmüşler sen günde 1 lt süt içion demi dedi koy 1 lt sütü tencereye onun içine soganı soy iğne ile del sütün içine koy kaynat kaydadıktan sonra ılık olunca iç dedi faydasını görürüsün dedi hatta bunu söledikten sonra gülddüüü böle bişey önerdiği kendisi de ifaydası varmışşşş soguk algınlıgınaa antibiyotik almaktansa süt içmeyi tercih ederim ve artı bende faydasını gördümm araştırın isterseniz bi

kizlar 1,5 aylik hamileyim...iki gundurcok az miktarda kahverengi leke geldi..normalmi..

KIzlar,

Ayva Yapragi 'nin da bron$ite iyi geldigini biliyorum. Bizimkiler bu ki$ ayinda bitkisel çaylarin içlerine ayva agacindan yapraklar koparip koydular çok ta güzel oldu yum$acik yapiyor bogazini ve çayda farkli bir tat birakiyor.

Isteyen internetten ara$tirabilir, herhangi bir sakincasi yok deniliyor. Ben sirf bu biraktigi yum$ak tat yüzünden büyük bardaklarla sanirim 2,3 bi oturu$ta içiyordum hehe :KK66:

Geçmi$ olsun buarada.
Pekmez felan ye, C vitamini agirlikli meyveler tüketmeye ba$la.

acaip farenjit oldum 2 gecedir uyuyamıyor ve yutkunamıyorum.işkence gibi ölcem sanıyorum ıhlamurda yok annem adaçayıyla gargara yap bolbol ama içme dedi ağlamak istiyorum:KK43::KK43:

X