bebegin basi ne zaman asagiya doner?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
Tecrubeli anneler, bebegim 33 haftalik. kilosu boyu vs iyi.
ultrasonda bakildi bugun basi halen donmemis. yani dr halen donmemis falan demedi. ben sordum.
sonra dr a ne zaman doner diye sordum. 2 ay var daha donmesi icin dedi.

Ama arkadasa da dr'u 34. haftaya kladar donmediyse bir daha donmez demis.

Bu konuda tecrubeli anneler var mi? 33/ haftadan sonra donen var mi?

insallah doner. cunku sezeryan olmak istemiyorum. hep normal dogum istedim. Allah insallah dualarimi kabul eder ve bebegim doner.

bebeğe göre değişiyo sanırım. benim bebeğim çok erken dönmüştü, 6.5 aylıktı döndüğünde canım

Kibelecim canım, bunu sıkıntı yapma, her doktorun yaklaşımı farklı biliyorsun, en iyi yaşayan benim, bebeğin 2 aya kadar dönecektir, ona zaman ver annesi :)

• Beğen
Reactions: iiz
Benimki 34+5 civarında döndü. Doğum anına kadar dönebildiği yolunda hikayeler var nette, genel olarak da 37. haftaya kadar döner deniliyor. Ben de aynen senin durumunda idim, normal doğum istediğim için.

Türkiye'de doktorların genel tepkisi bebeğin dönmesi için hiç bir şey yapılamayacağı yönünde ama ABD'de yaşıyormuşsun, orada ve Avrupa'da sezaryenden mümkün olduğunca kaçınıldığı için ebelerin ve doktorların annelere önerdikleri bazı yöntemler var. Genellikle bir takım egzersizler şeklinde bunlar, breech baby diye aratırsan br çoğunu bulabilirsin. Ben bazılarını denedim, bunlar mı etkili oldu, zaten dönecek miydi bilemiyorum ama denemekten bir zarar gelmez diye düşündüm açıkçası.

canım aynı konuyu bende açmıştım görmedin sanırım ben yarından sonra doktora gidicem eğer dönerse haber veririm.ben 36. haftama girdim canım en geç duyduğum 33. haftada dönmüştü.konu temmuz annelerindeydi bir bak istersen canım

Benimki 34+5 civarında döndü. Doğum anına kadar dönebildiği yolunda hikayeler var nette, genel olarak da 37. haftaya kadar döner deniliyor. Ben de aynen senin durumunda idim, normal doğum istediğim için.

Türkiye'de doktorların genel tepkisi bebeğin dönmesi için hiç bir şey yapılamayacağı yönünde ama ABD'de yaşıyormuşsun, orada ve Avrupa'da sezaryenden mümkün olduğunca kaçınıldığı için ebelerin ve doktorların annelere önerdikleri bazı yöntemler var. Genellikle bir takım egzersizler şeklinde bunlar, breech baby diye aratırsan br çoğunu bulabilirsin. Ben bazılarını denedim, bunlar mı etkili oldu, zaten dönecek miydi bilemiyorum ama denemekten bir zarar gelmez diye düşündüm açıkçası.

canim hemen arattiriyorum cok tesekkur ederim. evet dr lar burada sezeryandan mumkun oldugunca kaciniyor. dr 38. haftada ultrason yapariz eger o zamaan kadar donmemisse sezeryan yapacagiz, risk alamayiz dedi.

Umarim doner. Yani dr olumsuz konusmadi, hamileligimde de hicbir problemi takmadim, bebegimin beynindeki kist dahil.(duzelecegindem emindim, duzeldi Allah'a sukur) ama bunda nedense takildim.

Son düzenleme:
canım aynı konuyu bende açmıştım görmedin sanırım ben yarından sonra doktora gidicem eğer dönerse haber veririm.ben 36. haftama girdim canım en geç duyduğum 33. haftada dönmüştü.konu temmuz annelerindeydi bir bak istersen canım

canim hemen bakiyorum. gormedim konunu. insallah yarin guzel haberlerle gelirsin ve bana da umut olursun. a.s.

benim bebeğmde henüz dönmemiş.çok üzüldüm.bende normal doğum olsun istiyorum...hayırlıs

Canım normal doğum istiyormuşsun inşallah döner bebişin.Benim 29.haftada dönmüştü canım ama son anda dönen bebekler bile olabiliyor.Bebeğin dönmesi için dr.ların yaptığı müdahaleler olabiliyormuş internette okumuştum.

Canım normal doğum istiyormuşsun inşallah döner bebişin.Benim 29.haftada dönmüştü canım ama son anda dönen bebekler bile olabiliyor.Bebeğin dönmesi için dr.ların yaptığı müdahaleler olabiliyormuş internette okumuştum.

canim soracagim dr uma. okudum internette ama riskleri de varmis. hayatta almazlar riski.insallah bebegim doner.

2 hafta sonra randevum var. o arada ben ogrendiklerimi deneyeyim.

kismet diyorum ama hadi sezeryan istesem umursamayacaktim.a am ben normal isterken, insanlar sezeryan sezeryan diye olurken neden sezeryan olmak zoruinda kaliyorum. iste buna uzuldum. normal dogum icin cesurum.

Allah hayirlisini versin insallah.

Bende 26.haftada gittiğimde dönmüştü, 30.haftamda tekrar ters dönmüş. Şuan ters yaniii. Bakalım inşalalh döner daha, bende normal istiyorum çünkü. 2 hafta sonra tekrar gideceğim.

canım ben 22 haf.lıgım şu an başı dönmüş durumda.. yani belki seninki geç dönecektir.. ama dönmeyedebilir belki ...çünkü dönmeyen çok hamiş var.. benim annem 2 çocugu tersten doğurmuş

Arkadaşlar 36.haftamdayım ve benim bebiş yeni döndü.hatta sanırım dün akşam yaptı bu işi çünkü hiç durmadan kıpırdıyor ve anormal hareketler yapıyordu.daha sonra da zaten idrar torbamda bu zamana kadar hissetmediğim türden bir basınç hissetmeye başladım.demek ki 36.haftada da dönebiliyormuş arkadaşlar...

canım ben 22 haf.lıgım şu an başı dönmüş durumda.. yani belki seninki geç dönecektir.. ama dönmeyedebilir belki ...çünkü dönmeyen çok hamiş var.. benim annem 2 çocugu tersten doğurmuş

canim yorumun icin cok tesekkurler ama 22. haftada donmus diyemezsin. benim ki de donuktu. o haftalarda hep doner zaten. yani basi bir yanda olur bir ustte bir altta.

29-30. haftalarda artik yavas yavas yerini alir ama o da belli olmaz. arkadasinki bas asagiydi. 34-36. hafta arasi bas yukari dondu. 38. haftada tekrar bas asagi dondu.

benim iki komsumun da son dakikada donmus. gene baska bir arkadasimin 36. haftada donmus.

ben de kuzumun donecegine inaniyorum.

canım henüz yazabiliyorum evet kontrolüm vardı geçen yazdıklarımı bana kendi doktorum değil başka bir doktor söylemişti.doktorum haftamın herzamanki gibi olduğunu doğumun 12sinde değil 24ünde olacağını söyledi yani şuan 34. haftada olduğumuzu söyledi ama dönmüş yeni dönmüş vede.geçen gün çok midem bulanıyordu annemeler o gün dönmüştür bulantıyla döner dediler.inşallah seninde döner canım

meraba anne adayı arkadaşlar
hepinize sağlıklı doğumlar diliyorum ben daha yolun çok başındayım size göre
sizin bu tedirginliklerinizi çok iyi anlayabiliyorum çünkü bende çok istiyrodum normal doğum yapmayı ve bebeğimin dönmesi için çok dualar etmiştim ve bebeğim sonunda da dönmüştü aslında
ama yinede normal doğum için gereken şartlar oluşmadığı için sezeryana girmek zorunda kaldım ama iyiki de öyle olmuş diyorum ve herşeyde bi hayır vardır diyorum çünkü bebeğimin kilosu 4,750 olarak dünyaya geldi ve bunu iki ayrı doktora gitmeme rağmen iki doktorumda ultrosonda 3,5 olarak söylemişti bana ve doktorumda bebğimi görünce çok şaşırdı böyle şeyler olabiliyor işte demişti. bazı şeyler kısmet o gün sezeryan olmamak için çok ağlasamda bir gün sonra iyiki sezeryan olmuşum diyorum yani

xardelen arkadasim, dedigin cok dogru. ben de eskisi kadar ille normal olsun demiyorum. hayirlisi ile olacaksa olsun.

bakalim bugun kontrolum var. daha donmedi bunu hissediyorum ama donecek bunu da hisediyorum. hadi hayirlisi.

geldim dr dan. suyunin seviyesi iyi olmus ama halen ters:) neyse suyunu iyi ettik en azindan. simdi sira donmesinde. cunku su azligi da bebegin donememesine sebep oluyormus.

X