arkadaşlar yardım estradiol hormonum yüksek

Benim de bugune kadar yaptırdığım testlerde bişey çıkmadı ama dün yaptırdığım testte estradiol 199 çıktı ne anlama geldiğini bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi

Tam adet olamamıştım ben leke şeklinde geliyordu sadece.Salı günü gelmeye başladı leke ben perşembe günü yapturdım testi.bugun de tam adet oldum

RRosem
bır kere estradıol yumurta rezervlerını gostermez fsh yumurta rezervlerını gosterır..estradıol yanı e 2 hormonu yumurtanın gelısıp gelısmedıgı yumurtlamanın olup olmadıgını ogrenmek ıcın yapılır canım..sen bu testı kacıncı gun yaptırdın

Adetin 3.günü yapılan e2 testi rezerv iyi olan kadınlarda 30 ile 50 arasıdır. 80 üzerindeyse rezervdeazalma var demektir prof dr söyledi bana

herkese selamlar
benimde tek sıkıntım Estradiolun yüksek olması. geçen ay adet gecikmesi nedeniyle doktora gittim inaılmaz stresliydim doktor ufak bir kistimin olduğunu söyledi ve farlutal verdi. ilaç bittikten sonra adet oldum ve adetin 3. günü test yaptırdım. fsh ıh ve e2 testleri. fsh ve ıh mükemmel çıktı ancak estradiol normal değerlerin üzerinde çıktı. doktor bu durum kisttende kaynaklanabilir yada yumurta rezervlerinde azalmada olabilir dedi. benim anlayamadığım fsh çok iyiyse rezervlerde nasıl bir azalma oluyor? estradiol tam olarak ne yapıyor anlayamadım. bilgisi olan varsa lütfen yazarsa sevinirim.
E2 çok yuksekse fshi baskılar. Fsh ilk başlarda normal görünür e2 yükselerek fsh i düşürme etkisi yapar.aslında bu baskılanmış fsh kandirmacadir bana doktor söyledi bunu

Benim de bugune kadar yaptırdığım testlerde bişey çıkmadı ama dün yaptırdığım testte estradiol 199 çıktı ne anlama geldiğini bilmiyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi

ben pcosluyum . daha önce hamile kaldım fakat 6 . haftada düşükle sonuçlandı. eşimle çocuk istiyoruz diye doktora gittik. doktor bana inofolic verdi . bir aydır kullanıyorum . adet olduğunda hormonlarına bakalım dedi. dün hormon testi yaptırdım. prolaktin seviyen yüksek dedi doktor 33.3. çıkmış bir ilac verdi. dostinex . iki tane hap var için 3 ara ile içiliyor. Hormon testi sonuçlarıma baktığımda estradiol un 40 olduğunu gördüm. ya adet dönemi olduğu için ya da kulandığım inofolic takviyenin etkisi bilemiyorum. ben de bebek istiyorum. ama zor bir süreç gerçekten. stres yapmamak gerekiyor akışına bırakmak gerekiyor. bakalım bu tedavilerden sonra hamile kalabilecek miyim. olmazsa zaten doktor yumurta çatlatmaya geçeriz dedi.

X