Eliptik Bisiklet almadan önce.... Tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir?

addictive

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2007
137
0
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir eliptik bisiklet (eliptik trainer) almak için araştırmalar yapıyorum.
Bilmeyen arkadaşlar için eliptik bisikletin normal bisikletlerden farkı ayakta kullanılıyor olması. Bazıları kayışlı, bazıları da manyetik olarak çalışıyor. Manyetik olanlar daha sessiz ve biraz daha pahalı. :sinifsinif: Kolları sabit veya hareketli, seleli veya selesiz seçenekleri de var.

Ben vücudumun üst bölgesinin de çalışmasını istediğim için kolları hareketli olandan almak istiyorum.
Kullanan arkadaşların marka tavsiyelerini, tecrübelerini öğrenmek istedim.
Almadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Hangi markayı aldınız, memnun musunuz? Aletle nasıl çalışmalar yapıyorsunuz? Aletin kolları bazı kişilerin boyuna kısa geliyormuş sizde böyle birşey oldu mu?
Paylaşırsanız sevinirim.

kimseden ses yok evet.. ama ben sonunda aldım bisikletimi. belki araştıran arkadaşlara fikir olur: Markası modeli: DYNAMIC BP-365
manyetik ve sessiz çalışıyor. 8 zorluk seviyesi var. nabız ölçebiliyor. lcd ekranı var, mesafe, zaman, kalori, hız, vücut yağ oranı hesaplama gibi fonksiyonları mevcut. hepsiburadadan indirim sırasında aldım, çok memnunum.

kimseden ses yok evet.. ama ben sonunda aldım bisikletimi. belki araştıran arkadaşlara fikir olur: Markası modeli: DYNAMIC BP-365
manyetik ve sessiz çalışıyor. 8 zorluk seviyesi var. nabız ölçebiliyor. lcd ekranı var, mesafe, zaman, kalori, hız, vücut yağ oranı hesaplama gibi fonksiyonları mevcut. hepsiburadadan indirim sırasında aldım, çok memnunum.

Canım ne kadara aldın? Bende uzun zamandır araştırıyorum ne alacağıma karar verememiştim en sonunda eliptik bisiklete karar verdim doğru mu yaptım sence? Twist-shape de iyi diyorlar ama eliptik daha çok bölge çalıştırıyo gibi geldi bana. Sence doğru mu düşünüyorum canım?CADIARZU

Canım ne kadara aldın? Bende uzun zamandır araştırıyorum ne alacağıma karar verememiştim en sonunda eliptik bisiklete karar verdim doğru mu yaptım sence? Twist-shape de iyi diyorlar ama eliptik daha çok bölge çalıştırıyo gibi geldi bana. Sence doğru mu düşünüyorum canım?CADIARZU

Canım benimkinin fiyatı normalde 550TL gibi ama ben hepsiburadada bu modelde %50 civarı indirim yakalayıp 270 TL gibi bir fiyata aldım. Anlayacağın kayışlı eliptik bisiklet fiyatına manyetik aldım ve iyi ki almışım diyorum. Çok terletiyor, ben şahsen verimli buldum. Twist-shape veya eliptik seçmen maddi imkanına bağlı biraz, twist-shape de faydalı olabilir, denemedim ama kesinlikle eliptik tavsiye edebileceğim birşey! Alabilirsen de manyetik olanlardan al çünkü kullanım sırasında manyetik olanda hareketin akıcılığını hissediyorsun. Ayrıca kayışlı olanların kayışlarında zamanla deformasyon görülüyormuş, yeni kayış gerekiyormuş. Bunu da göz önünde bulundur derim. Hatta mümkünse alışveriş merkezlerindeki eliptik aletleri dene, ben öyle yapmıştım. Farklı marka aletlerin kullanımındaki rahatlık farkını daha rahat hissedebilirsin.

Canım benimkinin fiyatı normalde 550TL gibi ama ben hepsiburadada bu modelde %50 civarı indirim yakalayıp 270 TL gibi bir fiyata aldım. Anlayacağın kayışlı eliptik bisiklet fiyatına manyetik aldım ve iyi ki almışım diyorum. Çok terletiyor, ben şahsen verimli buldum. Twist-shape veya eliptik seçmen maddi imkanına bağlı biraz, twist-shape de faydalı olabilir, denemedim ama kesinlikle eliptik tavsiye edebileceğim birşey! Alabilirsen de manyetik olanlardan al çünkü kullanım sırasında manyetik olanda hareketin akıcılığını hissediyorsun. Ayrıca kayışlı olanların kayışlarında zamanla deformasyon görülüyormuş, yeni kayış gerekiyormuş. Bunu da göz önünde bulundur derim. Hatta mümkünse alışveriş merkezlerindeki eliptik aletleri dene, ben öyle yapmıştım. Farklı marka aletlerin kullanımındaki rahatlık farkını daha rahat hissedebilirsin.

Canım yardımın için teşekkürler, deneyip bir eliptik bisiklet almaya karar verdim olumunekankayizsmile ilgine tekrar teşekkür ederim. Bu hafta sonu dolaşacağım bütün büyük marketleri ona göre alacağım opuyorumnanaktan

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir eliptik bisiklet (eliptik trainer) almak için araştırmalar yapıyorum.
Bilmeyen arkadaşlar için eliptik bisikletin normal bisikletlerden farkı ayakta kullanılıyor olması. Bazıları kayışlı, bazıları da manyetik olarak çalışıyor. Manyetik olanlar daha sessiz ve biraz daha pahalı. :sinifsinif: Kolları sabit veya hareketli, seleli veya selesiz seçenekleri de var.

Ben vücudumun üst bölgesinin de çalışmasını istediğim için kolları hareketli olandan almak istiyorum.
Kullanan arkadaşların marka tavsiyelerini, tecrübelerini öğrenmek istedim.
Almadan önce nelere dikkat etmeliyiz? Hangi markayı aldınız, memnun musunuz? Aletle nasıl çalışmalar yapıyorsunuz? Aletin kolları bazı kişilerin boyuna kısa geliyormuş sizde böyle birşey oldu mu?
Paylaşırsanız sevinirim.

Eve spor aleti almayı, bunlara dünya kadar para ödeyip sonra da odadan odaya ,en son da balkona atmayı tavsiye etmiyorum. Bu paraya gidip bir spor salonuna üye olun ve tüm vücudu , uzman birinin vereceği programla çalışın derim. Ama illa alacağım diyorsanız eliptik bisiklet yürüyüş bandı veya normal bisiklet almaktan iyidir. Marka tavsiyem proteustur, fiyatı 2250 tldir.

Merhaba Kızlar, Yeni Üye oldum
ben de Led Magic var ama cok zor kuLLanması hem cok ses cıkartıyo hemde 1 dk zor beLa dayabiliyorum
1 haftadır arastırıyorum eliptikmi koşu bantımı die ,eliptik hem fiyat hemde seLüLit için daha ideaL geLdi bugun yarın siparişini vericem..geLişmeleri yazacağım

Bir spor Hocası Arkadasımın tavsiyesi şöyle:

"eliptik bisiklet güsel ayakta hareketli de egzersiz yapabiliyosun. her zaman ayakta daha hareketli egzersizler daha çok kalori yakmana ve yağ yakımına daha fazla yardımcı olur.."

Sonunda eliptik pisikletimi aldım ama üzerindekı gostergeden hiç bişey anlamadım :KK53: 1.23 gibi bişey gosterıyo eger bu kalorıyse 123 kalori olmaz demı ?

Sonunda eliptik pisikletimi aldım ama üzerindekı gostergeden hiç bişey anlamadım :KK53: 1.23 gibi bişey gosterıyo eger bu kalorıyse 123 kalori olmaz demı ?

hayırlıolsun bend uzun suredır kullanıyorum panlde yazanları sırasııle yazrsan yardımcı olrum cnm

hayırlıolsun bend uzun suredır kullanıyorum panlde yazanları sırasııle yazrsan yardımcı olrum cnm

Çözdüm canım , 1,23 yazan yaptıgım km miş , bide 1200 falan yazıo o da 1200kj/4,2kc oluyomus buda yaktıgım kaloriyi gösterıyomus

bizde var, öööylece duruyor. o kadar da yer kaplıyor.. eşim diz sağlığı için yürüyüş bandından vs daha iyi ve üst bedeni de çalıştırıo diye almıştı,cağaloğlunda spor malzemeleri üreten toptancı bi yerden.. keşke yürüyüş bandı alsaymışız..ben hiçç sevmedim

Salonda spor hocası koşu bandı, bisiklet, kardiyo çalışmaları ardından da eliptik bisiklet sıralamasıyla program hazırlamıştı... Bir de 40 yaşlarında çok sıkı vücutlu plates hocam koşu bandını boşver eliptikte daha çok zaman geçir gibi bir öneri verince iyice aklıma yerleşti... spor salonunda üyeliğim bitince eve bir eliptik cihazı da ben almayı düşünüyorum....

önümüz kış ve biz ilçede yaşıyoruz öyle spor salonuna üye olma gibi imkanım da yok o yüzden ben de çok düşündüm koşu bandı mı eliptik bisiklet mi diye nihayet araştırmalar sonucu karar verdim gibi bikaç güne sipariş vercem voit ec 850 düşünüyorum yorumlara baktım herkes çok memnun fiyatı da normal 590 mış umarım pişman olmam bu markayı kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

Ben de almak istiyorum....

Son düzenleme:

Merhabalar, eliptik kondisyon bisikleti aldığınız yamzışsınız.
Acaba memnun kaldınız mı?
Ya da 'keşke daha başka çeşidini alsaydım' diye dediniz mi?

Ben de eliptik kondisyon bisikleti alacağım, ancak alırken nelere dikkat edeceğimi bilemiyorum.
Yadımcı olursanız sevinirim...

X