Basenli Bayanların Zayıflama Deneyimleri

emelhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
214
0
Arkadaşlar basenleri eritmenin, yok etmenin bir yolu yok mu? Kimi: kemik yapısından gitmez diyor kimi; ben denedim oldu diyor.. Benim de çok abartılı olmayan basenim var, aslında belim çok ince bilemiyorum ama basenimi 4-5 cm gitsin istiyorum.Fikirleri ve uygulaması olan başarılı arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum..

spor yapmalısın canım, kim ne derse desin, ben spor yaparak çok şey başardım. çoğu kimse o kadar spor yapamam diyor ama inan o kadar ağır bir spora ihtiyacın yok. burda önemli olan süreklilik. yani hergün 5 dk da olsa spor yapmalısın yada 2 günde bir. önemli olan düzenli ve sürekli olması. 5-10 dk ile birşey kaybetmezsin ama çok şey kazanırsın. belli başlı hareketler var burda onu gösteremem ama video sitelerinden aratıp bulabilirsin. reklam olurmu bilmiyorum ama benim yönetiminde olduğum siteye bakabilirsin. siteye profilimden ulaşabilirsin. başka bir sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım canım.

benim basen olsa gene sorunum var belin arka kısımlarından cıkan simitler mi desem göbekmi desem fazla kilom yok ama son bir haftadır spora basladım ve aksamları bişeyler yememeye calısıyorum sözüm olucak bu hafta sonu yaza kadar zayıflarsam cok mutlu olucam

kızlar her gün hafif hafif baseninizi duvara vurun bilmiyorum ne kadar sağlıklı ya da değil ama gerçekten eritiyor.. onun dışında makas yürüyüş bacağa pilates koşu squat ile birlikte yaparsan 4-5 ayda kurtulursun ben 3 aydır hareket yapıyorum neredeyse yok oldu diyebilirim şimdilik tek sorunum alt bacaklarımın kalın olması ona da inandım başaracağım :)

kızlar her gün hafif hafif baseninizi duvara vurun bilmiyorum ne kadar sağlıklı ya da değil ama gerçekten eritiyor.. onun dışında makas yürüyüş bacağa pilates koşu squat ile birlikte yaparsan 4-5 ayda kurtulursun ben 3 aydır hareket yapıyorum neredeyse yok oldu diyebilirim şimdilik tek sorunum alt bacaklarımın kalın olması ona da inandım başaracağım :)

Benimde alt bacaklarım kalın :KK43: Nasıl bir egzersiz düşünüyorsunuz ?

canım basenlerını veya poponu duvara vurmak cok ama cok saglıksız, lıflerının koymasına ve erımelere sebep oluyor.
benımde basenlerım genıs 105 cm:))
95 olması ıcın dıyet ve yuruyus ve pılates yapıyorum 107 ydı 6,7 gunde 2cm ınceldı. 10 gundur falan ara ara dıyetı bozyuyorum pılatesı bosluyorum dıye ıncelme durdu sanırım.

Sürekli hareket halinde olmak gerekiyor birgün boşlasan 2katı geri geliyor.. Şu dura vurmayı denedim gerçekten faydalı 3günde bile baya fark oluyor ama sıkıldım yaa.. :)

peki basenleri eritmek ve bacakları inceltmek için en iyi spor hangisi? yürüyüş mü yapmak lazım pilates mi? bu pilates bana çok zormuş gibi geliyor ya :KK43:

peki basenleri eritmek ve bacakları inceltmek için en iyi spor hangisi? yürüyüş mü yapmak lazım pilates mi? bu pilates bana çok zormuş gibi geliyor ya :KK43:

canım ben yıllardır spor yaparım ama hiç eritememiştim basenlerimi heralde genetik değişmicek diyordum ama 10 gündür ebru şallının yeni çıkan selülitsavar cd sinin pilatesini uyguluyorum öyle güzel yakıyorki kilomda çok değişiklik yok çünkü boğazımı tutamıyorum ama basenlermde gözle görülür şeklde düzelme var zaten yaparken öyle çok yanıyorki basen ve kalçaların insana gaz veriyor:KK70::KK70: kesnlikle tavsiye ederim...

Benimde alt bacaklarım kalın :KK43: Nasıl bir egzersiz düşünüyorsunuz ?

annemin boyu 170 ve 50 kilo ama onun da bacakları 50 kiloluk biri için kalın, aslında ince ama :) ben ebru şallının bacaklar için verdiği bir pilatesi uygulamaya çalışıyorum zor ama incelir umarım, kasları uzatıyor ve şekillendiriyor. yatağa uzanın ve bacağınızı dümdüz şekilde kaldırmaya çalışın ama bükmeyin bacağınızı, ne kadar kalkarsa, kasların uzadığını hissediyorsunuz zaten geriliyor.. bakalım ne kadar işe yarayacak, gerçi bacaklarım 1-2 sene öncesine göre inceldi kilo almama rağmen ama uğraşacağım kalın bacaklı olmak çok kötü:KK43:(( bazen görüyorum şişman insanları bacaklar incecik çok üzülüyorum:KK43:

canım basenlerını veya poponu duvara vurmak cok ama cok saglıksız, lıflerının koymasına ve erımelere sebep oluyor.
benımde basenlerım genıs 105 cm:))
95 olması ıcın dıyet ve yuruyus ve pılates yapıyorum 107 ydı 6,7 gunde 2cm ınceldı. 10 gundur falan ara ara dıyetı bozyuyorum pılatesı bosluyorum dıye ıncelme durdu sanırım.

bilmiyorum ki canım, vurma derken şiddetli değil de çok hafif hafif bilmiyorum eskiden daha çok yapardım ve gerçekten işe yaramıştı.. hatta bir manken de bu şekilde kurtulmuş basenlerinden. tek çözüm spor ama bırakınca yine geliyor sanki, bu duvara vurma işi ama sağlıksız olması mümkün:) benim 100 cm tam eskiden kaçtı bilmiyorum :KK70: bacaklarımın kalınlığı çok daha fazla rahatsız ediyor ama:KK43:

bilmiyorum ki canım, vurma derken şiddetli değil de çok hafif hafif bilmiyorum eskiden daha çok yapardım ve gerçekten işe yaramıştı.. hatta bir manken de bu şekilde kurtulmuş basenlerinden. tek çözüm spor ama bırakınca yine geliyor sanki, bu duvara vurma işi ama sağlıksız olması mümkün:) benim 100 cm tam eskiden kaçtı bilmiyorum :KK70: bacaklarımın kalınlığı çok daha fazla rahatsız ediyor ama:KK43:

sıkı durun benim 115 cmdi. pilates yapıyorum ebruyla. yakında ölçmedim. incelme oldu mu fark edemiyorum. selülit savara başlıyacağım inşallah.

canım ben yıllardır spor yaparım ama hiç eritememiştim basenlerimi heralde genetik değişmicek diyordum ama 10 gündür ebru şallının yeni çıkan selülitsavar cd sinin pilatesini uyguluyorum öyle güzel yakıyorki kilomda çok değişiklik yok çünkü boğazımı tutamıyorum ama basenlermde gözle görülür şeklde düzelme var zaten yaparken öyle çok yanıyorki basen ve kalçaların insana gaz veriyor:KK70::KK70: kesnlikle tavsiye ederim...

arkadaşım hareketler kolay yapılabilir tarzda mı? ben 1.5 aydır pilates yapıyorum.
bu dvdye başlamak istiyorum. çok zorlanıyor musun?

çocukluğumdan beri basenli biriydim
hani şu beli ince basenleri kalın olanlardan
yaklaşık 1 buçuk ay günde 1 saat tempolu yürüyüş yaptım
şu an gözle görülecek şekilde inceldi giydiğim kotlardan anlayabiliyorum

cocuklugumdan beri basenli bi insan olarak diyorum ki.. bazen yok edilebiliyor..

bir kac yil önce spor yapiyorum spor salonuna yazlidim ve düzenli olarak gittim diet yapmadim.

bi zaman sonra gözlerile inanamadim, pantolonlarimi dügmzesini fermuarini acmadan giyebiliyordum kumas pantolonlar hatta kayip gidiyordu.. Caresi var kizlar!

Sporu biraktim 1 yil icinde kilolarim bazenlerim geri geldi.. bebek istedigimiz icin spor yapmiyorum ama fazla da kafama takmiyorum cünkü artik biliyorum spor yardimiyla allahin izniyle bazenlere veda edilebiliniyor.

X