bebekleriniz için hangi mamayı kullanıyorsunuz

elif445

anne
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2007
4.654
6
benim sütüm yeterli gelmiyor bu yüzden mama veriyorum başta milupa aptamil variyordum şimdi ise herobybaynin laktumu aldım siz ne kullanıyorsunuz......hangisi daha iyi acaba bir fikriniz var mı...

doktrumuz mamaların fiyatıyla orantılı olarak besleyicilik değeride o oranda düşüyor. ama mamalar arasında çokta büyük farklar yok. bütçeye ve bebeğinizin damak tadına uygun mama hangisi ise onu kullanın demişti...
ben aptamil kullanıyorum ama sırasıyla milupa( aptamil, milumil, conformil) sma, nestle, humana, nutrilon, omneo, smilac, bebelac, hero baby diye gidiyor bence. ama sanırım benim kızım aptamili sevmedi. milumilide sevmedi. nan 1 deneyeceğim şimdi

evet canım bnim kızımda hiç sevmedi doğrusu içmemekte direndi....
doktrumuz mamaların fiyatıyla orantılı olarak besleyicilik değeride o oranda düşüyor. ama mamalar arasında çokta büyük farklar yok. bütçeye ve bebeğinizin damak tadına uygun mama hangisi ise onu kullanın demişti...
ben aptamil kullanıyorum ama sırasıyla milupa( aptamil, milumil, conformil) sma, nestle, humana, nutrilon, omneo, smilac, bebelac, hero baby diye gidiyor bence. ama sanırım benim kızım aptamili sevmedi. milumilide sevmedi. nan 1 deneyeceğim şimdi

benim bebeğim 4 aylık olduğu için ek gıdalara da başladık şimdi ilerde zorluk çekmesin diye aptamili içmedi pirinç unu ile muhallebi yapıp verdim yedi. milumili içmedi muhallebi yapıp verdim yedi. şimdi nan 1 deneyeceğim içerse içer içmezse yine muhallebi yaparım. belki biberondan oluyordur bilmiyorum onuda daha değiştirmedim chicco fizyolojik biberon kauçuklu ondandır belki şimdi nuk silikon uçlusunu alcam bide hadi hayırlısı inşallah senin minikte benim minikte alır biberonu.

inşallah canım hadi hayırlısı bakalım.bir de bişey soracağım benim kızım 3.aşısı var seninki nasıl geçti aşısı ... çok zor oluyor mu ...ateşleniyor mu.korkuyorum doğrusu ne yaptın sen.
benim bebeğim 4 aylık olduğu için ek gıdalara da başladık şimdi ilerde zorluk çekmesin diye aptamili içmedi pirinç unu ile muhallebi yapıp verdim yedi. milumili içmedi muhallebi yapıp verdim yedi. şimdi nan 1 deneyeceğim içerse içer içmezse yine muhallebi yaparım. belki biberondan oluyordur bilmiyorum onuda daha değiştirmedim chicco fizyolojik biberon kauçuklu ondandır belki şimdi nuk silikon uçlusunu alcam bide hadi hayırlısı inşallah senin minikte benim minikte alır biberonu.

canım hiç ateşlenmedi çok şükür ama üstünü biraz hafiflet yinede sen. biz 3. ayda aşı olmadık. bcg ve pentax (besli karma aşı) 2. ayda yapıldı. pentax 2. doz 4. ayda yapıldı. sen eğer pnömokok ve rota virüs aşılarını yaptıracaksan her ihtimale karşı ateş düşürücünü yanında bulundur. ne olur ne olmaz. biz gerek görmedik o aşıları o yüzden bilmiyorum.

benimde karma aşıymış canım biraz ateş yapar dediler...normalde makattan ölçülünce kaç çıkarsa acaba yüsek ateş sayılıyor ki...
canım hiç ateşlenmedi çok şükür ama üstünü biraz hafiflet yinede sen. biz 3. ayda aşı olmadık. bcg ve pentax (besli karma aşı) 2. ayda yapıldı. pentax 2. doz 4. ayda yapıldı. sen eğer pnömokok ve rota virüs aşılarını yaptıracaksan her ihtimale karşı ateş düşürücünü yanında bulundur. ne olur ne olmaz. biz gerek görmedik o aşıları o yüzden bilmiyorum.

Makattan ölçüm: İç vücut ısısına en yakın ve en güvenilir ölçümdür. Ancak rahatsızlık hissi ve özellikle yenidoğanlarda rektum hasarı gibi yan etkileri nedeniyle sık kullanılan bir yöntem değildir. Makattan ölçümde 38 oC'nin üzeri ateş sayılır.

Koltuk altından ölçüm:Basit ölçüm tekniği nedeniyle sık kullanılır. 37.5 oC nin üzeri ateş kabul edilebilir.

Kulaktan ölçüm:Hızlı ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle sık kullanılır. Kontrollerde, aynı kulaktan ölçüm yapılmalıdır. Kulaktan ölçümde 37.8 oC üzeri ateş kabul edilebilir.

yardımcı olur umarım

Aptamil içiyor bizimki.Dün Conformil aldık Allahım o ne, ne kadar acı bir tadı var ağzına bile sürmedik kızımın.20 ytl de boşa gitti :)))

valla önemli olan parası degil sevmeleri yani biz bebelac kullanıyoruz aslında ben sma gold almak istioyrdum ama kızım bebelacı sevince almakdan vazgeçtimmm yalnız merak ediyrum benim kızım 34 günlük acaba sizler kaç kere veriyorsunuz karamsarcım sen özelllikle .....benimki biberona alıştı valla memeden çekmesi güç gelioyr heralde ama kaşıkla verincede yaygrayı basıyro yawwwwwwwwwwwww.....

benimki 4,5 aylık. biz direkt ek gıdaya geçtik. Takviye olsun diye Milumil aldım ama sevmedi bende muhallebi ve yoğurt yapıyorum.
Aslında pediasure kilo aldırıyomuş ama üstünde 1+ yazdığı için almadım kullanan varmı acaba?

1 yaş ve üstü çocuklar içinmiş bizimki 4,5 aylık. Küçük bebeklere de kullananlar var ama ben doktora sormadan cesaret edemedim

yok cnm verme sakın bendede var jınnıyır dıye ama ben vermıyorum ama zayıf olsun saglıklı olsun kılo yapıyo dıye verılkmezkı dımı cnm

bence de öyle. ama bu dişçıkarma döneminde kilo kaybı falan oluyomuş önceden önlem alıyım dedim :1rolleyes: benim kıpırcan uyudu ama benim uykum kaçtı

canım benim kız biraz hayın göğsümüde birkere 2 yada 5dk.emiyor aç ama bir dahada almıyor süt çıkarsa sağıpta biberonla veriyorum ama çıkmazsa mama yapıpta veriyorum yani 3 saatte acıkıyor her 3 saattte bu uygulanabiliyor benim ölçüye gelince 40 yada 50ml alıyor doyuyoa tabi göğsümü emmezse 75 felanda olabliyor bazen.. ama 2 gündür bakıyorumda kızım iyice göğsümden soğumaya bsşladı bende 2dk.da emmse aç olduğunu bildiğim halde mama yapmadım çünkü göğsümü bırakacak korktum ...
valla önemli olan parası degil sevmeleri yani biz bebelac kullanıyoruz aslında ben sma gold almak istioyrdum ama kızım bebelacı sevince almakdan vazgeçtimmm yalnız merak ediyrum benim kızım 34 günlük acaba sizler kaç kere veriyorsunuz karamsarcım sen özelllikle .....benimki biberona alıştı valla memeden çekmesi güç gelioyr heralde ama kaşıkla verincede yaygrayı basıyro yawwwwwwwwwwwww.....

ben kizim 3 bucuk haftalik benim sütümde yeterli degil, ben mulipa pre yi kullayniyorum bana bu mama yi önerdi bebegi olan arkadaslarim. siz ne SIKlikta veriyorsunuz mamayi?

valla ben 3 kere veriyorum sabah saat 9 yada 10 da akşam 6 da gece 2 de 60 cc 30 cc 60 cc şeklinde canım bnde bebelac bitsin sma gold alcam anne sütüne en yakın mama oymuş ama bugün verdiğimi kustu biraz sanırım fazla geldi 60 cc ....

X