Premature Bebekler Istanbul'da bebek yogun bakim icin en iyi hastane hangisi?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

pengush

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2010
39
5
Merhaba arkadaslar,

Su an 32 haftalik hamileyim. Erken dogum ihitmalim var. Erken dogum olmasa bile bebisimizin dogdugunda problemlerinin olmasi olasiligi yuksek. Aslinda Acibadem'de dogum dusunuyorduk ama bebisimiz yogun bakimda kalirsa faturasinin altindan cikabilecegimizi sanmiyoruz.

Bebek yogun bakimlari hakkinda tecrubelerinizden yararlanmak isterim. Hangi hastane en iyisi? Universite hastanelerinden hangisini tavsiye edersiniz?

Simdiden cok tesekkurler.

canım öncelikle geçmiş olsun..
inşallah gerek kalmaz..
ben zeynep kamilde zorunlu olarak doğum yaptım..
33+3 de suyum gemesi ile gittik..
orda arkadaşımız vardı o doğumu gerçekleştirdi..
doğum olarak iyi değil..
fakat Bebek Yoğun bakım bölümü çok iyi..
çok memnun kaldık..
tavsiye ederim..
inşallah gerek kalmaz canım...

öncelikle umarım biraz daha sabırlı olur ve zamanında gelir yaramaz...
artık ssk anlaşmalı olan özel hastanelerde doğum yaptığında yalnız herhangi bir devlet hastanesi veya sskdan sevkli olarak gittiğinde hiç bir masraf ödemiyorsun ben 30 haftada yavrumu göztepe medical parkta doğurdum oranın yoğun bakım ünitesi çok iyi yavrumun hayatını kurtardı ayarıca günde iki kez ziyaret edebiliyorsun bebeiğine dokunabiliyorsun çoğu hastanede yoğun bakıma almıyor buda zamanın çok zor geçiyor göremeyince bunuda araştır yoğun bakım ünitesine girebileceğin bi hastane olsun

benim bebeğimde göztepe medical parkta kaldı....fakat hiç memnun kalmadım...berbat biryer.....kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem.....üniversite hastanelerinden en iyisi cerrahpaşa.....çok iyi düşünün...

benim bebeğimde göztepe medical parkta kaldı....fakat hiç memnun kalmadım...berbat biryer.....kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem.....üniversite hastanelerinden en iyisi cerrahpaşa.....çok iyi düşünün...[/QUO

merhaba;
hangi konuda berbat bi yer????????? hangi dönemde kaç günn yoğun bakımda kaldınız ???yoğun bakım dru bize tedaviyi önermeseydi benim yavrum yaşamayacaktı ve o tedaviyi hiç bir hastaneye uygulamıyor cerrahpaşa dışında oradada yer bulunamadı tabi ünv.hastanelerinde yer bulunabilirse ve insan gibi muamele alınırsa dünanın en şanlsı insanı siz olursunuz bu ülkede (istisnalar hariç )sebep belirtmeden açıklama yapmazsak daha doğruolur buradaki yorumları okuyanlar yanlış karar vemesinler tabi herkesin beklentileri farklı oluyor hastanelerden. veya hizmet aldığı birimlerden yorumları okuyanlar bence bunlarıda göz önünde bulundurmalı

ben burda sebepleri belirtebilirim fakat doktor adı vermek ve ileri gitmek istemedim...geçen yaz döneminde 1 ay kaldı bebeğim ve ben elimi çabuk tutup ordan almasaydım şuan kör olacaktı...bebeğimde rop tespit edildiği halde bize bilgi vermediler...biz hastaneden aldıktan sonra öğrendik raporlara yazmışlar...bu daha bişey değil bunun gibi birsürü ciddi sorun yaşadık...bebek yoğun bakımı çok ciddi bir iş...sıradan doktor ve hemşirelerle olacak iş değil...herşeyiyle çok fazla uzmanlık ve maddiyat gerektiriyor...ve orası kesinlikle öyle bir yer değil....ama memnun olanlara sözüm yok...kısa süreli ve çok erken doğmayıpta az sorunu olan bebekler için iyi olabilir ama benim bebeğim 900 gr doğdu..o yüzden orası olmamalıydı bizim hatamız oldu oraya götürmek...allah herkese yardım etsin...

ben burda sebepleri belirtebilirim fakat doktor adı vermek ve ileri gitmek istemedim...geçen yaz döneminde 1 ay kaldı bebeğim ve ben elimi çabuk tutup ordan almasaydım şuan kör olacaktı...bebeğimde rop tespit edildiği halde bize bilgi vermediler...biz hastaneden aldıktan sonra öğrendik raporlara yazmışlar...bu daha bişey değil bunun gibi birsürü ciddi sorun yaşadık...bebek yoğun bakımı çok ciddi bir iş...sıradan doktor ve hemşirelerle olacak iş değil...herşeyiyle çok fazla uzmanlık ve maddiyat gerektiriyor...ve orası kesinlikle öyle bir yer değil....ama memnun olanlara sözüm yok...kısa süreli ve çok erken doğmayıpta az sorunu olan bebekler için iyi olabilir ama benim bebeğim 900 gr doğdu..o yüzden orası olmamalıydı bizim hatamız oldu oraya götürmek...allah herkese yardım etsin...

geçmiş olsun öncelikle benim bebeğim de 30 haftalık doğdu 120 gr ve 670 grama kadar düştü 45 gün kaldı 2.evre beyşin kanaması hipertansiyon ve birsürü çok ciiddi sorunlar yaşadı ölümden döndü ...
sizin zamanınızda hangi dr vardı bilmiyorum benim yavrum çok ciddi sorunlar yaşadı orası bir bebeğin haytaını kurtardı sadece benşm dedğil orada tanıştığımız ailelerin ciddi sorunları vardı ve düzeldi şükürler olsun siz büyük bir şansızlık yaşamaışsınız ...
o hasatanede rop muaynesi yapan dr yok dışarıdan geliyor ve o bilgi veriyor oradaki yoğun bakım druna notlar bırakıyor yoğun bakım druda o notlardan bilgi veriyordu sorduğunuz zaman bizim kızımızada geldi ve biz göz druyla kendimiz görüşüyorduk ayrıca yoğun bakım drunu sürekli gece bile arayıp bilgi alabiliyorduk hemşireler de öyle gece iki de bile arayıp kızımın test sonuçlarını öğrendim günler çoktur...
ilk başta dediğim gibi iletişim ve beklentiler çok önemli açık.çası bende zorunlu olarak orada doğum yaptım hastane araştırmya bile zmaan yoktu çok tereddütlüydüm ama şimdi iyiki orada doğurmuşum diyorum

ayrıca rop ücretini yatırdığınızda dr muayne ediyor dr başka klinikten geldiği için randevuyu siz alıyorsunuz size nasıl bilgisiz işlem yapılmış anlamadım belkide prasödürler değişti

hayır ücret alındı ve rop muayenesi yapıldı ve sonucun iyi olduğu söylendi oysaki rop tespit edilmiş bize sonuç yanlış söylendi....bir problem yok denildi...diğer kontrolü bekliyorlardı belkide bilemem..iletişim çok kötüydü...doktoru arayamıyorduk arasak bile çok ters karşılıyordu bizi...sizin bebeğiniz beyin kanaması geçirmiş şimdi nasıl bir problem varmı.tamamen düzeldimi..ve ne kadarlık oldu....çok geçmiş olsun...

hayır ücret alındı ve rop muayenesi yapıldı ve sonucun iyi olduğu söylendi oysaki rop tespit edilmiş bize sonuç yanlış söylendi....bir problem yok denildi...diğer kontrolü bekliyorlardı belkide bilemem..iletişim çok kötüydü...doktoru arayamıyorduk arasak bile çok ters karşılıyordu bizi...sizin bebeğiniz beyin kanaması geçirmiş şimdi nasıl bir problem varmı.tamamen düzeldimi..ve ne kadarlık oldu....çok geçmiş olsun...[/QUO

üzüldüm bu kadar şansızlık ve iletişim bozukluğu yaşamanıza yavrum kronoljik olarak 4 ay 10 günlük düzeltilmiş olarak 2 ay 1 günlük..nitrik oksit tedavisi ile beyin kanaması ve prmunel hipertansiyonu durdu beyin kanamsı gerilemeye başaldı şuanda rabbime çok şükür iyi durumu geçen hafta eeg çekildi sonuçlar iyi bazı düzensizliklervarmış ama oda yenidoğan bebekte normalmiş haziran ayına tekrar çekilecek cerrahpaşadaki dr hiç ilgilenmedi bile tekrardan kızımı kontrol bile etmedi en on kronol.olarak 2 aylıktı düzeltilmiş oalrakta daha doğmamıştı gördüğünde hareketlerinin normal olup olmadığını bilmiyorduk bile eeg sonuçlarımızı alınca başka bir dra gösterdik salı günü o gayet iyi buldu haftaya çarşambaya tekrar kraniel usg istedi umarım bişey çıkmaz benim izlenimime göre kızımın durumu gayet iyi ....sizin bebeğiniz ne kadarlık şaunki durumu nasıl yavrunuzdaki hangi evrede rop tespit edilmiş bizim rop ikinci evre plustı oda düzeldi 1 yaşında tekrar kontrolü var...
allah tüm yavrularımızın sağlığını korusun bizlere çok byük sabır versin cnm

rop bebeğimizi o hastaneden aldığımızda 3.evreydi ve hemen lazer uygulandı.....biraz geç kalsaydık sonuç çok kötü olabilirdi...şimdi çok çok iyi hiç bir problem yok...allaha şükür....

Yanitlariniz icin cok tesekkurler arkadaslar.

Bir sorum daha olacak: Bebek bulundugu hastaneden baska bir hastaneye kolayca nakil edilebiliyor mu? Yoksa bir yere goturursek, uzun sure oraya bagli mi kalacagiz?

Yanitlariniz icin cok tesekkurler arkadaslar.

Bir sorum daha olacak: Bebek bulundugu hastaneden baska bir hastaneye kolayca nakil edilebiliyor mu? Yoksa bir yere goturursek, uzun sure oraya bagli mi kalacagiz?

ambulansala sevk oluyor fakat yoğun bakım küvezlerinde sıkıntı oluyor bazen gideceği hastaenede yer olamdığı için bebeiği kabul edemiyorlar... ayrıca bebek riskli ise küvezden başka yere sevkide riskli oluyor açıkçası biz bunu göze alamadık ve cihazı hastaneye kurdutturduk ...bebekler sallantıya gelemiyor ve kapsamlı bir şekilde nakil olması gerekir çok riskli inşallah bunlara gerek kalamz zamanında yavrunuz dünayaya merhaba der...

X