bebegini döven anneye tepkiler yagiyor

mondschein2

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
957
7
Minik bebeğini döven anne yazısına tepkiler

bir anne bebegini dogurmus ama dayaktan baska birsey vermemis,,bence annelik dogurmak degildirr,onu insan gibi büyütmek insan gibi egitmektir,ona bakmak,onunla gülüp,onunla aglamaktir,dertlerini paylasmktir,
acikinca karnini dogurmaktir,,aglayinca elinden geleni yapip susturmaktir,hasta olunca sabahlara kadar bekleyip bas ucundan ayrilmamaktirr,bebeklerimiz bizim herseyimiz,eger onlari doguruyorsak en iyi sekilde bakmakta bizim gorevimizz,
simdide size bir annenin cocuguna dayak atip güzin ablaya yazdigi mektupa gelen tepkileri gösteriyorumm,ben ,her gun bebegini doven iskence eden,,anneleri kiniyorumm,

6 Temmuz Çarşamba günü yayınlanan ‘Minik bebeğime her gün eziyet ediyorum’ başlıklı yazıya pek çok okurumdan tepki geldi.

Bazı okurlarım da bunun ihbar kabul edilmesi gerektiğini düşünüyor, haklı olarak bu yavrucağın mutlaka o anneden alınmasını istiyorlar.

Ruhsal açıdan mutlaka bir tedavi görmesi gerektiğine inandığım bu annenin mektubu ne yazık ki bana mail yoluyla değil, faks olarak ulaştı. Üzerinde ne bir telefon, ne bir kimlik bulunuyordu. O nedenle zavallı yavrucak ve acilen tedaviye alınması gereken anne için elimden bir şey gelmiyor.

Yine de tepkilerinizden birkaçına köşemde yer veriyor, duyarlılığınız için de hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Umarım, o anne tedavi olmaya karar vermiştir ve belki de yakınları bu yazıyı okuyup, duruma el koymuşlardır. Tek umudum bu...

Bu dünyaya çocuk getirmek istemiyorum

Çok fazla gazete okumamama rağmen köşenizi son üç aydır takip ediyorum. Ve hayretler içinde kalıyorum. Hele şu yazı; hani kızını morartıncaya kadar döven anne... Bu nasıl mantıktır; çocuğa zarar verecek, bunun farkında olacak ve size yazacak...

Yazdıklarından, anlatırken bile zevk aldığını hissediyorum. İnsanlar bu tür kıyaslamalara pek dayanamaz ama, benim köpeğim sızlansa dünyam kararır. Sokakta gördüğüm yalınayak çocuklar içimi sızlatır. İnsan zavallı korumasız bir çocuğa bunu nasıl yapabilir?

Hasta olduğu gün gibi ortada... Ayrıca madem bunun farkında, neden doktora gitmiyor? Bu ekonomik bunalımlar toplumumuzda onarılmaz yaralar açıyor. Çevremde konuştuğum birçok insanın acilen doktorda rehabilite edilmesi gerekli.

Yaşım 30. Evlendim, boşandım, şimdi yine evliyim. Ama asla kimseye hainlik yapmak geçmedi aklımdan. Çocuk dövmek, hayvanları kaynar suyla haşlamak, ormanları yakmak, eşlerini aldatmak... İnsanlık ve yaşam bu kadar ucuz olmamalı...

İnsana saygı ve sevgi gün geçtikçe azalıyor. Yeminler olsun bu dünyaya çocuk doğurmak istemiyorum. Ben bu haberleri gördükçe, her gün güzel vatanımın insanlarından uzaklaşıyorum. İçim kan ağlayarak olayları izliyorum. Bütün bunları okuyup, dolmamak elde değil, bağışlayın.

RUMUZ: A. HIGHT

Kadın acilen tedavi görmeli

Normal şartlarda böyle yazılar yazmam, ancak ‘Kötü anne miyim’ rumuzlu ‘anne olamayacak’ kadının yazısına istinaden dayanamadım. Çünkü ben de sekiz aylık bebek annesiyim. Bu yazıyı yüreğim parçalanarak okudum, daha doğrusu içim elvermedi, okuduklarıma inanamadım.

Böyle annelik olamaz. Bir de yüzsüzce yazabiliyor. Bir an önce bebeğin o kadından alınması, kadının da acilen tedavi görmesi gerek. Savunmasız bir bebeğe el kaldıran kişi ancak akıl hastası olabilir. Peki ya kocası bunları görmüyor mu?

RUMUZ: BEN DE ANNEYİM

Bu çocuğu mutlaka kurtarmalı

Bu yazıyı okuduğumdan beri inanın çalışamıyorum. Hiç aklımdan çıkmıyor. Sizin de söylediğiniz gibi, bırakın anneliğe, insanlığa sığmayan davranışlarını bir marifetmiş gibi yazan bu sadist kadından o zavallı çocuğu kurtarmak gerektiğine inanıyorum.

Bu yazı ihbar olarak kabul edilmeli, resmi bir kurum tarafından duruma müdahale edilmeli. Bunu kendini koruyamayan o minik yavru için yapmamız gerekir. Çocuk Esirgeme Kurumu mu olur, bilmiyorum. Ama bu hasta ruhlu kadının adresini verip, çocuğun hayatını kurtarın.

RUMUZ: GÜLAY T.

O bebek bu anneye nasıl dayanacak

Sabahtan beri aklımdan o bebeğin hayali gitmiyor. Bir anne bunu evladına nasıl yapabilir, anlamıyorum. Benim de 16 aylık bir oğlum var. O bebeğin sonu umarım iyi olur. Gerçi o anneye bilemiyorum nasıl dayanacak.

RUMUZ: ÖZNUR

Allah korkusu yok mu bu insanların

Cahil insanlar yüzünden şiddete ve sevgisizliğe maruz kalan bu çocuklara çok üzülüyorum. Onlar için keşke bir şeyler yapabilsem. Minicik bir bebeğin çektiği eziyete bakar mısınız? Anne demek bile istemediğim kadın bir de utanmadan, size sebep soruyor!

Şunu anlasınlar artık, insanın kendinden fizik olarak daha zayıf ve güçsüz birine şiddet uygulamasının hiçbir mazereti yok. Allah korkuları da yok bunların. Dünyaya getirmesin o zaman. Benim de minik bir bebeğim var, aklım almıyor bu cehaletin nasıl bir şey olduğunu... Bu tür ana babaların cezalandırılmalarını istiyorum.

RUMUZ: ÜLKÜ

Böyle kadınlara çocuk haram

Yazıyı okuyunca şok geçirdim. Sonuna kadar okuyamadım. Benim de 11 aylık bir bebeğim var, ben de çalışan bir kadınım. Ona vurmak bir yana, eve gidince onu nasıl mutlu etsem, nasıl sarıp sarmalasam bilemiyorum.

Bu gibi kadınlara çocuk haram bence. Nice insanlar evlat sahibi olamıyorken, sana sunulmuş bu minik yavruya vurup bir de zevk aldığını nasıl söylersin? O kadın acilen çocuğunu daha iyi bakılabilecek bir yere versin, yoksa çocuğa ileride daha fazla şiddet uygular.

RUMUZ: M. ÇALIŞAN

alintidir--------

Allah o bebege hayatini sürdürme gücü ve annesine sevkat hissi verir insaallah............:teselli:
böyle neden yapar bu insanlar anliyamiyorum:mymeka:..........okadar cocuk isteyen ve sahip olamayanlar var bunu hic düsünüpde birazcik olsun sükredip cocugunu neden sevmez......:çok üzgünüm:

ya ben şok oldum gerçekten bu kadın bide bunu marifetmiş gibi anlatmış insan çocuğunu bırak insan insana nasıl kıyar :mymeka: çok üzüldüm umarım bi şekilde kurtulur yavru duam onun ve onun gibi yavrularlasenağlama

Sanıyorum bu bayağı eski bir yazı, ve daha önce burada verilmişti.

Sanıyorum bu bayağı eski bir yazı, ve daha önce burada verilmişti.

slm canimm,eski yazi olup olmadigini,onceden verilip verilmedigini bilmiyorum,baktim tag dan cikmadi verdimm,belki annenin yazisi cikmistr ama bunlar tepkileri,,olsun yinede her anne okusunn istedimm,sevgiler canimm:emir_bebek:

X