Cilt Bakımı Ürünleri Kollajen krem mi Hyaluronik asit mi?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

tubish81

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2012
169
0
Merhaba...

Ben 30 yaşındayım ve hyaluronik asit içeren bir krem mi alsam yoksa kollajen içeren bir krem mi alsam acaba hangisi daha mantıklı karar veremedim? Fikir istiyorum:)

bende 32 yaşındayım sonzamanlarda kremler konusunda oldukça araştırma yapıyorum umarım bilgi sahibi arkadaşlar bize yardımcı olurlar.

:) ya aslında ben eczacıyım. Tabi ki bilgim ilaçlar olsa da dermokozmetik konusunda da bilgim var diyebilirim ama hani bi cilt uzmanı cevap yazsa daha memnun olucam :)
kollajeni krem olarak almak mantıklı değilmiş çünkü kollajenin çok fazla emilimi olmuyormuş. süt ürünleri ve yeşil yapraklı sebze yemeyle vücudun kendisi üretiyormuş. kollajen serumları var ama sanırım onlarda 40 tan sonra böyle artık sarkma ve yaşlanmaya karşı almak daha mantıklı. şu an cildimiz daha taze olduğu için bunu korumaya yönelmemiz lazım ve hyaluronik asitte vücudu nemli tutarak doğal bi bariyer oluşturuyor ve cilt için de nemli olmak çok önemli. hyaluronik asit bebeklerde çok fazla zamanla azalıyor. cvapta yazan olmadı ben yine bu bilgiler doğrultusunda hyaluronic asit kullanıcam :) ben cildime çok fazla işlem yaptıran çok kremler kullanan bi tip değilim . çok ender olarak ihtiyacım olduğunda klasik cilt bakımıyla siyah nokta temizliği peeling yaptırıyorum. hamama gidiyorum. bir de temizliğine önem gösteriyorum sadece :) ama bu ara bir süredir araştırdığım derma roller uygulamasını yaptırmaya karar verdim. onun metodu bana mantıklı geldi:) bakalım kısmet diyorum :)

X