Yüksek Topuk giyenler Ayaklarınızı Koruyun

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
10
48
Yüksek topuklu giyen hanımlar için ayakları koruma yöntemleri ve birbirinden değerli yöntemler

1- Ayağınıza en iyi uyan ayakkabıları alın. Ayakkabıyı denerken yüksek topuk nedeniyle ayağınızın ne kadar öne kaydığına dikkat edin. Eğer ayakkabıyı giydiğinizde topuğunuzun arkasında işaret parmağınızın rahatlıkla sığacağı kadar boşluk kalıyorsa, ayağınız fazlasıyla öne kaymıştır ve o ayakkabı ayağınıza iyi uymuyordur.

2- Ayak tabanınızda ağrı varsa ayakkabının içine ortopedik tam bir tabanlık yerleştirin veya topuklu ayakkabılarla uzun süre ayakta duruyorsanız, ayakkabının ön tarafına konulan silikon metatars yastıkçıkları kullanın. Bunlar mükemmel bir amortisördür, sizi hem rahatlatır, hem de kısmen korur.

3- Denge için kalın topukları seçin. Ayakkabının topuğu ne kadar kalınsa dengeniz daha iyi olacaktır ve vücudun yükü ayak üzerine daha eşit biçimde dağılacaktır. Her gün farklı yükseklikte topuklu ayakkabı giyilmesi de, yukarı da bahsettiğim ail tendonuyla ilgili sorunları azaltacaktır.

4- Ayakkabının ‘eğimine’ dikkat edin. Öne doğru eğimi daha hafif olan ayakkabılar daha az ağrıya neden olur.

5- Parmaklarda nasır oluşmasını önlemek için, parmakları açıkta bırakan yüksek topuklu ayakkabıları tercih edin.

ben çok seviyorum topuklu ayakkabıyı ama giyince bütün gece ayak ağrısı çekiyorum :nazar: dolgu topukla çok rahat ama hiç bi zaman ince yüksek topuklu ayakkabı kadar güzel durmyo :çok üzgünüm: denerken alırken hiç bi problem çekmiyorum ama bi kaç saat yürümeye göreyim.. her zaman bi daha topuklu almıycam diyorum ama yine dayanamıyorum :1rolleyes:

2. madde ye gerçekten katılıyorum.. bi arkadaş kullanıyordu ben de denedim o kadr rahat ettim ki..bunca zaman boşuna ağrıs sızı çekmişim. topuklu ayakkabı ağrısını ortadan kaldırmasa da %80 azaltıyo..

2- Ayak tabanınızda ağrı varsa ayakkabının içine ortopedik tam bir tabanlık yerleştirin veya topuklu ayakkabılarla uzun süre ayakta duruyorsanız, ayakkabının ön tarafına konulan silikon metatars yastıkçıkları kullanın. Bunlar mükemmel bir amortisördür, sizi hem rahatlatır, hem de kısmen korur.

Bu silikon metatarsı nereden temin edebilirim acaba ??

Bu silikon metatarsı nereden temin edebilirim acaba ??

buradan bulabilirsin canımkaydirigubbakcemile2
tekinmedikal.net/pinfo.asp?pid=109

url olarak kopyalayamıyorum canım 100 mesajım yok o yüzdenakannehir
başına www eklemeyi unutmakaydirigubbakcemile5

bende topuklu ayakkabı giymekte zorlanıyorum az önce şu silikon yastıklardan sipariş verdim.gelsin bakalım deneyeyim sizede yazarım inş. iyidir de artık bende topuklu giyerken canım yanmadan yürüyebileyim:KK74:

siparişim geldi,silikonlar ayak numaranızı yarım numara küçültüyor. ben pek de bir rahatlama hisetmedim yani, yine aynı yürüyemiyorum topuklulularla:KK59:

X