Aşırı sinirle nasıl baş edilir?

Çok fazla sinirliyim hele bu ara herşeye sinirlenirim oldum artık sinirden kaslarımın gerildiğini hissediyorum...
Sinirlenince kırıp dökesim geliyor her şeyi..
Sinirimi yenmeye çalıştıkça ve yenemeyince daha da sinir oluyorum:KK1:
Hiç memnun değilim bu halimden:KK59:Neler yapabilirim..

hiçbirşey yapamazsın canem
böyle gelmiş böyle gidecek..
hoş bende öyleyim ama alıştım artık

bu aralarda ki ruh halimi anlatıyorsun canım bende öyleyim. her şeye sinirleniyorum. bizimkileri çok üzüyorum. evde yemek olmadı mı sinirleniyorum sinirimden ertesi güne kadar ağzıma yemek sürmüyorum. ailece bir şeyler yapmayınca sinirleniyorum.kardeşim bir şey soruyor niye bana soruyor diye kızıyorum (delirdim mi nedir :26:) vs vs o kadar çok şey var ki sinirlendiğim. ay niye böyle oldum bilmiyorum. istemiyorum böyle olmak ama elimde değil. istemeden herkesi kırıyorum:KK20::KK4:

ya bir de garip gelecek ama sinirlendiğim zaman sakinleşmek istemiyorum. bağırıp insanların kalbini kırmak istyorum. sinirim geçtikten sonra pişman oluyorum ve bu sefer de isyana başlıyorum ben niye böyleyim diye:26: :KK25: of off

Bende öyleyim canım sanırım biraz zayıfığımızdan kaynaklanıyor :KK31:

Canım kol ve bacakları çalıştırmaya yarayan ufak boyutlu bir egzersiz aletim var. Onunla çalışma yapıyorum.
Bazen internetten kendime uygun pilates egzersizleri buluyorum. Hiçbirşey yapamazsam secde pozisyonunda yerde uzanıyorum bir kaç dakika. iyi geliyor. sakinleşiyorum. Canım evli değilim kayınvalide nasıl bir derttir bilemem:KK9:
Annemle birlikte yaşıyorum beni üzen sıkan strese sokan hallerini duymamaya çalışıyorum. Görmezden geliyorum. Benden önemli değil ya diyorum. Çünkü nekadar sinirlenirsem sinirleneyim o değişmiyor. Olan bana oluyor. O yine istediğini yapıyor dilediğini söylüyor ben sinirlendiğimle kalıyorum üstüne birde başkalarıyla ilişkilerim bozuluyor. Sinir stresten rahatsızlanıyorum. Hayat benim hayatım dedim olaylara kişilere bakış açımı değiştirdim bende. Deşarj olmayı öğrendim.Böylece sakinleştim.

Ne güzel kendi kendini telkinlemşsin ve seni rahatlatacak yöntemleri bulmuşsun:KK1:

Bende öyleyim canım sanırım biraz zayıfığımızdan kaynaklanıyor :KK31:

Ne güzel kendi kendini telkinlemşsin ve seni rahatlatacak yöntemleri bulmuşsun:KK1:

Umarım bizde bizi sakinleştirecek şeyler buluruz :KK9: :87:

ben de çok sinirliyim özellikle buara ve bugün ciddi ciddi oturdm düşündüm antidepresan kullanmayı..psikiyatr a gitmeyi düşünüyorum inanın..hem mutsuz hem de sinirli..

Çok fazla sinirliyim hele bu ara herşeye sinirlenirim oldum artık sinirden kaslarımın gerildiğini hissediyorum...
Sinirlenince kırıp dökesim geliyor her şeyi..
Sinirimi yenmeye çalıştıkça ve yenemeyince daha da sinir oluyorum:KK1:
Hiç memnun değilim bu halimden:KK59:Neler yapabilirim..

ahhh canım yaa aynen ben,acayip sinirleniyorum,ve darmaduman oluyorum,elim ayağım titriyo,o günden artık hayır gelmiyo.bazı insanlarda bunu kullanıp beni öne atmaya çalışıyo
ne var şöyle sakin,sessiz,gamsız olsaydım:KK5:

bende aynen beynim uyuşuyo sinirlenince o derece..bildiğim bi hadisi şerif şöyle "öfke şeytandan şeytanda ateştendir.ateşi su söndürür o halde öfkelenince abdest alın.."

İnşallah dikiş kursuna yazıldım bakalım belki oyalanırım :KK9:

Bak sende bulmuşsun:KK9:
Sakın sinirlenip elinde makasla insanların peşinden koşturma:KK60::KK60:
Bii ara bende düşünmüştüm ismek'te dikiş kursuna gitmeyii.:78:
Ciciler dikerim kendime diye düşündüm ama sabırsızım ben yaa yapamam herhalde:KK53:
Annem diker dikiş. kalıp çıkar, ölç, biç, dik, bayağı oyalayıcı bir iş:KK6:
Ben ancaa sökük dikiyorum elimde, ötesi yok:KK9::KK9:

yok bee geçmiyor bu sinir ne yapsam boş anca dozu azalıyor belki ,hele adet olmadan bir hafta önce öfkeden deliriyorum bence bizi en çok öfkelndiren şeyleri hayatımızdan çıkartsak o zaman bi nebze rahatlarızda ya çıkaramıyorsak buyrun cenaze namazına :))))

Seni öfkelendiren ne??
Kaynağını bul bence.
Bende vakti zamanında çok öfkeli çok aksiydim.
Adımı söyleseler kavga edesim geliyordu.
Farklı ortamlara girdikçe farkettim ki öfkemi azdıran annem!
Onun negatif enerjisi evdeki bitmek bilmeyen huzursuzluklar beni asabi yapıyor.
Yavaş yavaş kendimi rahatlatmaya başladım. Kendi kendime telkilerde bulundum.
Sabırlı olmaya çalıştım. Bir laf etmeden önce derin bir nefes alıp düşünmeyi öğrendim.
Olaylara bakış açımı değiştirdim. Hayat hep güllük gülistanlık değil tabii hepimiz öfkeleniyoruz negatif enerji doluyoruz. Kötü enerjimi deşarj edecek yöntemler buldum.
Sabah akşam 3-6 dakika arası egzersiz yapıyorum mesela. Bu beni çok rahatlatıyor.
Camın kenarına çiçek aldım bir saksı. Onunla uğraşıyorum hergün.
Toprağına yaprağına dokunuyorum mutlaka.
Konuşuyorum onunla. Dışardan bakan deli der belki ama beni çok rahatlatıyor.
Su insanı çok sakinleştiriyor. Hadis var zaten bu konuda.
Birde salavat getirin aklınıza geldikçe. Gerçekten faydası oluyor.

yok bee geçmiyor bu sinir ne yapsam boş anca dozu azalıyor belki ,hele adet olmadan bir hafta önce öfkeden deliriyorum bence bizi en çok öfkelndiren şeyleri hayatımızdan çıkartsak o zaman bi nebze rahatlarızda ya çıkaramıyorsak buyrun cenaze namazına :))))

beuf ve otis in dediklerine katılıyorum... problemleri yaşamımızdan uzaklaştırmak bunu yapamıyorsak bize verdikleri negatif enerjiden etkilenmemek için formüller üretmemiz lazım. adet öncesi ve ilk 2 günü ben de çoook sinirli oluyorum...:KK59: doktorların söylediğine göre sinirsel yapıdan kaynaklanırmış sinirleri sağlam, hayatı sorunsuz olan insanlarda da oluyor halbuki bildiğim kadarıyla...OTİS gerçekten bizi öfkelendiren şeyleri hayatımızdan çıkarmak her zaman çok kolay olmuyor haklısın..cenaze namazı teşbihine katılıyorum :KK52: ama ben iki akrabamla deneme dönemindeyim sonuç şu : öfke+ kararlılık / vicdan+kararsızlık :KK53: belki sııkıntılı dönemimi atlattıktan sonra tolore edebilirm ama insanın sıkıntısı varken hiç tahammül edemiyor.... bu arada abdest alıp dua etmenin faydası gerçekten çok büyük. la havle... okumalı bol bol. salavat, eüzü besmele okumalı bunlar iyi geleceğine inanarak yapılınca gerçekten işe yarıyor

ay o da güzelmiş çalışmaktan bin kat iyidir. zaten sinirliyim bir de bu iş sinir küpü yapıyor beni :KK9::KK9: :KK53:

benide işsizlik sinir ediyor:KK53:

ahhh canım yaa aynen ben,acayip sinirleniyorum,ve darmaduman oluyorum,elim ayağım titriyo,o günden artık hayır gelmiyo.bazı insanlarda bunu kullanıp beni öne atmaya çalışıyo
ne var şöyle sakin,sessiz,gamsız olsaydım:KK5:

Dimi ne güzel olurdu :KK25:

Bak sende bulmuşsun:KK9:
Sakın sinirlenip elinde makasla insanların peşinden koşturma:KK60::KK60:
Bii ara bende düşünmüştüm ismek'te dikiş kursuna gitmeyii.:78:
Ciciler dikerim kendime diye düşündüm ama sabırsızım ben yaa yapamam herhalde:KK53:
Annem diker dikiş. kalıp çıkar, ölç, biç, dik, bayağı oyalayıcı bir iş:KK6:
Ben ancaa sökük dikiyorum elimde, ötesi yok:KK9::KK9:

Makas tehlikeli:KK60:bende sabırsızım ama çok istiyorum öğrenmeyi bakalım:KK1:

beuf ve otis in dediklerine katılıyorum... problemleri yaşamımızdan uzaklaştırmak bunu yapamıyorsak bize verdikleri negatif enerjiden etkilenmemek için formüller üretmemiz lazım. adet öncesi ve ilk 2 günü ben de çoook sinirli oluyorum...:KK59: doktorların söylediğine göre sinirsel yapıdan kaynaklanırmış sinirleri sağlam, hayatı sorunsuz olan insanlarda da oluyor halbuki bildiğim kadarıyla...OTİS gerçekten bizi öfkelendiren şeyleri hayatımızdan çıkarmak her zaman çok kolay olmuyor haklısın..cenaze namazı teşbihine katılıyorum :KK52: ama ben iki akrabamla deneme dönemindeyim sonuç şu : öfke+ kararlılık / vicdan+kararsızlık :KK53: belki sııkıntılı dönemimi atlattıktan sonra tolore edebilirm ama insanın sıkıntısı varken hiç tahammül edemiyor.... bu arada abdest alıp dua etmenin faydası gerçekten çok büyük. la havle... okumalı bol bol. salavat, eüzü besmele okumalı bunlar iyi geleceğine inanarak yapılınca gerçekten işe yarıyor

Kırmızıyle belirtiğim şeyleri bende yaşıyorum malesef..Çok fazlada ince düşünmemek gerek herhalde..
Bol bol dua abdest inşallah:KK31:

Çekilmez bir adam oldum yine
Uykusuz, aksi, naleeeeeeet..
Bi bakıyorsun ki ana avrat söver gibi
Azgın bir hayvan döver gibi bugün çalışıyorum.
Sonra bir de bakıyorsun ki
Ağzımda sönük bir sigara gibi tembel bir türkü
Sabahtan akşama kadar sırt üstü yatıyorum ertesi gün.
Evet, evet ve beni çileden çıkarıyor
Büsbütün
Kendime karşı duyduğum nefret ve de merhamet..
Çekilmez bir adam oldum, çekilmez!!
Uykusuz aksi naleeeeeet !!

:KK1:

Büsbütün

Şiir mi bu :KK1::KK1::KK1::KK1:

uuf.. :KK19:benimde eşim çok sinirli. o sinirliyken konuşmak bile kabahat.kızdımı yakar,yıkar ortalığı...:KK20:
çözümü varsa bana da anlatın lütfen :KK42:

sakinleştırıcı bıtkılerı denıyebılırsınız .benım ablam otlarla kafayı bozmus durum da :KK1:herseyın ılacını dogal sıfalı bıtkıler de arıyor .asırı sınırlı oldugu zamanlarda da sakinlestırıcı aktarlarda satılan bır ot varmıs adını unuttum .ama sordugun da verıyorlarmıs .ablam cok sınırlı oldugun da onu tuketıyormus .ablamın deyımıyle o otta adamı pek saf yapıyormus :KK1:ne olursa olsun sınırlenmıyormus herseye gulup gecıyormus .ne kadar dogru bılemıyecegım ama ablamın boyle sıfalı bıtkılerı vardır :KK1:

Büsbütün

Ellerine sağlık arkadasım .:KK71:nasıl severım bu şiiri ..açıyım da dınlıyım bari.:KK69:

volkan konak - mimoza çiçeği :KK1:

:KK1::KK1::KK1::KK1:

sakinleştırıcı bıtkılerı denıyebılırsınız .benım ablam otlarla kafayı bozmus durum da :KK1:herseyın ılacını dogal sıfalı bıtkıler de arıyor .asırı sınırlı oldugu zamanlarda da sakinlestırıcı aktarlarda satılan bır ot varmıs adını unuttum .ama sordugun da verıyorlarmıs .ablam cok sınırlı oldugun da onu tuketıyormus .ablamın deyımıyle o otta adamı pek saf yapıyormus :KK1:ne olursa olsun sınırlenmıyormus herseye gulup gecıyormus .ne kadar dogru bılemıyecegım ama ablamın boyle sıfalı bıtkılerı vardır :KK1:

Hemen gideyim aktara:KK1::KK1:

X