şeker hastalığı ve lahana

feride41

umut
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2010
50
0
Yıllardır alternatif tıp diye duyardım pek ilgilenmezdim pekte inanmıyordum.İnsan yaşayınca anlarmış ,annem 20 yıldır şeker hastası sürekli ilaç kullanıyor ama son zamanlarda şekeri 150 nin altına inmiyordu drmuzla konuştuk artık insüline başlamamaız gerktiğini söyledi ,bende lahana suyunun şekerin düşmesine yadımcı olduğunu duymuştum tekrar bir araştırma yaptım.
İbrahim bey lahana suyunun şeker hastaları için faydalı olduğunu anlatmıştı. Bir deneyelim dedik 10 gün kadar annem lahana suyunu içti birde şöyle bir şey var annem şeker,tansiyon ve kalp hastası olduğu için okadar çok ilaç kullanıyorki ona bir şey içereceğim zaman çok düşünüyorum ilaç etkileşimi ve herhangi bir zarar olmasın diye 10 -15 gün sonra şekerini ölçtüm inanamadım şeker115 e düştü,uzun bir süreden beride 130 larda.Bu arada Alternatif tıbbı deniyoruz ama dr kontrolünü ihmal etmiyoruz sizede tavsiyem dr kontrölü altında olun.Kürlere başlamadan önce iyice bilgi edinmek ve mümkünse dr danışmak gerek.
İbrahim beyin 3 tane kitabını aldım ,orada şöyle yazmış lahana alırken mevsiminde olmayan küçük lahanaları almayın.
Aldığınız lahanaların üzerinde parazit ve böcek ölüsü varsa almayın.

insülin takviyesi alıyorsa bence bundan dolayıdır. lahananın işe yarayıp yaramadığını anlamak için insülin almadan denemek lazım

X