Varikosel ameliyatindan önce ve sonra hamiş kalanlar

eşim salı günü çift tarflı varikosel ameliyatı olucak.Basit gibi görünen ama aslında riskli bir ameliyat olduğunun farkındayız ama mecburuz da yaptırmaya.Kısa sürede yanıt verecek alternatif bir tedavi bulamadık çünkü.

Vesta eşin ameliyat oldu mu? Nasıl geçti.Nasıl bir ameliyat bu.Biraz bilgi verirmisin? Kaç saat sürüyo.Hastanede yatırıyolar mı eşini.Ameliyattan sonra hemen ilişkiye izin veriyolar mı? Ayrıca bu ameliyat kaç para tutuyor.Lütfen bilgi verirmisin.

Arkadaşlar bu sabah eşim başka bir üroloğa göründü ve çift taraflı varikosel teşhisi konmuş.biri 1.dereceden diğeri 3.dereceden..şu an tahlilleri yaptırıyor..ekg falan..1 veya 2 hafta sonra ameliyat olması düşünülüyor...

Ya bişey sormak istiyorum.Bu varikoselin derecesi nasıl oluyor. Eşinin sperm sayısı kaçtı. Ona göre mi derecelendiriyolar anlamıyorum.Bilgi verirsen sevinirim.

Vesta eşin ameliyat oldu mu? Nasıl geçti.Nasıl bir ameliyat bu.Biraz bilgi verirmisin? Kaç saat sürüyo.Hastanede yatırıyolar mı eşini.Ameliyattan sonra hemen ilişkiye izin veriyolar mı? Ayrıca bu ameliyat kaç para tutuyor.Lütfen bilgi verirmisin.

Eşim ameliyatı oldu, çok şükür atlattık.Eşimin sperm sayısı 8 milyon, ileri hızlı hareketlilik de %10 du.Sayı ve hareket yetersiz olunca varikoselden şüphelenmişlerdi.Sonuçta çift taraflı çıkınca ameliyatı bir an önce yaptıralım istedik.
Ameliyat 2 saat sürdü.Ama eşimin damarlarında sorun olduğu için uzamış.Kesilmesi gereken damarların yapışık olması beklenen bir durum değildi, böyle olunca uzamış ameliyat.Normalde çift taraflı 1 saat civarı sürüyormuş.Tek taraflı olursa yarım saat.Lokal anesteziyle yapıldı.Akşam 5 gibi çıktık hastaneden evimize geldik.Ama benim ameliyattan önce konuştuğum arkadaşların çoğu 1 gece hastanede yatmıştı.Anestezinin etkisi geçip, ayağa kalktıktan sonra ihtiyaçları için ayağa kalkmakta çok şükür zorlanmadı.Ameliyat sağlık güvencen varsa 500, yoksa 1500 ytl.

Ya bişey sormak istiyorum.Bu varikoselin derecesi nasıl oluyor. Eşinin sperm sayısı kaçtı. Ona göre mi derecelendiriyolar anlamıyorum.Bilgi verirsen sevinirim.

Valla doktor bakıp karar vermiş canım derecesine..3.derece son safhaymış.Eşimde ancak çöktürme sonrası sperm hücrelerine rastlanabiliyor..

Kızlar inşallah eşleriniz tez zamanda şifa bulurlar. Herşey çok daha güzel olacak inşallah. :lepi:

Eşim ameliyatı oldu, çok şükür atlattık.Eşimin sperm sayısı 8 milyon, ileri hızlı hareketlilik de %10 du.Sayı ve hareket yetersiz olunca varikoselden şüphelenmişlerdi.Sonuçta çift taraflı çıkınca ameliyatı bir an önce yaptıralım istedik.
Ameliyat 2 saat sürdü.Ama eşimin damarlarında sorun olduğu için uzamış.Kesilmesi gereken damarların yapışık olması beklenen bir durum değildi, böyle olunca uzamış ameliyat.Normalde çift taraflı 1 saat civarı sürüyormuş.Tek taraflı olursa yarım saat.Lokal anesteziyle yapıldı.Akşam 5 gibi çıktık hastaneden evimize geldik.Ama benim ameliyattan önce konuştuğum arkadaşların çoğu 1 gece hastanede yatmıştı.Anestezinin etkisi geçip, ayağa kalktıktan sonra ihtiyaçları için ayağa kalkmakta çok şükür zorlanmadı.Ameliyat sağlık güvencen varsa 500, yoksa 1500 ytl.

Lütfen hamile kaldığın zaman bize yaz.Çünkü ameliyattan sonra ne zaman hamile kalındığını merak ediyorum.Bazıları hemen diyo, bazıları uzun sürüyo diyo. İnşallah en yakın zamanda kalırsın.Ameliyattan sonra ilişkiye izin veriyolar mı?

arkadaşlar benim eşimin spermiogram sonucu 6 milyon sperm çıktı.Sol tarafta 4.evre varikosel çıktı renkli doplerde.ankaraya gidip tekrar yaptırıcaz bütün testleri..acaba ameliyattan sonra sayı artar mı?çok merak ediyorum.bide eşimin prolaktini 48 çıktı..normali 18 imiş..bu da sperm sayısını etkilermiş..doğru mu acaba.bilgisi olan varsa cevaplasın..

Merhaba Arkdaşlar,
İnşallah Herkes, bebişlerini sağlıklı sıhattli ve en kısa zamanda kucağına alır..
Eşimde hem spem sayısı az, hem de ileri hareket sıfır.. 3 kez spermiyogram yapıldı.. *Birincisinde 16 milyon ve az sayısda ileri hareket vardı,
*İkincisinde 3 milyon ileri hareket sıfır,
*Üçüncü testte ise 4,5 milyon ileri hareket sıfır..
3 testte 45 gün içinde yapıldı.. Bu şekilde sonuç alan var mı?? 16 milyondan 3 milyona düştü az da olsa var olan ileri hareket kayboldu.. Bu durumda olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim..
Eşimde ayrıca 1. derece varikosel var fakat doktorumuz hormon test sonuçlarından sonra varikosel ameliyatı mı tüp bebek mi karar verecek.. Varikosel ameliyatı ile ilgili olumsuz yazıları okuyunca paylaşmak istedim, 3 arkadaşımın eşi varikosel ameliyatı oldu..
şu an hepsinin çoçukları var.. İki arkadaşım ameliyattan sonraki 2. ayında hamile kaldı..
diğer arkadaşım ise 3. ayında hamile kaldı.. Hatta doktorlarının çok umutlu konuşmamasına rağmen.. Bu yüzden morallerimizi bozmak yok!!
Sevgiler..

benim eşimde ocak ayında varikosel ameliyatı oldu ve geçenlerde tahlil yaptırdık düzelmeye başlamış çok şükür iyi olr inş.korkmanıza hiç gerek yok allaha güvenin yeter

Kizlar benim esim sperm testi yaptirdi cocugumuz olmuyordu doktor acil amaliyat dedi 41 milyon sperm ileri haraket%3.5 cok düsükmüs sol tarafta damar sismis ne yapmaliyiz deneyimi olan varmi sosyal güvencemiz yok kime güvenecegiz bilmiyoruz ikinci test yaptirmak istiyoruz ne kadar zaman beklememiz lazim...

Kizlar benim esim sperm testi yaptirdi cocugumuz olmuyordu doktor acil amaliyat dedi 41 milyon sperm ileri haraket%3.5 cok düsükmüs sol tarafta damar sismis ne yapmaliyiz deneyimi olan varmi sosyal güvencemiz yok kime güvenecegiz bilmiyoruz ikinci test yaptirmak istiyoruz ne kadar zaman beklememiz lazim...

selam eşinin hareketli sayısı çok azmışş bnm eşimdede çıktı aMA sprem sayısı 44.800 hareketlisi %25 buna rağmen doktor ameliyat dedii önümüzdeki ay olucak büyük ihtimalle istanbul karşıda vatan hastanesinde ikinci testi 1 hafta sonra tekrarlayabilirsi,niz farklı çıkabiliyor

X