kan pıtılaşması konusunda bilgilerinize çok ihtiyacım war....

herkese merhabalar...
öncelikle ben bu sitede yeniyim ve herkesin paylaşımlarını okuyup birazda olsa yardımcı olmaya ve yardımcı olmanızı isterim.
öncelikle konuyu açan sevgili arkadaşım,senin bu yaşadıklarını son zmnlarda çoğu tanıdıklarımdan duyuyorum hatta çok yakın bi arkadışında başına geldi.evet üzücü ve zor bişiy Rabbim kimseye vermesin....
keşke benim sorunumda sadece bu olsa ama benim daha farklı durumum,ve seninkini bildiğim kadarıyla (artık böylesi konuları araştırmaktan ve tanıklık etmekten dolayı)plesanta beslenemio pıhtılaşmadan dolayı ve düşük meydana gelio..ama onunda çözümü var allahın izniyle inş. kan sulandırıcı iğneler var gebelik boyunca ya da doktorunun kullan dediği süre içinde kullanıosun ve inş. hayırlısyla hamileliğini sonlandırosun:)
rabbim altından kalkamıyacağımız dertler vermesin inş. kimseyide evladıyla sınamasın.

canım afedersin bu arada sormayı unuttum senin sorunun nedir canım paylaşmak istersen dinlerim ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım:KK16:

canım çok tşk edrm yardımcı olduğun için,ama ben 1 ay önce yani son hamileliğimde kan sulandırıcı iğnemi kullanıyodum ki doktorum kan pıhtılaşması nedeniyle düşük yapıyodun artık bu iğneyle gebeliğin dewam eder bir sorun olmaz demişti tekrar düşük yapınca çok yıprandım ALLAH ım affetsin yaşayan ölü gibi olmuştum:KK14: şükür toparlandım ama korkuyorum bir daha hamile kalırsam yine düşerse...........ben acaba tıbben neden düşük yapıyorum yada hamile kalmak benim için hayırlı değilmi şu anda vakti değilmi acaba diye ne yapıcağımı bilemez şekilde kara kara düşünüyorum :KK19:

Rabbim altından kalkamayacağımız sıkıntılar vermesin diyerek başlıyorum sözüme.
Öncelikle çok çok geçmiş olsun aslında bu durum karşısında ne denir bilmiyorum ama:KK43: Rabbim ne eylerse güzel eyler,demekki senin için hayırlısı bu imiş böyle olması gerekiyormuş.benimde bi arkadaşım tam 2kere kan sulandırıcı ile hamilelik yaşadı ve 2sinide kaybetti ama 3üncüde kucağına aldı Allahın izniyle...demekki nasibinde 3üncü bebek varmış,hayırlısı onun için oymuş..
Kalbini hiç bozma,güzel düşün ki güzel olaylar gelişsin inş.Ayrıca kimin için neyin hayırlı neyin hayırsız olduğunu Allahımdan başkası bilemez sen buna kafa yorma,sen sadece güzel düşün:) Dediğin gibi daha vakti saati gelmemiştir senin içinde benim içinde.
Bende 4yıllık evliyim 1,5 yıldır bebiş düşünüyoruz ama benimkisi biraz sıkıntılı biraz çaba gerektiriyor ama ben hiç bi zmn kötü düşünmüyorum hep iyi ve sağlıklı bi hamilelik geçireceğim diyorum Allahın izniyle:)
Benim sıkıntımda kalp hastasıyım ben ve sürekli kullandığım ilacım var ve kadın doğum bu ilaçla (coumadin )hamile kalamzsın diyor kalp doktorum da bu ilaçla kalıp senin kullandığın kan sulandırıcı (cleaksan) iğneye geçeceksin diyor.şu ana kadar hep iğne ile denedim ama olmadı sürekli de iğne kullanamam ben risk altına giriorum o zmn çünkü iğne ilaç kdr etken değil hastalığımda.ama ilaçla kalırsamda çocuk risk altında oluyor....kısacası 2 ucu karanlık dielim:)
ve benim bir sıkıntımda her 2 doktorunda aynı hastanede olması gerekiyor ancak halen kalbime göre bulamadım. birini beğeniyorum dierini beğenmiyorum,içim ısınmıyor yani ee oda olmazsa zor yani.beni takip etmesi gerekn kadın doğumcunun riskli gebelikçi olması gerekiyor yani perinatoloji denen bir bölümmüş onuda yeni öğrendim:) işte hem riskli gebelikçinin hemde kardiyolojinin aynı hastanede olması gerekiyor.ben ankarada ikamet ediyorum bildiğin bir doktor varsa bana yardımcı olabilir misin acaba?? her tanıdığa soruyorum,fikir alıyorum gidiyorum bakıyorum kafama yatarsa devam ediyorum yatmazsa yenilerine bakıyorum:KK43:(

cnm öncelikle geçmiş olsun gittiğin doktorda iş yokmuş ilk gebeliğinde hadi olmadı ikinci gebeliğinde trombofiliyi araştırması gerekirdi. benim ilk gebeliğimde doktorum araştırdı riske atmak istemedi bebeği ki zaten 2.5 sene olmamıştı bebeğim pko dan dolayı. neyse araştırıldı ve trombofili yani kanda pıhtılaşma çıktı ve iğne kullanmaaya başladım sağ sağlim bebeğim doğdu şimdi Rabbim saglıklı uzun ömürler versin 11 aylık.
arkadaşım vardı benim doktorumdevlet hastanesinde gitmek istemedi devlet diye özellere para döktü 2 bebeğini kaybetti sonra benim sözüme geldi ve araşttırdı trombofili. sonuç 2 bebek kaybı. bi arkadaşımda almanyada 3 bebeğini kaybetti.adam akıllı bir doktora git. kan pıhtılaşmasında ilerlemiyor 1 ila 3 ay içerisinde 3 ayı bulmuyor bile ölüyor bebek yeterli kan gitmediğinden. duydugun şey de yalnış. dediğim gibi git doğru bir doktora trombofili araştırt sen söyle gerekirse ve iğne kullanmaya başla gebeliğe karar verdiğinde. tekrardan geçmiş olsun.
slm kızlar ben 8 senelik ewliyim ve pco nedenyile hamile kalamıyodum 6 sene boyunca girdiğim bütün tedaviler sonuç vermedi ama tam umudumu kaybetmek üzereyken rabbim bu süre zarfında bana 3 kere hamile kalmayı nasip etti ama 3'ü de düşükle sonuçlandı en son hamileliğim bu ay oldu 1 aylık hamileydim ama düşük olmaya başlayınca 2 gün önce kürtaj oldum...şimdi ise doktorum bana önce bu düşüklerin sebebini araştırmak lazım dedi kan pıhtışaması olabilir dedi,aklımı karıştıran şey duyduğum kadarı ile kan pıhtılaşmasında gebelik ilerleyen yani 4.veya5.aylarda düşmeye başlıyomuş diye bişey duydum bu ne kadar doğru lütfen yardımınıza çok ihtiyacım war,çünkü bir an önce tedavi olmam gerek artık hamile kalmak bile heleki bu kürtajdan o acıdan sonra çok ama çok korkutuyo beni.....:KK19::KK19::KK14:

öncelikle çok üzüldm düşüklerinize..
kan pıhtılaşması çok yaygın günümzde
bence ilk düşükten sonra hemen bakılmalı
hatta önlem olması açısndan anne adayının yıpranmaması için
düşük olmadan hamile kalır kalmaz bile yapılabilir.
ben trambofili hastasıym gebeliğimn 7 ayına kadr herşy yolundaydı
ilk gebeliğimdi ancak 7 ay 2 haftalk bir gerilik görüldü ve doktorm hemen
genetik testine yolladı beni ve gerçk ortaya çıktı
kanm çabuk pıhtılaşıyodu düşük yapmamşm ççünkü benmki iyi huyluymş.
7.ayda clexan iğne kullanmaya başladm çk şükr sorunsz olarak bebeğimi kucağıma aldm.:nazar:
senin düşüklerinde muhtemelen bu yüzden olmştr
bir sorun olursa çekinmee
bebeğini sağlıkla kucağına alman dileğiyle..
mesajınızı okuyunca çok üzüldüm.tam 2 ay önce 29 haftalık bebeğim karnımda öldü.otopsi yaptırmadık.25-26 haftalıkken iki doktor bebeğimin gelişiminin 1-2 hafta geride olduğunu ama gelişim geriliği var demek içinde erken dediler ama sizin gibi testlere yönlendirmediler şimdi yazınızı okuyunca belki bendede böyle bi durum vardı farketmedilermi diyorum.

öncelikle geçmiş olsun ben bizzat bu konuda grdüklerimi yazmak istiyorum benim eltim de de kan pıhtılaşması sorunu var tam 7 defa düşük yaptı zekai tahir bura hastanesinde gittiği dpktor ben sana çocuğun olur diyemem hamile kalırsın yine düşebilir yani çok umutlanma dedii daha sonra hemen ardından hacettepe hastanesinde özgür özyüncü adında bi doktor var ona gttiler doktor hamile kalablrsn dedikten hemen sonra hamile kaldı ve şuanda 7,5 aylık hamile her gün saatinde iğnesini vuruluyor hiç bi sorunu olmayan hamilelerden daha güzel bi hamileleik geçirdii yani umutsuzluğa kapılma olmaz olmaz derken 7. ayda bitti artık psikolojik olarak rahat olamk en baş kural

iyi akşamlar...Kimse yok burda ama yinede yazayım :))
Bende 3 defa düşük yaşadım.12-6-17 haftalıktı.İlk kürtaj oldu,ikinci kendiliğinden düştü ve sonuncu gebeliğimde normal doğum+kürtaj oldum :KK43:( Bütün testlerim normal çıktı.sacece mthfr a1298c :heterezigot çıktı.Bir daha gebe kaldığımda iğne ve coraspin vereceklermiş.Sadece gebelikte görülen kan pıhtılaşma varmış.Benimkide öylee olabilirmiş.Hamileyken gebelikteki hormon olan beta-hcg vücutta olduğunda, bazı gebelere bu şekilde tepki verip, kanın pıhtılaşmasına sebep olabiliyormuş.
Allahım sağlıkla bebişler versin bizee.
"Allah dosttur ve yaratandır"

merhaba arkadaşlar şubat 13 de kürtaj olmak zorunda kaldım 7 hafta 6 günlük gebeydim ilk hamiliğimdi kalp atışları gelmedi ve almak zorunda kaldık kürtaj sonrası kontrole gittiğimde adet gördükten sonra tekrar gel demişti doktorum ve bugün tekrar kontrolüm vardı ultrasonla baktı ve bana bi kaç test yazdı dışarıda yaptırmam için anti kuruluk antikor 8jm 8jg (diye birşey yazıyor) , anti dna ve cr hücre bu testlerden yaptıran var mı pıhtılaşma olup olmadığına bakıcak sanırım pıhtılaşma varsa tedavi süreci geçiren varmı içinizde....Genelde ilk hamileliklerde gelişmeme yada düşük oluyor diye duyuyorum etraftan 2. sinde de aynı şeyle karşılaşmam inşallah bilgisi olan varsa bilgilendirir mi beni :KK43:((

kızlar öncelikle hepinize geçmiş olsun. ben de kan pıhtılşaması yaşayanlardanım, çok şükür düşük falan yapmadım. bana göre doktorda iş bitiyo,erken farkına varırsa sorun iğnelerle çözülüyo. hamileleiğim boyunca 180 tane iğne vurundum. çok şükür sağlklı bebeğim var. kayseri de yaşayanlara yardımcı olabilirim. doktor konusunda..

Sen bi doktora danış canım bu konuda bi tedavi uygulatabilirler sana. Benimde 7.haftada bebeğimin kalp atışları olmadığı için sonlandırdılar patoloji temiz çıktı ama asıl sebebini hiçbir zaman öğrenemicem

X