Kekler - Pastalar Farkl bi lezzet ncirli Pasta (resimli)

frezya_34

kimse vazgeçilmez değildr
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
838
0
38
ben yedim bayıldım arkadaşlar tarifinide buldum hemen ekleyim dedim o yüzden..

Kek:

6 adet kuru incir, suda ıslatılmış, ufak doğranmış
1 su bardağı ceviz içi
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı un
3 yumurta
1 paket (1tatlı kaşığı) kabartma tozu
Şerbeti:

1,5 su bardağı su
1 yemek kaşığı nescafe
yarım su bardağı toz şeker
Muhallebi:

2 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı un
1lt süt
5 yemek kaşığı toz şeker
inmeye yakın 50gr tereyağı
piştikten sonra 1 poşet toz krem şanti

Hazırlanması:

Kek için yumurta ve şekeri çırpın, cevizi, unu, kabartma tozunu ekleyip karıştırın. En son inciri ekleyip dikdörtgen borcama dökün ve 160C de pişirin (incirden dolayı düşük ısıda pişmesi gerekiyor).
Pişerken krem şanti haricindeki malzemelerle muhallebiyi yapın. Piştikten 5 dakika sonra 1 poşet toz krem şantiyi ekleyip mikserle çırpın.
Kek piştikten sonra 3-4 dak. havalandırın.
Şerbet malzemelerini karıştırıp (pişirmeden) kekin üzerine dökün. 5 dakika sonra muhallebiyi üzerine yayın, buzdolabında 2-3 saat bekletin.

sonrada afiyetle yiyin canlarımm :))

resim bana ait değildir arkadaşlar
bu arada üzerine çikolata rendelerseniz ekstraa süper oluyooo cokacimcoook

bu tatlıyı bende yaparım çok güzel oluyor cokacimcoook
kim yediyse tarif istedi,incirden hoşlanmıyanlar bile dilim,dilim götürdüler delikafadulden
deneyin arkadaşlar inanın pişman olmayacaksınız :lepi:
artık tarif isteyenlere kısaca portakal ağacı diyorum yerimseniben

bu tatlıyı bende yaparım çok güzel oluyor cokacimcoook
kim yediyse tarif istedi,incirden hoşlanmıyanlar bile dilim,dilim götürdüler delikafadulden
deneyin arkadaşlar inanın pişman olmayacaksınız :lepi:
artık tarif isteyenlere kısaca portakal ağacı diyorum yerimseniben

valla şekil 1a kaydirigubbakcemile3
incirden nefret eden ben bu tatlıyı öyle bi götürüyorumki anlatamamm delikafadulden

ben ve eşim bu tatlının hatasıyızdır.. ve evde çok sık yaptığım bir tatlıdır...çok hafif ve harika bir tat...incirli tatlı diye yazdığında portakal ağacı sitesinde çıkıyo...kesinle tavsiye ederim arkadaşlar..pişman olmayacaksınız...emeğine sağlık canım bu gzl tatlıyı bizimle paylaştığın için..a.s.

ben ve eşim bu tatlının hatasıyızdır.. ve evde çok sık yaptığım bir tatlıdır...çok hafif ve harika bir tat...incirli tatlı diye yazdığında portakal ağacı sitesinde çıkıyo...kesinle tavsiye ederim arkadaşlar..pişman olmayacaksınız...emeğine sağlık canım bu gzl tatlıyı bizimle paylaştığın için..a.s.

ee bende kimde yedim zaten demii kaydirigubbakcemile3

en kısa zamanda bende yapacağım bunu çok lezzetli gözüküyor
ellerinize ve emeğinize sağlık

ben yaptım ama krem şanti yerine kendiniz krema yaparsanız daha güzel oluo yaptığınız kremaya çırparken toz şanti ekleyin nefis oluyor
by

ooooooo gözüm gönlüm acildi bugün iyice tika basa doluyum ama icim gitti nedense
tskler paylasimin icin canim

emeğine , ellerine sağlık..
bi arkadaşım yapıyo bu pastayı epeydir tarifini istiyodum vermiyodu.. o bana geldiğinde yapayımda ona süpriz olsun...
hakkını helal et tatlım aldım tarifi..

X