bebek oda süslemesi ve bebek şekeri yapımı önerileri

oğlumuzun doğumunda hastane odamızın süsleme teması ne olsun?

• uğurböceği temalı

OY: 39 76,5%
  • leylek temalı

OY: 12 23,5%

• Ankete Katılan
    51
ben yine geldim :KK17: dün akşam aklıma ne geldi denedim bence sonuç başarılı da oldu :KK9:

senin önermiş oldugun modeli dikme sürecini ortadan kaldırmak için büyük ördüğüm bebek yeleğini 3 ilmekle başlayarak minyatür hale getirdim :KK34: süslemesini de başarabilirsem güzel olacak sanki :KK76: 1 tanesi 10 dk yı bulmuyor..

Eki Görüntüle 388683

bunlarda ördüğüm yelekler

http://www.kadinlarkulubu.com/tunus-isi-orguler/374849-tunus-isi-akilli-ipten-yelekler.html

yaptıklarına bayıldım harika olmuşlar arkadaşın eminim çok sevinecek çok mutlu olacak
süsleme hakkında da benimde aklıma katinamunun dedikleri geldi aklıma goog la bebek şekeri örgü yazarsan senin ördüklerin gibi süsleme modelleri çıkıyo. katinamunun anlattığı model bu sanırım

$İçerik.jpeg
$images.jpeg

yaptıklarına bayıldım harika olmuşlar arkadaşın eminim çok sevinecek çok mutlu olacak
süsleme hakkında da benimde aklıma katinamunun dedikleri geldi aklıma goog la bebek şekeri örgü yazarsan senin ördüklerin gibi süsleme modelleri çıkıyo. katinamunun anlattığı model bu sanırım

Eki Görüntüle 390081
Eki Görüntüle 390080

teşekkürler tatlım :KK16::KK16::KK16:

umarım begenir :KK17:

evet anlatmak istediği bunlar sanıyorum çok hoş olmuslar :KK34: inşallah bitince benimkilerde bu kadar güzel olurlar :KK31:

$4.jpg $5.jpg

Bunları ben oğlumun sünnetinde yapmıştım. Tüllerle yapılınca çok şirin oluyorlar. Hatta tülü etek gibi geçirmiştim de erkek çocuğuna olmaz demiştim. Ama eşim ne güzel MEVLANA gibi oldu demişti. Yani onların kıyafetlerine benzedi diyince böyle yapmaya karar vermiştim. Facede TATLI BEBEK adlı bir sayfamız var ve hamarat annelerimiz için her birine albüm oluşturuyorum. İstersen mesaj atarak adını bana yaz ya da hangi adla yayınlanmasını istiyorsan o adınla bir albüm açmak isterim senin adına. Burada yayınladıklarımızdan hariç oradaki face albümlerini görenler bayılıyor hatta nurayturan da bilir sipariş vermek isteyen bile çıktı. :KK1:En Büyük TÜRKİYE Ama maalesef sadece bebeklerle ilgili şeyler için albüm hazırlıyoruz. Buradan linke ulaşabilirsin.

Bu arada örgünn nasıl yapılacağını anlatmışsın kendi topicinde aldım ordan. :) Bebek bezi pastası ve dilek ağacı yan yana ya da köşelerden çok hoş görünür ama sen bilirsin:emir_bebek::KK9: Yine de bebek sepeti hazırlamaktan daha kolay bence. Hatta çin malı satan ucuz dükkanlar olur ya ben tanesini 1,5 liradan mavi simli tekli uzun saplı çiçeklerden almıştım. Hani sazlık derler ya göllerde olur onların süslüsünden:KK1: Anlatamadım ama neyse:KK9: Onları bir vazonun içine koydum iple bağladım hazır kuruyan alçıda 2 dakikada hazırdı.

Nette bebek şeker yapımın bakınca blogunuza baktım sonra googlede kadınlar kulubunda burayı buldum bloguma bakın demişsiniz dedim buldum bana yardımcı olacak kişiyi :)

Yaptıklarınıza bayıldım. bende Allah nasip ederse 4 ay sonra anne olacağım ve bebişimin mevlüt şekerlerini kendim yapmak istiyorum ama nasıl yapayım karar veremedim. Örgülerde çk şirin olmuş. Acaba örebilirmiyim örgüyle pek aram yok. Başarabilir miyim zor olur mu yoksa daha kolay şeyleremi gitsem :KK37: Bundan sonra burayı da takip edecem.

Sevgili MavisMavis aslında PrensesPeri kendi yaptıklarını yaparak sana ve hepimize çok güzel örnek oldu. :) Örgü işi ise bana inan çok ama çok kolay. Birden başlıyor ve hızını alamıyorsun. Ben acemiyimdir bu bebek ceketi şeker süsünden sonra başka örgü işleri de yapacak kıvama geldim diyebilirim. Çok eğitici oluyor ve insanı yormuyor. Eğer örgü işi yapmayacaksan mevsimi geçmeden polar almanı tavsiye ederim. Onu da çift kat kesip üstten dikebiliyorsun. İstediğin şekli kesip dikebiliyorsun. O da kolay ve süslemesi zevkli bir bebek şekeri süsü :)

Son düzenleme:
Ne kadar da güzeller öyle! Bayıldım. Bu topicte yazanlar bence çok becerikli maşallah diyelim nazar değmesin!:nazar::nazar::nazar: PrensesPeri bunları face albümde paylaşalım ama özelden bana mail atar mısın yoksa burdan mı söylersin? Hangi adla yayınlayalım adını?:KK3:

teşekkür ederim canım benim :KK16::KK16::KK16: facede PrensesPeri olarak yayınlamanı tercih ederim ama illa isim eklemen gerekiyorsa ismim reyhan :KK34:

teşekkür ederim canım benim :KK16::KK16::KK16: facede PrensesPeri olarak yayınlamanı tercih ederim ama illa isim eklemen gerekiyorsa ismim reyhan :KK34:

Çok teşekkür ederim PrensesPeri. Biliyorum internet ortamında isimlerimizin geçmesi biraz rahatsız edici görünüyor. Hatta ben de nick kullanıyorum. Gerçi benim bu nickim blogumu ve face sayfamı açmadan önce kullandığım için aynı adla devam ediyorum.:KK1: Ben adını kullanarak yayınlamak isterim daha içten ve daha bizden biri olarak. :KK34:İzin verdiğin için çok ama çok teşekkür ederim. Emeğine eline sağlık.En Büyük TÜRKİYE Yeni süslemelerini merakla bekliyoruz. :KK16::KK3:

uzun zamandır kimse birşeyler yazmamış buraya. ben haftaya cumartesi oğlumun diş buğdayını yapacağım. yavaş yavaş hazırlıklara başladım. dün hediye olarak dağıtacağım diş mumlarını aldım. akşamda evde kendim süsledim.onları sizinle paylaşmak istiyorum.

Eki Görüntüle 443242 Eki Görüntüle 443243 Eki Görüntüle 443244

Tekrardan hoşgeldin KARTOPU344 En Büyük TÜRKİYE Topicimi çok seviyorum ama bu aralar okulda comenius projesiydi dil sınavıydı uğraşmaktan bloguma bile zaman ayıramadım (kendi adıma):KK1: Bu arada fotoğraflarına bayıldım mum değil mi? Ben daha küçük oluyor sanıyordum ne güzeller ama! Nerden satın aldın ya da yaptın mı? Oğluşun çok şanslı! Bu ara yan komşuma diş buğdayı süsleri hazırlıyoruz biz de bir de darısı benim 7,5 aylık oğluma diyeyim. :KK9: Paylaşımın için çok teşekkür ederim.:nazar:

slm topıcıgını yenı farkettım ama ıkı uc gundur ıncelıyorum elllerıne saglık cok guzel seyler yapmıssın .
senden ogrenecegım seyler olacak gıbı.
benımde oglum 8 aylık daha dısı cıkmadı ama ben cok heveslıyım bole seylere mevlut ıcn cok plan yaptıom olmadı mevludu ole susulu yapmamadım evde olamayısımdan dolayı ama dıs bugdayına cıkarsa cok guzel seyler dusunuyom sımdıden de bakınıyorum ..
bu arada mersınlımısın..

nasılsın uzun zamandır konuşamadın bebeğin nasıl büyümüştür dişi çıkmadı mı henüz diş partisi yapmıyo musun daha :)
bizim 1. yaş günümüz yaklaşıyo az kaldı yine fenalardayım fikirlerine ihtiyacım var :)
2 partimiz olucak biri gündüz kuzenlere yani gençlere :) ramazandan 2 gün önce diğeri akşam olucak iftar vericem iftardan sonra pasta kesicez aile büyükleriyle
süslemelerle ilgili fikirlerini paylaşır mısın canım hatta menüyle ilgili fikrin varsa onuda paylaş hehe :))))

slm topıcıgını yenı farkettım ama ıkı uc gundur ıncelıyorum elllerıne saglık cok guzel seyler yapmıssın .
senden ogrenecegım seyler olacak gıbı.
benımde oglum 8 aylık daha dısı cıkmadı ama ben cok heveslıyım bole seylere mevlut ıcn cok plan yaptıom olmadı mevludu ole susulu yapmamadım evde olamayısımdan dolayı ama dıs bugdayına cıkarsa cok guzel seyler dusunuyom sımdıden de bakınıyorum ..
bu arada mersınlımısın..

Sevgili beyhan25, yazını yeni gördüm üzgünüm :KK43:kısmetse haftaya kendi bilgisayarıma geçeceğim iletileri daha rahat takip edeceğim. En Büyük TÜRKİYE benim oğluş da 8 aylık ilk dişini geçen hafta gösterdi bu aralar onun diş buğdayı için harıla gürüle bebek şekeri hazırlıyorum yapılışını paylaşacağım. Kafamda 3 değişik diş şekerleri var kısmetse üçünü de yapacağım ve bu arada bir çekiliş planlıyorum kısmetse çok fazla hazırlayacağım çekilişimi hem blogumda hem burada hem de facede paylaşacağım ama daha dikimlerdeyim:KK1: diş buğdayı konusunda acele etme derim ben kızımda 3 dişini çıkmasını bahane ederek !!!:KK9: biraz geciktirmiştim eğer bloguma uğrarsan kızıma yapmış olduğumuz diş buğdayını görebilirsin bir fikir verebilir ama bizimki köyde koca bir kazanda olmuştu :KK1: oğlum iiçin bir kapı süs yapacağım kapıya süs diye. baya bi şekerleme yapılacak yine köyde olur herhalde tam tasarlayamadım belki bu sefer evde yaparız bilmiyorum:KK28: sadece bir tavsiye gelen insanlar takı olarak para vermek isteyebilirler nereye koyacağını o an bilemeyebilirsin güzel bir kese ya da çanta ya da süslü bir tepsi kullanabilirsin. dediğim gibi dikim aşamasında olduğum için nete çok giremedim ve yazını göremedim mahcup oldum:KK17: ama acele etme derim sakince olsun güzel olsun. Bu arada evet Mersinliyim En Büyük TÜRKİYE:KK16: kendine çok iyi bak bi sorun olursa haftadan itibaren her zaman yardımcı olabilirim:KK3:

nasılsın uzun zamandır konuşamadın bebeğin nasıl büyümüştür dişi çıkmadı mı henüz diş partisi yapmıyo musun daha :)
bizim 1. yaş günümüz yaklaşıyo az kaldı yine fenalardayım fikirlerine ihtiyacım var :)
2 partimiz olucak biri gündüz kuzenlere yani gençlere :) ramazandan 2 gün önce diğeri akşam olucak iftar vericem iftardan sonra pasta kesicez aile büyükleriyle
süslemelerle ilgili fikirlerini paylaşır mısın canım hatta menüyle ilgili fikrin varsa onuda paylaş hehe :))))

Sen de hoşgeldin nurayturhan:KK1: merhaba:KK3: benim sıpamın dişi bir hafta oluyor çıkalı ve maalesef emzirmeyle aramız kötü oldu ısırdığı için:KK37: Bu arada o kadar oldu mu 1 yaş ha! Zaman nasıl da hızlı geçiyor değil mi! :nazar: 2 parti yapma fikrini sevdim çünkü gençlerin eğlencesi büyüklerden daha güzel oluyor tecrübeyle sabit biz de ne gereği var muhabbeti aldı yürüdü bizbizeyiz canım denmesiyle bizim 1 yaş biraz güme gitti ya olsun senin fikrin muhteşem!:KK52: İnternette gezerken görüyordum insanlar ne temalı doğumgünleri düzenliyorlar! Gençler için tavsiye istersen yani nacizane bir fikir olarak bir tema seçerek pastanı yaptırtabilir etrafı ona uygun renklerle süsleyebilirsin. Mesela uğurböceği ve mickey mouse teması geçen yıl bi modaydı sorma çok sevildi. kapı süsünü bile ona göre ayarlıyorsun tabii kendin yapabilirsin kapı süsünü:KK1: bir tavsiyede doğumgünün kutlu olsun gibi bir yazıyı banner olarak yazıp duvara asman ve balonları yerlere atman eğer gelenler arasında küçük çocuklar da varsa onlara mesela temana göre taç da takabilirsin keçeden yapılanları çok hoş duruyor. Ya da blogumda paylaşmıştım ama linki şimdi aktaramıyorum kartondan kanat yapıp onlara verebilirsin. onlara da bugünle ilgili bir süs olarak hatıra verebilirsin bir yaşta bazı kişilerin şeker süslemesi dağıttığını öğrendim ve yapılıyormuş demek dedim ki ben sadece kapı süsü yapmıştım 1 şeklinde. BU arada mum olarak 1 olanını istersen acele et derim yazın bütün mağaza büyük marketleri dolaştım ya bana denk gelmedi ama bulamadım erken davranman iyi olabilir.:nazar: menüye gelince bence sen bunu süper bi şekilde halledeceksin yaptıklarını hazırladıklarını hepbirlikte gördük burada:nazar: ama marshmallow şekerli çubuğa geçirilmiş kurabiyeler ve strafordan stand süper olurdu. şu anda klavyemin ve kızımın izin verdiği kadarıyla yazabildiğim ve aklıma gelenler bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir kendine iyi bak görüşürüz:KK16::KK3:

cevap için teşekkür ederim canım benimde düşüncelerim hemen hemen aynı konsepti prenses yada melek yapmak istiyorum ama tam karar vermişte değilim. dediğin gibi iyiki doğdun zehra yazan banner yapmayı düşünüyorum bi sitede gördüm hazırları var sen sadece çıktı alıp kesiyosun ama ben ismide yazsın istiyorum aslında belki kendim yapabilirim :) peçetelere de 1 baskısı yapmayı planlıyorum balonlarıda uçan balon tercih edicem sanırım tavanda dursunlar kurdeleleride sarksın istiyorum ama balon konusunu araştırmam gerekiyo bu uçan balonun uçmasının sebebi balondan mı yoksa içerisindeki havadan mı acaba :S iftar için evimizin terasını düşünüyoruz çünkü evimiz hem çok sıcak oluyo yemek yenilmesi imkansız hale geliyo hemde kalaba
lıkta
rahat olur diye düşündük. hediye olarakta buz dolabı magneti yaptırmayı düşünüyorum. kızım durmuyo yaa sonra devam ederim :)

Ah bu kızlar :KK1: benimki de şu anda tepeme çıkmaya çalışıyor. Tam tatil yapıyoruz anlayacağın.:KK1: Banner bence her kutlamaya yakışıyor. Ayrı bir renk katıyor olaya. Ama itiraf edeyim ben hazırlarken çok uğraştırmıştı. Sana bir tavsiye hiç kartonla scrapbook kağıtlarıyla uğraşma güzelce bir kırtasiyeye git el işi süngeri deniyor A4 büyüklüğünde rengarenk bir poşetin içinde satılıyor. Onlardan al kesmesi yapıştırması istersen dikersin de kolay. Yumuşacık yanılmıyorsam ana sınıfları için dediğinde veriyorlar. (bu arada bilgisayarıma kavuştum oh be:KK9:En Büyük TÜRKİYE) Balon ise uçan balonlarda bildiğin gibi helyum gazı kullanılıyor ve parti malzemeleri satan yerlerde bulabiliyorsun gazını. Ama balonun buna uygun olup olmayacağını bilmiyorum.:KK50: Bir de bir oyuncak mağazasında görmüştüm "party is here" yazılı hatta Türkçesi vardı galiba levhalar var. Mickey Mouselu ve trafik levhası şeklinde vardı. Trafik levhalı olanını beğendim ve e ben bunu yaparım diyince 8 tl vermeden ve almadan geri döndüm. Ama sana tavsiye ederim. Burada linki var istersen peçeteni bile alabiliyorsun. Gerçi biliyorsundur da adını vermeyim de tıklayınca karar verirsin diye atıyorum. Bu da afişinin resmi 5 lira mı ne :KK1: $ed3c8_SUN-PRC-KAPI-AFISIPOOH-H.BIRTHDAY.jpg Hatta sitede gezerken banner da gördüm fikir verebilir. Winnie the Pooh da güzelmiş:KK9: Sana şimdiden kolay gelsinEn Büyük TÜRKİYE:nazar:

X