Ales mantık soruları..

Guzidex

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2008
130
0
41
Ben eskı Les e gırmıstım yuksek lısans ıcın. Sımdı tekrar Alese gırmem gerekıyor. Benım takıldıgım konu Ales te mantık soruları. Girdigim Les sınavında hep mantık sorularından kaybettım. Bunun bır teknıgı fılan varmı ya da sızde zorlanıyor musunuz yoksa basıt mı gelıyor. Sozelcı olmama ragmen matematık cozdum ama mantık soruları cogu yanlıstı.

bu soruları çözmek için bir kitap adı önerebilirmisiniz

bu teknikleri ögrenmek lazım

ben fule yakın çekiyorum
yediiklim yargı ve güvender yayınları iyi bu konuda
ayrıca bol soru çözmelisin
çıkmış sorular başta olmak üzere
mümkün olduğunca da vakitli çöz zaman tut.çünkü ben her sınavdan en erken çıkarım aleste yanıma saat almamıştım zor yetiştirdim mantık yüzünden
matematikte de var türkçede de
soru çözerken de tablo oluştur veya küme tüm verilenleri tablona yaz vakit kaybediyorum sdanıyosun böyle genelde ama yanlış oranını azaltıyo ve bir paragraftan 2 3 soru çıktığı için tablona bakman yetiyo sonraki sorularda

başarılar

bence de cikmis sorulari cozmelisin.. zamanla goremedigin yonlerini nasil bir mantikla cozmen gerektigi beynine yerlesiyor..

ben fule yakın çekiyorum
mümkün olduğunca da vakitli çöz zaman tut.çünkü ben her sınavdan en erken çıkarım aleste yanıma saat almamıştım zor yetiştirdim mantık yüzünden
soru çözerken de tablo oluştur veya küme tüm verilenleri tablona yaz vakit kaybediyorum sdanıyosun böyle genelde ama yanlış oranını azaltıyo ve bir paragraftan 2 3 soru çıktığı için tablona bakman yetiyo sonraki sorularda

başarılar

maşallah ya çok sevindim adına
ben mantık sorularını şimdiye kadar hiç çözmedim nasıl çözülceğinide bu yüzden bilmiyorum
buna ağırlık vermem lazım
sınava az kaldı ama
ben bir soru bile çözemiyorum malesef

bence de cikmis sorulari cozmelisin.. zamanla goremedigin yonlerini nasil bir mantikla cozmen gerektigi beynine yerlesiyor..

evet sanırım en iyi yol bua.s.

mantık soruları içinde çok soru çözme ve mantığını anlama taraftarıyım..olabildiğince mantık sorularını bir arada toplayın ek olarak, aynı formatta olan dgs kitaplarından da faydalanabilirsiniz..başarılar..

ben fule yakın çekiyorum

başarılar

yargıdan ben de kıtap almalıyım tesekkurler kızlar

X