Bebek Beslenmesi Balık yağı kullanmalı mıyım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Tontirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2010
12.626
18
selam arkadaşlarr
kızıma balık yagı hiç kullanamdım daha önce
balıkta yemiyor maalesef.artık balık yagı kullanmalıyım diye düşünüyorum

araştırdıgım kadarıyla seven seas ve carlson arasında kararsız kaldım
aslında ilk tercihim carlson marka.ama saglık bakanlıgı onaylı olmaması beni tereddüte düşürüyorr
seven seas ın içindede a ve d vitamini oldugundan yazın kullanmasında sakınca olabilir diye düşünüyorum.

bana yarcımcı olurmusunuz hangisini tercih etmeli.
seven seas yazında kullanılırmı
carlsonun saglık bakanlıgı onaylı olmaması risk teşkil edermi.bu balık yagını kullananlar doktorunuzmu tavsiye etti?
teşekkürlerr şimdiden

Son düzenleyen: Moderatör:
seven seas kırazlıyı drum onerdı carlson saglık bakanlıgı onayı olmasada ıyı bır marka onuda onermıstı ama cocuklar ıcın seven seas

bana yarcımcı olurmusunuz hangisini tercih etmeli.
seven seas yazında kullanılırmı
carlsonun saglık bakanlıgı onaylı olmaması risk teşkil edermi.bu balık yagını kullananlar doktorunuzmu tavsiye etti?
teşekkürlerr şimdiden

Merhaba aranıza yeni katıldım ve yazınızı yeni okudum. Ben 1 yıldır Seven Seas kullanıyorum. Çokda faydasını gördüm. ıştah attırdı ve gelişiminede çok katkısı olduğunu düşünüyorum. Fakat yazın kullanmıyorum. kışın kullnıyorum. Yazın bir eksikliğinide görmedim. şimdi kızım 2 yaşında önerebilirim seven seas i

bence dr. unuza danışın..

ayrıca tahlil yapıldı mı bebğinize yani balık yağı kullanımını dr mu tavsiye etti..

seven seas kırazlıyı drum onerdı carlson saglık bakanlıgı onayı olmasada ıyı bır marka onuda onermıstı ama cocuklar ıcın seven seas

seven seas kirazlısının tadı cok kötüymüş.banada portakallısını önerdi doktor.

Merhaba aranıza yeni katıldım ve yazınızı yeni okudum. Ben 1 yıldır Seven Seas kullanıyorum. Çokda faydasını gördüm. İştah attırdı ve gelişiminede çok katkısı olduğunu düşünüyorum. Fakat yazın kullanmıyorum. kışın kullnıyorum. Yazın bir eksikliğinide görmedim. şimdi kızım 2 yaşında önerebilirim seven seas i

hoşgeldin foruma cnm.
seven seasın içinde a ve d vitamini oldugunda yazın kullanmamak lazım.yada hafta en fazla 2 kez kullanılabilir.
fazla d vitamini kalsiyum birikmesine neden oluyor ve erken yaşta kemik sertmesi oluyormuş.cocuk birden boy atıyor ve sonradan boyu uzamıyormuş
yazın 15-2o dk lık güneşlenmeyle vucut kendi d vitamini üretiyor.bide iave olarak d verilmesi fazla olur.o endnele yazın kullanılmıyor

bence dr. unuza danışın..

ayrıca tahlil yapıldı mı bebğinize yani balık yağı kullanımını dr mu tavsiye etti..

balık yagı kullanımı için tahlile gerek yok.yapılıyorsada vucuttaki vitaminlere bakılır ona göre verilebilir a ve d vitamini gibi.
benim kullanmak istememin nedeni kızım balık yemiyor.omega ihtiyacımızı cevizden karşılamaya calışıyoruz ama yetersiz bence.
doktor balık yemiyorsa yagını kullanabilirsin dedi.

cok araştırdım bu konuyu en sonunda gittim carlson limon aromalı balık yagı aldımm

içinde a ve d vitamini olmadıgından yazında kullanılabiliyor
tadıda cok güzelmiş
güvenilir bi marka.norvecte yaşayan büyük balıklardan üretiliyor
omega yag asitleri degerleride diger markalara göre yüksek

anladım bende araştırırken bütün balık yağlarında d vitamini olduğunu ve tahlilsiz verilmemesi gerektiğini okumuştum..

artık birçok ülkede yasakmış tahlilsiz..vicudun ihtiyacı yoksa allah korusun zekada gerilik yapıyomuş filan..

ama nerde okudum şimdi hatırlayamadım..

bende düşünüyodum vermeyi bu yüzden vazgeçtim..

cok araştırdım bu konuyu en sonunda gittim carlson balık aromalı balık yagı aldımm

içinde a ve d vitamini olmadıgından yazında kullanılabiliyor
tadıda cok güzelmiş
güvenilir bi marka.norvecte yaşayan büyük balıklardan üretiliyor
omega yag asitleri degerleride diger markalara göre yüksek

hmm bunu okumamıştım..
hadi hayırlı olsun:)

iştahta açıyor sanırım bu haplar..
benim oğlumda aşırı iştahsız ama korkuyorum kullanmaya.

kesinlikle carlson
bende oğluma kullanıyorum iştahı kapanınca, acayip açıyo iştahını
seven seans kullanmıştım ondan önce hiç memnun kalmadım zaten tadınıda sevmemişti oğlum

balık yagları iki şekilde üretiliyor.karacigeinden üretilenlerin içinde dogal a ve d vitamini oluyor.
gövdesinden üretilenlerin içinde hiç bi vitamin yok
o nedenle ben carslon markayı tercih ettim.
bitek e vitamini var.

hmm bunu okumamıştım..
hadi hayırlı olsun:)

iştahta açıyor sanırım bu haplar..
benim oğlumda aşırı iştahsız ama korkuyorum kullanmaya.

sagol cnm daha iyisi sizin olsun hehe:)
uzmanlar iştah acmadıgı sölüyor ama kulllananlar actıgı sölüyorr
maşallah bizde iştah sorunu yok.ben sadece fiziksel ve beyin gelişimi için kullanmak istiyorum
gec bile kaldıgımı düşünüyorum

kesinlikle carlson
bende oğluma kullanıyorum iştahı kapanınca, acayip açıyo iştahını
seven seans kullanmıştım ondan önce hiç memnun kalmadım zaten tadınıda sevmemişti oğlum

hımmm size doktormu önermişti.haftada kac kez veriyorsun?

doktor vermedi canım kendim araştırdım bu carlson açık denizdeki balıklardan üretiliyomuş civa yokmuş vs... diye araştırdım aynen dediğin gibi vitaminde verdiğimden ekstra a ve d içermemesi gerekiyodu
benimki büyük canım seninki ne kadar bilmiyorum benim oğlan 5,5 yaşında bazen çok az yemeyeğe başlıyor o zamanlar bi hafta falan her gün veriyorum iştahı açılıyor, öyle düzenli verdiğim yok yani
zaten dün belki izlemişsindir kanal d de doktorum da doktorda söyledi, hamilelikten başlayıp muhakkak 6 yaşına kadar hergün omega 3 verin diye, benim cahillime geldi herhalde hiç kullanmadım hamileyken, oğlum doğuncada kullanmadım, teee 3 yaşından sonra başladım yani

sagol cnm daha iyisi sizin olsun hehe:)
uzmanlar iştah acmadıgı sölüyor ama kulllananlar actıgı sölüyorr
maşallah bizde iştah sorunu yok.ben sadece fiziksel ve beyin gelişimi için kullanmak istiyorum
gec bile kaldıgımı düşünüyorum

1,5 yaşında bebeğin değil mi..

kilosu boyu ne kadar acaba..

11 kg 84 cm di gecen ay
öyle kilolu bi bebek degil.cok hareketli olmasına baglıyorum.
seninkinin boyu kilosu kac.kasım bebegi sanırım

evet canım kasımda doğdu..
aynen benimkide çok hareketli kilo almıyo bu yüzden 10,5 kilo 81 cm idi en son şu an çok kesin bilmiyorum tam 18 ay olunca götürücem ama fazla fark etmemiştir..

doktor vermedi canım kendim araştırdım bu carlson açık denizdeki balıklardan üretiliyomuş civa yokmuş vs... diye araştırdım aynen dediğin gibi vitaminde verdiğimden ekstra a ve d içermemesi gerekiyodu
benimki büyük canım seninki ne kadar bilmiyorum benim oğlan 5,5 yaşında bazen çok az yemeyeğe başlıyor o zamanlar bi hafta falan her gün veriyorum iştahı açılıyor, öyle düzenli verdiğim yok yani
zaten dün belki izlemişsindir kanal d de doktorum da doktorda söyledi, hamilelikten başlayıp muhakkak 6 yaşına kadar hergün omega 3 verin diye, benim cahillime geldi herhalde hiç kullanmadım hamileyken, oğlum doğuncada kullanmadım, teee 3 yaşından sonra başladım yani

maşallah ogluna kocaman olmuşş
benim kıızm 1.5 yaşında

hamileyken benimde cahilligime geldi kullanmadım balık yagı.emizrme döneminde de kullanmak lazımmış aslında.
neyse bunlar tecrübe oluyor bize.2 bebeklere inşalllaahh.
senin oglun büyümüşş düşünmüyormusun bi tane daha

ender sarac da insan hayatı boyunca omega 3 kapsülü kullanmalıdır diyor.

evet canım kasımda doğdu..
aynen benimkide çok hareketli kilo almıyo bu yüzden 10,5 kilo 81 cm idi en son şu an çok kesin bilmiyorum tam 18 ay olunca götürücem ama fazla fark etmemiştir..

sen hergün görüyosun sana farketmemiş gibi geliyordur canım
eminim boyuda uzamıştır kiloda almıştır
gerci ayda 200-300 gr almaları normal artık.hatta hiç kilo almamaları bile normal karşılanyor.
artık kilo ve boy uzamaları yavaşladı,hareketleri cogaldı.
yemesi iyiyse kilo cok sorun degil.

18.ay aşısı var yarın bizim.bakalım ne oldu ölcümleri

inşallah kolay geçer aşınız :)

yani kıyafetleri eskiden hemen küçülüverirdi..şimdi uzun uzun giyiyor uzun zamandır bişey almam gerekmedi mesela..
yemek işi bizi mahfetti ama bi iştahlı olsa belki çok takmazdım..çok şükür tabii..

X