Aile Planlaması Doğum kontrol hapı diane 35

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

esraseyhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
471
0
merhaba.öncelikle iyi çalışmalar diliyorum.ben 24 yaşındayım.doğum kontrol hapı kullanmak için doktora gittiğimde bana yumurtalığımda 4 cm kiist ve bunun dışında çok sayıda kist oldupunu söyledi polikist deniliyor sanırım.Doktorum bana korunmamın doğru olmadığını çocuk sahibi olmamı söyledi ama ben hazır ollmadığımı söyledim ve bana diane 35 verdi.ama ben mide bulantısı çekiyorum zaten kistten dolayı.bu hap daha çok bulantı yapar mı?bulantı yapmamıı için nasıl içilemsi gerekir?
şimdiden çok teşekkürler.

ilk bir birbuçuk ay bende de bulantı yapmıştı.

bende yumurta tembelliği var o yüzden gynelle verdi dr. 9 aydır kullanıyorum ilk bir ay zor geçmişti şimdi bir sorun yok:)

sizinkide bir üsre sonra düzelebilir. bende ateşte yapıyordu.

siz yinede doktorunuz sorun.

merhaba.öncelikle iyi çalışmalar diliyorum.ben 24 yaşındayım.doğum kontrol hapı kullanmak için doktora gittiğimde bana yumurtalığımda 4 cm kiist ve bunun dışında çok sayıda kist oldupunu söyledi polikist deniliyor sanırım.Doktorum bana korunmamın doğru olmadığını çocuk sahibi olmamı söyledi ama ben hazır ollmadığımı söyledim ve bana diane 35 verdi.ama ben mide bulantısı çekiyorum zaten kistten dolayı.bu hap daha çok bulantı yapar mı?bulantı yapmamıı için nasıl içilemsi gerekir?
şimdiden çok teşekkürler.[/QUOTE
Mrblar ben de diane 35 kullanıyorum 2. kutuya yeni başladım, kişiden kişiye değişiyodur muhakkak ama bende fazlasıyla mide bulantısı yapıyo, özellikle kutuya başladığım ilk günlerde. Eğer kullanacaksan mutlaka geceleri kullan derim yoksa günlük hayatını olumsuz etkileyebilir, mide bulantısına ek olarak halsizlikte yaptığı için gündüz kullanımı çok zor. Bu arada diane öncesinde yasmin de kullanmıştım onun yan etkileri çok daha azdı, ama benim kullanış sebebim polikistik over ve dr um tedavi açısından bu hap daha etkili olduğu için bunu verdi.

Bu arada söylemyi unuttum ilacı tok karna almak mide bulantısını azaltıyo, ve tedavi açısından ilacı hergün hemen hemen aynı saatlerde içmek lazım, geçmiş olsun.

bende 25 yaşında 2 aylı evli 2 yıllık polikisitliyim
ilaç ilk kullanımlarda bulantı falan yapar 1-2 ay sonra geçer
banada çocuk yap dedi doktor ama hazır deilim mecburen bu ilcaı kullanıyorum
yalnız ilaçla beraber sigara kullanma acayip kalp agrısı yapıyor
ben onun için bıraktım sigarayı
ve malesef bu ilacı 6 ay kullan 2 ay bırak yine adet düzensizligi oluyor
geçmiş olsun canım
inşallah geçer

ben 1 yıl boyunca pko nedeniyle diane35 kulladım, bu ay ilk defa ilacı içmedim, sonucu bekliyorum

Son düzenleme:
benim 2.kutum bu. geçen ay hastalanmıştım. bu ilaçtan sonra o 7 günlük arada hastalanmadım. 2.kutuya başladım hala hastalanmadım. acaba neden hani adeti düzenliyordu tam tersi hastalanmadım. ve yüzüm çenem sivilce doldu... bilen var mı ilk defa böyle bir ilaç kullanıyorum. benimki korunmak değil çocuğum yok zaten. ama doktor yumurtalar tam çatlamıyor hastalığım hep gecikiyordu yumurtaların gelişmesi ve düzenli adet görmem için verdi... acaba bıraksam mı. diane 35 i ...

bence devam et derim, bir sonraki periyodda yine olmazsa o zaman doktoruna danış belki ilacı değiştirir

arkadaşlar benim dr. çok zor durumda kalmadıkça hap kullanmayın diyor:kahve:,özellikle 30yaş üstü ve çocuk sahibi daha olmayan,çünkü herkezde farklı etkisi yaratıyor,ve 100 de 80 ilerde yaşarda kalp krizi ve meme kanseri riskini artıyor:1shok:, Benim bir arkadaşim diane 35 kullandı ve 6ayda tam 14kilo aldı ve bir türlü veremıyorbenneyaptımki,spor ve sv.hep hikaye,lütfen dr.tavsiye almadan kullanmayın.şutarafagitti:nazar:

arkadaşlar 2.kutumda bitti... ufak ufak selpağa sürünce birşeyler geliyor. normal hastalığım gibi değil.. bu diane 35 den sonra böyle oldu. ilk defa kullanıyorum. hiç bu tür haplar kullanmadım. devam şimdi 7 günlük ara var o aradayım. 15 gün önce sordum doktora devam et dedi.. ya ama hastalanmasam bırakmayı düşünüyorum güya adetim düzene girecekti... bilenler yardımcı olur mu.

arkadaşlar 2.kutumda bitti... ufak ufak selpağa sürünce birşeyler geliyor. normal hastalığım gibi değil.. bu diane 35 den sonra böyle oldu. ilk defa kullanıyorum. hiç bu tür haplar kullanmadım. devam şimdi 7 günlük ara var o aradayım. 15 gün önce sordum doktora devam et dedi.. ya ama hastalanmasam bırakmayı düşünüyorum güya adetim düzene girecekti... bilenler yardımcı olur mu.

7 günlük arada mutlaka olur arkadaşım endişelenme.

ama ilk kutu da da olmadı. bu arada evliyim. hamilelik kesinlikle yok. ama ilacı değiştirmesini isteyecem. yasmin öneriyorlar.

banada diane 35 vermişti doktor
henüz başlamadım
adetin 5. günü başlayacaksın dedi
ama genelde herkez adetin ilk günü hap içmeye bşlıyor
bu diane 35 e mahsus bişey sanırım

siz 5. günmü başlıyorsunuzfisfisfis

banada diane 35 vermişti doktor
henüz başlamadım
adetin 5. günü başlayacaksın dedi
ama genelde herkez adetin ilk günü hap içmeye bşlıyor
bu diane 35 e mahsus bişey sanırım

siz 5. günmü başlıyorsunuzfisfisfis

kızlar lütfen cevap verinn!!
bugün adetin ilk günü çünkü
dr 5 gün dedi
sizde 5. gün mü kullanıyorsunuzz

!!!!!!

bana doktorum ilk günü başlayacaksın dedi cnm bilgin olsun :)
ben mayıs ayındaki hastalığımın ilk günü içeceğim

kızlar henüz 1. kutum bitmiş değil
ama kendimde hep bi gerginlik hissediyorum
sinirlerim çok bozuk düğün yaklaştığı için mi bunları yaşıyorum
yoksa hapın etkilerimi bilmiyorum
ağlamaya acayip meyilliyim bu aralar

sizde kendinizi benim gibi hissediyor musunuz? :1shok:

arkadaşlar ben 1 sene diane kullandıktan sonra ara verdim aynı zamanda lazer epilasyona gidiyorum diane nin bende tüyler konusunda tek etkisi tüylerin çıkmasını geciktirmesi ancak 1 seneden snr bıraktım ve 3 ay içinde başka yerlerden de tüyler çıkmaya başladı ve hızlandı çıkması şuanda tekrar başladım 2. kutuyu bitirmek üzereyim ancak bende bu ilaç çok büyük bi cinsel isteksizlik yaratıyo sizde de aynı etki oldu mu merak ediyorum !!

Selamlar bende pcos luyum ve doktor bana tüylenme için diane35 verdi... Yan etkilerini yaşayan onlarca insan olduğundan ötürü içmeyi düşünmedim onun yerine Yasmin kullanayım dedim.. Ama iki hapında içeriğini araştırdığımda ikisininde farklı olduğunu gördüm.. Diane 35 te Siproteron Asetat var bu testesteron hormonunu düzenleyici (baskılayıcı ) olduğunu öğrendim... Yasminde ise Drospirenon adı verilen Progesteron hormonu var oda adet döngüsünün düzeni ve bir çok başka rahim ile ilgili durumlar için gerekli olan bir hormon olduğunu öğrenmiş oldum...

Yani eğer Pcos iseniz ve tüylenme sivilce gibi sorunlarınız varsa Diane35 kullanmalısınız ama adetleriniz düzensiz ise Yasmin kullanmalısınız bu iki ilaç aynı şeyler için değil..

Gelelim bana ben dün gece yatmadan önce ilk defa diane35 içtim ve sabah kalktığımda midem kazınıyordu... Kahvaltı ettim hala kazınıyor.. Diaforminde kullanıyorum gizli şeker olduğu için ama şuan kararsızım diane 35 kullanma konusunda kilo vermeye çalışırken kilo aldıracakmış gibi görünüyor.. :97::97:

bende 25 yaşında 2 aylı evli 2 yıllık polikisitliyim
ilaç ilk kullanımlarda bulantı falan yapar 1-2 ay sonra geçer
banada çocuk yap dedi doktor ama hazır deilim mecburen bu ilcaı kullanıyorum
yalnız ilaçla beraber sigara kullanma acayip kalp agrısı yapıyor
ben onun için bıraktım sigarayı
ve malesef bu ilacı 6 ay kullan 2 ay bırak yine adet düzensizligi oluyor
geçmiş olsun canım
inşallah geçer

Bende 5 ay kullandım. bulantı falan yapmadı bana. sigara kullanıyorum bende ve son zamanlar kalp ağrıları başlamıştı.. bıraklı 3 ay oldu şimdi yok :) demek ki benimde ondandı ohh rahatladım korkuyodum doğrusu.. :KK53:

X