Çocuk Hastalıkları 1 yaş için bebek menüsü

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

destina82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2008
142
1
kızlar merhaba
kızım 1 yaşında günlük menü olarak ne şekilde düzenlemem lazım.bir şekilde oturttum ama sizler nasıl yaptınız ve yapıyorsunuz merak ediyorum
örneğin sabah kahvaltıyı ne şekilde
günde kaç çğün neler veriyorsunuzfisfisfis

benim oğlum 16 aylık öğünleri şöyle:
sabah 08:00 200ml ballı süt
11:00 kahvaltı( bebek bisküvisi, ekmek yumurta, pekmez, peynir, ceviz fındık ezmesi vs püre) yavaş yavaş püre yapmadan veriyorum.
15:00 öğlen yemeği sebze tahıl et hepsini kullanarak yemek hazırlıyorum yanına yoğurt.
18:30 akşam yemeği yine aynı yemek ve ya biz ne yersek
10:00 karışık meyve püresi
11.30 gece muhallebisi
hepsi bu bunlardan fazla bişey yediremiyorum aralarda bişey yemek istemiyo.
umarım yardımcı olmuşumdur.

slm benimkisi sabah kahvaltıda peynir ekmek meyvesuyu yumurta sarısı öglen ise çorba türü yada sebzeli yemek akşam ne yersek yatarken yogurt bu arada hala emiyor sagolsun emzik niyetine kullanıyor beni umarım işine yara :emir_bebek:

benim kızımda sabah meyve suyu kendi sıktıgım yanında peynir.yumurta.cicibebeyi sütle eritip içinede çekilmiş fındık koyuyorum..öglen arasinda 1 bardak süt..yatar uyurakşamda sebze çorbası içinde ya et yada tavuuke eti.sonra bizimle beraber yer.aradameyve yer..sonra yatarkende ya süt yada muhallebi veya kaşık mamasi yer yatar..

kızım 1 yaşına yeni bastı hala emziyorum
günlük menümüz şöyle;
sabah; 1 bardak çayın içine eti kızartılmış ekmeği parçalayıp,yarım yumurta( beyazı dahil).1 tatlı kaşığı bal,beyaz peynir (tuzu alınmış),tereyağı..ayrı olarak zeytin yediriyorum
öğle; sebze yemeği ya da çorba
ikindi;meyve ve yoğurt-bazen meyveli yoğurt
akşam;yaptığım yemekten veriyorum
gece; tahıllı mamaya 1-2 bebe büskivisi ile tatlandırıyorum

X