Yenidoğanda TSH yüksekliği

LAJOCONDE

Guru
Kayıtlı Üye
5 Mart 2008
1.141
1
Arkadaşlar..Kızım 7 günlükken tsh ölçümü yaptırdık..DEğer yüksek çıktı..Haftaya tekrarını istediler..Bizim değerimiz 10.. nomal değerler 0.2-4 arası..moralim bozuk..bana yardımcı olur musunuz lütfen

canım geçmiş olsun neden yüksek çıkmışki değer dr bişey söledimi

bişey söylemedi hayatım..bende çok hafif hipotiriodi vardı..ben özellikle kolundan kan alınıp test yapılmasını istedim.kafanızı yormayın yenidoğanlarda böyle tsh yüksek çıkar dedi.ama neolur ne olmaz diye de test tekrarı istedi..eğer yine yüksek çıkarsa ilaç başlıycak

TSH yüksekliği hipotiriodinin belirtisidir. ben haşimatoyum hamilelik boyunca düzenli ilaç kullandım. oğlum doğduktan sonra topuk kanında bişey çıkmadı. ama yine ben 3 defe test yaptırdım bişey olur diye şimdi 3.5 aylık hiçbişeyi yok. ama senin bebişinde TSH yüksek iyi bir çocuk endokrin uzmanına gitmelisin. Hipotiriodinin basit ve ucuz bir tedavisi var ancak erken tanı çok önemli. yoksa büyüme ve zihinsel gelişim geriliğine neden olur. sen bu işi takip et. sadece bir ilaç kullanacaksın. biz ege ünv. prof. dr Mahmut Çokere götürdük özele tabi. bebişine sağlıklıgünler dilerim sen de moralini hiç bozma çünkü sen annesin bebeğini gereken yerler mutlaka götür ilk 6 ay önemliymiş

TSH yüksekliği hipotiriodinin belirtisidir. ben haşimatoyum hamilelik boyunca düzenli ilaç kullandım. oğlum doğduktan sonra topuk kanında bişey çıkmadı. ama yine ben 3 defe test yaptırdım bişey olur diye şimdi 3.5 aylık hiçbişeyi yok. ama senin bebişinde TSH yüksek iyi bir çocuk endokrin uzmanına gitmelisin. Hipotiriodinin basit ve ucuz bir tedavisi var ancak erken tanı çok önemli. yoksa büyüme ve zihinsel gelişim geriliğine neden olur. sen bu işi takip et. sadece bir ilaç kullanacaksın. biz ege ünv. prof. dr Mahmut Çokere götürdük özele tabi. bebişine sağlıklıgünler dilerim sen de moralini hiç bozma çünkü sen annesin bebeğini gereken yerler mutlaka götür ilk 6 ay önemliymiş

teşekkürler zuzu...ben de düzenli ilaç kullandım..bakalım bu cuma tekrar test yaptırcaz hayırlısı

Benim bebeğimde de tsh yüksek çıkmıştı, 6 günlükken ölçmüşlerdi, sonra 10 gün sonra tekrar ölçtüler, yine yüksek çıktı, doktor 30 günü dolunca getir bebeği tekrar ölçelim dedi, büyük ihtimalle normaldir dedi 30 günden sonra, yarın kan vereceğiz, diğer gün göstereceğiz doktor inşallah normal çıkar, bebeğimin eli delik deşik oldu:KK43:

Benim bebeğimde de tsh yüksek çıkmıştı, 6 günlükken ölçmüşlerdi, sonra 10 gün sonra tekrar ölçtüler, yine yüksek çıktı, doktor 30 günü dolunca getir bebeği tekrar ölçelim dedi, büyük ihtimalle normaldir dedi 30 günden sonra, yarın kan vereceğiz, diğer gün göstereceğiz doktor inşallah normal çıkar, bebeğimin eli delik deşik oldu:KK43:

Ececim üzülme..Ben de çok stress yaptım ama çok şükür düşmüş...Eğer 2. test 1.siinden daha düşükse düşüyor gitgide demektir..Allah yardımcın olsun..Herşey yoluna girer inşallah..Ben çok ağladım kızımdan kan alırlarken..Bi de koldan bulamadılar bilekten aldılar..Tarttırdım aynı zamanda 1 haftada hiç kilo almamış diye oturdum hem ona ağlıyorum
hem de bilekten kan almalarına..Allah ım çaresiz dert vermesin

Evet arkadaşlar. Allaha şükür kızımın tsh sonucu bugün çıktı, eşim doktora göstermiş sonucu, normal demiş. Ohh:) Allah kimseye yaşatmasın kötü olan hiçbirşeyi.

Lajoconde senin bebeğin kaç aylık. Bu arada cevap verdiğin için teşekkür ederim:)

Ece çoooookkk sevindim valla..Seni anlıyorum.. Benim bebişim 28 günlük Ececim..İlk 15 günde yüksek çıkmıştı çok endişelenmiştim..Şükür normale döndü sonunda...Bu arada rica ederim herşeyimizi paylaşmak için burdayız..Dertlerimizi,sevinçlerimizi:))))hihoyyyt

şimdiki değer kaç biliyormusun lajoconde benim bebeğimde de oldu aynı sorun sağlık ocağından aradıklarında 32 dediler biz çok korktuk doğduğu özel hastaneye götürdük oradan elinden kan aldılar değer 9.8 çıktı sağlık ocağına bir dha topuk kanı verdik bu sefer 4.5 çıkmış inşallah düsüyor ancak en son değer normal mi tam bilmiyorum

şimdiki değer kaç biliyormusun lajoconde benim bebeğimde de oldu aynı sorun sağlık ocağından aradıklarında 32 dediler biz çok korktuk doğduğu özel hastaneye götürdük oradan elinden kan aldılar değer 9.8 çıktı sağlık ocağına bir dha topuk kanı verdik bu sefer 4.5 çıkmış inşallah düsüyor ancak en son değer normal mi tam bilmiyorum

Tamam canım gayet güzel..Hiç kafanı yorma..Bizde 1 haftalıkken 10 çıktı..Daha sonra 15 günlükken 5 çıktı..normal değerler 0.6 ve 4.5 arası..Doktorumuz tamam herşey yolunda dedi..yenidoğanlarda yüksek çıkıyomuş..Üzme sakın kendini:nazar:

çok sağol canım ya ne zormuş böyle şeyler çok kadar korktuk ilk duyduğumuzda Allah bütün bebeklerimizi korusun hastalıklardan

merhaba benimn kızımın tsh degeri 105 cıktı 4 günlükken 15 gününde 100 çıktı kızlar yarın 9 eylülde ece hanım varmıs ona götürücez ne yapıcam ne olucak bilmiyorum

benim bebeğimdede tsh doğduğu gün yapılan testte 16 çıktı,bize normal değer 15 dediler,10 günlükken tekrar kan verdik,şimdi tekrar sonucun çıkmasını bekliyoruz,ama beklemek çok zor,ağlamaktan üzülmekten bi hal oldum,sütüm kesilecek diyede ayrı korkuyorum,inşallah değerler düşer,allahım kimseye böyle acılar yaşatmasın:KK43:(

benim bebeğimdede tsh doğduğu gün yapılan testte 16 çıktı,bize normal değer 15 dediler,10 günlükken tekrar kan verdik,şimdi tekrar sonucun çıkmasını bekliyoruz,ama beklemek çok zor,ağlamaktan üzülmekten bi hal oldum,sütüm kesilecek diyede ayrı korkuyorum,inşallah değerler düşer,allahım kimseye böyle acılar yaşatmasın:KK43:(

merhaba canım hiç korkma üzülecek birşey yok 1 fazla nasılsa o da düşer bence benim kızımın 100 küsür çıktı biz ilaç kullanıyoruz çünkü doğustan troid bezleri küçük ve olması gerekn yerde degil buna ragmen 1 haftada 2 ye düştü değeri

merhaba canım hiç korkma üzülecek birşey yok 1 fazla nasılsa o da düşer bence benim kızımın 100 küsür çıktı biz ilaç kullanıyoruz çünkü doğustan troid bezleri küçük ve olması gerekn yerde degil buna ragmen 1 haftada 2 ye düştü değeri

çok teşekkürederim yazdıkların için,dediğin gibi çok şükür bebeğimin değereleri 1'in altına düşmüş.sizede çok geçmiş olsun,allah yardımcınız olsun,inşallah bebeğin en kısa zamanda dahada iyi olur,

X