bebek kaçıncı haftada doğar?

canım normal doğum yhapmışsın nasıldı çok zorlandın mı?? benim çok erken ama merak ediyorm tavsiye ediyor musun?

canım normal doğum yhapmışsın nasıldı çok zorlandın mı?? benim çok erken ama merak ediyorm tavsiye ediyor musun?

evet canım zorlandım,ama suan unuttum cektıgım acıları,herseyın doğalı güzel tabıkıde bır sorun yoksa,normal tavsıye ederım,sezeryan nasıl bılmıyorum kişiden kişiye değişiyor,şunu farkettım normal doğum yapmak ıcın güc gerekıyor,ıkınmak cok zor

kızlar 37 haftada sezaryen düşünüyorum çünkü normal doğumdan çok korkuyorum şuan 35 haftalığım ama bebeğim çok zayıf 2 haftada nasıl kilo alabilir ?

kızlar 37 haftada sezaryen düşünüyorum çünkü normal doğumdan çok korkuyorum şuan 35 haftalığım ama bebeğim çok zayıf 2 haftada nasıl kilo alabilir ?

Canim oncelikle 38 i bekleyemez misin? Bende 38+1de sezeryan olacagim. Ceviz badem fındık her gun mutlaka ye. Buyuk bir bardak sut, 1tane muz,2 kasik tahin pekmez( keci boynuzu) , peynir, yogurt veya ayran her gun mutlaka tuket. Bebeisin kilo alir allahin izniyle..

Alllahımmmmm bende 36.haftamın içindeyim kızlarrrr haftaya kontrolum var doktor daha bişey söylemedi 39.hafta alttan bakarım bebeğin kilosuna kemik yapına göre karar veririz dedi bugün de ebeme gittim kalbini dinledik ama kızım biraz nazlı bir türlü sırtını bulamadı ebe hanım daha yerine yerleşmemiş dedi normalde ilk bebekte son aya girmeden kanala yerleşiyormuş bundan sonra zor ama değişebilir dedi korktum ama hayırlısı artık neyse herşeyimi 1 ay önceden hazırladım ben korkumdan paniğim biraz çantalar bebişin odası evimin temizliği her an doğuma gidecekmişim gibi hazırım inş. kişisel temizliğimide 2 günde bir banyoyla birlikte yapıyorum duş hem rahatlatıyor hem de sürekli heyecandan ateş ter eksik olmuyor :))) unutmadan söyleyeyim doğuma giderken mutlaka sıcak duş alın çok faydası oluyormuş kolaylaştırıyormuş Rabbim hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inş.

ben kendim eğilemiyorum o kısma kasıklarım ağrıyor kuaföre gidiyorum.ama tüylerim geç çıkıyor

ben kendim eğilemiyorum o kısma kasıklarım ağrıyor kuaföre gidiyorum.ama tüylerim geç çıkıyor

Ben de ayin 13unde sezeryan olacagim. Kuafore gidiyorum aynen kendim yapamiyorum maalesef. 2-3 gun kala gideyim dedim ama yorumlarinizi gorunce korktum. Yarin gidecegim kuafore..

normal doğum yapmak isteyenler için söylüyorum benim doktorum çatı muanesi diye birşey yoktur dedi.
Çünkü bebek kanala girince kafası şekil alıyormuş ve 4 kiloluk bebek bile çok rahat çıkabiliyormuş kafası büyük bile olsa. Eğer bir doktor sezaryana yönlendirmek isterse her türlü birşey uygurabilir çatın dar der bebek dönmedi der ama aslında bebek doğum esnasında bile dönebiliyor ondan bunlar sezaryan sebebi değildir dedi.
Üstelik normal doğum için izmirde kurslar var ben onlara katıldım. Katılmadan önce çok korkuyordum ve sezaryan istiyordum. Eğitimde normal doğum neden önemli neden sağlıklı herşeyi anlatıyorlar ondan sonra fikrim değişti.
Dilerseniz keşkesiz doğum yada doğal doğum hakan çokeride okuyabilirsiniz. Ama eğer doktorunuz sezeryancıysa ve sizinle uğraşmak istemiyorsa çatı hurafesini uydurabiliyormuş bunu öğrenmiş oldum eğitimlerde. Normal doğum istiyorsanız bunun üzerinde durmanızı öneririm bence çok daha sağlıklı.

X