Sünnet Sünnet sonrası görünüm olarak tam nezaman düzeliyor

patya77

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2010
25
0
Slm arkadaşlar 23 aylık oğlum 3 hafta oldu sünnet olalı ama görününtüsü halen tam olarak düzelmedi dr normal dedi zamanla şişlik kalmaz dedi bir taraf diğer taraftan daha şiş hafif ama göze çok çirkin geliyor bşrde ben oğlumun eski pipisini çok özledim oğlumun pipisi çirkinleşmiş geliyor bana delikafaduldendelikafadulden

Slm arkadaşlar 23 aylık oğlum 3 hafta oldu sünnet olalı ama görününtüsü halen tam olarak düzelmedi dr normal dedi zamanla şişlik kalmaz dedi bir taraf diğer taraftan daha şiş hafif ama göze çok çirkin geliyor bşrde ben oğlumun eski pipisini çok özledim oğlumun pipisi çirkinleşmiş geliyor bana delikafaduldendelikafadulden

yok kız ne çirkinleşmesi..sonradan ay parçası gibi oluyo..sen şimdi telaşlısın ondan öyle gelmiştir.her çocuğun normale dönmesi farklı sürede oluyo..ama normal görünümlü pipi için 2-3 ay beklemek lazım.. :hulya: hihoyyyt .

çok alemsiniz kızlar, pipinin güzelliği çirkinliği mi olur ,patladım gülmekten :))

en nihayetinde pipi pipidir işte :)

meraba patya77 hanım bizde oğlumuzu 1 hafta önce sünnet ettirdik oğlumuz 3 yaşında bizimkininde şekli biraz bozuk duruyor. bi tarafı daha şiş ve bi tarafı aşağıda bi tarafı daha yukarda gibi pipi derisinin düz kesmemiş sanki, bizde merak içindeyiz ne yapacağımızı bilemiyoruz.sizin çocuğunda başından böyle bi olay geçmiş.acaba sizin bebişin pipisi nasıl oldu.görüntüsü, şekli düzeldimi şişliği gittimi.. yoksa bi tarafın derisi dahamı fazla duruyo..lütfen yazarsanız sevinirim..sizede geçmiş olsun...

Arkadaşlar hiç merak etmeyin. 2-3 ay içersinde şişlik gidiyor. Sonra ki görünümü bazen gözünüze hoş gelmeyebilir ama zamanla hiçbir sorunu kalmıyor.

3buçuk ay oldu,hala derisi bi tarafı yukarıda bi tarafı aşağıda,ayrıca da yığılmış gibi pipinin üzerine,yani sanki koca bir deri parçası varmış gibi.içim hiç rahat değil benim de,havaların düzelmesini bekliyorum.son gittiğimiz doktor sünnetin iyi yapılıp yapılmadığını ancak tamamen iyileşince söyleyebilirim demişti..aklında soru işareti olanlar özellikle çocuk cerrahına götürün,biz sünnetini bir üroloğa yaprıdık,bin pişman olduk,burnumuzdan geldi,1ay hastane hastane süründük,gecelerce acillere gittik geldik.sonunda bir cerrah bizi çocuk cerrahına yönlendirdi de öyle iyileşti.mesela ben bir özel hastanenin çocuk cerrahına götürdüm,kurum da geçerliydi,20lira gibi bir muayene ücreti ödedim yanlış hatırlamıyorsam

ben oğlumu 3,5 aylıkken sünnet ettirdim. şu an 17. ayın içinde daha yeni yeni tam şekil almaya başladı... sünnetçimiz de 2 senein sonunda tam şeklini alır demişti.. öyle de oluyoo

merhaba hanımlar,
6,5 yaşında bir oğlum var, 7 aylık iken ürolojı uzmanına zorunlu sünnet yaptırdık, ama dikişleri düzgün olmadı, ilerde psikolojık olarak sorun yapabileceğimi düşünüyorum.
bir doktora gitmek lazım ama oğlumu nasıl götürebilirim bilmiyorum . hangi branşın uzmanına gitmek lazım ve oğlumu tabiki durumu anlatmadan nasıl götürebilirim
fikirlerinizi bekliyorum

oğluşumuzu ileride travma yaşamasın,acı çekmesin diye doğduktan 24 saat sonra üroloji prof. ne sünnet ettirdik ama pipisinin altında deri yığını var.aklımıza takılıyor.1 hafta sonra prof. baktı olumsuz bişey demedi.acaba düzelirmi?büyüme payı gibi bişey midir?başına böyle bişey gelen varsa yardımcı olur mu?ileride oğluma 2.kez sünnet yaptırmak zorunda kalır mıyım acaba?çocuk doktru bşey olmaz dedi ama.

3buçuk ay oldu,hala derisi bi tarafı yukarıda bi tarafı aşağıda,ayrıca da yığılmış gibi pipinin üzerine,yani sanki koca bir deri parçası varmış gibi.içim hiç rahat değil benim de,havaların düzelmesini bekliyorum.son gittiğimiz doktor sünnetin iyi yapılıp yapılmadığını ancak tamamen iyileşince söyleyebilirim demişti..aklında soru işareti olanlar özellikle çocuk cerrahına götürün,biz sünnetini bir üroloğa yaprıdık,bin pişman olduk,burnumuzdan geldi,1ay hastane hastane süründük,gecelerce acillere gittik geldik.sonunda bir cerrah bizi çocuk cerrahına yönlendirdi de öyle iyileşti.mesela ben bir özel hastanenin çocuk cerrahına götürdüm,kurum da geçerliydi,20lira gibi bir muayene ücreti ödedim yanlış hatırlamıyorsam

Siz bu mesajı yazalı yıllar olmuş şu an bende aynı endişeleri yaşıyorum. Lütfen durumunuzda düzelme olup olmadığını yazabilirmisiniz? Bizimki 7 yaşında sünnet oldu. Çocuk cerrahına yaptırdık. Bir taraf yukarıda bir taraf aşağıda arka taraftada deri büzüşmesi var. Doktor normal olduğunu söylüyor. Ama diğer çocukların bu kadar düzensiz görünmüyor. Oğlumun tekrar bir operasyon geçirmek zorunda kalabileceğini düşünüp korkuyorum. Bu sorunu yaşamış arkadaşlar düzelme olup olmadığını yazarsa çok sevinirim.

Genel anesteziyle mi sünnet yaptırdınız? 14 aylık oğlum birkaç ay önce bizde sünnetin kıyısından döndük, genel anestezi olacaktı ama aylık aşısını yeni olmuştu üzerinden 15gün geçmemiş diye anestezi veremeyiz dediler sonraki bi zamana sunnet tarihi verecekken iptal ettik biz korkuyorum genel anesteziden...

Genel anesteziyle mi sünnet yaptırdınız? 14 aylık oğlum birkaç ay önce bizde sünnetin kıyısından döndük, genel anestezi olacaktı ama aylık aşısını yeni olmuştu üzerinden 15gün geçmemiş diye anestezi veremeyiz dediler sonraki bi zamana sunnet tarihi verecekken iptal ettik biz korkuyorum genel anesteziden...

Evet genel anestesi ama çok az bir anestesi veriyorlar. Çok hafif uyuyor. Ameliyatlardaki gibi derin uykuya geçmiyor.

Büyük oğlum üç yaşındayken küçük de 1,5 aylıkken sünnet oldu. ikisinde de doktor sadece sünnet olacağı bölgeyi uyuşturdu. ikisi de sünnet olduğunu hissetmedi bile. hatta büyük oğlum önündeki laptoptan çizgi film izliyordu :)

Siz bu mesajı yazalı yıllar olmuş şu an bende aynı endişeleri yaşıyorum. Lütfen durumunuzda düzelme olup olmadığını yazabilirmisiniz? Bizimki 7 yaşında sünnet oldu. Çocuk cerrahına yaptırdık. Bir taraf yukarıda bir taraf aşağıda arka taraftada deri büzüşmesi var. Doktor normal olduğunu söylüyor. Ama diğer çocukların bu kadar düzensiz görünmüyor. Oğlumun tekrar bir operasyon geçirmek zorunda kalabileceğini düşünüp korkuyorum. Bu sorunu yaşamış arkadaşlar düzelme olup olmadığını yazarsa çok sevinirim.
Benim de oglum 2 hafta once oldu plastik klipsle.sunnet sonrasi goruntu bana da tuhaf geliyor kabuklar hala dusmedi ve kizariklik iltihap var gibi bi tarafi sa hafif sis gibi geldi bana.ben de korkuyorum acaba herkesin boyle mi bazilari anlatirken 1 haftada gecmis bitmis gibi anlatiyorlar

Yok canim ya düzelme falan olmadi deriyi düzgün hatta dikememiş,götürdüğüm çocuk cerrahi söyledi.hatta bu sebepten yana doğru eğrilik var pipide.deri hala bir tarafta fazlalik halinde birikmiş duruyor.tekrardan bi operasyon geçirmesi gerekiyor oğlumun.işlevsel bir sorun olmazmiş ama görsel olarak kötü görünmesi psikolojik olarak etkileyebilirmiş büyüdüğünde...
Bize de sünneti yapan pislik hep normal dedi başindan savdi.başka bir doktora gösterin

farklı bir doktora daha götürün derim. şişlik tamam ama şekil bozukluğu normal değil hiç.

Tamamen aynı sorunu yaşıyoruz tekrar bir operasyon gerekirmi diye endişe ediyorum.yıllar geçmiş üzerinden oğlunuz büyümüştür bile..ama görüp cevaplarsanız çokomemnun olurum

Benim de oglum 2 hafta once oldu plastik klipsle.sunnet sonrasi goruntu bana da tuhaf geliyor kabuklar hala dusmedi ve kizariklik iltihap var gibi bi tarafi sa hafif sis gibi geldi bana.ben de korkuyorum acaba herkesin boyle mi bazilari anlatirken 1 haftada gecmis bitmis gibi anlatiyorlar
Merhaba bizde aynı yöntem ile sünnet olduk. Dün doktor gelip klipsi çıkardı, fucidin krem kullanmamı söyledi. Ama bu krem çok yakıyor sanırım oğlum çok ağlıyor ? Artık yoruldum ağlamasından kullanmasam olmaz mi ki :KK43:

Merhaba bizde aynı yöntem ile sünnet olduk. Dün doktor gelip klipsi çıkardı, fucidin krem kullanmamı söyledi. Ama bu krem çok yakıyor sanırım oğlum çok ağlıyor ? Artık yoruldum ağlamasından kullanmasam olmaz mi ki :KK43:
Bize verilen kremi 5 gun boyunca kullandik ihmal etmeyin bence biraz zor oluyor ama napalim

Merhabalar sorununu z düzeldi mi acaba bende 4 gün önce yatırdım birazı sis gibi çok korkuyorum

X