seramik tencereler hakkında düşünceleriniz neler?

buarada yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak istiyorum; acaba indiksiyonlu ocaklarda neden seramik tencere kullanılmıyor olabilir diye bi araştırma yaptım google da karşıma ocağın özelliğinden kaynaklı bir durum çıktı.indiksiyonlu ocaklar metal olmayan tencerelerle çalışmıyormuş sanırım tencereleri özel oluyormuş hatta siemens indikyonlu ocak yanında tencere hediye veriyormuş.tabiki araştırmam detaylı değil ama kısa sürede edinebildiğim bilgi bu

buarada yeni öğrendiğim birşeyi paylaşmak istiyorum; acaba indiksiyonlu ocaklarda neden seramik tencere kullanılmıyor olabilir diye bi araştırma yaptım google da karşıma ocağın özelliğinden kaynaklı bir durum çıktı.indiksiyonlu ocaklar metal olmayan tencerelerle çalışmıyormuş sanırım tencereleri özel oluyormuş hatta siemens indikyonlu ocak yanında tencere hediye veriyormuş.tabiki araştırmam detaylı değil ama kısa sürede edinebildiğim bilgi bu

canım ben geçen hafta aryıldızdan seramik tencere takımı aldım. oradaki çalışan kadın da aynı şeyi söyledi. her seramik indiksiyonlu ocakta kullanılmaz dedi çünkü çoğunun altı boyalıymış ve indiksiyonda sıkıntı yaşanıyomuş. aryıldızın aldığım takımının altında özel bi demir parça var bu sayede kullanılabiliyomuş. zaten baya da ağır diğerlerine göre

canım ben geçen hafta aryıldızdan seramik tencere takımı aldım. oradaki çalışan kadın da aynı şeyi söyledi. her seramik indiksiyonlu ocakta kullanılmaz dedi çünkü çoğunun altı boyalıymış ve indiksiyonda sıkıntı yaşanıyomuş. aryıldızın aldığım takımının altında özel bi demir parça var bu sayede kullanılabiliyomuş. zaten baya da ağır diğerlerine göre

canım açıkçası çok önemli değil indiksiyonlu ocaklarda kullanılmıyor olması(ki monetanın pahalı serilerinden biri de indiksiyonlu ocaklar için uygunmuş)çünkü ankastre setimi aldım ve ocağım doğal gazlı nerden baksan 10yıl daha değiştirmeyeceğime göre ankastre seti alacağım seramik tencerenin indiksiyonlu ocaklarda kullanılamamasının bi önemi yok:))bende bu konuda bi tek moneta ve delimano ya güveniyorum.monetaya en ünlüsü olduğu için delimanoya da özgür şey tanıttığı için:)sanırım delimano alacağım fiyatları daha uygun ulaşımı da daha kolay zaten moneta ile aynı fabrikadan çıkıyormuş üretimleri maille belge yollamışlar bana.aslında korkmazı da düşünüyordum ama olumsuz yorumlar okumaya başladım:KK43:(

yakın zamanda anneme aldım, esseden..oldukça şık tasarımlı ve kullanışlı..
dikkatli kullanıldığı ve özen gösterildiğinde gerçekten güzel..

kendime de alacağım kesinleşti:KK31:

merhaba,

konuya canlılık getirmek istedim. bi kaç haftaya seramiklerimide tamamlamak istiyorum. Türk markası olarak sadece korkmaz markasına güveniyorum ama onunda pilav tenceresi yok sanırım. korkmaz naturanın sadece kısa tenceresi var.
italyan markası olan MONETA ve DELİMANO düşünüyorum artık. moneta biraz pahalı geldi ama delimanonun seti uygun geldi.
Delimano - Sağlıklı ve Yağsız Yemekler için

okuduklarıma göre galiba seramik alırken;
1-) "non stıck" yazmayacak sanırım.yani teflonun gizli adıymış bunuda öğrendik :)
2-) PTFE ve PFOA içermez ibaresi olcak. bunlara dikkat etmeliymişiz sanırım.

kullananlardan ve araştıranlardan yorum rica ediyorum.

Son düzenleme:
benim bu başlık altında bir yıldan uzun süre önce iki üyeyle yaptığım hararetli konuşmadan sonra yolum buraya tekrar düştü. görüyorum ki o iki üye de monetayı savuna savuna nedense reklam amaçlı üyelikten ban yemişler. bu açıdan bakınca yazdıkları ne kadar objekifti bilemeyeceğim. ben bir yıl bir ay önce esse aldığımızı, araştırarak aldığımızı ve ne özelliklerde olduğundan bahsetmiştim. aldığımdan beri (bir yıl bir ay öncesinden beri) tüm pilavlarımı sadece esse pilav tenceresinde yapıyorum. pilav için kullanmamışsam başka yemekler için de kullanıyorum. hala pilavda yapışma gibi bir sıkıntı yaşamıyorum. tencere hala sapasağlam. diğer iki üye tencerelerin kısa süre sonra mahfolacağından bahsediyordu. tencerenin hala gayet iyi durumda olduğunu belirtmek istedim. esse seramik tencereye güvenebilirsiniz.

ben falez marka ıkı tane tava almıstım ıkısınde de non-stick yazıyor yanı yıne teflon mu almıs oldum:KK43:

ben 4 ay önce karacadan aprikot seramik seti aldım 4 lü... üç tencere bir tavadan oluşuyor.. Bence harika. makinadada yıkıyorum hiç birşey olmuyor.. kesinlikle tavsiye ederim...

ben bu seti alalı 1 yılı geçti neredeyse her gün kullanıyorum teflonların falan yüzüne bakmaz oldum şimdi küçük pilav tenceresi bir de küçük sahan almak istiyorum. seramik tek geçerim!
$untitled.png

ben herseyımı karacadan aldım.
seramık setınıde bıraz abartmışım.
bı kaçtanesını çıkardım bekar evımde kullandım bu arada hala bekarım:)
gayet güzel ve kullanışlı.
sankı yemeklerıde daha lezzetlı gibi..

X