Zayıflamada ph mucizesi / Dr. Young

azeri

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
255
2
48
hanımlar,bu kitabı okuyan,bilen va mı?

Vücudun bütün kan hücrelerini dönüştürmesi üç veya dört ay alır. Yani, her üç veya dört ayda bir tamamıyla yeni kan hücrelerine sahip olursunuz. Sonuç olarak, bu programda on iki haftada, sahip olduğunuz kanın tamamına yakın bir kısmı sağlığın doruklarındaki yeni kan hücreleriyle değişecektir. Sağlıklı kan ile de sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız – ve bu sağlıklı vücudun fazla kilolarla hiçbir işi kalmamış olacak. Sağlıklı kilo vermek için Ph Mucizesi’ni yaşayın ve o da sadece kilonuzu değil tüm yaşamınızı değiştirsin. Hem de sonsuza kadar. Bundan üç ay sonra hem gerçek hem de mecazi anlamda bambaşka bir insan olacaksınız.

İdeal ve sağlıklı kilonuza ulaşabilmek için kaç kilo vermeniz gerekir? 5? 15? 50?...

Cevabınız kaç olursa olsun onu ikiyle çarpın. Zayıflamada pH Mucizesi’ ni uyguladığınız takdirde, ideal kilonuza ulaşmak için ihtiyacınız olan en fazla gün sayısını elde ettiniz.

Neye inanırsanız inanın, kilo vermenin yağ ile bir ilgisi yoktur, asitle ilgisi vardır. Bu nedenle yağ gramlarını, kolesterolü, karbonhidratları ve kalorileri unutun. Ünlü bir mikrobiyolog ve beslenme uzmanı olan Dr. Robert Young’a göre, ideal kilonuza ulaşmak sadece kanın hassas pH dengesini koruma meselesi.

Dr. Young kitabında, vücut kimyanızı dengelemeye, görünüşünüzü değiştirmeye ve kilolarınızı ilk ve son olarak vermenize yardım etmek için tasarlanmış 7 aşamalı bir yaşam biçimi programı öneriyor!

Bu kitapta aşağıdakileri bulacaksınız :

- Hangi yaygın yiyecekler pH seviyenizi dengelemeye yardım eder?

- Ne içmelisiniz? – sadece içtiğiniz suyun çeşidini değiştirerek ve başka hiçbir şey yapmayarak 2.5 kilo vermenin mümkün olduğunu göreceksiniz.

- Egzersiz sizi nasıl şişmanlatır? – doğru biçimde yapmadığınız sürece…

- Protein ve süt ürünlerine yüklenmeden nasıl güçlü kaslar ve sağlıklı kemiklere sahip olursunuz?

ISBN : 975-8729-94-2
Basım Tarihi : Ocak 2006

Yazar

Dr. Robert O. Young, Shelley Redford Young
Yayınevi

Dharma Yayınları

ilginç ama ben bir müddet önce ( belki okuyup uygulayanlarınız vardır ) tibetin gençlik pınarını okumuştum. orda da anlatmış anlatmış sonuç olarak 5 tane hareket vermiş her gün arttırarak ( yanlış hatırlamıyorsam ) 30 kere falan yapana kadar devam ediyorsun ve bu senin işine yarayıp rejim bile yapmadan zayıflıyorsun ama hareketler o kadar zorduki 3 kere bile yapamamıştım ben. bu kitapta da o tarz şeyler çıkabilir diye düşünüyorum.

kızlar okumadım ama,nefesle sporla alakalı değil.
ph değeri 7den yüksek beslenin dio.7den aşağısı asidik oluo.efenim bu zatı muhterem dio ki,kilo almamızın nedeni yağlar,kaloriler vs değilmiş.ph ı düşük beslenmemizmiş.vücut asitten korunmak için yağlanıomuş falan.doğru mu?bilmiyorum.okudum mu?hayır.
sadece ayşegül tecimer bi türlü veremediği kiloları vermiş bu diyetle,onu okudum.
bi de kitabı okuyanların yorumlarını okudum.yazar amerikalı.devamlı bizde olmayan bi takım gıdalar öneriomuş.o yüzden okuyanlar uygulanabilir bulmamış.
meyve falan da yenmemeli adama göre.aklıma yatmadı,meyve kadar güzel,sağlıklı bişey var mı?

Azericim bende araştırdım fakat anlatılanlara çok sıcak bakan kişi az..Güelim sen kroma ve egzersizine devam et..İstediğin kiloya inincede;
'Zayıflama kitapları çöpe' diye bir kitap okudum orda anlatılanlarda bana mantıklı geldi..Ona göre davrandın mı sorun tamam canım...Kolay gelsin..

Merhaba arkadaşlar bu konu 2007 de açılmış, şimdi 2013 epey bilinçlendik bu konuda, PH seviyesini Dr robert Yaongtan öğrendik, bu kitap bilinçlenmemiz için ilk basamaktı.. ben facebook undan sürekli kendisinin takibindeyim, hala çok güzel bilgilerini sitesinde ve facasinde paylaşıyor. Sağlığa bakış açımızı değiştirdi..Ondan ve sonrasındada şunları öğrendik.... Eyer idrar ph ı 7.0 altındaysa bizler çürüyoruz, bedende hücrelerin çürümesini engellemek için , vucudu sürekli yağlandırıyor, eyer bizler idrar ph 7.0 üzerine çıkartır orada kalırsak, beden artık yağlanmıyor , ve tehlike geçtiği içinde , yağları yavaş yavaş eritmeye başlıyor.2012 nisan ayında Bizden bir doktor.. Dr Ayşegül Çoruhlu konuyla ilgili bir kitap yazdı,alkali diyet adında, bedenimizi karbonatlı su içerek ve yeşillikler,salatalar ve sebzeler yiyerek alkali tutabileceğimizi öğretti..bir tv programında yapılan sohbette , Dr Ayşegül Çoruhluyu tanımanızı ve izleminizi isterim..

Alkali Diyet ve Beslenme Ayşegül Çoruhlu ~ Spor Sağlık Güzellik | Modaloti

size daha önce yine kadınlar kulübünde paylaştığım açıklayıcı yazımı paylaşıyorum..

ALKALİ YAŞAM.. KARBONAT- PH MUCİZESİ..
.
Arkadaşlarım,
her birimizin beden suyu alkali olmalı.. ama bu suyu alkalide tutmak için emek vermek gerekiyor..Yediklerimiz içtiklerimiz, üzüntülerimiz, korkularımız, mutsuzluklarımız bizi asidik yapıyor.. Bedenimizde bu asitle çürüyor....İstediğimiz kadar dışardan güzel yapmaya çalışalım.. ama iç dünyamız huzurlu saflaşmış, alkali değilse, içerden dışarıya yansıyan asidik çirkinlik tüm emekleri boşuna çıkartıyor, İçimiz sağlıklıysa dışarıya yansıyan sağlıklı bir cild ve ışık oluyor, hep beraber ışıldamak dileğiyle.. Alkali yaşama başlıyalım..

İdrar ph ımız ,ph:7.0 üzerinde olması gerekiyor.. İdrar ph ınızı bir laborutura yaptıra bilirsiniz, yada eczanelerde ph ölçer kağıt alabilirsiniz (PH Test Kağıdı - 16.86 TL + KDV) yada ,

dijital ph ölçer (PH METRE-SU AKVARYUM PH ÖLÇER- EN UCUZU BURDA - PH Ölçer ve Elektronik Test, Ölçüm Cihazları sahibinden.com'da - 126716268)
bunu havuz malzemeleri satan dükkanlardanda alabilirsiniz 75 lira..ben bunu tercih ettim ara ara idrar ph kontrolünü çok rahat yapabilmek adına..

Bedendeki asit hücreleri parçalayıp öldürüyor, ölmeye karşı direnen hücreler bitki hücresi konumuna geçiyor asitle beslenip karbondioksit alıp oksijen vererek , büyüyor ve kanser hücresi haline dönüşüp, asitle beslenip büyüyor..

Yada içimize giren virüs yine asitle beslenerek çoğalıyor. başta nezleyle başlıyan her türlü hastalıklar ortaya çıkıyor..

şimdi gelelim bedenimizi alkali bedeni haline dönüştürmeye;

sabah akşam bir çay kaşığı karbonatı birer bardak suya koyup karıştırıp içiyoruz..(eyer karbonatın tadını sevmiyen yada içemeyenler varsa,eczaneye boş kapsul spariş veriyorsunuz , içine yine eczaneden alacağınız sodyum bikarbonat veya ingiliz karbonatıyla dolduruyorsunuz..günde iki yada üç sefer,aç karnına bol su ile içiyoruzki bedenimiz asitten kurtulsun, yıkansın..)

İlk günler idrarda yanma olabilir bu, asidin dışarıya çıkarken hisetmenizdir, eyer daha fazla asidikse bedenimiz,büyük tuvaletiniz de yumuşak çıkar ama asit çok yüklüyse ishal şeklinde asidi dışarı atar siz içmeye devam edin.. beden temizleniyor, kesin bırakmayın karbonatı.. asidi temizleyip atsın bedenden..

Limon ve sirke dışarda asidik ama vucuda girince alkali olur.. bu yüzden günde
İki limon, (yarım yarım karbonatlı suyada sıkıp içebilirsiniz)
iki çorba kaşığı sirke( bunuda ister karbonatlı suya ister normal suyunuza karıştırıp içebilirsiniz..)

günlük normal içme suyunuzun ph 8 üzerinde olmasına dikkat edinki her içtiğiniz su sizi temizlesin.. şimdilik saka suyunda ph 8.2 onu bulamayanlar ise gündelik içme suyuna bir litreye bir çay kaşığı karbonat koyarak günlük tüketme suyunu yüksek alkali yaparak içe bilir..

seker ve tatlılar,ve şekerli meyvalar dışarda tatlı ama , bedene girdiğinde asidiktir.. asit bedeni parçalar parçalanmamak için her bir hücrenin etrafını yağlar, bu hergün yağlanmaya devam eder vucut asidik olduğunca, taa ki beden suyu alkali çevirdiğimizde,problem bittiği için yağlanma durur ve yağlar çözülmeye başlar çünki,artık hücreleri çürümekten korumaya gerek kalmamıştır, yapılan diyetlede kolayca incelme başlar.. taki bir daha beden suyunu asitlenmeye sebeb olacak duruma gelene kadar.. Bu yüzden yaşam boyu alkali olarak iç beden suyumuzu korumak gerekiyor..Alkali olabilmek içinde bol bol sebze mümkünse çiğ ,salatalar haline getirerek yemek lazım ve o zaman alkali bir yaşam sağlanır..
Daha fazla bilgilerden faydalanmak için aşağıda lingleri paylaşıyorum...

https://www.facebook.com/pages/Kemal...287746?fref=ts

https://www.facebook.com/dr.aysegul.coruhlu?fref=ts

Dr. Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Yaşam | diyet – Beslenme – Anti-Aging | Asit Alkali Dengesini Koruyarak Toksinlerden Arinma ve Kilo Verme Rehberi

kitap Hakkında | Dr. Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Yaşam | diyet – Beslenme – Anti-Aging bu kitap her evde olması gerekiyor.. detaylı bilgi burada..

https://twitter.com/aysegulcoruhlu

Dr. Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Yaşam | Diyet – Beslenme – Anti-Aging | Asit Alkali Dengesini Koruyarak Toksinlerden Arinma ve Kilo Verme Rehberi

dr.Aşegül Çoruhlu bir tweetin de yazmıştı..:Sebze sebze sebze çiğ sebze , sebze suyu. SEBZE SUYUUUU der..

Bende sizden rica ediyorum.. yukardaki yazıyı.. bütün sayfalarda ve maillerde paylaşınki insanlar sağlıklı yaşam için bilgilensinler...

X