Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi en iyi balık yağı hangisi??

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
benim oğlanda yakında 4 yaşında olack,bende balık yağı kullanmak istiyorum,
çok düzenli olmasada balık yiyor ama yetmiyo bence
en yararlısı hangisi ki
kilo aldıracak balık yağı deyil
beyin ve vücud gelişimine yararlı olan balık yağı hangisi?

yakında tekrar hamile kalmayı planlıyorum:emir_bebek:,hamilelikten 3 ay evvel kullanılan balık yağınn
çok faydası varmış,ben hangisini kullanmaya başlasam
sizler kullandınızmı gebelikten önce....
:26:

Son düzenleme:
Marka araştırması yaparken dikkat edilmesi gereken soğuk ülke üretimleri olmasıdır. İsveç, norveç, alaska gibi.
Balık yağı soğuk deniz balıklarından çıkarılmalıdır çünkü.

Bu anlamda norveç menşeli bir firma olan carlson öneririm.
EPA ve DHA sı da oldukça yüksektir.

Merhabalar kizim 14 aylik seaven seas kullaniyorum.cokta memnunum.istahi degismedi ama saci tirnaklari bile daha.hizli uzuyor..ama gecen gun bir eczaneden kou bir haber aldim.bu urunu turkiyeye getiren firma abdi ibrahim artik getirmiyormus.bende simdi ona yakin bir balikyagi arayisi icindeyim.

Merhabalar kizim 14 aylik seaven seas kullaniyorum.cokta memnunum.istahi degismedi ama saci tirnaklari bile daha.hizli uzuyor..ama gecen gun bir eczaneden kou bir haber aldim.bu urunu turkiyeye getiren firma abdi ibrahim artik getirmiyormus.bende simdi ona yakin bir balikyagi arayisi icindeyim.

aaaaaa doğru mu bende memnundum kirazlısını kullanıyordum oğluma e ne alıcam ben artık bütün markaların epa dha değerlerini ve diğer vitaminlerini tek tek yazıp karşılaştırmıştım en iyisi buydu kağıdımı atmasaydım keşke

carlson tabi ki...
içinde A D E vitaminleri yok böylece karaciğere fazla yükleme yapmış olmuyoruz.
ayrıca ağır metal oranı en az olan, DHA EPA oranıysa en fazla olan üründür....

bizde carlson kullanıyoruz.
şununda altını çizeyim annemde uzun süre kullanmadan dolayı
karaciğerde yağlanma oldu.yaşından dolayı olabilir tabi.doktor sürekli kullanma demişti zaten.
doktorunuza mutlaka sorup,öyle kullanın.

Bende seven seas kullaniyordum artik olmadigini ogrenince ocean aldim memnunuz yazin vermeyin agir gelebilir balik yaglari sadece kisin verin

merhaba, ben de uzun süre hangi balık yagını kullansam diye cok arastırdım ve Ocean kullanmaya karar verdim. Prof. dr Ahmet Aydın'ın sitesini takip ediyorum. Kendisinin balık yaglarının yazın da kullanılabileceğine dair yazıları var. Ayrıca Ocean ın firmasını aradım , kendileri de ürünün yazın kullanılabileceğini açıkladılar. Özetle her ürün yazın kullanılmıyor ama Ocean yaz-kış kullanılılanlardanmış.

merhaba, ben de uzun süre hangi balık yagını kullansam diye cok arastırdım ve Ocean kullanmaya karar verdim. Prof. dr Ahmet Aydın'ın sitesini takip ediyorum. Kendisinin balık yaglarının yazın da kullanılabileceğine dair yazıları var. Ayrıca Ocean ın firmasını aradım , kendileri de ürünün yazın kullanılabileceğini açıkladılar. Özetle her ürün yazın kullanılmıyor ama Ocean yaz-kış kullanılılanlardanmış.
Bende onu aldım ama yanlışlıkla şurup almışım umarım işe yarar

Tartışmasız avrupanında 1. Si olan möllers en iyi balık yağı markaları listesindede 1. Sırada olduğunu netten teyit edebilirsiniz.

Balik yagi secimi gercekten cok onemli. Cunku malesef gunumuz sartlarinda bitkisel yada hayvansal olarak omega3 ihtiyacimizi karsilayabilmemiz mumkun degil.Tabiki eger gunde 17kg karadeniz hamsisi yiyebilirim diyorsaniz endiselenmeyin.

Gecen yil epeyce araştırdım. Dogru bir omega3 takviyesi secerken nelere dikkat etmeli diye...

en onemli madde şu. .. EPA/DHA orani 3/2 ve katlari olmali. Bu oran sabit olmak uzee degerler ne kadar yuksek ise o kadar kaliteli bir omega kaynagi ile karsi karsiyasiniz demektir.

ornegin onceleri kullandigim solgarin epa degeri 504 dha degeri 378... yani 3/2 ye uymuyor.epa 567 olsaydi 3/2 kuralina uyacakti.sirf bu sebeple ve kilo aldirdigi icin birakmak zorunda kaldim.

ikinci en onemli madde soguk deniz baliklarindan elde edilmis olmasi.cunku omega3 kalitesi soguk deniz baliklarinda cok daha yuksektir.

Eczanelerde ucuz fiyata satilan balikyaglarinin icerigindeki omega miktari cok daha düşüktür.Ve pek cok ucuz urunde dip baliklarindan elde edildigi icin civa ve benzeri agir metaller icermektedir.Ayni zamanda baligin karacigerinden elde edilen balik yaglari A ve D vitaminlerini fazla icerdiginden,karacigerde toksik etkiyaratarak zehirliyor.

Ben daha bunun gibi pek cok madde sayabilirim.

Forever livingin omegasini kullaniyoruz ailecek ve sirketten direk indirimli satin aliyorum. Kullaniyorum, tavsiye ediyorum ve kullandiriyorum.

....dan urune ulasabilirsiniz...

sorulariniz varsa bana da yazabilirsiniz seve seve yardimci olurum

Son düzenleyen: Moderatör:
Balık yağı için şişede veya farklı formlarda bir çok marka denedik çocuğum o kokuya tada asla dayanamıyor şurup gibi şişede olanlar zaten belli bir süre sonra oksitleniyor böyle bi hali tadı değişiyor çocuğu hepten soğuttu bi çok deneme sonucu tat,hava almayan tekli kapalı paketler ve içerik güzelliği olarak easy fish oili çok beğendik jelibon gibi çğneyerek yiyor şeker gibi geldi artık kendi kendine istiyor çok memmnunuz tavsiye ederim

X