doğumdan sonra kabızlık sorununuzu nasıl çözdünüz??

H

hanimiş

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hanimiş
kızlar çok fena kabızlık sorunu yaşıyorum doğum yapalı 10 gün oldu dikişlerimde var. dr bişey oolmaz dikişlerine rahat ol dedi ama çok rahatsız ediyor.sıvı bol tüketiyorum meyva kompostosu kayısı suyu bisküvi yiyorum ama banamısın demiyor hatta doğumdan 4 gün sonra dayanamadım lavman yapmıştım herzamanda yapamamki fazlası zarar...sizdede aynı sorun devam ediyomu çözümünüz varmı?:1shok:

• Konu Sahibi hanimiş
cnm ben hiç kabızlık sorunu yaşamadım çok şükür 3. gündüsanırım çıkmıştım tuvalete kendini sıkma canım dikişlerin acıcak diye rahat bırak belki psikolojiktir lavmana çok alışma sonra hep lavmanla yapmak zorunda kalırsın bağırsakların tembelleşir bol bol sıvı tüket cnm inşallah yakın zamanda çıkarsın çok rahatsız eder çıkamamak ....

• Konu Sahibi hanimiş
kızlar çok fena kabızlık sorunu yaşıyorum doğum yapalı 10 gün oldu dikişlerimde var. dr bişey oolmaz dikişlerine rahat ol dedi ama çok rahatsız ediyor.sıvı bol tüketiyorum meyva kompostosu kayısı suyu bisküvi yiyorum ama banamısın demiyor hatta doğumdan 4 gün sonra dayanamadım lavman yapmıştım herzamanda yapamamki fazlası zarar...sizdede aynı sorun devam ediyomu çözümünüz varmı?:1shok:
yavaş yavaş düzelir cnm bende doğumdan 1 hfta sonra düzeldim o arada 2 kere lavman yaptım maalesef...kan hapı alıyosan o biraz isal yapar ben sayede normale döndüm...

• Konu Sahibi hanimiş
bende cok sınımtı yaşadım ilk 3 hafta, kanamam oluyordu tuvaletimi yaparken
sadece 1 kez fitil yaptım ilk hastaneden cıktıgımda..
bir daha yapmadım alıştırmamamk için, hala zorlanıyorum ama..bol bol su ic ve sulu yemekler ye..
birde incir cıktı artık bol bol ye üstüne su iç derim :)

• Konu Sahibi hanimiş
valla bende 2 günde bır büyük tuavletımı yapıyorum 13 gün oldu bugün...zorlamıyorum ama tualetım gelmıyor süreklı çişe gidiyorum sulu şeyler tuketmekten kaynaklanıyor sanırım...

• Konu Sahibi hanimiş
of of en büyük derdim sonunda hemoroid olucammmmm
2 3 günde bir çıkıyorum tabi taşlaştığı için çıkarken zorlanıyorum dikişlere bişey olur diye ödüm kopuyo hergün bir tane activa yiyorum bilmiyorum bebişe zara verirmi ama bende bi işe yaramadı artık yemiycem deli olucam yaa çook canım yanıyo geçen birazda kanadı o malum yer sonrada ağrısından duramıyorum
doktor bana duphalac diye bi ilaç vermişti güzel çıkıyodum dışarı bitti bende daha almadım fazla alıştırmak istemiyorum
ayrıca kabızlık yapar diye kan ilacımı bile içmiyorum ölücem halsizliktenn

• Konu Sahibi hanimiş
dogumdan sonra doktor bekunis diye ilaç yazdı...sabah akşam 1 adet..ben bu ilacın kabızlık için oldugunu bilmiyordum...perpectifini okuyunca emziren annelerin içmemesi gerektiğini okudum...o gun bıraktım içmeyi...zaten wcye de hiç çıkmadım...4-5 gun sonunda çıktıgımdada hem çok zor oldu, hem kan geldi..zaten hemoroidim vardı, oturamadım uzun bir sure...kayısı yemeki, su içmek hiç işe yaramadı bende...ne yapıcam bilmiyorum...şimdi yine agrıyacak diye oturmaktanda korkuyorum...

• Konu Sahibi hanimiş
30 gün oldu benimde doğum olduğu hala kabızlık var sezeryanla 1 hafta kayısı suyu biskivi yedim şimdi geken gidenden hanur işi yemekten yapamıyom bide wc.girdiğimde hep bebek durmuyor iyice mahfoluyom. yarın aşıya götürcem bebişi....

• Konu Sahibi hanimiş
demir hapını yutmuyorum bende kabızlık yapmıştı şimdi kabızlık geçti...

ben dogumdan sonraki gün çıktım tuvalete ama sonra çıkamadım ve lavman yapmak zorunda kaldım.
kan hapı fena kabızlık yapıyor ben o yüzden içmiyoruum.
kayısı falan iyi geliyor ama sürekli aynı meyveyi yiyince bünye alışıyor o da işe yaramıyor o zaman.size tavsiyem bazen kayısı bazen armut veya kavun yiyin bana bunlar iyi geliyor . tabii mutlaka yeşil salata tavsiye ediyorum.umarım sizin de işinize yarar.

ayy sormayın ya.. dün resmen öldüm öldüm dirildim kabızlık yüzünden tuvaletimi yaparken.sabaha kadar dikiş yerlerim sızladı.üstüne birde basurum vardı bilye kadar oldu zorlamaktan..çok fena ama kendi saflığım.şeftali suyu içip duruyordum meğer bir numara kabız yapıcıymış..kayısı suyu içtim biraz yumuşattı ama yinede çok zorlandım.şu dikişler tamamen iyileşsede bir kurtulsak...

Canim bol bol yürü evin içinde siviya devam et benimde ayni sorun vardi geçti çok şükür

bende de kabızlık sorunu vardı doğumdan sonra. bir de kansızlık çıktı doktor kan hapı verdi ve ben daha daha sorun çektim. en etkili yöntemi katı yiyeceklerden uzak durdum ve sürekli lifli besinler yedim. sabahları müsliyle yulaf ezmesi öğle ve öğün aralarında kayısı suyu ve bolca kayısı,akşamda makarna ve çorba yedim 2 günde geçti

kızlar aynı sorun bendede vardı hoş hala en erken 2 günde bir yapabiliyorum ama.uzun süre kabızlık çekince çatlak oluşuyor ben şimdi zeytin yağlı pamuk koyarak yatıyorum bugün biraz daha iyi gibiyim 7 gece yapıcak bir kürmüş isterseniz deneyin

ben dogum yapalı 33 gün oldu normal dogum çok zorlandım doğumda ilk bir hafta birsey yoktu 3 haftayı geçti kabız ve tabiki basur artık dayanılacak yanı kalmadı

Bende 25 gun oldu dogum yapali kabizlik cekiuorum cok aciyor
Klozete dus yakınsa muakkak sıcak su tutarak tuvaletını yapmays calıs sıcak su orayı yumusatıyor.bır muddet uyusturmq gorevı yapıyor.aynınsorunları bende yasadım.hemoraıt.demekle olmuyor.10 doguna bedel oldu bana.berbatt bişey.bırde kırmızı bıber bagırsaklara bıre bır.kabızlıgı onluyor.kavonozluyorsanız bol bol yıyın ben malesef cok gec bunu ogrendım

X