AÖF. Sosyoloji Bölümü.

merhaba ben sosyal hizmetlerden sosyolojiye geçiş yaparak mezun oldum.
fırat üniv.formasyon ilanı vermiş ama şöyle bir sorun var;
Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler)
böyle bir ibare geçiyor ve bu dersler 1.ve 2. sınıf müfredatında var
ben sosyal hizmetlerden geçiş yaptığımda muaf oldum bu derslerden.
sadece mantık dersini gördüm son sınıfta.
acaba başvuru yapabiliyor muyum?
bu konuda bana bilgi verir misiniz?

Eve
merhaba ben sosyal hizmetlerden sosyolojiye geçiş yaparak mezun oldum.
fırat üniv.formasyon ilanı vermiş ama şöyle bir sorun var;
Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler)
böyle bir ibare geçiyor ve bu dersler 1.ve 2. sınıf müfredatında var
ben sosyal hizmetlerden geçiş yaptığımda muaf oldum bu derslerden.
sadece mantık dersini gördüm son sınıfta.
acaba başvuru yapabiliyor muyum?
bu konuda bana bilgi verir misiniz?
evet başvuru yapabiliyorsun eğer bu dersleri almışsan yök bahar kontejyanı açtı

Eve
evet başvuru yapabiliyorsun eğer bu dersleri almışsan yök bahar kontejyanı açtı

teşekkürler cevabınız için :)
bu dersler 1 ve 2.sınıfta vardı ama ben 3.sınıfa geçiş yaptım
ben 3.ve 4.sınıfın derslerini gördüm
yani 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık bu derslerden muaf oldum
bu durumda formasyon alabilir miyim?

teşekkürler cevabınız için :)
bu dersler 1 ve 2.sınıfta vardı ama ben 3.sınıfa geçiş yaptım
ben 3.ve 4.sınıfın derslerini gördüm
yani 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık bu derslerden muaf oldum
bu durumda formasyon alabilir miyim?
bildiğim kadarıyla alabiliyorsun

Gazi Üniversitesi Felsefe grubu öğretmenliği mezunuyum. 82.3 puanla atanamadım. Şimdi açıköğretimden sosyoloji okuyup sosyolog olarak atanmak için açıktan sosyoloji ye başlasam hangi dersleri saydırıp ne kadar zamanda mezun olurum bilgisi olan var mı?

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II, Temel Bilgi Teknolojileri I – II

sosyoloji 1. sınıfım. bir dersim ff düşmüş. diğer derslerimde sıkıntı yok. şimdi ff olan dersimi nasıl halledicem bilmiyorum. bilgisi olan var mı bu konuda arkadaşlar.

sosyoloji 1. sınıfım. bir dersim ff düşmüş. diğer derslerimde sıkıntı yok. şimdi ff olan dersimi nasıl halledicem bilmiyorum. bilgisi olan var mı bu konuda arkadaşlar.
Seneye güz dönemine kalıyor.

arkadaşlar elinde 1.sınıf bahar dönemi sosyoloji konu anlatımlı soru bankası falan olan var mı acaba yıpranmamış uygun fiyatlı 2.el kaynak almak istiyorum

Bu yıl sosyoloji 1. Sınıf var mi aranızda

Kızlar bu bu bölümde ki ders programına baktım fransızca almanca filan var ya gerçekten varmı varsa nasıl geçiyorsunuz bu derslerden benim daha lise bitmedi önümde uzun bi süre var bölüm bakayım dedim gözüm korktu :oha:

Kızlar bu bu bölümde ki ders programına baktım fransızca almanca filan var ya gerçekten varmı varsa nasıl geçiyorsunuz bu derslerden benim daha lise bitmedi önümde uzun bi süre var bölüm bakayım dedim gözüm korktu :oha:
Seçmeli onlar ingilizce-almanca-fransızcadan birini seçiyorsun hepsi yok

Lisede hangi dersi aldıysan onu görüyorsun zorunlu olarak sadece 1 yani ingilizce aldıysan ingilizce görürsün.

X