Bebek Beslenmesi bebeğimin kulaktan ateşini ölçüyorum 34 yada 35 normalmi yoksa cihaz mı bozuk?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

beren34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
509
8
37
ya bebeğimin ateşi kulaktan 34 35 cihaz bozuk sanırım kafam çok karıştı ateşinin n eolması gerekiyor sizinde kulaktan eteş ölçeriniz varsa kaç çıkıyor mreak ettim.

En güvenilir ölçüm yöntemi civalı derece ile ölçülendir. 2 yaşından küçük bebeklerde makattan ölçülürse daha iyi olur. Bu durumda 1-1.5 derece yüksek çıkar. Normal koltukaltı ateşi 36-37.5 civarıdır.34-35 derece hipotermi demektir. Sanırım cihazınız bozuk. Eğer birkaç kez denediğiniz halde aynı sonucu veriyorsa kesin bozuktur.

benim oğlumun kulağından ölçtüklerinde 35,5 du. evde ölçüyorum 36 küsür 1 kez 35 küsür çıkmıştı.

bu konuyu doktorumuza sormuştum en az 36.2 en fazla 37.5 olmalı demişti..

cihazı kulağa tam yerleştirememişsindir aynı hatayı ilk zamanlar bende yapmıştım.

ya arkadaşlar bebek üşüyor.. normal vücut ısısı 36,2 ve civarıdır.. altında çıktığına göre bebek üşüyor........

arkadasın da dedıgı gıbı bebek usuyor...genelde ates dusuruculer verıldıkten sonra kansız olan bebeklerın atesı bu derece dusuyor...dıkkat etmek lazım.

Internette var bu bilgi:
Kulaktan (Timpanik) Ölçüm:
"Timpanik infrared termometreler kulak zarından salınan termal radyasyonu tespit etme ilkesi ile çalışır. Bu yöntem vücut kor sıcaklığını yansıtmada duyarlı bir yöntemdir. Hızlı bir ölçüm sağlamakla birlikte kulak termometreleri diğer termometrelerden daha pahalıdır. 6 yaşın altında güvenilirliği sınırlıdır. Küçük çocuklarda dış kulak yolu S şeklinde ve kavisli olduğundan termometre ucu kulak zarını göremez ise hatalı ölçüm yapar. Bu nedenle 2 yaş altındaki çocuklarda kulaktan ölçüm önerilmez."

X