düğün takılarını geri isteme konusunda

acemicadi

Guru
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2010
1.433
28
düğünde her takı takıldığında bir kağıt imzalanmadığına göre bu takıların geline düğünde takıldığı nasıl ispat ediliyor?
atıyorum kadın dese ki "ben 20.000 liralık takılarımı istiyorum", ama koca da "düğünde 20.000 değil 5.000 takıldı ben sadece 5.000 veririm" dese nasıl ispat edilecek?

düğünde her takı takıldığında bir kağıt imzalanmadığına göre bu takıların geline düğünde takıldığı nasıl ispat ediliyor?
atıyorum kadın dese ki "ben 20.000 liralık takılarımı istiyorum", ama koca da "düğünde 20.000 değil 5.000 takıldı ben sadece 5.000 veririm" dese nasıl ispat edilecek?

düğünlerde genelde kamera olur ..oradan takip edebilirsin..ispat olabilir

benim yaşadığım yerde kamera resmen kim ne takmış diye zoomluyr..herkes düğün sonrası liste yapar kim ne takmış diye..o listeye görede kim ne takmış ise geri verir...hatta çok tuhafıma gitmişti ben 3 yıldır burada yaşıyorum.. düğünler oldukca takılan takıları geri verirler.. atıyorum 8 gr 22 ayar bilezikmi takılmış..takan kimse onunda daveti olduğunda oda 8 gr bilezik götürür asla 10 gr olmaz..ve şöyle konuşulur borcumu ödedim..50 tane çeyrekmi takıldı o daha önce 10 tane takmıştır.. 10 taneside gelmiştir kendi düğününde..kalan 40 tanesine borçlu oluyolar..borcum var diye konuşulur..ve hatta çeyrek olsun bilezik olsun kim ne taktı ise hepsinin adı yazılır altınların üzerine..çok şaşırmıştım ben duyduğum zaman..

X