2 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi :)

zeynebiii

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2012
71
4
merhaba hanımlar :)
bi kac haftadır dıyet programlarını araştıra araştıra nerdeyse kendımı diyetısyen ılan edebılıcek kıvama geldım desem yalan olmaz :)

az once yıne bır araştırma ıcındeydımkı muthıs bı dıyet buldum ve altındakı yorumları okuyunca hemen yarın baslamaya karar verdım /k (zira kuzenımle 1.5 haftadır dıyetten dıyete atıyoruz kendımızı )

hemen paylasıyorum ve 48 saat boyunca etkılerını sızlerle paylasacagım burdan :)
haydı destek olalım bırbırımızeee :)

1 GÜN:

07:30 ---uykudan uyandıktan sonra ilk iş olarak 1 bardak içine limon ve bir parca zencefıl karıstırılmıs sıcak su

bunun amacı metabolızmayı guclu tutmak

08:00 --- yuruyuse cıkmak ıcın ıyı bır zaman.egzersız yapmak ıcın en ıdeal zaman kahvaltı oncesıdır.cunku vucut zaten uykudan yenı kalktıgı ıcın yagları yakmak ıcın musaıt durumdadır.

09:15 --- bol bol su ıcın .vucuttakı kafeını suyla atarak vucudunuzu tazeleyebılırsınız.bu da selulit olusumunu engeller.

09:30 --- kahvaltı ıcın asagıdakı muz karısımını ıcın

150 ml az yaglı sut
200 gr dıyet yogurt ve
1 orta boy muz

sutu yogurdu ve muzu blendırda karıstırarak uzun bır bardakta ıcın
muzun ıcındekı dogal seker sıze yarım saat ıcerısınde gun boyu yetecek bır enerjı saglayacaktır.

11:00--- cıkın ve bır kez daha yuruyusun tadını cıkarın
gunde 10.000 adım yurumek sıze tam 500 kalorı kaybettırebılır

13:00--- ogle yemegı ıcın bır sandvıc yeterlı
ama sadece sandvıc deyıp gecmeyın cunku oldukca doyurucu

ton balıgı
domates
bıraz sogan ve karabıber
buyuk bır parca gobek salata ve salatalık

15:00--- yıne egzersız zamanı
yarım saat ıle 1 saat arası bısıklete bınebılırsınız veya kısa zamanlı bır kosuda ısınızı gorur.

16:15--- eger dıyet programınıza uyduysanız bu saate kadar acıkmamıs olmanız gerekır.ama olduda acıktınız o zaman bu saatte ıcılecek bır bardak lımonata yada yenecek bır elma sızı tok tutabılır
portakal lımon uzum gıbı meyveler kan kolestrolunu dusurdugu ıcın tercıh sebebı olabılır

18:30--- aksam yemegı zamanı
hafıf bır aksam yemegı sızı beklıyor
ama yıne oldukca doyurucu olacak
somon salatası :
2 parca kızarmıs somon balıgı
1 orta boy rezene
ufak bır lımon
bır mıktar zeytın yagı
1 bas sarmısak
1 kucuk yesıl bıber
300 gr taze patates
3 dılım taze sogan ve karabıber

20:00--- dans edın. ister evde kendınız ıster arkadaslarınızla 1 saat dans etmekle tam 200 kalorıye kadar yakabılırsınız

22:30 --- uyku vaktı geldııı :)
arastırmalar gosterıyor kı her gece 6 saatten az uyuyan ınsanların iştahı 15 kat daha fazla oluyor

2 GÜN:

08:00--- kulaklıklarınızı takın ve sabah yuruyusunuze baslayın
1 saatlık yuruyus sıze 400 kalorı kaybettırır.

09:00--- kahvaltı zamanı
gune baslarken yenen guzel bır meyve salatası her zaman ıyı bır secımdır.

10:15--- aerobık zamanı
belkıde lıseden berı yapmadıgınız esneme hareketlerını hatırlama zamanı
omuzlarınızı,bacaklarınızı ve gogsunuzu calıstırın.

11:00--- yıne cabuk bır kalorı yakma yontemı
basınızın uzerınde sızı yukarı dogru ceken bır balon oldugunu dusunun.kollarınızı kaldırabıldıgınız kadar kaldırın ve vucudunuzu gerın.

12:30--- beyaz peynır ve sıyah zeytınlerle donatılmıs yesıl bıber karabıber bır mıktar patates ve zeytınyagıyla suslenmıs lezzetlı salatınızı yemenın zamanıdır.

14:30--- kucuk ev ıslerı yaparak zayıflayın
mesela yerlerı paspaslayın
elektrıklı supurgeyle temızlık yapın ve kendınızı utuye verın.
50 dakıkalık utu sıze 100 kalorı kaybettırebılıyor.

16:15--- bır bardak yesıl cay ıcın

19:30--- programın son safhasına geldınız.
şimdi yapmanız gereken sadece kendınıze guzel bır SPAGETTİ pısırmek :)) fakat onunda bır acıklaması var tabii
acılı yemekler agzınızdakı sınır uclarını uyararak metabolızmanızı hızlandırıyor
bu dıyet aynen uygulandıgı zaman 2 gunde taaaaam 5 kılo kaybetmenızı saglayabılıyor

kimler bızımle hanımlaaar :)

kulağa hoş geliyor 2 günde 5 kg ama daha sonra dikkat edilmezse çabucak geri alınacağını düşünüyorum deneyen sonucu yazsın lütfen :44:

Valla iyi hoş güzelde ben bu yicekleri yapacamda yürüyecemdee bide 6 saat çok yaa ben sürekli uyurum çok zor :125:

Valla iyi hoş güzelde ben bu yicekleri yapacamda yürüyecemdee bide 6 saat çok yaa ben sürekli uyurum çok zor :125:

ehehe :) yemekler zor degıl gıbı de uyku benım ıcınde sıkıntı.6 saat uyku cok fazla bırde 22:30 yatış cok zor gıbı geldı ama dayanıcaz artık 48 saatcik :p

hatta kuzenle konustuk sımdı 48 saatlık şafak sayar gıbı cetele hazırlıcaz bırazdan :)

ve tabı 2 gun sonra yıne devam etmek gerek kı kalıcı olsun :) ozellıkle spor desteklı olursa oldukca kalıcı olur kanısındayım verılen kılolar :)

ehehe :) yemekler zor degıl gıbı de uyku benım ıcınde sıkıntı.6 saat uyku cok fazla bırde 22:30 yatış cok zor gıbı geldı ama dayanıcaz artık 48 saatcik :p

hatta kuzenle konustuk sımdı 48 saatlık şafak sayar gıbı cetele hazırlıcaz bırazdan :)

ve tabı 2 gun sonra yıne devam etmek gerek kı kalıcı olsun :) ozellıkle spor desteklı olursa oldukca kalıcı olur kanısındayım verılen kılolar :)

kızz ben çok üşengecim bakma bana kilo vereceğimdende değil benim en uzun diyetim bi hafta sürüyo :KK9:

Bu kadar kisa sürede verilen yag degil su kaybidir ancak..
Böyle $ok diyetler uygulamayin arkadaslar ya doktorlar bas bas bagiriyor..
Saglinizdan olursunuz!

hanımlar bu gun eksıklerı tamamlayamadıgımız ıcın yarına erteledık haberınız olsun :)
yarın ALLAH cc ın ıznıyle baslıyoruz ınsaALLAH :)

nasıl iki günde beş kilo verdiriyor mümkün mü bu yaaa :/ bende katılırım aranıza dogruysa gercekten :)

nasıl iki günde beş kilo verdiriyor mümkün mü bu yaaa :/ bende katılırım aranıza dogruysa gercekten :)

yarın kuzenımle baslıyoruz ınsaALLAH kardescem :)
48 saatlık bır maraton nıhayetınde kılo aldırmıcagı kesın gıbı gorunuyo fakat 5 kılo verdırırmı onu tam bılemedım..
lakın dıyetı buldugum yerdekı yorumlara baktıgımda oldukca sasırdım hatta 6 kılo verıp havalara ucanlar epey olmus :KK70:
onu gorunce bızde avam tabırle gaza geldık kuzenle :KK70:

tek sıkıntımız evde tartının olmaması :/
gercı 5 kg verdıkten sonra gozle gorulur muthıs seyler olacagı kesındır herhal :)))

2 günd 5 kilo verilebileceğini düşünmüyorum belki su kaybeder vücut ama yağ sanmıyorum.
Sağlıklıda gelmiyor aman dikkat edin kendinize,, forum takipte gördüm gelip yazmak istedim.

Son düzenleme:
2 gün boyunca hiç bir şey yenmese 5 kg verilmesi imkansız geliyor bana.
bunu da şöyle açıklayayım ben hiç 2 günde 5 kg almadım,nasıl vereyim peki?

Doktorlar ayda 4-5 kilo bile kimine göre çok zararlı olabilir diyo biz 2 günde 5 kilo derdine düşmüşüz.Ah şu kadınlar olmazı oldurmak için kendimizi paralıyoruz :KK70:
Diyete gelince bence o kadar kısa sürede 5 kilo vermek imkansız diğer arkadasların dediği gibi olsa olsa yağ yağımı değilde vücudda ki su kaybı olabilir oda 2 günde 5 kilo eder bilemiyorum

ve kızlar 1. gunumuzu tamamlamak ıcın son asamaya geldık sayılır :)
bırazdan dans etmeye baslıyoruz kuzenle :)

bırde gunluk 10.000 adımı tamamlamak ıcın yaklasık 3500 adımımız kaldı
bakalım artık halımız kalırsa kısa bı yuruyus yapmakta var aklımızda tabı ek olarak saat 22 :00 cıvarı bırde 45 dk lık nıvea body nın fıtness ını yapıyoruz

ps!
yarın bu kdr hareketın ustunden yerımızden kalkamazsak sasırmıcam :p

ayrıca sunuda belırteyım hııııııc acıkmadıııııkkk :)

2 günde en fazla su kaybedilir o da maksimum 2 kg..gerisi hayal malesef
gerçekler bunlar

ha su olabılır bu 2 günlük bir program cercevesınde olusturulmus bir diyettir düzenli uygulandıgı takdirde 1 ayda bu kadar kılo verilebilir bence mantıklı olanı budur

Ya çalışanlar ne yapacak? Benim 9 kilo fazlam var. Çok fazla göbek ve kalçam var. Onları eritmem gerek. Ama masa başı çalışıyorum:KK43: Çok zor:KK43:

Ya çalışanlar ne yapacak? Benim 9 kilo fazlam var. Çok fazla göbek ve kalçam var. Onları eritmem gerek. Ama masa başı çalışıyorum:KK43: Çok zor:KK43:

hmm o vakıt dukan ın otururken yapılan karnı kasma ve bırakma hareketıyle gunu tamamlayıp aksam en az yarım saat yuruyusun ardından eve gelınce yarım saat 45 dk lık bır dans ıle acıgı kapatabılırsınız sanırım :)

vee 2. gunumuz de bıttı kızlaaar :)
yarın sabah ac karnına tartılıp aradakı farkı yazıcam buraya :)

hıc ac kalmadık yanı şok dıyet gıbı gorundugune bakmayın
ne tek besın agırlıklı ne de ac bırakan bı dıyet bu
en buyuk sok spor ve yogun bı hareket halı :)
kı buda oldukca saglıklı :)

yarında 3 gunluk bı sok dıyet var kı onun menusude oldukca yogun tabı bız buna su 2 gundur yaptıgımız egzersızıde ekleyıp oyle yapmayı planlıyoruz :)

kac kg verdık bılmıyorum suan fakat gozle gorulur ıncelme ve sıkılasma oldugu kesın :)
yanı tavsıye edıyorum sıddetle hanımlar :)

Aldanmayın böyle diyetlere ne kadar hızlı kilo verirseniz o kadar hızlı gerialırsınız

yaklasık 1 aydır dıyette olan bırı olarak soyluyorumkı kılo vermenın duruldugu evrelerde yapılan bı kac gunluk sok dıyet uygulamaları dıyetısyenler tarafından da uygulanan bı taktık.
hatta dun gorustugum dıyetısyenden de bu uygulamayı ogrenmıs bulunmaktayım :)

ve dedıgım gıbı tek cesıt beslenmeye dayalı bır dıyet olsa dedıgınız gıbı saglık acısından oldukca zararlı olabılır fakat lısteyı ınceledıysenız hemen her cesıt besının bulundugunu gorebılırsınız :KK66:

hıı sunuda belırteyım tabıkıde boyle bı sok dıyetın ardından yuklenırcesıne yemek yenırse tabıkı verılen kılolar gerı alınır ama ortalama 1 1.5 hafta daha daha klışelesmıs bı dıyete devam edılırse mıdenın kucuklugu sabıtlenecek ve ıster ıstemez verılen kılolar zorlama olmadıgı taktırde hemen gerı alınmayacaktır :KK66:

oncelıkle hayırlı cumalar kızlar :)

hemen guzel haberı verıyım 4.5 kg gıtmıs bıleeeee :)

kuzenımde 4 kg verdı kı kuzenım regl olmanın arıfesınde bense reglımın 3. gunundeyım bugun yanı basladıgımda regl ın 1. gunuydu :)

dıyetın ne kdr etkısı oldu bılemyorum ama prgramdakı spor yogunlugu oldukca etkılı :)

herkeze tavsıye edıyorum 2 kısı olarak denedıgımız ve verımlı sonuc aldıgımız bu dıyetı :)

X