Bebişleriniz kaçıncı haftada kaç kilo?

kızlar 33+2 de kızım 2023 gr dı.doktor normal dedi ama benim içim içimi yiyo.sanki çok küçük diye.Annem hep 4 kg mın üstünde doğurmuş kızım çok ufak değilmi kendine bakmıyonmu diye uyarıyo...aklım çok takılıyo:KK43:(( yardım edin lütfen kilo alması için ne yiyim ne içiyim şaşırdım doğrusu

Valla arkadaşım ben kilo almasın diyorum sen alsın diyosun,benim doktorda beni uyarıyo;ben ne yapabilirim alıyo işte :) doktoruna güvenmelisin,normal diyosa normaldir,bundan sonra kilo alacak zaten bebeğin :KK66:ama şunu söliyim çok süt ve süt ürünleri tüketiyorum ben hepside ya yarım yağlı yada yağsız,birde diyetisyenle iş birliği içindeyim..Bünyeden kaynaklanıyor bence..

Valla arkadaşım ben kilo almasın diyorum sen alsın diyosun,benim doktorda beni uyarıyo;ben ne yapabilirim alıyo işte :) doktoruna güvenmelisin,normal diyosa normaldir,bundan sonra kilo alacak zaten bebeğin :KK66:ama şunu söliyim çok süt ve süt ürünleri tüketiyorum ben hepside ya yarım yağlı yada yağsız,birde diyetisyenle iş birliği içindeyim..Bünyeden kaynaklanıyor bence..

ah keşke doktorda bana öle dese keşke....:KK43:((bende günde 2 bardak süt içiyorum muzumu yiyorum dikkat ediyorum.iştahım yok ama kusmayı göze alıp yemek yiyorum:KK43:((napacam ben:KK43:((

norsis diyetisyenin verdiği listeden biraz yazsan:)))az faydalanırız bizde....özellikle bebeğe kilo aldıran şeyler neyse bol bol yiyelim bide iştahımı ne açar yaaaa

Son düzenleme:
Ben yazayım tabiki ama diyetler kişiye özel yazılıyo :)
sabah kahvaltım : 20 gr yrm yağlı peynir 2-3 adet zeytin domates salatalık biber ,1 bardak yağsız süt( süt içilmezse 20 gr daha peynir veya 1 yumurta),2 dilim kepek ekmek
ilk ara : 1 adet meyve (meyveyi sen seçiyosun taneleri ise belli :) )
Öğle: 4 yemek kaşığı sebze yemeği,1 su bardağı kadar yrm yağlı yoğurt ,2 dilim kepek ekmek( ekmek yerine 1,5 haşlanmış patates veya 3 yemek kaşığı bulgur pilavı)
ikinci ara: 1 porsyn meyve +1 bardak yağsız süt
akşam : 3 köfte büyüklüğünde kırmızı veya beyaz et veya balık( veya 3 yemek kaşığı kuru baklagil),
4 yemek kaşığı sebze yemeği,bol salata veya 1 adet meyve 1,5 dilim kepek ekmek

son ara yine meyve + süt( süt yerine ayran veya yoğurt)

işte benim özetle diyetim böle bişe,işine yarar mı bilemiyorum,ama hergün buna benzer besleniyorum,bende mide bulantısı yerine iştah var,zor oluyo bazen :KK70:

Ben yazayım tabiki ama diyetler kişiye özel yazılıyo :)
sabah kahvaltım : 20 gr yrm yağlı peynir 2-3 adet zeytin domates salatalık biber ,1 bardak yağsız süt( süt içilmezse 20 gr daha peynir veya 1 yumurta),2 dilim kepek ekmek
ilk ara : 1 adet meyve (meyveyi sen seçiyosun taneleri ise belli :) )
Öğle: 4 yemek kaşığı sebze yemeği,1 su bardağı kadar yrm yağlı yoğurt ,2 dilim kepek ekmek( ekmek yerine 1,5 haşlanmış patates veya 3 yemek kaşığı bulgur pilavı)
ikinci ara: 1 porsyn meyve +1 bardak yağsız süt
akşam : 3 köfte büyüklüğünde kırmızı veya beyaz et veya balık( veya 3 yemek kaşığı kuru baklagil),
4 yemek kaşığı sebze yemeği,bol salata veya 1 adet meyve 1,5 dilim kepek ekmek

son ara yine meyve + süt( süt yerine ayran veya yoğurt)

işte benim özetle diyetim böle bişe,işine yarar mı bilemiyorum,ama hergün buna benzer besleniyorum,bende mide bulantısı yerine iştah var,zor oluyo bazen :KK70:

norsis iştahını birazda bana göndersene:)))
ben sabah kalkınca 1 bardak süt sonra kahvaltı peynirden yeşil zeytinden asla vazgeçmem bol yeşillik semizotu maydanoz salatalık domates

ara öğün olarak muz yerim pekmez içerim suyla.veya başka meyve
ama ben biraz öğlen yemeklerini atlıyorum öğle ıvır zıvır yada ne pişerse akşamada onu da yiyorum.aralarda meyveyi ihmal etmiyorum gece yatarken süt içiyorum.ama yemek yemek canım istemiyo....yinede saolasın kib

sebze yemeği şart :)
Al valla hepsi senin olsun durduramıyorum ben kendimi,patates kızartmaları börekler çörekler burnumda tütüyo :KK70:
maydonozu bol bol tüketme arkadaşım anne sütünü kesermiş :KK66:

merhaba benim oğlumda 35.haftada 3 kilo 200 gr maşallah biraz fazla kilolu olduğunu söledi doktorumuzdoğuma hazırmış artık

merhaba arkadaşlar
benim kızım da 28 hafta 5 günlükken 1.400 gramdı. şimdi bir kaç gün daha büyüdü.29 hafta 2 günlük :)
çok merak ediyorum nasıl bir şey doğacak kime benzeyecek eyvahedigeldismile kaydirigubbakcemile2

arkdaşlar moralim cok bozuk bugun doktora gittik 36+3 deyız kılomuz 2.360 gr mış :KK43: doktorum tedırgın olmayın mınyon bebısımız dedı ama cok dusuk kılosu ıyıde beslenıyorum ama neden boyle :KK43:

arkdaşlar moralim cok bozuk bugun doktora gittik 36+3 deyız kılomuz 2.360 gr mış :KK43: doktorum tedırgın olmayın mınyon bebısımız dedı ama cok dusuk kılosu ıyıde beslenıyorum ama neden boyle :KK43:

blue_girl sende bendensin arkadaşım.bu cumartesi benimde kontrol var kısmetse 35+2olacak.ama kilosu nasıl olacak çok merak ediyorum.iyi beslendiğim halde kilo aldıramadık bircik kızıma.bir haftadır hurma ve pekmez yiyorum eğer bu hafta farkederse ondan farkeder.sende ye.bebeğe kilo yaptığını duymuştum.inş kilo alır bu bebişler doğuma kadar.yoksa kendimi çok suçlu hissediyorum:KK43:(((

kızlar geçen hafta doktordaydık bebek 33 haftalık 2700 civarında olmuş:nazar: işin garibi iki hafta daha büyük görünüyormuş 35 haftalık gibi . doktor şekerden kaynaklı olabilir dedi. bende korktum vallah şeker yüklemesinde 3 saat sonrası 140 açlık ise 105 çıktı insülün değil ama diyet verdi. off ya bayağı canım sıkıldı.
Kocaman bir göbekle yürüyemiyom bile hala iş yerindeyim ve çalışıyom 10 ağustos da ayrılmam gerek izine.37 haftam o zaman dolacakmış. erken doğum olur dedi doktor kilodan dolayıda bu bebek bu gidişle fazla kalmaz çıkar dedi .

:emir_bebek:kızlar merhabalar hepinize...öncelikle hepinizi güzel çabucak doğğumlar ve sağlıklı bebekler dilerim...bende hamıleyım 9+4(günlük)-bebeğim 5 gr boyu 2,5 cm..aranızda benden daha tecrübeli olanlar vardır mutlaka..ve sizden yardım istiyorum canlarım..bebeğime nasıl kilo aldırırım..neleri bol bol yiyeyim...:emir_bebek:

kızlar kaan kocatepenin sitesinde yazıyordu...
bebeğiniz zayıfsa karnınızda yemekten sonra özellikle sola yatın..son zamanlarda özellikle sık dünlenme ve sola tarafa yatma bebeği beslermişş..

allah sağlık versin tüm bebişlere

X