Çocuk Hastalıkları ates sonrasi kirmizi dokuntuler :(((

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

azusena

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2011
733
24
herkeze gunaydin.benim 16 ayllik bir oglum.oglum gecen cumartesi gunu ateslendi distenmi acaba diye bakmak istedim ama agzini acmadi oglumda zaten ozellikle dis cikartirken kesinlikle agzini acmiyo yuzde 90 dis dedik.gece daha fena ateslendi 39 derece kaptigimiz gibi acile goturdum bogazinda kizarikklik varmis bi antibiyotik verdi doktor 3-4 gun boyunca bi ateslendidi bi iyi oldu derken dun ozellikle alninda kirmizimsi benekler olusdu.netten biraz arastirdik 3-4 ates sonrasi boyle kizarikliklar normalmis ama bu kizammikda olabilirmis yada baska bi sebepde oalbilirmis.

birde nette bunlari arastirirken 6.hastalik diye birsey gordum3gun atesten sonra boyle benekler olurmus 1-2 gune iz birakamadan gecermis .sizce bilen basina gelen arkadslara sormak istiyorum kizamik filan degildir dimi bunlar?

öncelikle geçmiş olsun. aynı şeyi bizde yaşamıştık.kızım 10 aylıkken 3 gün geceleri ateş oldu ve 3. gün sonunda kızarıklıklar çıkmıştı doktora götürdüm tam olarak bilemediler. en son doktorun biri kızamıkçık dedi sonra başka bi doktor viral enfeksiyon dedi yani bi enfeksiyon sonucu vücutta döküntüler oluşurmuş.birde şöyle bişey var kızamık olsa çocuk bir hayli halsiz ve hasta yatmazmı? bizde öyle bir durum yoktu normal bi şekilde gülüp oynuyordu.zaten 3 gün içinde hiç iz kalmadan geçti. birde sen antibiyotik kullanmışsın ürtiker olmuş olabilir yani antibiyotik alerjisi.

tesekkur ederim canim.aslinda bizde alerjik olabilcegini dusunduk.kizamigi bende zor gecirilir diye biliyorum.ayrica arka disleeride cikiyo 2 tane birden oda ates yapti.biraz huysuz istahsiz ve atesliydi sadece.doktorumuz girip olmusdur telas etcek bi durum yok demisdi tam atesi geci kirmizi dokuntuler cikti olratya ne dir anlamadik .yurt disinda yasiyoruz suan doktorlsar konusunda cok ama cok kotu bir ulke dusun goturuyorum cocucu muayne filan etmeden hicbiyerien bakmadan 3 tane igne yazdi bide atesi 38 dereceyi gecerse baksa igne olcakmis bir tonda ilac yazdi.

kullanirmiyiz hic onlari .allahdan turkiyede bi tanidik bir doktorumuz varda saolsun her aradigmizda bizi bilgilandiriyo;suan olgum gayte iyi Allaha sukur ama kirmizi dokuntuler korkutuyo beni.

esim kizmaik olsa nolcak atesli rsikli kismi gecdi diyo kirmziiliklarda gider zamanla diyo sizcede oylemidir.?

benim oğlumdada oldu 40 a kadar çıkan ateş 3 gün süren inatçı ateş sonrasında döküntü oldu kızamık olduğunu sanmıyorum bizimkisi 1 gün sürmüştü kızarıklık 3 gün boyunca geçmezse götürürsün doktora şimdilik izlemede kal bizde 6.hastalıktan şüphelemiştik öyle olsada farketmez bi hemşire arkadaşım her çocuk 4 yaşına kadar 6. hastalığı geçirecek demişti bağışıklık sistemleride kuvvetlenmiş oluyo

sizede gecmis olsun .tesekkur ederim bilgi veridgin icin bende 6.asatlikdan supheleniyorum aslinda calpol pek fayda etmemisdi cunku dedgin gibi inatci bi atesdi.neyseki iyi bi yani var bagisiklik sistemi insallah kizamik filan degildri nedense korkutuyo bu kizamik olayi beni.

tesekkur ederim canim.aslinda bizde alerjik olabilcegini dusunduk.kizamigi bende zor gecirilir diye biliyorum.ayrica arka disleeride cikiyo 2 tane birden oda ates yapti.biraz huysuz istahsiz ve atesliydi sadece.doktorumuz girip olmusdur telas etcek bi durum yok demisdi tam atesi geci kirmizi dokuntuler cikti olratya ne dir anlamadik .yurt disinda yasiyoruz suan doktorlsar konusunda cok ama cok kotu bir ulke dusun goturuyorum cocucu muayne filan etmeden hicbiyerien bakmadan 3 tane igne yazdi bide atesi 38 dereceyi gecerse baksa igne olcakmis bir tonda ilac yazdi.

kullanirmiyiz hic onlari .allahdan turkiyede bi tanidik bir doktorumuz varda saolsun her aradigmizda bizi bilgilandiriyo;suan olgum gayte iyi Allaha sukur ama kirmizi dokuntuler korkutuyo beni.

esim kizmaik olsa nolcak atesli rsikli kismi gecdi diyo kirmziiliklarda gider zamanla diyo sizcede oylemidir.?

canım bizimki geçmişti hemen. bebeğinde kızarıklık dışında bi huzursuzluk yoksa o kızarıklıklarda geçmek zorunda zaten. aslında antibiyotikten sonra çıkan kızarıklıklara direk ürtiker teşhisi konuluyor benim bildiğim onu da yaşadıkta biz. zinnat diye ağır bi antibiyotik verdi doktorun biri oda alerji yaptı kızardı sonra ürtiker dedi ve alerji şurubuna başladık. sonra geçti. bu dediğim olay başka bi zaman olmuştu tabi seninki viral bir enfeksiyonmu yoksa alerjimi bunu iyi bir doktor anlar ama o da yokmuş. inşallah 2-3 güne geçer o korkular hep oluyor ama şunuda iyi bilmek lazım beliirti olmadan hastalıklardan çok fazla korkmamak lazım. kızamığı ben ağır geçer diye biliyorum ve doktorun biri bana şey demişti. günümüzde kızamık artık hiç kalmadı denecek kadar az görülüyormuş. bilmem doğru bilmem yanlış

X