Maske Tarifleri Cilt lekelerine kantaron yagı

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Arkadaşlar sivilce izlerine iyi geliyor mu? Bu arada nemlendiriciden önce mi kullanıyorsunuz?

ya arkadaşlar bu kantaron yağı hangi cilt tipi için yağlı ciltler için bir de sivilce yapmasın.elma sirkesi kullanan arkadaşlar sirkenin içine hiçbirşey katmadan direkt mi uyguluyorsunuz cildi çok fazla kurutmuyor mu?

ya arkadaşlar bu kantaron yağı hangi cilt tipi için yağlı ciltler için bir de sivilce yapmasın.elma sirkesi kullanan arkadaşlar sirkenin içine hiçbirşey katmadan direkt mi uyguluyorsunuz cildi çok fazla kurutmuyor mu?
Sulandırıp kullan..yarı yarıya gibi.ben önce pamuğu ıslatıyorum sonra sirke döküyorum.Birde eğer cildin kuru ise hergün kulanma çünkü pul pul yapıyor.Ben hafatda 3- kez kullanıyorum lekeleri hafifletiyor

çok teşekkürler kedix hemen bugün başlayacağım elma sirkesi kullanınca tonik kullanmama gerek kalmıyor öyle mi?

Evet canım kalmıyor..ben arada da gülsuyu kullanıyorum.çok memnunum..bi ton para verip aldıklarımızdan çok daha iyi..inşallah sanada iyi gelir..yalnız hergün kullatma ki kurutmasınn :):)

çok teşekkürler sirke taş çatlasa 3 ytl dir gülsuyu 7 ytl.biz şimdi bunca zaman dünyanın parasını boşuna mı yatırdık?:KK43:(

Benim oldum olası bitkilere ayrı bir düşkünlüğüm vardır.İnanılmaz keyif alırım bitkisel arastırmalar yapmaktan,aktar gezmekten:)Cilt bakımına önem veriyorum ve bunu doğal yollarla yapmayı tercih ediyorum.Hergün mutlaka 1 bardak ısırgan cayı,1 bardak yeşil cay içmeye özen gösteriyorum.Her akşam yoğurt+cekilmiş üzüm cekirdeği yiyorum.Akşam cildimi iyice temizleyip(sabun hariç),iyi marka gülsuyu ya da elma sirkesiyle siliyorum(tonik),ardından kantaron yağıyla masaj yapıp nemlendiriyorum(siyah noktalara,sivilcelere iyi geliyor,cildim daha sıkı ve temiz).Haftada bir bal+limon karısımından maske yapıyorum,gözenekleri sıkıstırıyor ve besliyor.Bunların yanı sıra dengeli beslenmeye gayret ediyor,bol su içiyor ve düzenli yürüyüş/spor yapıyorum.

Hepinize sağlıklı,güzel günler:KK66:

cildinizi ne ile temizliyorsunuz.kantoronu nemlendirici yerinemi kullanıyorsunuz:uhm:

arkadaşlar yüzümde sivilce izleri aynı zamanda da siyahlaşmış sivilce izleri peki ben bu kantaron yağını kullansam bi işe yararmı kimi oluşmuş izlere yaramaz diyo kimi ise yarar diyo kafam karıştı valla ve bu arada sarımı kırmızımı bana öneriniz

KANTARON YAĞININ KULLANIM ALANLARI

YARA (Haricen): Her türlü yarada kantaron yağı rahatlıkla kullanılabilir. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar, kan oturması vb durumlarda iyileşme sağlar. Kantaron yağı;

-Antiseptik ve antibakteriyel özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller,

-Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur,

- Hücre yenileyicidir, yaranın hızla kapanmasını sağlar,

-Yarada iltihap oluşumunu engeller,

-Yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

İÇ KANAMA VE YARALALAR (Dahilen ve haricen): Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına, içerdeki yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

YATAK YARASI (Haricen): Çeşitli nedenlerle sürekli yatmak zorunda kalan hastalarda oluşmuş yatak yaralarını iyileştirir ve bu yaraların oluşmasına da engel olur.

YANIK (Haricen): Yanıkları kısa sürede iyileştirir, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Önceden oluşmuş yanık izlerinin kaybolmasında oldukça faydalıdır.

SEDEF (Haricen): Tek başına kullanıldığında bile sedef lekelerini iyileştirebilecek güce sahiptir. Haricen sürülerek kullanılır. İlk günlerde meydana gelen kaşıntı ve kurumaların ardından kısa sürede iyileşme sürecine girilir.

VARİS (Dahilen ve haricen): İç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

HEMATOM (Haricen): Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.

ÜLSER VE GASTRİT (Dahilen): Gastrit ve mide ülserinin tedavisinde etkilidir. Bağırsak yaraları ve kanamaları da dahilen kullanımla iyileştirilebilir.

ŞEKER (Dahilen) : Kan şekerinin düşürülmesine yardımcıdır.

PİŞİK (Haricen): Bebeklerin pişiklerinde faydalıdır. Karnı ağrıyan bebeklerin karınlarına kantaron yağıyla masaj yapıldığında ağlamalarını dindirir.

ROMATİZMA (Haricen): Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır.

SİVİLCE-AKNE (Haricen): Yüzdeki sivilce, akne vb. problemlerde kısa sürede netice vermektedir. Hücre yenileyici kantaron yağı, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen pek çok hanım tarafından cilt bakım yağı olarak kullanılmaktadır.

UÇUK (Haricen): Uçuklar üzerinde de faydalı olan kantaron yağı, sık sık uçuk üzerine sürülerek kullanılır.

SİNİRSEL YÜZ AĞRILARI (Haricen): Sinirsel yüz ağrıları uzunca bir süre kantaron yağıyla ovalanarak iyileştirilebilir.

AMELİYAT İZLERİ (Haricen): Ameliyat sonrası dikiş izini kaybetmek için 2-3 ay boyunca kantaron yağı sürülürse iz tamamen kaybolur.

KULLANIM ŞEKLİ:

HARİCEN: Problemli bölgeye yağ sürülerek kullanılır. Problemin çeşidine göre, eğer yaranın kapalı durmasında bir mahzur yoksa pamuğa emdirilip, yaranın üzerine sarılır ya da bantlanır.

DAHİLEN: Günde 1 tatlı kaşığı içilir. (günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.)

hayır canm ucucu değil, normal zeytinyag gibi

ama bu küçük şişelerde marketlerde aktarlarda satılanlar uçucu yağ.. gül yagıda öyle buday yağıda.. uçucu yaglar zaten pahalı olur.. minnacık şişeye 5 ytl isterler.. hem uçucu yağlar zararlıda değil bildiğim kadarıyla.. . ne kadara temin ettiniz...

arkadaşlar ben şimdi aktara sordum şişede olan 3 ytl dedi ama onda kendi doldurdukları saf olanı varmış onada 5 yrl dedi rengide kırmızıya yakınmış siz nasıl aldınız bana bir fikir verin ama mümkünse acil olsun birazdan almaya gidicem de...

X