Op.Dr. Aytun AKTAN Sorularınızı cevaplıyor

Merhaba bahsettiğiniz ilaç doğum kontrol hapı ise zaten bu durumda gebelik lmaz. Bu ndenele de endişe edeceğiniz bir durum yok. Sevgiler.

selam arkadaşlar

ben 5 yıllık evli ve 5 yıldır çocuk istiyorum 2 aşılama 1 tüp bebek negatif denenem olsu :KK43:

şu an kist için doğum kontrol hapı kullanıyorum 1 ay kulannadım şu an adetliyim
yarın takrar başlamam gerekiyor 3 ay kullanmam gerekiyormuş
dün neredeyse ceviz büyüklüğünde et gibi bi parça geldi ürktüm biraz daha sonra iyi söküldüğüne işarettir diye okuyunca bi nebze rahatladım
allah nasip ederse gelecek ayda eşim gidecek doktora şuan
tetradoks ve endol kullanıyor
varikosel ameliyatı oldu 3,5 yıl önce

onun muayene ve tedavisinden sonra tüp gideceğiz tekrar inşallah
yalnız kafama birşey daha takıldı
bana bu hapı veren doktor
olası bi hamilelikte bu hapı bilmeden kullansan bile hiç bir zararı olmaz demişti
benim internetten okuduğuma göre
bebekte geri dönülmez zararlara yol açar diyor

o yüzden kalbim hiç rahat değil
ne yapmam nasıl kullanmam lazım bu hapı
he bide bana yazmadan direk kendi verdi doktor hapı
benim şimdi gidip yazdırmammı lazım yoksa kendinndemi isteyecem tekrar ne yapcam :26:

Allah tüm isteyenlere tez zamanda versin meleklerini inşallahhhhhhh

mrb hocam

benım 3 defa klomen 2 asılama ve sonuc sıfır esımınde benımde bı sorun yok dedıler sadec yumurta tembellıgı oldunu onuda hap ve ıgne ıle asıldını soledı doktorum sorum sı kı benım fsh 9 ,5 amh olcturdum 1.1 sızce asılama yaptırmadan hemen tupemı gecmelıyım

merhaba bence bu değerlerle aşılama tedavileriniz de yapılmışken daha fazla oyalanmadan tüp bebek tedavisine geçilmeli. benimle iletişime geçmek isteseniz klinik numarası 02123103100. sevgiler.
mrb hocam

benım 3 defa klomen 2 asılama ve sonuc sıfır esımınde benımde bı sorun yok dedıler sadec yumurta tembellıgı oldunu onuda hap ve ıgne ıle asıldını soledı doktorum sorum sı kı benım fsh 9 ,5 amh olcturdum 1.1 sızce asılama yaptırmadan hemen tupemı gecmelıyım

Merhaba tekrar ankarada çok sayıda iyi merkez var biri mutlaka sizin gebe kalamnıza yardım edecektir. Bolşans diliyorum.sevgiler.

mrblar hocam tabıkı cok ı yerler vardır ama o kadar cok tup bebek merkezı varkı kafa karısıyo ve tabıkı hepsıde hasta ve bebegın saglından cok kısının ne kadar ucret odeyecegı ıle ılgılenıyorlar. calısmalarınızı yakından takıp edıyroum..bende sıze calısmalarınızda basarılar dılıyor bıldınız ı yerlerı ben ve benım durumumda olan ınsanlarla paylaşmanızı ıstıyorumm kolay gelsınnn

merhabalar Hocam
klomenin günlük kullanımı için adet sınırlaması var mıdır?
teşekkürler.

aytun hanım merhaba, bende sürekli tedavi görüyorum fakat sürekli bir döllenme problemi yaşıyorum.bununla ilgili yapılabilecek bir şey yokmudur.döllenme problemi neden kaynaklanır,çözüm şekli yokmudur???

Eski çalıştığım şatıroğlu kliniği ziyaret ediniz. Sevgiler

mrblar hocam tabıkı cok ı yerler vardır ama o kadar cok tup bebek merkezı varkı kafa karısıyo ve tabıkı hepsıde hasta ve bebegın saglından cok kısının ne kadar ucret odeyecegı ıle ılgılenıyorlar. Calısmalarınızı yakından takıp edıyroum..bende sıze calısmalarınızda basarılar dılıyor bıldınız ı yerlerı ben ve benım durumumda olan ınsanlarla paylaşmanızı ıstıyorumm kolay gelsınnn

Merhaba bu tip ilaçları doktorunuzun önerisi ile size gerekli dozlarda ve takipli olarak kullanmalısınız. O nedenle muayene olduğunuz doktor tarafından doz size belirtilecektir. Sevgiler.
merhabalar hocam
klomenin günlük kullanımı için adet sınırlaması var mıdır?
Teşekkürler.

Merhaba döllenme sorunu ya yumurta ya da sperm kaynaklı olacaktır. Bazen iki sorun bir arada da olabilir. Bunlarda değiştirilebilir durumlar olabilir. Tedavi şekli, yaşam şekli, merkez laboratuvar değişikliği gibi. Dosyanızı görmem gerekir. Sevgiler

aytun hanım merhaba, bende sürekli tedavi görüyorum fakat sürekli bir döllenme problemi yaşıyorum.bununla ilgili yapılabilecek bir şey yokmudur.döllenme problemi neden kaynaklanır,çözüm şekli yokmudur???

merhaba..
1 ay önce prolaktin yüksekliği çıktı bende.ama hiç bir belirtim yoktu adetlerim düzenliydi sadece az oluyordum.değerim 36 çıktı.dostinex verdi doktorum.p.tesi perşembe kullanıyorum şimdi.fakat normal günümden 9 gün önce adet oldum.daha önce böyle birşey yaşamamıştım.adetim de tam sökülmedi.kahverengi akıntı şeklinde.artık iyice koyu renkte gelmeye başladı ama çok az akıntı gibi.6.günüm bugün.dostineksin yan etkisi ilemi olmuştur bu durum ne yapmamı önerirsiniz.

Merhaba bu tip ilaçları doktorunuzun önerisi ile size gerekli dozlarda ve takipli olarak kullanmalısınız. O nedenle muayene olduğunuz doktor tarafından doz size belirtilecektir. Sevgiler.
hocam doktorum 2 taneden fazla günlük klomen veremiyoruz. prosedür böyle dedi. ama burda bazı arkadaşların günde 3 tane ya da 1 kutu ile cevap alınmayınca ikinci kutuya başladıklarını da okumuştum. bu doktorla mı alakalı yoksa yasal bir sınırlama mı var?
teşekkürler.

merhaba adet düzensiliği prolaktin yüksekliğinde olabilir bu nedenle olmuş olabilir tek seferlik düzensizlikten endişe etmenize gerek yok. ilacınızı tamamlayın sevgiler.

merhaba..
1 ay önce prolaktin yüksekliği çıktı bende.ama hiç bir belirtim yoktu adetlerim düzenliydi sadece az oluyordum.değerim 36 çıktı.dostinex verdi doktorum.p.tesi perşembe kullanıyorum şimdi.fakat normal günümden 9 gün önce adet oldum.daha önce böyle birşey yaşamamıştım.adetim de tam sökülmedi.kahverengi akıntı şeklinde.artık iyice koyu renkte gelmeye başladı ama çok az akıntı gibi.6.günüm bugün.dostineksin yan etkisi ilemi olmuştur bu durum ne yapmamı önerirsiniz.

merhaba benimde size bir sorum olacaktı.ben 4 düşük ve 1 ölü doğum yaptım .düşük sebebi olarak protein c 70_140 aralığında olması gerekirken 67 innohep 0,7 coraspin kullanmama rağmen bebeğim karnımda öldü ve ölü dogum yaptım .tedavi yetersiz gelmiş olabilirmi nasıl bir yol izlemeliyim bundan sonrası için ve ne kadar beklemeliyim

merhaba bu dozlar sizin cevabınıza ve kilonuza polikstik over şiddetine bağlıdır. biliyorsunuz komuşunuza iyi gelen size de iyi gelecek diye bir durum yoktur. doktorunuzla endişelerinizi paylaşırsanız sizi aydınlatacaktır.

hocam doktorum 2 taneden fazla günlük klomen veremiyoruz. prosedür böyle dedi. ama burda bazı arkadaşların günde 3 tane ya da 1 kutu ile cevap alınmayınca ikinci kutuya başladıklarını da okumuştum. bu doktorla mı alakalı yoksa yasal bir sınırlama mı var?
teşekkürler.

merhaba geçmişler olsun öncelikle. doğum sürecinizin üzerinden 1 sene gibi bir zaman geçmeli eğer miyadında yani haftasını dolduran bir doğum yaptıysanız. tedavinizin yeterliliğini değerlendirmek benim görevim değil sizi takip eden doktorunuz gereken herşeyi yapmıştır bu nedenle aklınızda kalan soruları endişelerinizi onunla paylaşmalısınız ki bundan sonraki gebeliğinizde izleyeceğiniz yolu bulmalısınız. perinatologlar yani riskli gebeliklerle uğraşan hekimler, üniversite hastaneleri de size yardımcı olabilir. sevgiler.

merhaba benimde size bir sorum olacaktı.ben 4 düşük ve 1 ölü doğum yaptım .düşük sebebi olarak protein c 70_140 aralığında olması gerekirken 67 innohep 0,7 coraspin kullanmama rağmen bebeğim karnımda öldü ve ölü dogum yaptım .tedavi yetersiz gelmiş olabilirmi nasıl bir yol izlemeliyim bundan sonrası için ve ne kadar beklemeliyim

meraba doktor hanım. bende toxoplazma ıgm ve ıgg test sonuçları pozitif çıktı. avidite testinde de 0.064 gibi bir sonuç çıktı. yani son 4 ay içinde geçirmişim bu hastalığı. şuan doktorum kürtaj diyor ama internetten edindiğim bilgiler sonucunda antibiyotik tedavisi olan hastaların varlığını gördüm. size göre bu sonuçtan sonra yapılacak testler nelerdir, kürtaj istemiyorum..

Son düzenleme:
merhaba geçmişler olsun öncelikle. doğum sürecinizin üzerinden 1 sene gibi bir zaman geçmeli eğer miyadında yani haftasını dolduran bir doğum yaptıysanız. tedavinizin yeterliliğini değerlendirmek benim görevim değil sizi takip eden doktorunuz gereken herşeyi yapmıştır bu nedenle aklınızda kalan soruları endişelerinizi onunla paylaşmalısınız ki bundan sonraki gebeliğinizde izleyeceğiniz yolu bulmalısınız. perinatologlar yani riskli gebeliklerle uğraşan hekimler, üniversite hastaneleri de size yardımcı olabilir. sevgiler.

çok sağ olun teşekkür ederim 36 haftalıktı ama bebeğimin gelişimi 34. haftada durmustu.

merhaba evet testleriniz bu yöndeyse bebeğinizin bu hastalıktan etkilenemiş olma ihtimali artıyor. perinatalog tarafından da muayeneniz yapılarak ortak karar vermelisiniz. riskli gebeliklerel ugraşan kadın doğum doktrolarıdır bunar. ya da üniversite hastanesine gidiniz. sevgiler. herşey gönlünüzce olsun.

meraba doktor hanım. bende toxoplazma ıgm ve ıgg test sonuçları pozitif çıktı. avidite testinde de 0.064 gibi bir sonuç çıktı. yani son 4 ay içinde geçirmişim bu hastalığı. şuan doktorum kürtaj diyor ama internetten edindiğim bilgiler sonucunda antibiyotik tedavisi olan hastaların varlığını gördüm. size göre bu sonuçtan sonra yapılacak testler nelerdir, kürtaj istemiyorum..

X