İzmir Özel Gazi Hastanesi

evt ya. ben de hergün bakıyorum yazan yok. bi ara birkan adlı arkadaş yazdı. ona bikaç soru sormuştum ama malum bebekten dolayı çok sık girip takip edemiyor herhalde. bekliycez bakalım...
yine de güncel tutalım.

semami canım sana özelden yazacaktım ama çok msjım olmadığı için site engelledi.buradan yazayım.çok şükür 17 şubatta mükemmel bir şekilde doğumum oldu.sancım başlamadığından dolayı çiğdem hanım suni sancı verdi ve 3 saat içinde bebeğime normal doğum yaparak kavuştum.böyle güzel bir doğumu hayal bile edemezdm.çok korkarak gitmeme rağmen bir defa bile bağırmadan gülerek amelyathaneden çıktım.benimle ilgilenen ebe,bebeğimin hemşiresi,epidural uzmanı ve diğer çalışanlar çok ilgili ve alanında uzmanlardı.çiğdem hanım bebek hazneye iyice yerleşip doğum pozisyonu alınca amelyata giriyor.ondan önce ebesi ilgileniyor.hepsi çok iyiydi ve pozitiflerdi.çiğdem hanım geldi ve beş dk içinde doğumumu yaptırdı.bir daha olsa yine çiğdem hanımı seçerim.daha sonrasında gidip tekrar özel teşekkür bile ettim.yani canım karar senin tabiki ama ben son derece mutlu ayrıldım oradan ve öneririm.umarım seninde doğumun benimki gibi çok rahat geçer ve bebişini sağlıcakla kucağına alırsın .

çok sevindim canım, güle güle büyüt bebeğini. gazide normal doğumla ilgili birşeyler duymamıştım; sayende öğrendim. senden öğreneceğim daha çok şey olacak, bilgilendirirsen seviirim canım.

1- o zaman bebiş mesai saati içinde oldu değil mi? (suni sancı dediğin için böyle düşündüm)
2- epidürali suni sancıdan ne kadar sonra yaptılar?
3- suni sancıyla doğum zor oluyor diyorlar, doğru mudur?
4- bebeğin kilosu ultrasonda hesaplanana yakın çıktı mı? yani doğru tahmin yaptılar mı?
5- kaç gün yattın hastanede? ve toplam ne kadara mal oldu( ayıptır sorması) ?

iyi dileklerin için de ayrıca teşekürler....

kızlarr ben 5 ekimde gazi hastanesinde doğum yaptım dr da çiğdem hanımdı spinal anestezi sezeryan ile meleğime sağlıcakla kavuştum çok şükür... sormak istedğiniz bişi olursa cevaplarım tatlışlarr allah sizinde yardımcınız olsun sağlıcakla meleklerinizi kucağınıza alın inş.opuyorumnanaktan

kızlar yokmu hiç gazide doğum yapan bende ayşen hn gidiyorum gece sancımız yada suyumuz gelirse nolcak çok merak ediyorum

kızlarr ben 5 ekimde gazi hastanesinde doğum yaptım dr da çiğdem hanımdı spinal anestezi sezeryan ile meleğime sağlıcakla kavuştum çok şükür... sormak istedğiniz bişi olursa cevaplarım tatlışlarr allah sizinde yardımcınız olsun sağlıcakla meleklerinizi kucağınıza alın inş.opuyorumnanaktan

SPİNAL ANESTEZİ NASIL OLUYOR? (BENDE SEZERYAN DÜŞÜNÜYORUM)
HER SEZERYANLA DOĞUM YAPANA ACABA BU UYGULAMAYI MI YAPIYORLAR?
NE KADAR A MAL OLDU? (AYIPTIR SORMASI AMA)
KAÇ GÜN HASTANEDE KALDIN ?
DOĞUMDAN KAÇ GÜN SONRA KENDİNİ TOPARLADIN? (SEZERYAN NORMAL DOĞUMA GÖRE DAHA GEÇ TOPLANIYORMUŞ DİYE DUYDUM DA)
DOĞUMA ÇİĞDEM HANIM GİRMİŞTİR UMARIM?...
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...:nazar:

kızlar yokmu hiç gazide doğum yapan bende ayşen hn gidiyorum gece sancımız yada suyumuz gelirse nolcak çok merak ediyorum

rapuzal sen kaçıncı haftadasın canım? benim dr um da ayşen hnm. ben bursada oturduğum için kontrolleri burada yaptırıyorum. 15 tatilde gidebildim ayşen hanıma. bidaha mayıs başında gidicem. haziran sonu da doğum inşllh.

gazi nin diğer doktorları da çok iyi diye duyuyorum. çiğdem hanım, serdar bey ikisi d eçok iyi. artık doğum gece ya da haftasonu olursa, kim nöbetçiyse o gelecek doğuma... sağlıkla gerçekleşsin de doğum....

ya arkadaşlar çoğu kişiden duydum ki gazi hastanesinde normal olması gereken doğumları bile uğraşmamak için direk sezeryana alıyorlarmışşşş inannın ki ben hastanemi değiştirmeyi düşünüyorummmm

öncelikle şunu söylemeliyim arkadaşlar normal doğum istediğim için 41 hafta 2 günlükken aldım meleğimi kucağıma hemde 16 saat suni sancı aldıktan sonra sezaryenle yani son dakikaya kadar beklendikten sonra bilmem anlatabildimmi=))

selam bende gazi hastanesine gitmek istiyorum sizce çiğdem hanımmı?yoksa ayşen hanımmı daha iyi ben çiğdem hanımın çok iyi olduğunu duydum siz onamı gidiyorsnuz ?mennunmusnuz*?:1hug:

gaziye giden arkadaşlar 20.haftalarda ayrıntılı ultrasona gazide mi girdiniz?

haa bidee eğer gece doğum yaparsanızzz ve benim gibi muayane olduğunuz doktorda doğum yapmaki stiyorsanızz bunu unutu çünkü o an kim varsaaa o yaptırırmış doğumu buda hiç hoşuma gitmedi doğum olayı özel bir an tam alıştıığn doktorda doğum yapmak var bide o an ilkkez gördüğün nöbetçi doktorda doğum yapmak var buda benim için eksiydi 2 kadın 2 erkek kadın doğumcu varr bu kadarrr

ben sancı verileceğinden dolayı akşamdan yatmıştım hastaneye bütün gece ayşen hanımla iletişim halindeydik sürekli olarak telefonla durumumu takip ediyordu yani doğum anında yanımızda olacağını belirtmişti zaten..........

duyduklarıma çok memnun kaldım
arkadaşım 4 boyutlu ultrason için dışarıda ücret ödedin mi ödediysen ne kadar ödedin bir de şu cd çekimini duyuyorum bu nasıl oluyor sen yaptırdın mı yaptırdıysan o ne kadara mal oluyor cevaplarsan sevinirim şimdiden teşekkürler
doppler 20-24 arası oluyor diye biliyorum. bebeğin kalp yapısını, kan akışını, bulunduğu suyu, haftasına olan uygunluğunu inceliyorlar.
7 tl ödedim; ama aynı anda kan tahlili de yaptırmıştım. 7 tl sanırım hem doppler hem de kan tahlil ücreti. radyoloji uzmanı sana rapor veriyor, onu kendi doktoruna gösteriyorsun.

doppleri nerede yaptırdın cnm ben araştırdım obstetrik renkli doppler ultrason diye bişey var anamoli taramasıymış üniversitede bile 60 tl dışarıda 160 tl bu senin dediğin hangisi 7tl olan izmirde mi yaptırdın cnm birçok doppler var sanırım

ayşen hanım 4 boyutlu ultrasonu gereksiz bulsada biz merakımızdan gitmiştik sadece 8aylık hamileydim ve meleğim daha doğmadan o güzel yüzüyle tanışmıştım bunun için bucada ahmet seçkin önoğluna gitmiştim çok araştırmıştım en uygun fiyat ondaydı=))

peki sadece doğumu kabul ettiler mi kontrollere gelmeden doğum yapılabiliniyormuymuş

özel durumlarda sadece doğumu kabul ediyorlar ben iki hasta yönlerdirdim ayşen hanıma biri çorum da yaşayan fakat izmirde doğum yapmak isteyen bir arkadaşımdı sezaryene girmesi gerekiyordu özel nedenlerden dolayı ayşen hanımın takvimi müsait olmadığından çiğdem hanım ilgilenmişti doğumla bide kuzenim eşi subay tatvanda görev yapıyor orada yalnız olduklarından doğum için izmire gelmişti onun doğumuna ayşen hanım girdi

çok sevindim canım, güle güle büyüt bebeğini. gazide normal doğumla ilgili birşeyler duymamıştım; sayende öğrendim. senden öğreneceğim daha çok şey olacak, bilgilendirirsen seviirim canım.

1- o zaman bebiş mesai saati içinde oldu değil mi? (suni sancı dediğin için böyle düşündüm)
2- epidürali suni sancıdan ne kadar sonra yaptılar?
3- suni sancıyla doğum zor oluyor diyorlar, doğru mudur?
4- bebeğin kilosu ultrasonda hesaplanana yakın çıktı mı? yani doğru tahmin yaptılar mı?
5- kaç gün yattın hastanede? ve toplam ne kadara mal oldu( ayıptır sorması) ?

iyi dileklerin için de ayrıca teşekürler....

diğer sordukların hakkında pek bişey hatırlayamıyorum ama 1gün önce ulrasonda 3.330 gr gelen kuzum bir gün sonra 3.340gr olarak kucağımdaydı=))

SPİNAL ANESTEZİ NASIL OLUYOR? (BENDE SEZERYAN DÜŞÜNÜYORUM)
HER SEZERYANLA DOĞUM YAPANA ACABA BU UYGULAMAYI MI YAPIYORLAR?
NE KADAR A MAL OLDU? (AYIPTIR SORMASI AMA)
KAÇ GÜN HASTANEDE KALDIN ?
DOĞUMDAN KAÇ GÜN SONRA KENDİNİ TOPARLADIN? (SEZERYAN NORMAL DOĞUMA GÖRE DAHA GEÇ TOPLANIYORMUŞ DİYE DUYDUM DA)
DOĞUMA ÇİĞDEM HANIM GİRMİŞTİR UMARIM?...
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...:nazar:

anestezi uzmanına ve ameliyathane ekibine güvenebilirsiniz arkadaşlar öle büyük bi korkuyla çıkmıştım ki ameliyathaneye gülerek geri döndüm odama bu da beni çok mutlu etti tabiki evim 3.katta eve geldiğimizde tek başıma çıktım yardım almadan....20ay oldu hala biraz göbek var tabi=)))

son olarak ben,görümcem küçük gelinimiz (bebişimizin kalbi durduğundan dolayı kürtajla alındı[ayrıca bebeğin kalbinin durması dışında hiçbir durumda kürtaj yapmıyor aşen hanım])ve 2kuzenim ayşen hanımda arkadaşım ve büyük gelinimiz(ayşen hanımda kontrollerine başladı ama 1hafta arayla doğum yaptıkları için çiğdem hanımla doğuma girdiler) çiğdem hanımda yaşam kaynaklarımızı kucağımıza aldık ALLAHın izniyle hepimiz çok memnun kaldık umarım herkes aynı memnuniyetle evine döner

ayşen hanımda bizim dualarımızla kızıyla ve kocasıyla bi ömür boyu mutlu bir yaşam sürer

sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim ayrıca isterseniz hastane fotoğraflarımı profilime ekleyebilirim arkadaşlar:)))))))

bayrav arkadaşım, ne güzel cevaplamışsın bütün soruları. güle güle büyüt bebişini... darısı başımıza.....
ben de bursada öğretmenim. doğum haziranda mayısta izne ayrılıp, izmire gidicem. ayşen hanımla da 2 şubatta tanıştık. doğumu orda düşünüyorum. odaları falan çok temiz, herkes güleryüzlü, bir de bütün gece bebişinin yanında olması da güzel. bazı hastanelerde bebeği, bebklerin kaldığı odya alıyorlarmış. bu da bir artı bence...

semami cnm msjını yeni gördüm ben 31+2 günlük hamileyim ve gazi hastanesinin karşısında oturuyorum benim 2 inci doğumum normal istediğim için gece olursa diye canım sıkılyor ama ayşen hn sen canını sıkma dedibakalım ne olcak artı sancılarım var sizede oluyormu çok tedirginim inşallah bebeğim erken gelmez

semami cnm msjını yeni gördüm ben 31+2 günlük hamileyim ve gazi hastanesinin karşısında oturuyorum benim 2 inci doğumum normal istediğim için gece olursa diye canım sıkılyor ama ayşen hn sen canını sıkma dedibakalım ne olcak artı sancılarım var sizede oluyormu çok tedirginim inşallah bebeğim erken gelmez

rahim ara ara kasılarak kendini doğuma hazırlıyormuş ya belki de sebebi budur. ben de sık olmasa da ara ara hissediyorum. canım sen en iyisi ayşen hanıma git konuş sancı olayını.

zamanında gelirler inşallah ya beklesinler. tadını çıkarsın bebişler. bi daha yok öyle rahatlık :emir_bebek:

rapuzel iletişimi kopartmayalım ara ara yaz burdan.

bayrav arkadaşım, ne güzel cevaplamışsın bütün soruları. güle güle büyüt bebişini... darısı başımıza.....
ben de bursada öğretmenim. doğum haziranda mayısta izne ayrılıp, izmire gidicem. ayşen hanımla da 2 şubatta tanıştık. doğumu orda düşünüyorum. odaları falan çok temiz, herkes güleryüzlü, bir de bütün gece bebişinin yanında olması da güzel. bazı hastanelerde bebeği, bebklerin kaldığı odya alıyorlarmış. bu da bir artı bence...

çok teşekkürler bayrav arkadaşım

sağolun arkadaşlar amin semamicim ALLAH hepimize bebişlerimizi sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip etsin hastane ve ameliyathane personeli çok güler yüzlü ilgili ve alakadar oluyorlar hastalarla hele ameliyathaneyi anlatamam size yukarı çıkarken o kadar gergindimki rahatlamam için çok yardımcı oldular zaten ayşen hnmı anlatmaya gerek bile yok sancı sürecimde bütün kontrollerimi kendisi yaptı aynı konuda çiğdem hnmın o kadar hassas olduğunu söyleyemeyeceğim onun hastalarının kontrollerini ebeler yapıyor hatta gelinimizin sezaryene girmesinin kararını bile ebeler verdi bunları yazıyorum ama yalnış anlaşılmak istemem çiğdem hnmda iyi bir dr ama ben bire bir yaşadıklarımı paylaşıyorum sizlerle

doğumdan sonraki en önemli konuda çocuk doktoru olacak sizin için hastanenin çocuk dr u seyhan hnm onun haricinde doğum sonrası kontrol için ceyhun dizdarer geliyor behçet uz hastanesinden kendisi muayenehaneside var endokrinolog kendisi sonrasındada onunla devam ettik biz çok memnunuz bebişlerimiz için en iyisini istiyoruz:ecrin_bebek:

evet bir de çocuk doktoru da önemli. peki bebeğin doğduktan ne kadar sonra hastanenin çocuk doktoru gelip muayene etti? nöbetçi çocuk dr falan var mı acaba?

bende 27 haftalık hamileyim ve dotorum aysen güçlü.aysen hanımdan bir şikayetim yok ama cumartesi günü şeker yüklemesi yaptırdım.kan alma bölümündeki bayan çok kötüydü.nasıl yapılacağını zahmet edip anlatmadı.kan almasıda hijyenik değildi.elinde eldven yoktu.yerde kan damlaları varken şırıngayı pamuğu yere düşürdü sonra aldı onları elini bile yıkamadan kan aldı aynı pamukla.allahtan şırıngayı değiştirdi. benimde o anda dilim tutuldu bişey diyemedim.inş. mikrop falan kapmamışımdır.bu olaydan sonra fikrim değişti.zaten kadın doğum çok kalabalık.doğumdaki kişilerin tutumuda böyle olursa diye korkuyorum.bir arkadaşım refik keleşi önerdi.irenbede çalışıyor ona gitmeyi düşünüyorum.karasızım

merhaba hanımlar... bende 28+6 haftalık hamileyim. bu ayın 7 sinde çiğdem hanımdan randevu aldım tavsiye üzerine.. doğumu orda yapmayı düşünüyorum. ama tek korkuyorum fiyatları. az fiyat söyleyip hastaneden çıkarken yüklü bi mevla ödemek istemem. bu durumu yaşayan oldu mu acaba. cevap yazarsanız sevirim..

kızlar bende yeni hamileyim ve ilk muaynem için çiğdem hn.dan randevu aldık.
eşimin patronunun kuzeni çiğdem hanıma gidiyormuş.
haftaya sezeryanla doğum yapacakmış. çok ilgiliymiş. doğum yapacak bayanın ayağı felçli olduğu için sezaryan olacakmış.
ben normal doğum düşünüyorum bir aksilik olmazsa.
aklıma takılan bir sürü soru var.
bunları tek tek doktorumla paylaşacağım.
doğum gece olursa kendi doktorum doğuma gelmek zorunda değil mi?
şu an kafam çok karışık.
ilk muayne randevusunu 21 nisana vermiş. çok yoğunmuş.
bakalım neler olacak?
gazide normal doğum yapan arkadaş varsa kendisinden bilgi almak istiyorum.

X