Doum paras st paras ne kadar aldnz

birde benim önceden ssk var idi tabi ama boşluklarımda var.2011 yılında iş değiştrdim baya çünkü.

haziran ssk çıkışım var.ardından ekim girişim ekim çıkışı var..

son olarak aralık giriş aralık çıkış var.bu ay boşlukları sorun olmaz sanırım..

gerizekalılar yüzünden.işe girdim iki ay ssk yapılmamştı tongaya gelmiştim.ondan böyle:KK47:

şimdi ssk ma baktım 2011 yılı içinde toplam 135 gün çalışmışım..

bende2012 de hamile kaldım..bir önce ki yıl.sizin deyimizle dolmuş.dogru anladım değilmi.:KK52:

Son düzenleme:
Primim asgari ucretten yatiyor ,2.100 lira rapor ucreti 92 veya 98 lirada sut parasi toplam 2.200 lira alicakmisim 15 gun sonra.

Son düzenleme:
Burada gördüğüm hep ssk, ve sanırım özel sektör. Ben devlet memuruyum, öğretmenim. Doğum yardımı ne kadar alırım bilen var mı?

kızlar ya ben doğum raporumu kaybettim iş görememezlik kağıdım var sadece
bu durumda hakkım yanar mı>? tekrar rapor istesem verirlermi acaba hastaneden>>?
bana bir teselli veriverin ne olur

merhaba , şuanda bende aynı sorunla karşı karşıyayım.
doğum raporumun 4-5 tane fotokopisi var ama orjinali yok ortada.
siz nasıl çözdünüz sorunu ya da çözebildiniz mi?
kopyalarıyla gitsem işi çözer miyim sizce ?

kızlar ben dersane öğretmeniyim ssk var sözleşmem hazirana kadardı, hamile olduğumu bilmiyordum başlarken doğum tarihim 23 mayıs olarak görünüyor şimdi ben bu doğum izni süt parası, doğum yardımı...gibi şeylerden faydalanabiliyor muyum?

kızlar ben dersane öğretmeniyim ssk var sözleşmem hazirana kadardı, hamile olduğumu bilmiyordum başlarken doğum tarihim 23 mayıs olarak görünüyor şimdi ben bu doğum izni süt parası, doğum yardımı...gibi şeylerden faydalanabiliyor muyum?

ben tam bılmıyorum canım ama bızım maaslar yatıyormuş ben toplu verıldıgınısanıyordum sonradan sozlesmelı memurum bende ıns. nısan 22 de doğum gorunuyor

Soru sorulalı çok uzun zaman olmuş.Neyse bilgi güncellemesi yapmış olayım bende :)
95 tl süt parası aldım.Doğum yaptığım tarih:11 EYLÜL 2013

kızlar ben süt parasıyla doğum parasının farkı ne bilmiyorum bebeğim 4 aylık ve bende eşimde çalışıyoruz doğum zamanı eşim 200 tdı doğum parası die başka bişe bilmiyoruz süt parası nasıl oluyor?

kızlar ben süt parasıyla doğum parasının farkı ne bilmiyorum bebeğim 4 aylık ve bende eşimde çalışıyoruz doğum zamanı eşim 200 tdı doğum parası die başka bişe bilmiyoruz süt parası nasıl oluyor?

Süt parası veriliyor cnm 95 lira benim bebeğim de üç aylık..

cevap için teşekkürler peki nerden alabilirim meb de öğretmenim kamu özel fark ediyormu

45 gün önce doğum yaptım doğum parası 103 tl aldık onuda her ay sadece 4-10 u arası alabiliyormuşsunuz bilginiz olsun almadığınız zaman para düşüyomuş .. Ziraat bankasından alınıyor.. Yanlış anlaşılmasın her ay alınıyor değil her ayın sadece 4ü ile 10 u arasında veriliyormuş 11i veya 3ünde değil .. Bilginiz olsun .. Sigortam filan olmadığı için başka para almadık biz sadece 103 tl aldık ..

ben belediyede taşeronda çalışıyorum süt parasını doğum iznim bitmeden eşim bi evrak getirdi imzaladım götürdü 95 tl ziraate yattı doğum iznim bitti 170 sgk danışmayı aradım sizin bir şey yapmanıza gerek yok sadece bekliceksiniz dendi bekledim 2 ay geçti yatmadı sonra tekrar aradım sgk yı bana şirket bildirim yapmadı dediler şirketi aradım biz bildirim yaptık denildi tekrar sgk yı aradım kayıdım yenilendi 2 gün sonra tekrar aradım paranız ziraate 14 şubattan sonra gönderilcek fakat siz martın 8-14 ü arası çekebileceksiniz dendi sgk ve ziraat anlaşma yapmış benim paramı banka işletiyor bana vermiyor haydiii 1 ay daha bekledim ziraate gittim bu süre sonunda ve bana zorla hesap açtırdı neymiş açıktan verilmiyormuş velhasılı 3.200 tl para aldım tabiki hepsi o gün borçlara giderek bitti. malum 4 ay raporluyken maaş alamadığımız için borçlar birikti.

X